Провайдер Hostgator є одним з найбільших в індустрії веб-хостингу. Він пропонує доступні ціни та чимало можливостей зробити ваш сайт привабливішим для відвідувачів. Якщо ви зараз у пошуку якісного хостингу для вашого веб-сайту на WordPress, то Hostgator буде одним з найкращих рішень, у тому числі для електронної комерції. Основна орієнтація послуг хостингу на користувача з початковим та середнім рівнем знань, при цьому провайдер готовий надавати практично безмежні можливості та засоби керування для своїх серверів із підтримкою та зручними для початківців інструментами.
Плюси та мінуси Hostgator
У хостинга є чимало переваг, основні:
- Він дуже дешевий. Коли справа стосується базових тарифних планів, то у Хостгатор найнижчі розцінки на ринку. Але зверніть увагу, що вартість продовження вже буде стандартною, без знижок.
- Безкоштовний домен. Надається за умови оформлення підписки на 12, 24 чи 36 місяців. Власне, строк використання домену на таких умовах – 1 рік, надалі за нього потрібно платити.
- Безкоштовна міграція сайту. Вашій увазі послуга безкоштовного переносу, якщо вже маєте сайт.
- Відмінна інтеграція з ВордПресс. Якщо прагнете розробляти та використовувати сайт на базі цієї CMS, то від вас потрібно буде мінімум зусиль. Є зручний тарифний план, плюс встановлення здійснюється в пару кліків.
- Безлімітна пропускна здатність і об’єм дискового простору. Тобто ви можете використовувати стільки ресурсів, скільки потребує ваш сайт та якщо це не розходиться з умовами обслуговування. Якщо використовуєте більше, то отримаєте листа з проханням скоротити споживання, але трапляється подібна ситуація вкрай рідко.
- Гарантія надійності 99,9%. Такий аптайм встановлено на всіх тарифних планах.
- Безкоштовний SSL-сертифікат. Він теж іде в кожному тарифі хостингу. Наявність SSL-сертифікату робить сайті більш безпечним, адже відбувається шифрування даних при обміні.
- Гарантія повернення коштів 45 днів. Протягом цього часу ви можете відмовитись від обслуговування та отримати сплачені кошти назад.
- Доступні варіанти розрахунків не лише за рік, але і за 1,3,6, 24 і 36 місяців. Звісно, чим коротше період оплати, тим дорожче виходить вартість.
Недоліки:
- Безкоштовний домен отримаєте не на всіх тарифах, подібна опція доступна лише на Shared, WordPress та хмарному. Для решти потрібно купувати доменне ім’я за окрему плату.
- Застосовуються агресивні методи до продажів. Дуже часто ті чи інші послуги уже відмічені, їх потрібно прибрати, якщо не бажаєте за них платити. Якщо зрозумієте, що та чи інша все ж потрібна, пізніше зможете додати їх у будь-який момент.
- Обмежені можливості резервного копіювання. Автоматично воно здійснюється, але за додаткові опції потрібно платити.
- Тариф при щомісячній оплаті вже втрачає свою привабливість. Найвигідніше купувати на 36 місяців.
Загалом переваг у Хостгатор більше, але є і певні недоліки, які варто враховувати перш ніж погоджуватись на купівлю того чи іншого тарифного плану.
Вартість використання
Тарифи на хостинг від провайдера демократичні, звісно, якщо готові платити відразу за максимальний термін – 36 місяців. Якщо ні, то ціна буде вищою. Отже, запропоновані наступні тарифи:
- Загальний хостинг. При підключенні діє знижка, тому будете сплачувати від 2,75$/міс. За ці кошти отримуєте один сайт, 10 Гб місця на диску, пропускна здатність, що вимірюватиметься, встановлення ВордПресс в один клік, електронна пошта, підтримка в чаті, домен безкоштовно на 1 рік.
- Хостинг для WordPress. Стартовий тариф – 5,95$/міс. За ці кошти отримуєте 1 сайт, 100К відвідувачів за місяць, безкоштовний SSL-сертифікат, домен. Хостинг має розширену безпеку, спрощену панель керування.
