Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Огляд конструктора сайтів uCoz

2017-04-25 4690 5.0

Серед великого розмаїття конструкторів сайтів, які сьогодні використовуються веб дизайнерами, uCoz можна з упевненістю назвати своєрідним еталоном, який, на даний момент, не має конкурентів у даній сфері. Ті ж суперники, що існують сьогодні, мають ряд недоліків та, зазвичай, не передбачають того спектру позитивних характеристик, які необхідні для створення повноцінного та  функціонального сайту.

Не дивлячись на те, що uCoz, як і багато інших конструкторів сайтів, має досить суперечливу репутацію та різноманітні відгуки користувачів, неможливо собі навіть уявити, що така популярність сервісу пов’язана виключно з його віком, який, до речі, набагато поважніший у порівнянні з багатьма іншими сервісами. Відповідно, залишається тільки проаналізувати функціональність та переваги платформи для того, щоб порівняти їх з іншими подібними сервісами та визначити, наскільки вони відповідають сучасним критеріям  та тенденціям процесу створення вебсайтів.

Дизайн та шаблони

На сьогоднішній день, uCoz пропонує великий вибір стандартних шаблонів, які, до того ж, є безкоштовними. З одного боку, такий вибір не може не привертати уваги користувачів. З іншого боку, однак, використання цих шаблонів – не дуже вдалий вибір, особливо, коли мова йде про створення серйозних та функціональних ресурсів, спрямованих на велику аудиторію. Річ у тім, що за більш, ніж 10 років існування, ці шаблони багаторазово використовувалися користувачами сервісу, а створені таким чином ресурси виглядають, у деякій мірі, просто та «шаблонно».

До того ж, самі шаблони не є унікальними, а в багатьох випадках, вони виглядають застарілими, беручи до уваги сучасні тенденції розвитку веб дизайну. Проте, варто відзначити те, що останні оновлення системних шаблонів не можуть не радувати користувачів завдяки своїй адаптивності та сучасному вигляду. Не слід забувати і про те, що не Ви одні будете користуватися оновленими шаблонами, а тому очікувати високої унікальності від своїх сайтів також не варто. Підсумовуючи вищесказане, слід зазначити, що використання стандартних шаблонів – не найкращий вихід для тих користувачів, які націлені на створення серйозних проектів.  

Якщо ж у Ваші плани входить створення комерційного сайту, то придбання преміум-шаблону – найбільш оптимальне рішення, що забезпечить професійний та якісній дизайн та гарний зовнішній вигляд веб-сторінок. Більшість преміум-шаблонів сьогодні можна придбати за ціною від $10 до $40. У середньому ж, такий шаблон обійдеться Вам у $20. Погодьтеся - це розумна інвестиція у якісний та функціональний сайт, що, врешті-решт, відрізнятиметься від багатьох інших ресурсів.

До речі, преміум-шаблон є своєрідним подарунком для тих, хто вирішить придбати тариф «Оптимальний». Для створення серйозного ресурсу Вам все одно знадобиться зняття рекламного банера на вашому сайті. То ж чому б не скористатися перевагами даного тарифу та не отримати додатковий подарунок у вигляді домену та шаблону?

uCoz не має жодних проблем із якістю дизайну сайтів. Все, що вам потрібно, -  це обрати найбільш оптимальний шлях, який приведе до поставленої мети. За цим критерієм, платформа нічим не поступається сучасним CMS.

Переваги

Важливою перевагою сервісу uCoz є, безумовно, можливість створення будь-якого типу сайту. Не має жодного значення, який саме сайт Ви збираєтесь створити – блог, форум, інтернет-магазин, лендінг, портал, сайт-візитку тощо - ця платформа має всі можливості для досягнення вашої мети. Отож, можна зробити висновок, що uCoz – універсальний конструктор сайтів, а це, погодьтеся, дуже важливо для усіх, без винятку, користувачів сьогодні, оскільки навіть не кожна CMS може запропонувати таку високу якість продукту. Річ у тому, що багато з них мають вузьку спеціалізацію або мінімальну універсальність. Тобто, ви можете зробити тільки окремий вид сайту, скажімо, сайт-візитку або ж інтернет-магазин. У багатьох випадках, цього недостатньо.

uCoz пропонує набагато більше переваг завдяки своєму потенціалу, функціональності та відсутності практично будь-яких серйозних недоліків. Такому результату, насамперед, сприяє модульність системи, що передбачає наявність специфічного модуля для кожної окремої задачі. Кожен з таких модулів можна використати з максимальною ефективністю, оскільки вони мають велику кількість налаштувань, тобто, є своєрідними «конструкторами у конструкторах». Найголовніше ж, що пропонує uCoz – це можливість вибору необхідних вам модулів на початковому етапі створення сайту. Якщо ж вам буде потрібен додатковий функціонал, то у вас буде можливість активувати будь-які неактивні модулі у процесі роботи над сайтом. Крім того, Ви також зможете вимкнути ті модулі, які вам більше не потрібні.

