Розумний підхід до створення сайтів!

Робота на дому в інтернеті

2023-05-25 3062 3.9

Навіть якщо ви ніколи серйозно не замислювалися над можливістю заробляти гроші вдома, сидячи за ПК, то, напевно, знаєте, що це цілком можливо.

В Інтернеті чимало реклами та статей, що демонструють дану можливість, – не може бути, щоб ви ні разу на них не потрапляли.

Отже, в Інтернеті заробити можна – це факт. Але кому підійде така робота, в чому вона може полягати, скільки вдасться заробити?

Це вже інші питання. Для початку не завадить засвоїти кілька простих речей, щоб морально підготуватися до такого типу діяльності:

  • Легких грошей в Інтернеті не заробити;
  • Цілком можливо, що на початку доведеться працювати практично за копійки;
  • В Інтернеті чимало шахраїв.

Робота в Інтернеті частіше за все нагадує звичайну роботу за схемою впорядкування – ви маєте якісь навички, наприклад - знаєте, як створювати сайти, знаходите замовника, зацікавленого у ваших послугах, та продаєте йому плоди своєї праці за обговореними цінами. Все як у звичайному житті.

Звідси витікає висновок – за просто так вам ніколи і ніхто в Інтернеті не дасть грошей, треба щось вміти робити, причому бажано більш-менш якісно. Виходячи із цього, можна вивести декілька застережень загального характеру:

  • Якщо вам пропонують стабільний та високий заробіток в Інтернеті, не запитуючи про навички, - це обман;
  • Якщо у вас просять гроші (нехай і маленькі), після чого обіцяють дати роботу, - знову обман;
  • Якщо пропонують придбати курс, що допоможе швидко та легко розбагатіти в Інтернеті, – обман.

Задарма нічого не буває. Люди, осліплені жагою швидкої наживи, нерідко можуть ставати жертвами шахраїв різного калібру та типу. Легкі шляхи зазвичай ведуть до втрати коштів, часу або ж того й іншого.

Тут, як на звичайній роботі, потрібно багато та наполегливо працювати, щоб досягти пристойного рівня доходів.

Для початку рекомендуємо ставитись до заробітку в Інтернеті як до цікавого, але малоприбуткового хобі. Це захистить від перших розчарувань та створить настрій, що, цілком можливо, приведе вас до успіху у майбутньому. Не очікуйте багато і одразу. 

Загальна схема заробітку в Інтернеті

Працювати з дому в інтернеті цілком реально, і незалежно від того, який саме напрямок ви вирішили освоїти, є певна загальна схема дій. Звісно ж, є й нюанси в кожній галузі. Вам точно підходить такий формат заробітку якщо ви:

  • не можете/не хочете ходити на звичайну роботу з «офісним» чи іншим графіком;
  • знаходитесь у декреті чи доглядаєте за родичами похилого віку;
  • тимчасово чи постійно обмежено рухливі;
  • прагнете самостійно керувати своїм часом та вирішувати чим та коли займатись;
  • прагнете реалізувати свої навички та здібності.

Людина, яка ніколи раніше не працювала з дому може розгубитись: а як же почати і як це, власне, відбувається? Нічого складного немає, узагальнена схема праці має такий вигляд:

  1. Визначення напрямку, в якому хочете працювати. Це найважче, адже потрібно мати хоча б мінімальні навички або ж теоретичну підготовку. Кращі результати матимете, якщо переходите на дистанційну роботу з офісної, наприклад, по тому ж профілю. Розробник сайтів, бухгалтер, перекладач, тощо.
  2. Пошук замовників. В більшості напрямків віддаленої роботи матимете 2 варіанти – шукати самостійно, розміщуючи резюме на сайтах в розділах дистанційної роботи, або ж реєструватись на біржах фрілансу.
  3. Фінансове питання. Тут питання не так розміру оплати, як, власне, способу розрахунку. Зазвичай виплати пропонують здійснювати на карткові рахунки або ж проводяться розрахунки через міжнародні системи, якщо ваші замовники з інших країн.
  4. Продумайте схему співпраці – розрахунок наперед або ж післяплата. Обираючи перший варіант, враховуйте, що яким би ви не були професіоналом, не кожен замовник буде готовий заплатити наперед, у другій схемі завжди є ризик, що ви зовсім нічого не отримаєте. Але в цьому і є специфіка віддаленої роботи.

