Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Робота на дому в інтернеті

2018-05-12 20025 4.9

Навіть якщо ви ніколи всерйоз не замислювалися над можливістю заробляти гроші вдома, сидячи за ПК, то, напевно, знаєте, що це цілком можливо.

В Інтернеті чимало реклами та статей, що демонструють дану можливість, – не може бути, щоб ви ні разу на них не потрапляли.

Отже, в Інтернеті заробити можна – це факт. Але кому підійде така робота, в чому вона може полягати, скільки вдасться заробити?

Це вже інші питання. Для початку не завадить засвоїти кілька простих речей, щоб морально підготуватися до такого типу діяльності:

 • Легких грошей в Інтернеті не заробити;
 • Цілком можливо, що на початку доведеться працювати практично за копійки;
 • В Інтернеті чимало шахраїв.

Робота в Інтернеті частіше за все нагадує звичайну роботу за схемою впорядкування – ви маєте якійсь навички, наприклад - знаєте, як створювати сайти, знаходите замовника, зацікавленого у ваших послугах, та продаєте йому плоди своєї праці за обговореними цінами. Все як у звичайному житті.

Звідси витікає висновок – за просто так вам ніколи і ніхто в Інтернеті не дасть грошей, треба щось вміти робити, причому бажано більш-менш якісно. Виходячи із цього, можна вивести декілька застережень загального характеру:

 • Якщо вам пропонують стабільний та високий заробіток в Інтернеті, не запитуючи про навички, - це обман;
 • Якщо у вас просять гроші (нехай і маленькі), після чого обіцяють дати роботу, - знову обман;
 • Якщо пропонують придбати курс, що допоможе швидко та легко розбагатіти в Інтернеті, – обман.

Задарма нічого не буває. Люди, осліплені жагою швидкої наживи, нерідко можуть ставати жертвами шахраїв різного калібру та типу. Легкі шляхи зазвичай ведуть до втрати коштів, часу або ж того й іншого. 

Тут, як на звичайній роботі, потрібно багато та наполегливо працювати, щоб досягти пристойного рівня доходів.

Для початку рекомендуємо відноситись до заробітку в Інтернеті як до цікавого, але малоприбуткового хобі. Це захистить від перших розчарувань та створить настрій, що, цілком можливо, приведе вас до успіху у майбутньому. Не очікуйте багато і одразу. 

Загальна схема заробітку в Інтернеті

Робота вдома через Інтернет підходить людям, що, наприклад, не можуть знайти звичайну роботу, жінкам у декреті або тим, хто просто любить Мережу, комп’ютери і хоче реалізувати свої здібності саме таким шляхом.

Отже, ви вирішили стати фрилансером або ж працювати на себе, створивши, наприклад, власний сайт за допомогою конструктора сайтів або ж CMS.

Припустимо, ви маєте навички, у яких можуть бути зацікавлені замовники. Тепер треба знайти останніх. Тут є 2 шляхи: шукаєте самостійно або реєструєтеся на біржах, де мешкають замовники та виконавці.

Перший варіант доволі складний. Не кожен роботодавець захоче довірити роботу першому зустрічному без портфоліо. Другий варіант є більш прийнятним для початківців. Вам потрібно буде робити приблизно так:

 • Розповісти про себе в анкеті, без відвертої реклами. Опишіть навички, досвід, якості;
 • Спочатку вам доведеться, скоріше за все, занижувати ціни на свою роботу або ж взагалі виконати кілька замовлень безкоштовно заради отримання перших робіт у портфоліо та гарних відгуків;
 • Далі опублікуйте готові роботи у портфоліо, щоб замовники змогли оцінити ваш поточний рівень;
 • Працюйте якісно та швидко. Будьте на зв’язку із усіма замовниками, реагуйте на критику, робіть доповнення, виправлення за необхідністю і. т. д.
 • ​​​​​​​Покращуйте репутацію. Без неї вам нічого не світить. Чим більше отримаєте позитивних відгуків, тим більше буде довіри до ваших робіт у потенційних замовників.