- Ресселерський хостинг. Вартість 19,95$/міс. Отримуєте 60 Гб на диску, пропускну здатність 600 Гб, необмежену кількість сайтів, безкоштовний SSL-сертифікат.
- Хостинг VPS. Вартість складає 23,95$/міс. У тариф включено 2 Гб ОЗУ, 2-ядерний процесор, 120 Гб накопичувача, не вимірювана пропускна здатність.
- Dedicated – 89,98$/міс. Матимете 4 ядра/8 потоків, процесор Intel Xeon-D, 8 Гб оперативної пам’яті, 1 Тб на жорсткому диску.
Вказані найменші ціни в кожній групі, крім того, надаються й інші, з більшими ресурсами і, відповідно, вищою ціною.
Панель керування
В якості панелі керування в Хостгатор запропонована популярна cPanel. Вона дуже проста в опануванні. Щоб було легше, варто уявити собі панель керування як клавіатуру і кожен елемент на ній – окрема клавіша. Кожну опцію можна використовувати скільки завгодно разів, а якісь можуть зовсім не застосовуватись. Кожен розділ має підрозділи, що допомагає швидше зорієнтуватись У тому, що він пропонує, і перейти до відповідної опції одразу ж.
Ключові розділи, що потрібно знати:
- Файли. Це один з найзатребуваніших, адже він надає доступ до файлів веб-сторінок, зображень, облікових записів FTP і пов’язаних даних.
- Електронна пошта. Тут ви зможете додавати нові адреси, керувати функціоналом email та іншими параметрами. Наприклад, контактами, фільтрами.
- Бази даних. Тут вашій увазі всі можливості для управління БД, функціями та користувачами. Бази даних являють собою великі електронні таблиці, які відслідковують інформацію для вашого сайту.
- Домени. Тут вміщені всі можливості для керування доменами, піддоменами, записами DNS.
- Метрики. Вашій увазі перегляд показників продуктивності, пов’язаних із вашим сайтом і сервером, Таких як пропускна здатність, помилки та статистика відвідувачів.
- Безпека. Ця область дасть змогу відстежувати і керувати найбільш важливими елементами сайту, пов’язаними з його безпекою.
- Програмне забезпечення. Особливо цей розділ цікавий для досвідчених користувачів та розробників. Адже тут запропоновані детальні інструменти, які стосуються РНР, Ruby, Perl. Якщо ще не дуже знаєте, що це таке, то не турбуйтесь, це вам для роботи з хостингом та встановлення Ворд Пресс не знадобиться.
- Налаштування. Розділ, призначений для редагування зовнішнього вигляду панелі керування, функцій, особливостей. Це можна зробити так, щоб вона в повній мірі відповідала вашим потребам.
- Установник Softaculos. Тут призначені скрипти чи CMS, які зможете використовувати для розробки сайтів.
- Статистика. Тут особливо корисна інформація, що стосується загальної кількості опцій та ресурсів, які ви використовуєте.
- Загальна інформація. В цьому розділі матимете унікальну інформацію, необхідну для ідентифікації вашого сервера та зв’язку з ним. Наприклад, поточне ім’я користувача, ІР-адреса, сервери імен і багато іншого.
Для облікових записів Хостгатор користування панеллю cPanel безкоштовне. Потрібен певний час, щоб у ній розібратись, а далі практично не виникатиме питань.
Продуктивність та швидкість роботи
Швидкість – важлива характеристика для хостингу, адже вона впливає на багато процесів, що відбуваються на сайті, а також на його рейтинг. Якщо говорити про тести Hostgator, то хостинг показав себе досить непогано – швидкість завантаження вище середньої.
Провайдер обіцяє 99,9% надійності, що є високим результатом, однак варто розуміти, що це стандартний показник для хостингів і менший – недопустимий. Варто знати, що якщо показник аптайму опуститься, то провайдер готовий компенсувати місяць роботи.
Безпека сайтів
У Hostgator є власний брандмауер, призначений для захисту клієнтів від DDoS-атак. Також запропонований SSL сертифікат на всіх тарифних планах. Крім того, є безкоштовний доступ SSH, але його потрібно увімкнути на панелі інструментів.
