Розумний підхід до створення сайтів!

Огляд конструктора сайтів uCoz

2023-02-09 1973 4.4

uCoz з самого початку його існування, а це 2005 рік, вважали еталонним конструктором сайтів. Платформа, якою користується велика кількість розробників і сьогодні впевнено почуває себе на ринку з дуже серйозними конкурентами.

Навіть більше, вона задає тренди в своїй сфері та постійно розвивається. При цьому репутацію конструктора можна назвати суперечливою, адже є безліч різних відгуків від клієнтів. Все ж простота та логічність, а також великий досвід говорять самі за себе.

Плюси та мінуси конструктора uCoz

Плюси:

  • можливість створення сайту будь-якого типу – блог, форум, інтернет-магазин, лендінг, візитка;
  • приєднання власного домену навіть на безкоштовному тарифі;
  • модульна система – в панель можна встановлювати саме ті інструменти, якими плануєте користуватися при створенні сайту;
  • доступ до АРІ, що забезпечує можливість кастомізації модулів та створення власних застосунків;
  • є функціональний модуль магазинів, тому за допомогою uCoz можна створювати потужні торгові майданчики;
  • система керування правами доступу;
  • потужні інструменти соціальної взаємодії, в тому числі форум, блог, дошка оголошень, особистий кабінет користувача;
  • доступна інтеграція зі сторонніми сервісами: CRM, кнопки соцмереж, конструктор онлайн-калькуляторів;
  • просунуті інструменти SEO-оптимізації для налаштування сайту відповідно до вимог пошукових систем;
  • цілодобова технічна підтримка, масштабна база знань та активна спільнота користувачів. З розробником можна вести прямий діалог.

Мінуси:

  • бібліотека шаблонів має застарілі дизайни, вони «роздувають» каталог та займають місце, але фактично не можуть бути застосовані;
  • повноцінний SEO-модуль лише на дорогих тарифах;
  • панель керування відносно складна, особливо якщо порівнювати з іншими конструкторами сайтів;
  • відсутній зручний блоковий редактор, всі зміни потрібно вносити вручну.

Вартість використання

Перш за все варто сказати, що конструктором uCoz можна користуватися безкоштовно. Причому такий тариф доступний безстроково, але з досить суттєвими обмеженнями. Створений сайт міститиме рекламу, копірайт, при відсутності активності видалятиметься, матимете лише 400 Мб на диску. Але при цьому отримаєте доступ до адаптивних шаблонів, плюс можливість прикріплення власного домену.

Що стосується платних тарифів, то їхні умови та вартість суттєво відрізняються. Огляд доступних пакетів:

  1. «Мінімальний». Рекламний банер конструктора зменшений, місце – 1 Гб, наявний базовий антивірус, є мобільна версія шаблону. Вартість – 2,99$/міс.
  2. «Базовий». В ньому не буде реклами, доступно 2Гб на диску, вдасться отримувати консультацію від преміум-підтримки, автоматичні бекапи 1 раз на 2 тижні. Вартість – 5,99$/міс.
  3. «Оптимальний». Має простір 10Гб на диску, преміум антивірус, безкоштовні преміум-шаблони, безкоштовний домен при умові оплати за 1 рік. Вартість – 7,99$/міс.
  4. «Магазин». Передбачено 10Гб на диску, повний функціонал необхідний для створення інтернет-магазину. Вартість – 9,99$/міс.
  5. «Максимальний». Наявно 20 Гб вільного місця, технічна підтримка 24/7, автоматичне резервне копіювання кожні 3 дні. Вартість – 15,99$/міс.

Розцінки вказані з розрахунку щомісячної оплати. Якщо вносити кошти одразу на період від 6 місяців, то отримаєте економію до 30%. Зняти рекламний банер конструктора можна безкоштовно, але за умови якщо сайт некомерційний. Подача запиту на таку дію здійснюється через службу підтримки в довільній формі.

Створення сайту на uCoz

Для створення сайту перш за все потрібно зареєструватись в системі, після цього матимете необмежений доступ до функціоналу для створення сайтів різного типу та призначення. Реєстрація можлива за допомогою електронної пошти, акаунтів у соцмережах.

Одразу після цього побачите вікно «Створення нового сайту». Тут вказуйте адресу електронної пошти, пароль та інші реєстраційні дані. Процедура стандартна.

Коли здійснили вказані дії, отримаєте доступ власне до створення сайту, дійте так:

  1. Оберіть домен, за яким буде доступним сайт. На перших етапах можна користуватись запропонованим, а змінити його можете вже перед публікацією.
  2. На сторінці конфігурації введіть назву та оберіть дизайн, мову.
  3. Оберіть модуль – це буде запропоновано в наступному розділі. Зверніть увагу, що повинен бути увімкнений «редактор сторінок», інакше не вдасться працювати.
  4. Після цих дій потрапляєте безпосередньо до панелі керування.

Створення основи для майбутнього сайту успішно пройшло, надалі потрібно працювати з окремими сторінками – провести персоналізацію та наступні налаштування.

