Розумний підхід до створення сайтів!

Хостинг Bluehost: детальний огляд, переваги на недоліки

2023-04-13 1297 3.5

Розміщення на хостингу – обов’язкова умова для роботи з сайтом WordPress. Існує чимало провайдерів, що пропонують свої послуги, в тому числі вузькоспеціалізовані тарифи для вказаної системи управління контентом. Перші позиції займає Bluehost, адже він заслужено вважається одним із найкращих хостингів для сайтів ВордПресс. В нього є чимало переваг, одна з головних – максимально доступні ціни. Крім того, провайдер має чималий досвід та простоту використання.

Плюси та мінуси Bluehost

Bluehost має чимало переваг, що робить його №1 не лише для ВордПресс, але й для інших CMS. Отже плюси:

  • Безпека. Це один з кращих варіантів на ринку. В кожному тарифі передбачений захист вашого сайту. За додаткову плату можна додати ще декілька інструментів, наприклад, CodeGuard що забезпечує щоденні бекапи та моніторинг. Він повідомлятиме вас у разі виявлення змін.
  • Швидка техпідтримка. Більшість користувачів говорять про максимально оперативну роботу саппорту, незважаючи на заяви інших провайдерів про 24/7, знайти реальну швидкість консультування важко. У Bluehost вона є, д того ж працює ефективно. Канали зв’язку: телефон, електронна пошта. Плюс доступна величезна база знань і форум.
  • Простота налаштування. Можна швидко та легко зареєструватись – це займе пару хвилин.
  • Високопродуктивні сервери на тарифах Pro і вище. Використовуються 4-х ядерні процесори швидкого завантаження. Це чудове рішення для сайтів із великою кількістю мультимедіа.
  • Розумні ціни. Якщо порівнювати з конкурентами, то тарифи одні з найнижчих. Плюс наявна 30-ти денна гарантія повернення коштів.
  • Безкоштовний домен на 1 рік – не потрібно звертатись на сторонній сервіс для здійснення такої покупки.
  • Безкоштовний SSL-сертифікат. Ваші дані будуть надійно захищені.
  • Зручність для початківців. Не знадобляться значні навички при керування та налаштуванні. Наприклад, встановлення ВордПресс відбувається в декілька кліків.

Недоліки:

  • З другого року потрібно буде платити за продовження домену.
  • Допродажі. Вони в Bluehost досить агресивні, в тому числі при реєстрації.
  • Міграція сайту платна. Якщо переходите з наявним сайтом від іншого провайдера, то доведеться заплатити $149,99 за його перенесення.
  • Відсутня гарантована безперервна робота. На відміну від більшості аптайму не запропоновано. Час, коли сайт не працює, може обійтись занадто дорого для власників.

Вартість використання

Тарифів у Блухост декілька, в тому числі є спеціальний для ВордПресс.

  1. Shared. Від $2,95/міс. 10 Гб, безкоштовний CDN, 1 сайт, безкоштовний домен на 1 рік, доступні теми WP, сертифікат SSL на 1 рік. На старших тарифах щоденні бекапи, конфіденційність домену, сканування, Yoast SEO – безкоштовно, збільшений об’єм диску. На всіх тарифних планах захист ресурсів, менеджер домена, Google-реклама.
  2. VPS. Від $19,99/міс. 2 ядра, 30 Гб на диску, 2 Гб оперативної пам’яті, пропускна здатність 1 ТБ, 1 ІР адреса, акаунти cPanel, цілодобова техпідтримка. На старших тарифах значно розширюється об’єм зазначених ресурсів.
  3. Хостинг WordPress. Від $2,95/міс. Запропонована автоматична установка, безкоштовний домен на 1 рік, автооновлення ВордПресс, безпечне налаштування облікових даних для авторизації, перевірка в Google «Мій бізнес». Також матимете від 10 Гб на диску, CDN, SSL – безкоштовно, домен на 1 рік.
  4. Dedicated. Від 79,99/міс. 2,3 ГГц, 4 ядра, 4 потока, 3 Мб кеш-пам'яті, сховище RAID рівня 1 – 2х500 Гб, пропускна здатність – 5 Тб, безкоштовний домен, виділений ІР, аккаунт cPanel.