Плюс можна отримати додаткову безпеку за допомогою SiteLock. Це дає змогу автоматично, на щоденній основі здійснювати сканування програм, які можуть потенційно нести шкоду, та видаляти їх. SiteLock – платний аддон, вартість його складає 5,99$/міс.
Крім того, всі користувачі, які придбали тариф у Хостгатор, мають доступ до Cloudflare. Він дає додатковий захист вашого сайту від різноманітних хакерських атак і шкодочинних програм, але і дає сайту суттєвий приріст.
Послуга резервного копіювання надається безкоштовно на всіх тарифних планах, день, коли це відбувається, обирається випадково. Кожна наступна резервна копія стирає попередню. Це не дуже добре, тому варто потурбуватись про наявність додаткових бекапів, за що, власне, відповідатимуть сторонні плагіни.
Створення сайту в Hostgator
На старті, після створення профілю, Хостгатор надсилає лист, у якому є посилання на всі сайти, що можуть знадобитись для розробки. Сам хостинг пропонує декілька варіантів. Є власний конструктор Gator. У ньому наявна функція перетягування, за допомогою якої вдасться швидко створювати привабливі сторінки зі слайд-шоу, контактними формами, посиланнями на соціальні мережі.
Також буде простим розгортання системи WordPress. За допомогою диспетчера файлів вдасться вручну завантажувати файли на сервер. Цей інструмент зручніший за FTP-клієнт, адже ви матимете змогу редагувати файли напряму, використовуючи вбудований HTML-редактор.
Порядок створення сайту досить простий, потрібно діяти наступним чином:
- Зареєструватись на сайті та обрати тарифний план.
- Обрати доменне ім’я або підключити існуючий домен.
- Додати свій сайт.
- Обрати традиційну версію конструктора або експрес.
В останньому випадку буде задано декілька питань, що надалі дасть змогу штучному інтелекту створити основу сайту й далі певним чином налаштувати. Традиційний конструктор – це вибір шаблону і початок редагування.
- Додавання контенту та редагування. В Хостгатор є все необхідне для цього. Редагуйте сторінки, додавайте нові елементи, текстові блоки, зображення, кнопки і багато іншого. Загалом використовується 8 значків: елементи, сторінки, розділи, дизайн, блог, магазин, статистика, управління.
Після цього залишиться лише опублікувати сайт, але попередньо перевірте його, використовуючи функцію попереднього перегляду.
Технічна підтримка
Для зв’язку з техпідтримкою існує 2 основні способи: через живий чат та телефонний дзвінок. У чаті можна представитись як постійний клієнт чи як новачок, потрібно вибрати зі списку вашу проблему, відмітити тему чи набір питань, потім описати суть того, що трапилось. Онлайн чат, так само, як і телефонні дзвінки, приймаються 24/7.
Перш ніж звертатись у чат чи телефонувати, рекомендується перевірити, чи немає теми, яка вас цікавить, у базі знань. Вона досить детальна та об’ємна, включає 19 категорій, в кожній з яких є підкатегорії. Тут є інформація про все, що може вас зацікавити. Присутній також пошуковик, через нього знайти цільовий розділ простіше.
Але і це ще не всі джерела знань, якими зможете оперувати. Також доступний блог, який має такі категорії:
- події Hostgator;
- маркетингові поради та рекомендації;
- стартами та малий бізнес;
- інфографіка;
- поради по веб-хостингу.
Тут чимало практичних порад, детальних статей та різноманітних порад про те, як керувати сайтом, масштабувати його та оптимізувати роботу з хостингом.
Вердикт: чи варто використовувати Hostgator?
Хостинг Hostgator цілком можна вважати хорошим рішенням, якщо шукаєте недорого провайдера з простим керуванням та достатньою швидкістю. Не дарма він один з найпопулярніших у світі. Підійде Хостгатор для початківців, які оперують одним чи кількома невеликими сайтами, для них можете обрати базові тарифні плани, що особливо актуально з обмеженим бюджетом.
Однозначно хорошим рішенням буде хостинг Hostgator при створенні сайту на ВордПресс. Наявні спеціальні тарифи – отримаєте все, що може знадобитись, в однму місці.
Крім того, в Хостгатор наявні дуже привабливі опції, в тому числі простий у використанні конструктор, панель керування, інструменти швидкої інсталяції, тощо.