Інтерфейс користувача (редактор сайту)

Надалі робота вестиметься з шаблоном, який було обрано на початку. Якщо маєте бажання змінити тему, то це буде доступно. Потрібно послідовно перейти в розділ «дизайн» - «вибрати шаблон» - «шаблон». Залишиться лише вибрати зі списку необхідний варіант.

Немає обмежень стосовно кількості разів заміни тем, але майте на увазі, що кожного разу скидатиметься вміст глобальних блоків. Щоб цього уникнути, варто створювати бекапи вмісту. Для цього призначений спеціальний інструмент, знайти такий можна в розділі «Дизайн».

Налаштування сайту відбувається перш за все через візуальний редактор. Для його запуску потрібно перейти на сайт та клікнути на іконку у вигляді пазлу, це допоможе відкрити сайт у режимі візуального редактора. Тут можна зробити наступне:

  • додавати блоки, змінювати їх розташування;
  • видаляти зайві частини інтерфейсу;
  • коригувати зміст блоків;
  • налаштовувати дизайн блоків, а саме задати тип, встановити сторонній код, вказати параметри доступу, наприклад, щоб його бачили лише зареєстровані користувачі.

Якщо функціоналу візуального редактора недостатньо, можна правити шаблон працюючи з CSS стилями, та системними кодами. Приклади готових сайтів на uCoz ви можете переглянути тут.

Шаблони uCoz

Конструктор пропонує великий вибір стандартних шаблонів. Зверніть увагу, серед них досить багато застарілих. Вони виглядають не дуже привабливо з точки зору сучасних трендів веб-розробки, тому їх не варто використовувати. Приблизна місткість каталогу макетів 400+ варіантів. Є різні категорії – бізнес, транспорт, мода, краса, світ, нерухомість, комп’ютери, зв'язок та інші.

Останні оновлення системних шаблонів порадували користувачів адже виглядають сучасно та всі є адаптивними. При цьому їхній дизайн все ж буде достатньо стандартизованим, тому сайти будуть дуже схожими між собою.

Націлившись на створення комерційного ресурсу, варто придивитись до платних преміум-шаблонів. При цьому отримаєте професійний, якісний дизайн та привабливий зовнішній вигляд всіх сторінок. Найякісніші варіанти зможете знайти у вбудованому офіційному магазині. Встановлення шаблонів безкоштовне та відбувається в автоматичному режимі.

Розробники пропонують достатньо масштабні можливості для редагування коду. Простір кастомізації практично необмежений. Можливе використання додаткових скриптів, що дає змогу масштабувати та розширяти функціональність сайту.

Робота над дизайном сайту

Конструктор сайту uCoz пропонує різноманітні варіації зміни дизайну сайту. Можна, наприклад, використовувати один з безкоштовних макетів та кастомізувати його у візуальному редакторі. Інший варіант – купівля преміум-макету в інтегрованому маркеті.

Інструменти для кастомізації розміщені в розділі «дизайн» на адміністративній панелі. При виборі частини теми матимете змогу вносити правки, відкривши редактор коду. Це дає насправді необмежені можливості, але лише за умови, коли маєте досвід роботи з кодом чи редактором стилів.

Можливості управління блоками бокової колонки:

  • Додавання нового блоку. Після натискання по центру з’явиться блок. Його можна перетягнути в праву або в ліву частину, після цього можна проводити редагування.
  • Зміна порядку блоків в колонці – клікайте на кнопки вверх/вниз.
  • Зміна змісту блоку, в ньому можна розміщувати будь-який HTML-код чи віджет.
  • Видалення блоку.
  • Управління дизайном блоку, зміна його назви.

Управління змістом блоку можливе з використанням додаткових вкладок. Основні можливості: коригування змісту, його додавання, генерація коду, налаштування гнучкого показу блоку в різних модулях сайту та різним групам користувачів.

Розробники uCoz надали можливість коригування кодом. Наприклад, можна окремо редагувати код сторінки списку матеріалів, коментарів блогу, форми входу на сайт. Кожен доданий модуль має перелік доступних для внесення правок блоків та елементів.

Можливості для зміни дизайну сайту на uCoz:

  • Колір тексту для виділення заголовків чи інших елементів.
  • Колір посилання при наведенні на нього.
  • Налаштування фону блока. Варто не забувати про комфортну для людського ока комбінацію кольорів тексту. Світлий на світлому фоні буде занадто важким до сприйняття.

Величезна кількість інструментів кастомізації дає змогу веб-майстрам створювати індивідуальні дизайни для своїх проектів, але зазвичай ними в повній мірі не користуються, тому кількість однотипних сайтів зашкалює.

