Розумний підхід до створення сайтів!

Треба зробити сайт для фірми?

2018-03-29 12500 3.2

Корпоративний сайт може стати трампліном у розвитку власної справи. Компанія, що була маловідомою ще вчора, завтра може може перетворитися на успішне підприємство завдяки залученню додаткової інтернет-аудиторії. Головне - правильно заявити про себе за допомогою необхідного інструменту.

Найкращі конструктори для створення бізнес-сайтів

Без досвіду в розробці сайтів, ви зможете самостійно побудувати собі онлайн представництво в Інтернеті. В якості інструменту для розробки рекомендуємо використовувати один з конструкторів сайтів:

ТОП-3 конструктора для бізнесу:

  1. uKit
  2. Wix
  3. uCoz

Для створення бізнес-сайту, рекомендуємо зупинити вибір на одній з цих платформ. Вони пропонують різні можливості та підходи до розробки, мають безліч суттєвих переваг у порівнянні з конкурентами.

uKit – конструктор сайтів та лендингів для бизнесу

uKit є наочною демонстрацією правила «зроблено для людей». Вас не будуть навантажувати зайвими подробицями, змушувати зрозуміти, як і що працює.

Процес створення сайту організований на інтуїтивному рівні. Ви просто почнете працювати над створенням власного проекту і вже через півгодини-годину побачите, що, виявляється, у вас є готовий сайт! Адже це просто!

Зрозуміло, що за таку можливість доведеться заплатити. Вартість тарифу «Преміум» складає $48/рік або по $5 щомісяця.

Для успішного запуску сайту на uKit від вас будуть потрібні всього дві речі:

  1. Мета - вам дійсно потрібен сайт і ви хоча б приблизно уявляєте його структуру / контент;
  2. Невелика кількість часу - від 30 хвилин до 1-го дня.

Щодо решти, на 90% можна покластися на зручність і можливості сервісу, який працює на технологіях візуального редактора WYSIWYG та drag&drop. Всю структуру та контент сайту ви можете змінювати в режимі реального часу, просто перетягуючи/розтягуючи блоки, картинки, модулі та віджети.

Натиснувши на будь-яке місце у шаблоні, його можна заповнити власним контентом. Більшу частину сайту ви створите за допомогою миші, одразу ж фіксуючи при цьому результат.

Платформа uKit створена саме для розробки бізнес-сайтів, лендингів, портфоліо та невеликих інтернет-магазинів. Якісні та гарні шаблони, безліч зрозумілих у використанні інструментів, комфортний процес. Вам постійно будуть підказувати, яким повинен бути наступний крок - заплутатися важко. Все організовано інтуїтивно та  зрозуміло.

Алгоритм створення бізнес-візитки в uKit:

  1. Обираєте будь-який шаблон з тематичної категорії;
  2. Визначаєте пункти меню та контент, що має бути на сторінках, які вони приховують;
  3. Кастомізуєте дизайн шляхом зміни фонів, шрифтів, стандартної графіки, перестановки/додавання блоків на сторінках. Рекомендуємо використовувати зображення високої роздільної здатності для слайдера та галерей - на цій платформі якісна графіка має особливо вражаючий вигляд;
  4. Заповнюєте сторінки контентом, не забуваючи прописати під кожну з них мета-теги - тайтл, дескріпшен і ключові слова;
  5. Прописуєте загальні для сайту налаштування SEO, додаєте заготовлені заздалегідь логотип і фавікон, підключаєте аналітику Гугла, інтеграцію з соцмережами, налаштовуєте форму зворотного зв'язку, карту проїзду, контакти;
  6. Прикріплюєте домен другого рівня (на кшталт site.com), придбаний у будь-якого реєстратора;
  7. Розширюєте за потребою функціонал шляхом перетягування віджетів на сторінки, налаштовуєте їх положення та вигляд;
  8. Публікуєте сайт.

Щодо стандартних можливостей, uKit виглядає більш виграшно у порівнянні з аналогічними сервісами - тут все націлене на потреби бізнес аудиторії. Що стосується зручності та якості інтерфейсу, він реалізований на високому рівні. Переглянути приклади сайтів, створених за допомогою uKit, можна тут.

