Корпоративний сайт може стати трампліном у розвитку власної справи. Компанія, що була маловідомою ще вчора, завтра може може перетворитися на успішне підприємство завдяки залученню додаткової інтернет-аудиторії. Головне - правильно заявити про себе за допомогою необхідного інструменту.
Без досвіду в розробці сайтів, ви зможете самостійно побудувати собі онлайн представництво в Інтернеті. В якості інструменту для розробки рекомендуємо використовувати один з конструкторів сайтів:
ТОП-3 конструктора для бізнесу:
Для створення бізнес-сайту, рекомендуємо зупинити вибір на одній з цих платформ. Вони пропонують різні можливості та підходи до розробки, мають безліч суттєвих переваг у порівнянні з конкурентами.
uKit є наочною демонстрацією правила «зроблено для людей». Вас не будуть навантажувати зайвими подробицями, змушувати зрозуміти, як і що працює.
Процес створення сайту організований на інтуїтивному рівні. Ви просто почнете працювати над створенням власного проекту і вже через півгодини-годину побачите, що, виявляється, у вас є готовий сайт! Адже це просто!
Зрозуміло, що за таку можливість доведеться заплатити. Вартість тарифу «Преміум» складає $48/рік або по $5 щомісяця.
Для успішного запуску сайту на uKit від вас будуть потрібні всього дві речі:
Щодо решти, на 90% можна покластися на зручність і можливості сервісу, який працює на технологіях візуального редактора WYSIWYG та drag&drop. Всю структуру та контент сайту ви можете змінювати в режимі реального часу, просто перетягуючи/розтягуючи блоки, картинки, модулі та віджети.
Натиснувши на будь-яке місце у шаблоні, його можна заповнити власним контентом. Більшу частину сайту ви створите за допомогою миші, одразу ж фіксуючи при цьому результат.
Платформа uKit створена саме для розробки бізнес-сайтів, лендингів, портфоліо та невеликих інтернет-магазинів. Якісні та гарні шаблони, безліч зрозумілих у використанні інструментів, комфортний процес. Вам постійно будуть підказувати, яким повинен бути наступний крок - заплутатися важко. Все організовано інтуїтивно та зрозуміло.
Щодо стандартних можливостей, uKit виглядає більш виграшно у порівнянні з аналогічними сервісами - тут все націлене на потреби бізнес аудиторії. Що стосується зручності та якості інтерфейсу, він реалізований на високому рівні. Переглянути приклади сайтів, створених за допомогою uKit, можна тут.
Wix - міжнародний конструктор, призначений для створення різних типів сайтів-візиток. Він переважно орієнтований на бізнес сферу, бо сервіс зовсім не дешевий у використанні. Пропонує 4 тарифи, найбільш адекватний з яких - «Combo» - коштує $99.
Особливою гордістю Wix є його якісні та гарні шаблони. Їх багато, для кожного є опис (загальне враження та ніша, для якої шаблон буде найкращим варіантом) і демо-контент. Але обирати варто з розумом - в процесі розробки змінити дизайн вже не буде можливості.
Весь процес розробки тут також побудований на WYSIWYG та drag&drop. Це візуальний конструктор. Знання програмування тут ні до чого - можна сісти і за пару годин зробити ефектний сайт без жодних знань з цього приводу.
Wix - гарний варіант для початківців. Сайти, створені на цій платформі, виглядають дуже яскраво. Однак, якщо ви плануєте публікувати велику кількість сторінок, краще зверніть увагу на інший конструктор. Подивитися, як виглядають сайти на цій платформі, ви можете тут.
uCoz має повне право брати участь в усіх наших порівняннях, зважаючи на універсальність та потужний функціонал, що мало відрізняється від просунутої CMS. Бізнес-сайт будь-якої складності, величезний інтернет-гіпермаркет або звичайний блог не є проблемою для uCoz.
Сервіс можна порекомендувати як професіоналам, так і сміливим початківцям. Це не візуальний редактор, на відміну від двох попередніх рішень. Доведеться вникати і розбиратися в розумних межах. Щодо функціоналу та гнучкості, він значно перевершує Wix та uKit, але, в той же час, він набагато складніший за них. У uCoz відкритий повний доступ до вихідного HTML коду.
Вартість використання конструктору складає $77/рік на тарифі «Оптимальний», що повністю виправдовує свою назву. Вам безкоштовно подарують на вибір домен і шаблон преміум-класу з офіційного магазину шаблонів uTemplate.pro.