Ціни вказані з розрахунку оплати одразу за рік, діють лише перший рік, далі повний тариф.

Панель керування

Для роботи з хостингом використовується одна з найпопулярніших панелей керування cPanel. Вона пропонує чимало можливостей, а саме:

  • графічний інтерфейс;
  • інструменти автоматизації процесу адміністрування;
  • 3-рівнева структура доступу – для адміністратора, реселера, користувача;
  • командний рядок;
  • АРІ-доступ.

З cPanel сумісне програмне забезпечення Apache, PHP, MySQL, Perl, BIND та інші. Підтримуються поштові сервіси POP3, IMAP, SMTP.

Панель керування інтуїтивно проста та зрозуміла у використання, тому робота в акаунті Bluehost не викликає жодних складнощів, навіть якщо не маєте досвіду. Це стосується створення нових користувачів FTP і email-адрес чи ресурсів моніторингу, субдоменів, встановлення програмного забезпечення.

Панель керування має наступні розділи:

  • Електронна пошта. Тут доступні облікові записи електронної пошти, автовідповідачі, фільтри, в тому числі спам-фільтр, календарі та контакти, експедитори, списки розсилки, шифрування, маршрутизація електронної пошти, імпорт адрес, глобальні фільтри.
  • Файли. В цьому розділі зможете використовувати файловий менеджер, мати дані про використання диску, FTP-з’єднання та анонімний FTP, а також працювати з зображеннями, конфіденційністю каталогу.
  • Бази даних. У цьому розділі містяться різні інструменти для управління БД та їх налаштуванням. Надаються прості покрокові рекомендації, тому розберетесь, навіть якщо не маєте досвіду.
  • Метрики. Цей розділ містить інтерфейси перегляду пропускної здатності сайту, кількості відвідувачів на певну одиницю часу, помилки сайту й налаштування метрики на різних доменах.
  • Безпека. Тут знаходяться корисні інструменти керування ключами та сертифікатами, налаштування доступів і максимальної кількості входів у систему, встановлення заборон на гарячі посилання на ваші сайти та інші налаштування безпеки. Також наявна опція заборони доступу до сайту з певних ІР адрес. Тобто можна заблокувати вхід користувачів із цілої країни.
  • Програмне забезпечення. В розділі наявні інструменти управління функціями, які дають змогу виконувати задачі в Perl, PHP.
  • Додатково. Ці розділи здебільшого призначені для досвідчених користувачів. Стосуються вони терміналів, автоматизації виконання певних опцій, відстежування DNS, індексів, сторінок помилок, сканера вірусів, тощо.
  • Налаштування. Тут зможете попрацювати з паролями та безпекою, змінити мову, стиль, у якому відображатиметься панель керування, контактну інформацію, диспетчер користувача, налаштування акаунтів.
  • Установник додатків. У cPanel запропоновані масштабні можливості роботи з додатками – зможете встановити різні типи програмного забезпечення. Саме з цього меню інсталюватиметься WordPress.

Також вашій увазі розділ «загальна інформація» та статистика, яка стосується баз даних, використання диску, файлів, тощо.

Продуктивність та швидкість роботи

Навіть при тому, що гарантований аптайм провайдером не заявляється, насправді безвідмовність на дуже високому рівні. По результатам багатьох тестів вона сягає 99,95-99,99%. Що дуже дивує, адже знову ж таки – це не заявляється як перевага. Єдине, чим це можна пояснити – в разі зниження відсотку аптайму, не доведеться нічого компенсувати користувачам, як це роблять інші провайдери.

Що стосується швидкості, то тут вже є певні питання. Якщо порівнювати з аналогічними хостингами, то швидкість завантаження буде в межах 2 секунд, що навіть гірше за середні показники. Щоб трохи покращити ситуацію, можна попрацювати з налаштуваннями, але дуже великого прогресу не варто очікувати.