Реєструючись на біржах, ви одразу потрапляєте в оточення замовників. Так, там вам доведеться платити певний процент за знаходження у системі, але це того варте. Принаймні, на перших етапах діяльності.

Заведіть собі гаманець у Webmoney, бо це найпоширеніший спосіб виводу виплат з таких систем.

Заробіток в Інтернеті: основні способи

Не будемо детально описувати нескінченні варіанти різноманітних шахрайських схем, онлайнові казино, Форекс, бінарні опціони, біткойни та інші речі на любителя чи нішевого спеціаліста.

Пройдемося по перевіреним способам заробітку в Інтернеті, що можуть привабити пересічного громадянина.

1. Рерайтинг, копірайтинг, переклади

Можливо, це найбільш очевидний і відносно простий спосіб почати заробляти гроші в Інтернеті. Попит на послуги копірайтерів збільшується сьогодні пропорційно до обсягів робот.

Зважаючи на те, що кількість сайтів неупинно зростає, копірайтери точно не залишаться без роботи. Головне - знати, де шукати замовників та як саме здобути необхідні знання та навички для того, щоб набути необхідну кваліфікацію та збільшити свій рейтинг.

Перше, з чого вам треба розпочати, - це зареєструватися на одній з існуючих бірж копірайтингу (як, наприклад, Адвего, Text Exchange, Etxt, Content Monster, TextSale тощо).

Можете обрати для себе декілька варіантів та з часом зупинитися на тому, який більше вам підходить. Реєструючись на біржі, не забувайте про те, що конкуренція серед копірайтерів сьогодні досить висока і більшість досвідчених авторів  вже мають авторитет та постійних замовників.

Тому будьте готові до того, що спочатку вам доведеться погоджуватися на недорогі замовлення.

Хоча, тут досить важливо знайти “золоту середину”, оскільки виконання невеликих за обсягом та недорогих замовлень може мати негативний вплив на вашу репутацію.

Щодо тематичного спрямування замовлень, для початку обирайте загальні теми. Це дозволить вам набути досвіду та зрозуміти основні принципи роботи.

Якщо ж ви вже маєте певну спеціалізацію або досвід у конкретній ніші, то це додасть вам авторитету та дозволить вигідно вирізнятися на фоні конкурентів. Вибір за вами.

Сьогодні, багато копірайтерів віддають перевагу індивідуальній співпраці із замовником. Це, звісно, непоганий варіант, але для того, щоб мати постійних клієнтів, вам потрібен досвід роботи та гідне й змістовне портфоліо.

Якщо ж у вас його наразі немає, пошук замовлень на біржі копірайтингу - саме те, що вам потрібно.

 • По-перше, тут можна не лише шукати замовлення, але й розміщувати вже готові статті на продаж. Тематика може бути різноманітною і вам не потрібно буде підлаштовуватися під конкретні вимоги замовника. Він знайде вас сам у разі потреби.
 • ​​​​​​​По-друге, ви самостійно встановлюєте вартість ваших статей. По-третє, у вас є змога обирати саме те замовлення, яке підходить вам за конкретними параметрами, що дозволяє економити час за зусилля.

До речі, у роботі копірайтера дуже важливо правильно розраховувати час та власні можливості для того, щоб отримати максимальний результат. Обираючи завдання, адекватно оцінюйте власні знання та можливості.

Якщо ви відчуваєте, що не маєте достатній рівень знань з конкретної тематики, то краще продовжити пошук, ніж марно витратити час та зашкодити своїй репутації. Крім того, приділяйте достатню кількість часу відпочинку.

Регулярно робіть перерви та не перевантажуйтесь. Відпочинок є запорукою успішної та ефективної роботи для копірайтера.

Адже, високий рівень написаних текстів дозволить вам отримати більше позитивних відгуків та збільшить кількість замовників і загальний прибуток.

У такий спосіб цілком реально заробити 2000-3000 грн. на тиждень без жахливих перевантажень. Але не одразу. З часом можна і значно більше отримувати – все залежить від ваших навичок, працездатності, цін та об’ємів клієнтських замовлень.