Функціональні можливості

uCoz сьогодні пропонує користувачам потужний SEO-модуль. Це дуже важливо для тих, хто хоче бачити свої ресурси на перших позиціях в результатах пошуку. До того ж, тут ви зможете придбати готові скрипти та замовити індивідуальні рішення. Система має велику кількість шорткодів, що дають змогу користувачеві швидко та якісно використовувати заміну функціональних можливостей або ж зовнішнього виду сторінок сайту. Ця можливість дозволяє суттєво спростити створення дизайну сторінок та сприяє їх різноманітності та привабливості.  Звичайно, щоб скористатися цією можливістю, вам необхідно буде вивчити шорткоди та їх значення.

Окремо слід зупинитися на модулі «Інтернет-магазину», оскільки він користується сьогодні великою популярністю. З метою покращення функціональності та дизайну онлайн-магазинів, uCoz пропонує користувачам додаткові можливості та переваги. Наприклад, система може автоматично вирахувати вартість доставки навіть після використання промокодів, що дуже зручно та практично.  

Оскільки сервіс тісно співпрацює з популярною сьогодні китайською торгівельною платформою AliExpress, uCoz запропонував можливість введення додаткового імпорту товарів з YML-файлів. Це зробить співробітництво з одним із партнерських магазинів AliExpress більш швидким, доступним та якісним. Слід зазначити, що модуль магазина на uCoz має більшу кількість налаштувань у порівнянні з багатьма іншими платформами (навіть, зі спеціалізованими CMS ресурсами). Зрозумівши усі нюанси процесу, Ви зможете швидко та якісно створити власний інтернет-магазин, запропонувавши користувачам будь-яку кількість товарів. Детальніше про цей модуль ви можете дізнатися з відомостей про uCoz на Site-builders.ru

Оновлена адміністративна панель

Оновлена адміністративна панель стала одним з найостанніших оновлень сервісу uCoz. Панель інструментів була повністю перероблена з урахуванням сучасних тенденцій та потреб користувачів. Сьогодні вона має 6 кольорових схем, 8 варіантів розташування та зменшену версію.

До того ж, кожна категорія користувачів може самостійно запам’ятати зовнішній вигляд та розташування панелі. Крім цього, були внесені зміни у систему повідомлень, що зараз відображаються централізовано у будь-якому форматі. Це дозволяє швидше отримувати та реагувати на повідомлення та коментарі, отримані з моменту вашого останнього візиту.

Отже, оновлена адміністративна панель стала біль сучасною, інформативною  та практичною. Якщо ж ці зміни вам не до вподоби, то завжди можна скористатись звичною класичною адмінкою, інтерфейс якої є доступним у будь-який момент.

Реєстрація доменів

Після завершення процесу реєстрації, ви можете обрати назву та зону будь-якого безкоштовного піддомену зі списку запропонованих варіантів. Пізніше, ви зможете змінити його на більш зручний для вас домен другого рівня.

uCoz – це єдина платформа, що дає можливість обрати домен на безкоштовному тарифному плані. Таких доменних імен може бути декілька, в залежності від ваших потреб. Також, є можливість реєстрації нового домену з адмін-панелі, що також дуже зручно.  

Окрім цього, ви можете самостійно керувати 301-редиректами, що дозволить об’єднувати та переносити сайти. Це дуже вигідна пропозиція сервісу uCoz, оскільки більш комфортних та практичних умов не пропонує жодна інша платформа.

Тарифні плани

Якщо ви тільки починаєте знайомство з перевагами та характеристиками uCoz та маєте намір упевнитися в його функціональності, можете тестувати можливості системи протягом будь-якого терміну – строк дії безкоштовного акаунта необмежений.

Платні тарифи uCoz мають певну структурну градацію та перелік бонусів в залежності від вартості. Серед основних платних тарифів, слід виділити наступні:

  • Мінімальний (вартість $2.99 на місяць) – передбачає зменшений рекламний банер висотою до 70 px, 1 Гб вільного місця, базовий антивірус,  мобільну версію шаблону.