Wix – конструктор бізнес-сайтів та портфоліо

Wix - міжнародний конструктор, призначений для створення різних типів сайтів-візиток. Він переважно орієнтований на бізнес сферу, бо сервіс зовсім не дешевий у використанні.  Пропонує 4 тарифи, найбільш адекватний з яких - «Combo» - коштує $99.

Особливою гордістю Wix є його якісні та гарні шаблони. Їх багато, для кожного є опис (загальне враження та ніша, для якої шаблон буде найкращим варіантом) і демо-контент. Але обирати варто з розумом - в процесі розробки змінити дизайн вже не буде можливості.

Весь процес розробки тут також побудований на WYSIWYG та drag&drop. Це візуальний конструктор. Знання програмування тут ні до чого - можна сісти і за пару годин зробити ефектний сайт без жодних знань з цього приводу.

Алгоритм створення бізнес-візитки у Wix:

  1. Обираєте шаблон. Є варіанти на HTML 5 і Flash. Рекомендуємо обрати щось із перших - такий сайт буде швидше завантажуватися у людей зі слабкими ПК;
  2. Налаштовуєте його фон, шрифти, розмір блоків та кольорову схему;
  3. Перейменовуєте пункти меню шаблону в залежності від власних потреб, додаєте нові або видаляєте зайві;
  4. Наповнюєте контентом сторінки - перетягніть зображення, заповніть блоки текстом, налаштуйте розмір. Майте на увазі те, що змінити розмітку шаблону ви не зможете, що є ще одним приводом для ретельного його вибору;
  5. Налаштуйте SEO-параметри для сайту в цілому і сторінок зокрема;
  6. Доповніть функціонал модулями з App-market. Тут є багато речей, які зможуть прикрасити і посилити враження від сайту;
  7. Прикріпіть сторонній домен 2 рівня. Ми не рекомендуємо використовувати стандартний подарунковий (видається на платному тарифі) варіант 3 рівня.
  8. Опублікуйте сайт.

Wix  - гарний варіант для початківців. Сайти, створені на цій платформі, виглядають дуже яскраво. Однак, якщо ви плануєте публікувати велику кількість сторінок, краще зверніть увагу на інший конструктор. Подивитися, як виглядають сайти на цій платформі, ви можете тут.

uCoz – потужний та універсальный конструктор сайтів

uCoz.ua

uCoz має повне право брати участь в усіх наших порівняннях, зважаючи на універсальність та потужний функціонал, що мало відрізняється від просунутої CMS. Бізнес-сайт будь-якої складності, величезний інтернет-гіпермаркет або звичайний блог  не є проблемою для uCoz.

Сервіс можна порекомендувати як професіоналам, так і сміливим початківцям. Це не візуальний редактор, на відміну від двох попередніх рішень. Доведеться вникати і розбиратися в розумних межах. Щодо функціоналу та гнучкості, він значно перевершує Wix та uKit, але, в той же час, він набагато складніший за них. У uCoz відкритий повний доступ до вихідного HTML коду.

Вартість використання конструктору складає  $77/рік на тарифі «Оптимальний», що повністю виправдовує свою назву. Вам безкоштовно подарують на вибір домен і шаблон преміум-класу з офіційного магазину шаблонів uTemplate.pro.

Головною перевагою uCoz є модульність системи. Ви можете власноруч обрати ті функціональні компоненти, які збираєтеся використовувати. Припустимо, для створення бізнес сайту нам знадобляться модулі: Редактор сторінок, Новини сайту, Поштові форми, Фотоальбоми і, можливо, Інтернет-магазин. Загалом, існує більше 20 модулів різного призначення.

Алгоритм створення бізнес-визитки в uCoz:

  1. Реєструєтесь у системі та обираєте шаблон;
  2. Через «Дизайн-Конструктор меню» створюємо структуру сторінок;
  3. Через «Редактор сторінок» заповнюємо їх контентом;
  4. Через «Налаштування-Управління доменами» прикріплюємо домен 2 рівня;
  5. Заповніть поля в SEO-модулі, підключіть акаунти для постінгу в соцмережі.

uCoz має найбільшу спільноту та якісну технічну підтримку. В разі виникнення проблем, ви не залишитеся боротися з ними наодинці. Оцінити можливості сервісу шляхом перегляду прикладів готових сайтів можна тут.