2. Фриланс

Популярність фрилансу сьогодні не менша (а, можливо, навіть і більша), ніж попит на послуги копірайтерів. Принцип роботи тут однаковий: ви шукаєте замовників на ваші послуги на форумах, біржах (UpWork, Kwork, Freelance, Weblancer) тощо, виконуєте певний обсяг роботи та отримаєте зароблені кошти.

Фриланс - це непоганий варіант заробити гроші онлайн для дизайнерів, художників, програмістів, маркетологів та всіх інших спеціалістів, що здатні плодами своєї праці покращити КПД сайтів замовників.

Робота за тією ж схемою: здобуття репутації, більше клієнтів, дорожчі послуги та збільшення доходів.

Для того, щоб заробляти достатньо коштів цим способом, вам також необхідно здобути гарну репутацію, незалежно від того, чим саме ви займаєтесь.

Відповідно, ви повинні розуміти, як правильно пропонувати клієнтам свої послуги та заохотити їх обрати саме вас, адже, конкуренція серед фрилансерів також є досить значною.

Більшість досвідчених фрилансерів мають постійних замовників, а, отже, й постійний прибуток. Вони підтримують зв'язок із роботодавцем та отримують від нього завдання через інтернет (Skype, e-mail, ICQ тощо).

Таким чином, вони можуть навіть мешкати у різних містах та країнах. Давайте зупинимося детальніше на перевагах та недоліках фрилансу, а також на тому, яким саме чином ви можете отримати зароблені в інтернеті гроші.

Переваги Фрилансу

 • Серед переваг роботи на фрилансі, необхідно насамперед зазначити можливість вільно розподіляти власний час, планувати робочий графік та відпочинок.
 • У вас немає необхідності проводити в офісі цілий день. Все залежить тільки від вас. У цьому і є основна перевага фрилансу.
 • Усі зароблені гроші ви отримуєте у повному обсязі. До того ж, ви маєте змогу збагатити власне портфоліо, що, безсумнівно, стане вам у нагоді в майбутньому.

Недоліки Фрилансу

До недоліків цього виду роботи можна віднести відсутність постійної зайнятості та офіційного працевлаштування.

Відповідно, ви не матимете жодних соціальних гарантій. Нарешті, ви не можете бути цілковито впевненими у порядності роботодавців, якщо, звісно, ви не працюєте з ними постійно.

Таким чином, завжди є ризик стикнутися з неприємною ситуацією та залишитися без зароблених коштів. Якщо ці недоліки вас влаштовують, можете розпочинати шукати роботу на фрилансі.

Яким чином можна отримати гроші, зароблені на фриланс сайтах?

Це насамперед залежить від локалізації ресурсу. Якщо ви співпрацюєте з іноземними роботодавцями, гроші можна вивести за допомогою платіжних систем Payoneer, Skrill, та інших.

Незважаючи на популярність платіжної системи PayPal, можливість виводу коштів за допомогою цього сервісу для України наразі відсутня.

При роботі з українськими та російськими замовниками, переважна більшість користувачів віддають перевагу платіжній системі Webmoney. Який саме сервіс відповідає вашим потребами, вирішувати тільки вам.

3. Створення власного сайту

Це вже більш серйозне зайняття. Ви можете створити блог, магазин, візитку, форум або ще щось. Засобів монетизації таких проектів існує багато, але всі вони зводяться до одного – необхідності збільшення трафіку.

Буде аудиторія – буде можливість заробляти. Якщо не буде – що ж, вибачте. Для вдалого просування сайту потрібно багато знань, часу та, зазвичай, коштів. Це шлях досвідчених або наполегливих. Якщо ви такі, спробуйте.

Створити сайт простіше за допомогою якісного конструктора. Кількість цих сервісів сьогодні досить велика. Кожен із них має власну аудиторію в залежності від потреб користувачів.

Який би конструктор сайтів ви не обрали, необхідно заздалегідь ознайомитися з його характеристиками.

Усі вони, тим не менше, мають основні переваги та недоліки, які необхідно враховувати, обираючи необхідний вам сервіс.