Головною перевагою uCoz є модульність системи. Ви можете власноруч обрати ті функціональні компоненти, які збираєтеся використовувати. Припустимо, для створення бізнес сайту нам знадобляться модулі: Редактор сторінок, Новини сайту, Поштові форми, Фотоальбоми і, можливо, Інтернет-магазин. Загалом, існує більше 20 модулів різного призначення.
uCoz має найбільшу спільноту та якісну технічну підтримку. В разі виникнення проблем, ви не залишитеся боротися з ними наодинці. Оцінити можливості сервісу шляхом перегляду прикладів готових сайтів можна тут.
Сайти для бізнесу не просто можна робити самостійно. Їх взагалі бажано робити без залучення третіх осіб, особливо найманої праці. Чи можливо це, адже ви не спеціаліст?! Може, все ж таки замовити сайт експертам, заплативши гроши?
Не варто. Вони фахівці в створенні сайтів, але навряд чи настільки ж добре орієнтуються в тонкощах вашого бізнесу, як і ви самі. Сайт повинен мати мету, бути підпорядкованим єдиному змісту та конкретно окреслювати суть вашого бізнесу. Хто може передати всі ці тонкощі краще за вас?
Безперечно, хтось зможе створити більш привабливий дизайн, написати більш доцільний текст або більш професійно обрати/обробити фотографії перед публікацією. Але це все технічні навички, які корисні лише в тому випадку, якщо людина вже знає, що і як потрібно подавати, тому що розуміє суть питання.
Можна спробувати розповісти виконавцю тонкощі вашої діяльності, намагатися передати ваш ентузіазм, але він все одно зробить гірше за вас, оскільки ви зацікавлені в результаті та маєте багатший досвід.
Це набагато важливіше, ніж володіння технічною складовою. За допомогою uKit, ви самі зможете побудувати сайт без жодних навичок. Конструктори компенсують повну відсутність або брак досвіду. Крок за кроком, обраний сервіс дасть змогу опублікувати чисту версію вашого бізнес-сайту.
Технічна сторона питання - це не проблема. Головне - ви повинні чітко розуміти, що публікувати на сайті. Щодо решти факторів, конструктори полегшать завдання в декілька разів - не хвилюйтеся.
Найголовніше для бізнес-сайту - передати суть, сформувати точний посил потенційному клієнту. Сайт повинен виглядати не стільки як декорація з типовим набором елементів, зображеннями з Інтернету в слайдері та шаблонними фразами на кшталт «ми кращі в своїй справі», «30 мільйонів років на ринку», «у нас все і завжди дешевше», а як візуалізація суті вашої пропозиції. Хто ви? Що у вас є? Що готові запропонувати? Кому це потрібно і навіщо? В обмін на що - вартість, дію або щось інше? Як з вами зв'язатися і почати співпрацювати?
Саме навколо відповідей на ці питання має обертатися створення бізнес-сайту. Немає жодного сенсу намагатися карикатурно копіювати чужі способи і форми передачі змісту. Бізнес ваших конкурентів може бути іншим - у будь-якому разі, в деталях. Навіть, якщо ви працюєте в одній ніші.
Чим більше елементів (картинок, текстів, таблиць, відео та іншого) ви використовуєте для передачі суті, тим краще. Ефект є точнішим та досягається швидше. Всі матеріали повинні бути пов'язані між собою змістом, нічого зайвого - такого, що відволікає увагу від суті можливої угоди, розсіює сприйняття відвідувача, там бути не повинно. Загалом, виставляйте лише те, що реально необхідно для візуалізації вашого бізнесу.
Конкретних рекомендацій щодо застосування цього плану немає. В залежності від виду діяльності, буде змінюватися характер пропозиції та спосіб її подачі. Вам легше вирішити, що показувати для формування конструктивного ставлення до вашої компанії або до вас особисто як до фахівця в очах клієнта.
Жорстких правил немає, головне - не пропустіть важливих моментів. Не соромтеся показувати все, як є, навіть якщо десь там більше та яскравіше. Повнота доречної та важливої інформації підкуповує відвідувачів.
Бізнес-сайти - це відносно прості сайти з точки зору технічної реалізації. Сторінок зазвичай небагато (5-10 шт.), складних структур в них немає. Сайти-візитки можна і потрібно робити самостійно.
Конструктори допоможуть компенсувати відсутність досвіду і навіть приблизного уявлення про процес розробки. Просто зареєструйтеся, почніть придивлятися до інструкцій сервісу та доведіть справу до кінця.
Найбільш доречні сервіси для створення бізнес-сайтів:
Рекомендуємо почати з uKit. Незначні інвестиції, простий ефективний старт. З ним ви зможете створити бізнес-сайт за один вечір.