Безпека сайтів

Хостинг Bluehost можна впевнено назвати безпечним, але є певні умови. Щоб отримати доступ до деяких можливостей, їх потрібно придбати у провайдера окремо або ж у інших постачальників. Основні елементи захисту вашого сайту на ВордПресс:

  • SSL-сертифікат. Усі загальні тарифи постачаються з безкоштовним сертифікатом безпеки Let’s Encrypt. Крім того, наявні деякі платні опції, але в них потреби для більшості користувачів немає.
  • Захист від DDoS-атак. В цьому випадку спрацьовує Cloudflare. Суть DDoS-атаки в тому, щоб наповнити сайт трафіком системи, яка себе скомпрометувала, це веде до порушення нормального функціонування і проблем з відвідуванням. Активація Cloudflare дає змогу сховати ІР-адресу від прямої атаки, адже трафік перенаправляється.
  • Брандмауер. За замовчуванням для загальних хостингів його немає. Замість нього використовується iptables для виділених тарифних планів. Коли обираєте віртуальний хостинг доведеться встановити плагіни. Є безкоштовні, наприклад, Jetpack, Wordfence, вони виконують необхідні роботи без значних затрат.
  • Автоматичні бекапи. Це надзвичайно корисний інструмент, який допомагає зберігати без втручання користувача всі дані з сайту, робить його знімок. В старші тарифи опція вже включена, в інших потрібно окремо встановлювати. Придбайте за 2,99 долари за місяць або використовуйте інші, сторонні інструменти.

Загалом не можна сказати, що хостинг дає з коробки все необхідне. Є певні елементи, що потрібно купувати додатково, тоді первинна заманлива ціна вже не настільки низька, як здавалась.

Створення сайту в Bluehost

Розробка сайту – не проблема. Перш за все потрібно вибрати домен, створити обліковий запис на сайті провайдера, визначитись із тарифним планом та оплатити його. В Bluehost чимало інструментів для розробки сайту. Одним з оптимальних рішень буде розгортання на хостингу системи управління контентом ВордПресс, адже це можна зробити в декілька простих кроків – cPanel пропонує необхідний інструментарій.

Також до вашої уваги один з топових конструкторів Weebly.

Weebly пропонує функцію перетягування, за допомогою якої ви зможете створити привабливу сторінку зі слайд-шоу, контактними формами, посиланнями на соціальні мережі та іншими необхідними сайту елементами. Безкоштовна версія конструктора надасть базові можливості, але платна має значно ширший функціонал.

Проте найпопулярнішою платформою, яку також пропопує Bluehost є WordPress. Цей інструмент поєднує в собі простоту конструктора сайтів і повні можливості CMS, які є практично безмежними. Матимете змогу обрати тему, налаштувати її за власним бажанням, додавати плагіни, займатись просуванням, тощо. Редактор максимально простий у використанні, тому з його допомогою вийде зробити привабливий сайт досить швидко.

Чимало є інструментів управління сайтом, якщо використовуєте саме ВордПресс. Наприклад, буде доступна оптимізація продуктивності і безпеки, керування плагінами, загальні налаштування. Все це можна зробити через область «Мої сайти».

Плюс наявні маркетингові інструменти, що являють собою функціональний але дуже простий користувацький інтерфейс, де зможете створити основу для того, щоб ваш бізнес був помічений пошуковими ботами, а отже і потенційними клієнтами.

Технічна підтримка

Провайдер пропонує цілодобову підтримку по телефону, через онлайн чат, систему тикетів, також наявна база знань. Оператори відповідають дуже швидко, відчувається професійна підготовка, тому що питання можуть розкрити максимально широко.

Причому ефективно працюють всі канали зв’язку, що є дуже суттєвою перевагою для провайдера. Момент, який можна віднести до негативних – це спроби допродаж в тому числі при консультуванні, однак не дуже нав’язливі.

Якщо прагнете отримувати ще краще обслуговування преміального класу, надається опція Blue Sky – це ще один варіант підтримки. За додаткову плату можна отримати консультування за запитом, допомогу в отриманні доступу до облікового запису, з резервним копіюванням, отримати рекомендації щодо дизайну сайту.

Загалом техідтримка заслуговує лише схвальних відгуків – отримати консультацію зможете одразу і вона буде професійною.

Вердикт: чи варто використовувати Bluehost?

Загалом хостинг Bluehost є гарним рішенням для початківців, адже в ньому є все необхідне для початку роботи з WordPress – від безкоштовного домену до автоматичної установки та оновлення CMS. За рахунок наявності великої кількості продуктів, всі послуги хостингу будуть дійсно хорошим досвідом для користувачів.


Рейтинг:
avatar