До переваг конструкторів сайтів належать наступні моменти:

 • Простота, швидкість та зрозумілість для розробника та клієнта. Дуже зручно, якщо ви робите сайти на замовлення (розробник (себто - ви) витрачає мінімальну кількість часу на роботу над проектом, тоді, як клієнт має змогу власноруч оновлювати контент та змінювати налаштування).
 • Доступність (більшість конструкторів сайтів є досить доступними, пропонують декілька тарифів на вибір користувача та мають безкоштовний тестовий період);
 • Відсутність необхідності розбиратися у мовах програмування;
 • Наявність готових якісних шаблонів, які легко кастомізувати у відповідності до потреб користувача (більшість шаблонів сьогодні є адаптованими до різних мобільних пристроїв).

Серед недоліків використання цих сервісів, варто зазначити наступні:

 • Обмежені можливості розробки сайтів через лімітований перелік інструментів (це може бути проблемою для розробників, які мають на меті створення складних проектів; для початківців ця риса є, скоріше, перевагою, ніж недоліком, оскільки не передбачає наявності спеціальних навичок, досвіду та знань);
 • Дещо одноманітні шаблони (проте на те вони й шаблони, щоб на їх основі робити унікальний дизайн).

Як бачите, переваг конструкторів сайтів набагато більше, ніж недоліків.

Тому для початківців (власне, як і для досвідчених веб дизайнерів), використання цих сервісів є найкращим шляхом досягнення бажаного результату без марних затрат часу, зусиль та коштів.

4. Бізнес в Інтернеті

Це велика категорія роду діяльності. Сюди можна віднести інфобізнес, посередництво, продаж товарів та ін.

Вам знадобляться вільні кошти для початку, знання та ділове чуття. Заняття явно не для більшості, але як варіант його варто згадати.

Організація власного онлайн бізнесу, безсумнівно, потребує стартового капіталу. В залежності від наявного бюджету, ви зможете обирати, чим саме ви хотіли б займатися.

Якщо, наприклад, ваш бюджет не лімітований, можна створити власний інтернет-магазин зі складом, який не тільки стане вашим основним заняттям, але й приноситиме регулярний прибуток.

Як ми вже зазначали вище, створення інтернет-магазину не займе багато часу та зусиль за умови грамотного використання конструктора сайтів.

У випадку, якщо ваш бюджет є дещо обмеженим, можна зайнятися дропшипінгом.

Для цього вам не знадобиться значний капітал чи багато зусиль. Це зручно та досить ефективно, за умови, якщо ви приділятимете процесу достатньо часу та уваги.

Дропшипінг передбачає особливу схему організації бізнесу шляхом продажу товарів в інтернеті через використання сайтів-постачальників.

Цей бізнес повинен бути офіційно оформленим, що має суттєве значення як для постачальників, так і для клієнтів.

Легалізувавши власний бізнес та визначивши, які саме товари ви збираєтесь продавати, ви можете розпочати пошук перевірених постачальників.

Майте на увазі, що не усі дистриб’ютори пропонують дропшипінг, тому варто приділити цьому пошуку достатньо часу. Від результату залежить ефективність та прибутковість вашого онлайн бізнесу.

Шукати постачальників ви можете в Інтернеті. Перелік торговельних площадок, які займаються дропшипінгом, сьогодні чималий, а, значить, і обрати вам є з чого. Головне - не поспішати та зважити усі переваги та недоліки.

 

Якщо ви відчуваєте, що дропшипінг та онлайн торгівля загалом - це не ваша ніша, але все ж таки хочете займатися бізнесом в інтернеті, є ще один непоганий варіант, що особливо буде до вподоби творчим особистостям, які захоплюються хендмейдом та мають, що запропонувати покупцям.