Чи можна створити сайт для бізнесу самостійно? (Так. І навіть потрібно!)

Сайти для бізнесу не просто можна робити самостійно. Їх взагалі бажано робити без залучення третіх осіб, особливо найманої праці. Чи можливо це, адже ви не спеціаліст?! Може, все ж таки замовити сайт експертам, заплативши гроши?

Не варто. Вони фахівці в створенні сайтів, але навряд чи настільки ж добре орієнтуються в тонкощах вашого бізнесу, як і ви самі. Сайт повинен мати мету, бути підпорядкованим єдиному змісту та конкретно окреслювати суть вашого бізнесу. Хто може передати всі ці тонкощі краще за вас?

Безперечно, хтось зможе створити більш привабливий дизайн, написати більш доцільний текст або більш професійно обрати/обробити фотографії перед публікацією. Але це все технічні навички, які корисні лише в тому випадку, якщо людина вже знає, що і як потрібно подавати, тому що розуміє суть питання.

Можна спробувати розповісти виконавцю тонкощі вашої діяльності, намагатися передати ваш ентузіазм, але він все одно зробить гірше за вас, оскільки ви зацікавлені в результаті та маєте багатший досвід.

Це набагато важливіше, ніж володіння технічною складовою. За допомогою uKit, ви самі зможете побудувати сайт без жодних навичок. Конструктори компенсують повну відсутність або брак досвіду. Крок за кроком, обраний сервіс дасть змогу опублікувати чисту версію вашого бізнес-сайту.

Технічна сторона питання - це не проблема. Головне - ви повинні чітко розуміти, що публікувати на сайті. Щодо решти факторів, конструктори полегшать завдання в декілька разів - не хвилюйтеся.

Особливості створення бізнес-сайтів

Найголовніше для бізнес-сайту - передати суть, сформувати точний посил потенційному клієнту. Сайт повинен виглядати не стільки як декорація з типовим набором елементів, зображеннями з Інтернету в слайдері та шаблонними фразами на кшталт «ми кращі в своїй справі», «30 мільйонів років на ринку», «у нас все і завжди дешевше», а як візуалізація суті вашої пропозиції. Хто ви? Що у вас є? Що готові запропонувати? Кому це потрібно і навіщо? В обмін на що - вартість, дію або щось інше? Як з вами зв'язатися і почати співпрацювати?

Саме навколо відповідей на ці питання має обертатися створення бізнес-сайту. Немає жодного сенсу намагатися карикатурно копіювати чужі способи і форми передачі змісту. Бізнес ваших конкурентів може бути іншим - у будь-якому разі, в деталях. Навіть, якщо ви працюєте в одній ніші.

  • Сядьте і подумайте чи напишіть на листочку, якими словами та прикладами/результатами діяльності можете точно описати свій бізнес. Що реально захоче знати ваш клієнт? Таким чином, щоб, зайшовши на сайт,  людина все зрозуміла: так, Степан Петренко, дизайнер інтер'єрів. Ага, ось фото прикладів робіт, діапазон напрямків, клієнти з доказами співпраці, перелік і вартість послуг, контакти. Все по суті, кожен елемент допомагає відвідувачеві скласти уявлення про зміст та умови можливої ​​угоди.
  • Якщо суть зрозуміла, то знайти кошти для її вираження не проблема - конструктори з нашої вибірки допоможуть технічно реалізувати задуми, без жодних проблем. Вашому сайту потрібно бути, а не здаватися: показувати відвідувачу те, що стосується справи. Безумовно, існує манера пускати пил в очі, коли навмисно перебільшують наявні ресурси і можливості.
  • Однак, подумайте, чи діє на вас чергова реклама кращого шампуню, шаблонні офісні образи, моделі, які прокидаються вранці під чашку кави, що рекламується, щасливі «родини» з рекламою млинців, соків, пральних порошків або ще чогось? Чи працює це? Навряд чи. Тому що все це занадто нереалістично та шаблонно. Відчувається те, що глядача намагаються обдурити. Поважайте потенційного клієнта, запропонуйте йому корисну інформацію, позбавте шумової завіси.
  • Дайте можливість відвідувачу формувати думку про вас на основі корисної інформації, а не порожніх гасел або підказок з вашого боку. Наприклад, поглянувши на портфоліо фотографа, людина сама зрозуміє, чи подобаються їй роботи. Немає сенсу писати, що ви - найкращий або ще якийсь фотограф.
  • Перелік послуг з описом та розцінками теж детально все скаже за вас. Навіть контактні дані мають значення - де знаходиться офіс, виробництво, який тип телефонного зв'язку використовуєте (може, у вас гаряча лінія або взагалі кол-центр). Хто ваші клієнти, приклади виконаних для них робіт. Точні технічні характеристики, нюанси, які демонструють компетентність. Все це  - речі, які реально впливають на сприйняття.