Також потрібно визначити для себе, скільки часу ви готові приділити роботі. Це варто чітко вказати в своєму резюме/портфоліо. Якщо раніше дистанційних працівників розглядали як допоміжних, то сьогодні чимало компаній готові укомплектувати весь штат віддаленим співробітниками.

Сьогодні в Україні чіткого розуміння того, як працювати фрілансером у законному полі, тобто сплачувати податки, немає. Однак більшість віддалених робітників практикує оформлення ФОП та сплату єдиного внеску плюс податку 3-5% від доходу. Оформити ФОП та здійснювати всі необхідні платежі можна безпосередньо через портал «Дія».

Заробіток в Інтернеті: основні способи

Не будемо детально описувати нескінченні варіанти різноманітних шахрайських схем, онлайнові казино, Форекс, бінарні опціони, біткойни та інші речі на любителя чи нішевого спеціаліста.

Пройдемося перевіреними способами заробітку в Інтернеті, що можуть привабити пересічну людину.

1. Рерайтинг, копірайтинг, переклади

Можливо, це найбільш очевидний і відносно простий спосіб почати заробляти гроші в Інтернеті. Запит на послуги копірайтерів збільшується сьогодні пропорційно до обсягів робіт.

Зважаючи на те, що кількість сайтів невпинно зростає, копірайтери точно не залишаться без роботи. Головне - знати, де шукати замовників та як саме здобути необхідні знання та навички для того, щоб набути необхідну кваліфікацію та збільшити свій рейтинг.

Перше, з чого вам треба розпочати, - це зареєструватися на одній з існуючих бірж копірайтингу (як, наприклад, Freelancehunt, Weblancer, Kabanchik, тощо).

Можете обрати для себе декілька варіантів та з часом зупинитися на тому, який більше вам підходить. Реєструючись на біржі, не забувайте про те, що конкуренція серед копірайтерів сьогодні досить висока і більшість досвідчених авторів вже мають авторитет та постійних замовників.

Тому будьте готові до того, що спочатку вам доведеться погоджуватися на недорогі замовлення.

Хоча, тут досить важливо знайти “золоту середину”, оскільки виконання невеликих за обсягом та недорогих замовлень може мати негативний вплив на вашу репутацію.

Щодо тематичного спрямування замовлень, для початку обирайте загальні теми. Це дозволить вам набути досвіду та зрозуміти основні принципи роботи.

Якщо ж ви вже маєте певну спеціалізацію або досвід у конкретній ніші, то це додасть вам авторитету та дозволить вигідно вирізнятися на фоні конкурентів. Вибір за вами.

Сьогодні багато копірайтерів віддають перевагу індивідуальній співпраці із замовником. Це, звісно, непоганий варіант, але для того, щоб мати постійних клієнтів, вам потрібен досвід роботи та гідне й змістовне портфоліо.

Якщо ж у вас його наразі немає, пошук замовлень на біржі копірайтингу - саме те, що вам потрібно.

  • По-перше, тут можна не лише шукати замовлення, але й розміщувати вже готові статті на продаж. Тематика може бути різноманітною і вам не потрібно буде підлаштовуватися під конкретні вимоги замовника. Він знайде вас сам у разі потреби.
  • По-друге, ви самостійно встановлюєте вартість ваших статей.
  • По-третє, у вас є змога обирати саме те замовлення, яке підходить вам за конкретними параметрами, що дозволяє економити час та зусилля.

До речі, у роботі копірайтера дуже важливо правильно розраховувати час та власні можливості для того, щоб отримати максимальний результат. Обираючи завдання, адекватно оцінюйте власні знання та можливості.

Якщо ви відчуваєте, що не маєте достатнього рівня знань з конкретної тематики, то краще продовжити пошук, ніж марно витратити час та зашкодити своїй репутації. Крім того, приділяйте достатню кількість часу відпочинку.

Регулярно робіть перерви та не перевантажуйтесь. Відпочинок є запорукою успішної та ефективної роботи для копірайтера.