Хендмейд є досить популярним сьогодні, а кількість можливих напрямків не може не вражати. Ви можете з легкістю перетворити ваше хобі на спосіб отримання прибутку, обравши один із наступних варіантів просування вашого товару:

 • Власний сайт - must have! Цей варіант ми описували вище. Слід зазначити, що навіть недосвідчений у вебдизайні користувач сьогодні може створити сайт з продажу товарів власного виробництва. Витративши усього декілька днів (або навіть годин) на розробку сайту, ви отримаєте непоганий результат, що задовольнить ваші потреби.
 • Що може бути більш ефективним та вражаючим з точки зору покупця, ніж наявність у продавця власного сайту? Це презентабельно та солідно, тому не варто недооцінювати таку можливість. Тим більше, що створити сайт сьогодні легко та швидко за допомогою конструктора.
 • Соціальні мережі. Популярність соціальних мереж сьогодні поза сумнівом. Немає, напевно, жодної людини, у якої б не було власного акаунта хоча б у одній соцмережі. Чому б не перетворити тоді цю опцію на спосіб отримання прибутку? Досягти цього досить просто, створивши власну групу у Facebook чи Instagram, де ви зможете запропонувати свої роботи та спілкуватися із зацікавленими користувачами.
 • Спеціальні платформи. Нарешті, ви можете скористатися послугами спеціальних вітчизняних та іноземних платформ (як, наприклад, Etsy), які дозволяють розповсюджувати товари власного виробництва на достатньо вигідних умовах.

Це просто, цікаво та прибутково. Спробуйте цей варіант, якщо у вас є бажання заробити гроші, використовуючи власні здібності.

5. Інші способи заробітку

Важко узагальнити всі варіанти роботи в Інтернеті. Тому просто перерахуємо ті, що не увійшли до попередніх категорій: Форекс, ПАММ-рахунки, спортивні ставки, файлообмінники, азартні ігри, перегляд реклами та виконання дрібних завдань (кліки, відгуки і т. д.). Коментувати не будемо, про всі ці способи детально розповість Гугл.

Цілком можливо, деяких варіантів отримання доходу немає у нашому списку. Ми не ставили мету перелічити та детально описати їх усі. Головне, щоб у вас склалося більш-менш чітке враження про напрямки діяльності в Інтернеті, що можуть приносити дохід.

Окремо перелічимо деякі схеми шахрайського характеру:

 • Чарівні гаманці – відправка суми на вказаний гаманець з ціллю отримати утричі більше коштів;
 • Фінансові піраміди – вкладайте гроші, приваблюйте інших користувачів, отримуючи за це прибуток;
 • Розорення казино – різноманітні схеми, які нібито дозволяють надурити алгоритми онлайнових казино;
 • Різноманітні зломщики і складальники бонусів – вам запропонують придбати якусь хитру програму, що допоможе швидко збагатитися.

Це не весь список, але сутність цих схем одна – гра шахраїв на жадібності та лінощах потенційних жертв. Ви майже нічого не робите, але багатієте.

Це не працює ні в реальному житті, ні в Інтернеті. Реальний дохід отримують лише продавці чудес або організатори систем такого характеру.

Висновки та Рекомендації

Працювати і заробляти у домашніх умовах в Інтернеті цілком реально. Важливо обрати спосіб до душі та працювати, розвиваючи навики і розширюючи коло замовників.

Не чекайте на легкі та великі гроші з перших же кроків. Ігноруйте схеми, де вам пообіцяють велику платню за просту роботу.

Щоб піднятися карь’єрними сходами у реальному житті, люди вчаться, працюють, розвиваються. Чому в Інтернеті повинно бути не так само? Тут діють ті ж закони.

Різниця лише у формі співпраці із замовниками та необхідності бути самому собі і начальником, що поставить план робіт, і менеджером, який домовиться із клієнтами, і бухгалтером, що буде слідкувати за виплатами та витратами. 

Якщо вас не бентежить такий шлях, цілком можливо, ви зможете добитися успіху. Тут нікому не важливо, яка у вас освіта, колір очей або скільки вам років. Працюватимете – заробите. Варто спробувати, почати із чогось, а там вже час покаже.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Приклади інтернет-магазинів, створених в uCoz
Як створити блог вчителя? В uCoz! Це безкоштовно
Як заробити гроші підлітку
Система управління контентом (CMS)
Оптимізація сайту - поради новачкам
Що таке біткоіни (Bitcoin)?
avatar