  • Базовий (вартість $5.99 на місяць) – передбачає відсутність реклами, 2 Гб вільного місця, 1 можливість звернення до преміум-підтримки, автоматичне резервування даних один раз на два тижні.

  • Оптимальний (вартість $7.99 на місяць) – передбачає 10 Гб вільного місця, 2 можливості звернення до служби технічної підтримки, преміум-антивірус, безкоштовний преміум-шаблон та домен за умови оплати за весь рік, а також промокод на 1000/1600 балів AdWords за умови оплати на 6 або 12 місяців відповідно.

  • Магазин (вартість $9.99 на місяць) – передбачає 10 Гб вільного місця та повний функціонал, необхідний для інтернет-магазину

  • Максимальний (вартість $15.99 на місяць)  - передбачає 20 Гб вільного місця, 24/7 зв'язок зі службою технічної підтримки, автоматичний бекап кожні 3 дні.

Крім цього, є можливість зекономити до 30% вартості тарифного плану за умови його придбання на довгий термін (від 6 місяців і більше). Також, існує можливість безкоштовного зняття рекламного банера для сайтів некомерційних організацій (шкіл, дитячих садків, державних установ і т.д.). Для вирішення цього питання, достатньо просто зв’язатися зі службою технічної підтримки сервісу. Власники якісних сайтів беруть участь у розіграшах тарифних планів. Тобто, якщо Ви маєте якісний сайт, у вас може з’явитися нагода безкоштовно його обслуговувати, скориставшись перевагами платних тарифних планів.

Висновки

uCoz  - це  сервіс створення та обслуговування сайтів, що має велику кількість переваг та привертає увагу користувачів завдяки своїм характеристикам. Платформа пропонує потужний функціонал, має доступні тарифні плани з багатьма бонусами. Вона – універсальна та дає змогу використовувати багато можливостей абсолютно безкоштовно.

Єдиний аспект, що може стати перешкодою для початківців – це певна складність оволодіння усіма функціями сервісу. Звичайно, опанувати таку кількість функціональних можливостей досить важко, на перший погляд. Однак, трохи терпіння, наполегливості та бажання досягти своєї мети допоможуть вам вирішити цю проблему у достатньо короткі строки. Професіональні ж веб дизайнери знайдуть тут все те, що зазвичай бракує іншим конструкторам сайтів. Цей факт є ще одним підтвердженням правильності вашого вибору.   

Якщо ви зможете розкрити для себе увесь потенціал системи, то отримаєте можливість використати його для створення будь-якого типу сайтів. Завдяки універсальності сервісу, у вас не буде потреби у додаткових інструментах для створення якісного та функціонального ресурсу. Це забезпечить суттєву економію вашого часу, а також, за умови володіння необхідними навичками, дозволить заробляти гроші, оскільки просування сайтів на uCoz  є дуже корисним та інформативним завдяки потужному вбудованому  SEO-модулю.

Резюмуючи вищезазначене, можна зробити висновок, що  uCoz створений для тих, хто ставить перед собою  конкретну мету та готовий наполегливо працювати задля її досягнення. Безсумнівно, сервіс вартий часу та фінансових інвестицій для оплати одного з обраних тарифів. Співвідношення ціна/якість у нього наближені до ідеалу, не кажучи про кількість і якість бонусів, запропонованих сервісом.

Чи варто скористатися функціоналом uCoz? Звичайно! Реальних конкурентів, на даний час, у сервісу немає. Використовуючи його можливості, ваш бізнес зростатиме, а ви будете набиратися необхідного досвіду. Вам буде цікаво працювати, оскільки роботі не будуть заважати обмежені функції системи. uCoz – це перспективний вибір, що, на сьогоднішній день, залишається найкращим конструктором сайтів.  

При підготовці матеріалу використовувалась дані огляду uCoz з сайту uGuide.ru


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Створити сайт самостійно — скільки це коштує?
Огляд конструктора сайтів Webnode
Створення сайту візитки за допомогою uKit
Огляд конструктора сайтів uKit
Яким має бути сайт для заробітку?
Огляд конструктора сайтів Ucraft
Коментарів: 1
avatar
1
Дякую за детальний огляд.
Особливо приємно те, що цей конструктор був придуманий і розроблений в Україні в 2005 (черкаськими програмістами)  smile
Відповідь: Дякуємо за уточнення, все так і є.
avatar