Адже високий рівень написаних текстів дозволить вам отримати більше позитивних відгуків та збільшить кількість замовників і загальний прибуток.

Цілком дієвим є пошук замовників на сайтах типу Work.ua. Сьогодні чимало студій копірайтингу приходять саме на такі портали. Тут вони можуть одразу оцінити резюме кандидата, дати загальне тестове завдання і далі вже обирати виконавця. Що стосується вигоди такого способу для працівників, то це дійсно хороший варіант, адже тут можна знайти роботодавця саме за своїм профілем та отримати тривалу співпрацю, що є суттєвою перевагою над біржами. Звісно, це варіант не для новачків, оскільки потрібно мати вже сформоване портфоліо і бажано хоча б невеликий досвід. Хоча можна знайти й вакансії для початківців – звернувшись до такого роботодавця, отримуватимете досвід. Крім того, це більш стабільне рішення, ніж щоденний пошук завдань на біржі.

Ще один напрямок, у якому можна рухатись – групи в соціальних мережах. Є чимало профільних, де розміщується багато вакансій, інколи можна зустріти навіть разові замовлення, але це рідкість. Плюс, у спільнотах є чимало корисної інформації, веб-тренінгів, тощо. Щоб привабити замовників, також бажано мати портфоліо чи хоча б мінімальний досвід або/та спеціалізацію на певній темі.

У такий спосіб цілком реально заробити 2000-3000 грн. на тиждень без жахливих перевантажень. Але не одразу. З часом можна і значно більше отримувати – все залежить від ваших навичок, працездатності, цін та об’ємів клієнтських замовлень.

2. Робота фрилансером

Популярність фрилансу сьогодні не менша (а, можливо, навіть і більша), ніж попит на послуги копірайтерів. Принцип роботи тут однаковий: ви шукаєте замовників на ваші послуги на форумах, біржах (UpWork, Kwork, Freelance, Weblancer) тощо, виконуєте певний обсяг роботи та отримаєте зароблені кошти.

Фриланс - це непоганий варіант заробітку онлайн для дизайнерів, художників, програмістів, маркетологів та всіх інших спеціалістів, що здатні плодами своєї праці покращити КПД сайтів замовників.

Робота за тією ж схемою: здобуття репутації, більше клієнтів, дорожчі послуги та збільшення доходів.

Для того, щоб заробляти достатньо коштів цим способом, вам також необхідно здобути гарну репутацію, незалежно від того, чим саме ви займаєтесь.

Відповідно, ви повинні розуміти, як правильно пропонувати клієнтам свої послуги та заохотити їх обрати саме вас, адже, конкуренція серед фрилансерів досить висока.

Більшість досвідчених фрилансерів мають постійних замовників, а, отже, й постійний прибуток. Вони підтримують зв'язок із роботодавцем та отримують від нього завдання через інтернет (Skype, e-mail, ICQ тощо).

Таким чином, вони можуть навіть мешкати у різних містах та країнах. Давайте зупинимося детальніше на перевагах та недоліках фрилансу, а також на тому, яким саме чином ви можете отримати зароблені в інтернеті гроші.

Переваги фрилансу

  • Серед переваг роботи на фрилансі, необхідно насамперед зазначити можливість вільно розподіляти власний час, планувати робочий графік та відпочинок.
  • У вас немає необхідності проводити в офісі цілий день. Все залежить тільки від вас. У цьому і є основна перевага фрилансу.
  • Усі зароблені гроші ви отримуєте у повному обсязі. До того ж, ви маєте змогу збагатити власне портфоліо, що, безсумнівно, стане вам у нагоді в майбутньому.

Недоліки фрилансу

До недоліків цього виду роботи можна зарахувати відсутність постійної зайнятості та офіційного працевлаштування. Лише від вас залежатиме, скільки отримаєте коштів за результатами місяця роботи.

З іншого боку, це можна компенсувати більшою кількістю замовників, наприклад, співпрацюючи з 2-3 роботодавцями, зможете постійно мати зайнятість, але можлива і така ситуація, коли всім потрібно буде виконати задачу терміново, тоді складнощів буде не менше, адже доведеться буквально цілодобово працювати.

