Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Що таке доменне ім'я: види та рекомендації

2017-04-23 3882 4.0

Повне доменне ім’я складається з самого імені домену (mozok, наприклад) та з імен усіх доменів, до яких воно входить. Mozok.net – повне доменне ім’я нашого блогу, має другий рівень. .Net – домен верхнього рівня, що входить до кореневого домену «.».

Говорячи простіше, домен – це буквене позначення сайту (латиниця або кирилиця, цифри та дефіс), його адреса в Інтернеті. Взагалі, сайти мають IP-адреси, що мають вигляд на зразок 38.112.167.117. Якщо ви знаєте таку адресу, то зможете без проблем зайти на знайомий сайт. Але запам’ятовувати такі набори цифр, як мінімум, незручно. Тому і використовуються доменні імена, що складаються з літер. 

Вибір доменного імені – важлива частина проектування сайту. Воно повинно легко запам’ятовуватися та відображати сутність тематики. Бажано, щоб його довжина не перевищувала 10 символів. Домени реєструються, як правило, протягом кількох годин. Перед вибором треба переконатися, що вподобане ім’я ніким не використовується в обраній доменній зоні (org, com, net, ua, укр, ru тощо).

Домен – це область ієрархічно впорядкованого простору доменних імен в Мережі, що позначається унікальним доменним іменем. 

Доменна зона - це сукупність усіх доменних імен певного рівня, що входять до складу домену. Для трансформаціях доменного імені в IP-адресу і навпаки слугує служба DNS (Domain Name Service). Це система серверів, у якій містяться дані про дату реєстрації, власника імені, а також шлях до серверу доменних імен (Nameserver) з розташованою там інформацією, до якої веде доменне ім’я.

Види доменів

Домени верхнього рівня (першого) діляться на два типи: загального користування та національні. Перші призначені для використання усією спільнотою Інтернету (com, net, biz, info і т. д.). Ці види доменів є початковими точками відліку, від яких почали з’являтися імена 2,3 і меншого рівнів. Остання частина будь-якого доменного імені означає доменну зону. Перший рівень. Всі рівні доменного імені відокремлені між собою крапками. Слід зазначити, що при вводі адреси сайту у браузері регістр не має значення. Вводячи «mOZok.Net» або «MOZOK.NET», ви потрапите на наш сайт.

Доменні зони національних доменів відповідають 2 літерам міжнародного коду країни. У нас це .UA, в Германії - .DE, у США - .US, у Росії - .RU і т. д. Усього у світі існує понад 200 національних доменів верхнього рівня. Ними керують Адміністратори доменів. Зазвичай вони представлені організаціями, обраними інтернет-спільнотами країн.

Адміністратором нашого національного домену є Дмитро Кохманюк. Свої права по адміністрації доменної зони він делегував приватному підприємству ООО «Хостмастер». Ні сам Адміністратор, ні наведене підприємство не займається особисто реєстрацією доменних імен. Для цього існують вповноважені юридичні особи, що мають угоду с ООО «Хостмастер». Наприклад, агентство «Українські торгові марки» - офіційний реєстратор наших доменів.

Як обирати домен?

Дам кілька порад стосовно вибору домену. Якщо у вас комерційний сайт і ви плануєте працювати з іноземними відвідувачами, обирайте зону .com. Якщо ж ваша ціль – привернути увагу співвітчизників, тоді .ua, .укр або той же .com (це найпопулярніше доменне ім’я, походить від «commercial» - англ. «комерційний»). Для російськомовних сайтів (не магазинів) досить поширеним є домен .RU. Взагалі, можна обирати національний домен країни, де проживає ваша цільова аудиторія, або ж профільний домен - наприклад, biz (бізнес), info (інформаційний сайт), org (некомерційна організація), net (мережеві послуги) і т. д. В цілому, можете використовувати профільні домени як вам заманеться – це поширена практика, люди відійшли від їх початкового призначення. Важливо, щоб доменне ім’я містило слово або поєднання слів, що підкреслює напрямок сайту. Також краще використовувати доменні імена 2 рівня, а не 3 або 4.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Приклади інтернет-магазинів, створених в uCoz
Що таке хостинг та домен
Як зробити сайт для дитячого садочка безкоштовно
Що таке біткоіни (Bitcoin)?
Приклади сайтів фотографа, створених в uKit
Як створити власний блог в інтернеті? Самостійно!
avatar