Чим більше елементів (картинок, текстів, таблиць, відео та іншого) ви використовуєте для передачі суті, тим краще. Ефект є точнішим та досягається швидше. Всі матеріали повинні бути пов'язані між собою змістом, нічого зайвого - такого, що відволікає увагу від суті можливої ​​угоди, розсіює сприйняття відвідувача, там бути не повинно. Загалом, виставляйте лише те, що реально необхідно для візуалізації вашого бізнесу.

Яка інформація повинна бути на більшості бізнес-сайтів:

  • Інформація про компанію на головній сторінці - логотип, назва, вид діяльності, опис, контактні дані, зображення, що чітко передають суть вашого бізнесу (реальні, не з Інтернету)
  • Суть пропозиції - продаєте товар, пропонуєте послугу? Що саме?
  • Опис товару або послуги: технічні характеристики, умови, властивості, застосування, потенційні клієнти, відмінні риси
  • Ілюстрації діяльності - фото, відео, відгуки в Інтернеті, пресі
  • Опис компанії та порядку співпраці, демонстрація переваг для клієнта
  • Демонстрація компетентності та легітимності - ліцензії, посилання на сайти клієнтів, їх відгуки, документи для завантаження (технічні дані, кошториси та ін.)
  • Сторінка для зворотного зв'язку з картою проїзду до фізичного місця розташування, телефонами, акаунтами соцмереж, месенджерів і т. ін. Загалом, повний перелік.

Конкретних рекомендацій щодо застосування цього плану немає. В залежності від виду діяльності, буде змінюватися характер пропозиції та спосіб її подачі. Вам легше вирішити, що показувати для формування конструктивного ставлення до вашої компанії або до вас особисто як до фахівця в очах клієнта.

Жорстких правил немає, головне - не пропустіть важливих моментів. Не соромтеся показувати все, як є, навіть якщо десь там більше та яскравіше. Повнота доречної та важливої інформації підкуповує відвідувачів.

Висновки

Бізнес-сайти - це відносно прості сайти з точки зору технічної реалізації. Сторінок зазвичай небагато (5-10 шт.), складних структур в них немає. Сайти-візитки можна і потрібно робити самостійно.

Конструктори допоможуть компенсувати відсутність досвіду і навіть приблизного уявлення про процес розробки. Просто зареєструйтеся, почніть придивлятися до інструкцій сервісу та доведіть справу до кінця.

Найбільш доречні сервіси для створення бізнес-сайтів:

  1. uKit - ідеальний вибір підприємця, дуже простий та ефективний профільний конструктор. На нашу думку, це - найкращий вибір для більшості людей.
  2. Wix - більш складний і потужний аналогічний сервіс, але він є дещо дорожчим. Підходить для тих, хто бажає детально налаштувати дизайн бізнес-сайту та додати специфічний функціонал на кшталт бронювання номерів, запису на прийом, ресторанного меню, інтерактивних розкладів заходів та інших подібних елементів.
  3. uCoz - універсальний конструктор, що є більш глибоким у порівнянні з WYSIWYG-сервісами та вимагає  певного рівня підготовки для використання. Найкраще використовувати сервіс на «Оптимальному» тарифному плані, отримавши домен і преміум-шаблон для бізнес-сайту в подарунок. Це дозволить у майбутньому масштабувати проект, додавши, наприклад, блог, форум або навіть магазин. Сподобається тим, хто дивиться в майбутнє, не плануючи обмежуватися створенням тільки одного сайту.

Рекомендуємо почати з uKit. Незначні інвестиції, простий ефективний старт. З ним ви зможете створити бізнес-сайт за один вечір.


Рейтинг:
avatar