Відповідно, ви не матимете жодних соціальних гарантій. Нарешті, ви не можете бути цілковито впевненими у порядності роботодавців, якщо, звісно, ви не працюєте з ними постійно. Таким чином, завжди є ризик стикнутися з неприємною ситуацією та залишитися без зароблених коштів. Звісно, жодних лікарняних, відпусток і т.п не матимете. Чимало складнощів може викликати емоційне вигорання, особливо в ситуації, коли завантаження у фрілансера дуже щільне. В такому випадку заробіток буде більшим, але ж і часу на те, щоб витрачати кошти, практично не матимете. Це насправді серйозна проблема, яку зрозуміють лише ті, хто потрапляв у подібне становище. Тому, працюючи на фрілансі, дуже важливо регулювати навантаження, адже це може вплинути на якість виконання роботи.

Якщо ці недоліки вас влаштовують, можете розпочинати шукати роботу на фрилансі.

Яким чином можна отримати гроші, зароблені на фриланс сайтах?

Це насамперед залежить від локалізації ресурсу. Якщо ви співпрацюєте з іноземними роботодавцями, гроші можна вивести за допомогою платіжних систем PayPal, Skrill, та інших.

У роботі з українськими замовниками, кращим рішенням буде використання карткових рахунків, переважно це платіжні системи Visa, MasterCard та онлайн-банкінг ПриватБанку та Монбанку. Чимало фрілансерів готові отримувати оплату в крипто валюті, особливо якщо це стосується програмістів різного рівня. Сьогодні вибір платіжних систем для фрілансерів насправді дуже великий – лише вам обирати, на якому варіанті зупинись.

3. Заробіток на власних інтернет-проєктах

Навіть без досвіду, ви зможете заробляти на власних інтернет-проєктах, оскільки їх розробка не є проблемою. Підходи, які можна застосовувати, – це використання конструкторів сайту та систем управління контентом. Сайти, що працюють, та які цілком можна монетизувати – це блог, форум. Звісно, створивши інтернет-магазин, ви також матимете шанси отримувати прибуток від продажів, але це вже дещо інший рівень. Який варіант сайту ви не обрали б, основна ціль – залучити якомога більше трафіку.

Використання конструктора – один з найпростіших способів, адже потрібно мінімум зусиль для запуску сайту. Перш ніж обрати цей метод, врахуйте ключові його особливості:

  • для створення сайту потрібно лишень зареєструватись на сервісі та далі розробити ресурс використовуючи готові тематичні шаблони чи блоки. Більшість конструкторів дають можливість просувати свій сайт за допомогою використання внутрішніх можливостей сервісу.
  • Домен та хостинг не потрібні, сайт розміщується на власних потужностях конструктора. Але при цьому враховуйте, що ви не будете повноцінно володіти сайтом. Тобто перенести на інший хостинг та внести серйозні зміни в структуру ви не зможете.
  • Конструктори платні – від того, який тариф оберете, залежатимуть можливості, які вдасться використовувати.
  • Сайти в конструкторах дуже схожі між собою. Це може стати проблемою з часом, адже вносити якісь суттєві зміни, повністю кастомізувати зовнішній вигляд сайту на конструкторі дуже складно.

Загалом, конструктори сайтів – оптимальний варіант, адже саме вони розраховані на новачків, та освоїти їх не буде проблемою.

Інший варіант CMS – системи управління контентом. Це з одного боку більш складне рішення, адже потрібне розгортання на хостингу та купівля домену. З іншого, розібратись у тонкощах роботи CMS не буде проблемою, адже є чимало навчальних матеріалів, цілих відео уроків, тощо. Суть збірки сайту в тому, щоб обрати шаблон та налаштувати його під свої потреби. Ключові переваги – володієте сайтом самі, можете ним розпоряджатись, як забажаєте, існує значно більше можливостей для кастомізації.

Заробіток на власному проєкті – досить тривалий процес, адже для того, щоб його можна було монетизувати, візьмемо для прикладу блог або інформаційний ресурс, доведеться вкласти чимало зусиль, навіть якщо фінансові витрати будуть мінімальні.