Створення інтернет-магазину на uCoz

Для роботи інтернет-магазину запропонований окремий модуль uShop. Його можна активувати в адміністративній панелі, як і інші модулі. Але варто звернути увагу, що доступ можливий не у всіх тарифах, до того ж тут немає тестового періоду. За допомогою uCoz дійсно можна створити якісний інтернет-магазин. Основні функціональні можливості:

  • додавання будь-якої кількості категорій та товарів у каталозі, вкладеність категорій не обмежена;
  • доступна фільтрація за параметрами товарів;
  • товари можуть бути фізичними та нематеріальними, в тому числі послуги, дистрибуція, коди, тощо;
  • експорт і імпорт каталогу в більшості популярних форматів;
  • просунуті інструменти керування ціною – система знижок, промокоди, націнка, мультивалютність, масова зміна вартості;
  • облік залишків – можна окремо вести облік по декількох складах;
  • зручна робота з замовленнями – доступні інструменти для роботи з покинутими кошиками, моніторинг статусу замовлення, ведення статистики, тощо;
  • групова робота з можливістю поділу прав доступу;
  • велика кількість платіжних інструментів, в тому числі призначених для міжнародної торгівлі;
  • готові інтеграції з багатьма корисними сервісами, в тому числі з соціальними мережами;
  • система сповіщення клієнтів та комплексний модуль розсилок.

Для кожної опції передбачена детальна документація з прикладами. Тому будь-хто може розібратись та створити власний інтернет-магазин. Доступне підключення SSL-сертифікату, що є необхідною умовою функціонування комерційного ресурсу.

Модуль магазину пропонує цікавий інструмент «Стрічка активності», в ньому можна спостерігати за користувачами, які додають товар в корзину і проводять оплату. Це доступно в режимі реального часу.

Магазинний модуль uCoz цілком може скласти конкуренцію профільним комерційним CMS. Його цілком можна вважати повноцінною платформою для створення всіх типів інтернет-магазинів. При використанні модулю цілком можливе впорядкування об’ємних торгівельних майданчиків на тисячі товарів – вітрини вдасться наповнювати досить швидко. За допомогою модуля вдається гнучко працювати з кодом всіх сторінок, плюс до того присутні власні блоки.

Пошукова оптимізація

Адмінка uCoz – це цілий клондайк для тих, хто прагне грамотно та ефективно просувати створені на конструкторі сайти. Жоден інший сервіс не готовий запропонувати такий перелік. Він відкривається в спеціальному модулі, доступному на платних тарифах. Зверніть увагу, навіть без використання такого модулю ви маєте можливість прописувати мета-теги, використовувати ключові слова. Основні далі:

  • Преміум параметри. Відкривається можливість налаштування унікальних мета-тегів та ключових слів для більшості модулів, формування URL в ручному режимі, встановлення заборони індексації окремих сторінок, активація редагування robots.txt.
  • Комплексне просування. Тут вдасться сформувати проекти для розкрутки сайтів. Вашій увазі інструменти для технічного та текстового аналізу, проведення моніторингу фінансової статистики на закупівлю зовнішніх лінків, контекстну рекламу.
  • Моніторинг сайту. Тут матимете можливість вказати, з якої пошукової системи прагнете отримувати статистику, частоту оновлення позицій, обрати групи ключів для просування.
  • Редиректи. Управління 301 редиректами, що дає змогу переміщувати матеріали з одного URL на інший, при цьому не втрачатиметься позиція в пошуковій видачі.

Важливим інструментом оптимізації сьогодні є соціальні мережі. За допомогою uCoz матимете змогу налаштувати систему коментування публікацій через обрані соцмережі.

uCoz цілком впевнено можна назвати імперією інструментів для пошукової оптимізації. Досвідчені користувачі знайдуть чимало цікавих можливостей, а новачки зможуть розібратись, як це все відбувається.

Технічна підтримка

Конструктор uCoz пропонує цілодобову технічну підтримку. Зв’язатися зі спеціалістами можна з використанням форми зворотного зв’язку. Потрібно писати у ній свою проблему, а після вивчення питання з вами зв’яжеться спеціаліст.

Вашій увазі велика «База знань», що дає можливість вивчати весь функціонал конструктора. Користуючись цими даними, зможете розібратись, як послідовно створити, оптимізувати та підтримувати роботу сайту.

Додатково до цього є розділ «Питання-відповіді», в ньому розглянуто понад 20000 питань з детальними відповідями розробників. Для більш зручної навігації є вбудований пошуковий рядок. Ще одне джерело знань – форум uCoz. Тут користувачі, досвідчені та не дуже, обговорюють різноманітні питання, пов’язані з функціонуванням конструктора. Спільнота активна, тому зможете отримати відповіді значно швидше.

Вердикт

Чи варто звернути увагу на конструктор сайтів uCoz? Так, звичайно, сервіс пропонує досить великий перелік послуг та можливостей. Застосовуючи його функціонал, бізнес буде лише зростати. Якщо застосовуєте конструктор для некомерційного сайту, то матимете потужний інструмент для просування своїх ідей.


Рейтинг:
Коментарів: 1
avatar
1 Borgisov • 01:36, 2017-06-08
Дякую за детальний огляд.
Особливо приємно те, що цей конструктор був придуманий і розроблений в Україні в 2005 (черкаськими програмістами)  smile
Відповідь: Дякуємо за уточнення, все так і є.
avatar