Важливо не просто створити його, але і надавати цікавий та корисний контент, так би мовити зарекомендувати свій веб-сайт. Лише після цього з’являться можливості для заробітку.

Отже способами отримання прибутку від власного проєкту є:

  • Розміщення контекстної, банерної чи тизерної реклами. Для того, щоб сайт став цікавим для рекламодавців, треба мати велику кількість відвідувачів. Щоб не втратити свою репутацію, варто також дуже уважно обирати ту рекламу, яка розміщуватиметься на сайті, оптимально, якщо вона буде тої ж тематики, що і ваш ресурс. В такому випадку вона не «випиратиме», а сприйматиметься цілком нормально.
  • Участь в партнерських програмах. На цьому багато не заробиш, адже умовою отримання партнерських відсотків буде здійснення покупки на сайті, після переходу за посиланням. З іншого боку такий пасивний заробіток здатний принести досить стабільний прибуток.
  • Продаж реклами у розсилках. Для цього потрібно зібрати базу як мінімум з 1000 підписників.

Заробіток на власному сайті – досить складний для новачків метод, але якщо ви його освоїте, то матимете стабільний та відчутний потік коштів.

4. Підробіток в інтернеті

Далеко не всім потрібен постійний заробіток в інтернеті, в мережі можна знайти чимало способів підробітку. Причому є варіанти як для спеціалістів із досвідом, так і для тих, хто не має жодних кваліфікаційних навичок. Розглянемо найпопулярніші варіанти.

Репетиторство онлайн

Для того, щоб цим способом отримувати додатковий заробіток, потрібно мати необхідні навички та володіти техніками викладання. Заробляти зможуть переважно викладачі або ж студенти старших курсів. Необхідно досконало володіти предметом та розуміти специфіку викладання саме онлайн – це значно складніше ніж оффлайн.

Учні є скрізь, потрібно лише правильно себе подати. Швидше за все, оптимальним рішенням буде створення власного сайту або ж використання тематичних сервісів на кшталт бірж, але саме для репетиторів. Онлайн репетиторство можна поєднувати с оффлайн-форматом.

Переклади текстів

Люди, які на високому рівні володіють іноземною мовою, можуть отримати досить відчутний підробіток. Причому не лише англійська затребувана. Не менше вакансій є для тих, хто володіє польською, німецькою, іспанською, португальською та іншими мовами.

Є спеціалізовані сервіси для пошуку роботи перекладачами, можна розміщувати своє резюме на сайтах пошуку робіт із поміткою про неповний робочий день чи часткову зайнятість. Чимало таких вакансій є на тематичних каналах в мессенджерах та в соціальних мережах.

Врахуйте, що є багато охочих отримати переклад задарма, тому, обираючи з ким працювати, будьте дуже уважні, краще беріть передоплату, хоча б часткову.

Корисні рекомендації для новачків:

  • Реально оцінюйте свої можливості – не беріть роботи більше, ніж можете фізично виконати. На перших етапах корисно взяти декілька замовлень та засікти, скільки часу витратите на виконання.
  • Ставте адекватну ціну на свою роботу – не завищуйте та не демпінгуйте.
  • Напрацьовуйте клієнтську базу та робіть якісно свою роботу, з часом можна буде говорити про підвищення ставки.

Переклади – дуже перспективний підробіток, адже хороший спеціаліст завжди буде з роботою.

Проходження опитувань (анкетувань)

Саме цей спосіб підробітку не вимагає зовсім ніяких умінь чи навичок. Все, що потрібно робити – це відповідати на прості питання. Зазвичай опитування замовляють різноманітні компанії для оцінки цільової аудиторії чи щоб отримати відгуки про свою продукцію, тощо. Серед особливостей:

  • Не всі категорії підходять для опитувань – може бути, що кількість анкет, за які ви реально зможете отримати оплату, буде дуже малою. Особливо цікаві жителі великих міст середнього віку, для інших категорій знайти опитування, яке принесе гроші – проблематично.
  • Вартість одного опитування від 1 до 10 гривень, а ліміт на вивід грошей з тематичних сервісів понад 200-300 грн.
  • Насправді затрати часу не завжди себе виправдовують, та і самих опитувань не дуже багато.

Проходження опитувань не потребує наявності комп’ютера. Достатньо навіть смартфону, і це, мабуть, єдиний варіант, коли заробити можна дійсно, маючи лише телефон, а не так, як це обіцяють в численних рекламах. Звісно, на великий дохід в цьому випадку розраховувати не варто.

Написання відгуків

Досить специфічний спосіб заробітку, адже відгуки можуть замовляти про найрізноманітніші речі. Якщо ви про них мало що знаєте, то створення навіть короткого тексту може бути проблемою. Просто написати «Купив, все сподобалось, дякую» не підходить. Як правило, необхідні розгорнуті відповіді, які, зокрема, стосуються специфічних характеристик чи особливостей використання.

Саме тому оптимальний варіант – писати відгук про те, в чому хоча б трохи розбираєтесь, або мали досвід користування. В такому разі вдасться створити досить розгорнутий відгук схожий на справжній. Такий точно приймуть модератори. Відповідно, за них надійде оплата.

По мірі отримання досвіду, написання відгуків буде простішим. Але ще одна проблема – брак ідей. З часом ви просто випишетесь і треба буде або переходити до іншого типу товару, або ж зробити паузу.

5. Інші способи заробітку

Важко узагальнити всі варіанти роботи в Інтернеті. Тому просто перерахуємо ті, що не увійшли до попередніх категорій: Форекс, ПАММ-рахунки, спортивні ставки, файлообмінники, азартні ігри, перегляд реклами та виконання дрібних завдань (кліки, відгуки і т. д.). Коментувати не будемо, про всі ці способи детально розповість Гугл.

Цілком можливо, деяких варіантів отримання доходу немає у нашому списку. Ми не ставили мету перелічити та детально описати їх усі. Головне, щоб у вас склалося більш-менш чітке враження про напрямки діяльності в Інтернеті, що можуть приносити дохід.

Окремо перелічимо деякі схеми шахрайського характеру:

  • Чарівні гаманці – відправка суми на вказаний гаманець з ціллю отримати утричі більше коштів;
  • Фінансові піраміди – вкладайте гроші, приваблюйте інших користувачів, отримуючи за це прибуток;
  • Розорення казино – різноманітні схеми, які нібито дозволяють надурити алгоритми онлайнових казино;
  • Різноманітні зломщики і складальники бонусів – вам запропонують придбати якусь хитру програму, що допоможе швидко збагатитися.

Це не весь список, але суть цих схем одна – гра шахраїв на жадібності та лінощах потенційних жертв. Ви майже нічого не робите, але багатієте.

Це не працює ні в реальному житті, ні в Інтернеті. Реальний дохід отримують лише продавці чудес або організатори систем такого характеру.

Чи можна заробити в інтернеті без досвіду

Заробіток в інтернеті без досвіду – це не фантастика, а цілком реальна практика. Звісно, розраховувати на величезні прибутки не варто, для початку варто освоїти одну з реальних дистанційних професій, наприклад, копірайтинг чи розробка сайту. Щоб вийти на новий рівень, доведеться активно рекламувати себе на сайтах пошуку роботи, в соціальних мережах. Щоб мати професійний вигляд – створіть портфоліо з кращими роботами. Якщо таких ще не маєте, то будьте готові до виконання тестових завдань.

Якщо є певні навички, наприклад, досконале володіння англійською мовою, тоді можна заробляти на перекладах або ж зайнятись репетиторством.

Головне при пошуку роботи в інтернеті – не думати, що є якісь принципові відмінності від пошуку вакансій в реальному житті – ніхто не дасть вам гроші просто так або при мінімальних зусиллях з вашого боку. Для всього потрібні трудозатрати. Також варто розуміти, що коли потенційний роботодавець просить вкласти гроші, нехай навіть незначну суму, за так звані «матеріали для роботи» - це 100% шахраї. Знову ж таки, уявіть, що при пошуку роботи в офісі вас би попросили заплатити за світло чи за оренду ноутбука, яким ви будете користуватись. Дивно, правда? Тому і в реальних дистанційних вакансіях такого не буде.


Рейтинг:
Коментарів: 0
avatar