Яким би чудовим сайт не був сам по собі, без відвідувачів його існування нічого не варте. Створити сайт – це половина роботи, а може і навіть менше. Основну частину часу відбере його просування, бо воно ніколи не буває швидким. Це кропітка та виважена робота, що не терпить поспіху. Зараз ми поговоримо про те, що можна зробити, аби просунути молодий сайт у пошукових системах.
Взагалі, оптимізацію сайту можна поділити на внутрішню та зовнішню. Давайте по черзі розберемо, що тут і до чого.
Відповідність зазначеним нижче критеріям дає шанс отримати якісно оптимізований сайт. Кожен з приведених факторів важливий, тому ними не варто нехтувати.
Контент – основний інструмент, який допомагає в просуванні. Тексти, що розміщуються на сайті – це обличчя та душа вашого сайту. Контент повинен бути:
Звісно, у текстах потрібно помірно використовувати ключові слова та фрази, які допоможуть в просуванні. Цей метод вважається хоча і не дуже швидким, але максимально надійним. Адже закріплення на певній позиції в пошуковій видачі буде значно стійкішим.
Контент необхідно подавати різноманітно, наскільки це можливо. Використовуйте не лише тексти, але і зображення, відео, бажано авторське, зняте спеціально для вашого сайту. Якщо це неможливо, потрібно обирати відео у вільному доступі, щоб уникнути претензій від власників.
Щоб отримати якісний сайт, важливо приділяти увагу способу оптимізації за допомогою мета-тегів та використання ключових фраз. І не забувати про структуру самих текстів. Тепер про все по порядку.
Отже, мета-теги: тайтли, дескрипшени та заголовки Н1. Вони повинні бути правильно складені, мати чітко визначену довжину та давати користувачу інформацію, яку він прагне отримати. Мета-теги складаються до окремих текстів, сторінок і сайту загалом.
Особливу увагу варто приділити введенню ключових слів у заголовки та підзаголовки. Причому теперішні алгоритми пошуковиків люблять органічні запити, вписані так, що не кидаються в очі. Якщо ключів багато, то краще створити під них окремий текст, а не намагатися списати аби було. Результатом буде висока відмова, низька глибина перегляду та залученість, також постраждає конверсія. Те, що ключі потрібно використовувати, не має впливати на якість матеріалу.
Іноді рекомендація додати ключів сприймається занадто буквально, і в результаті сторінка заповнена абсолютно недоцільними і нелогічними фразами. Подібний переоптимізований контент виглядає так, ніби його створив робот, і зрозуміло, що ніякої користі від нього не буде. Пам’ятайте – всі текстові матеріали мають бути для людей, а не для пошукових алгоритмів.
Зрозуміла та проста навігація значно спрощує роботу з сайтом пошуковому боту, що вже казати про користувачів. Останнім буде значно легше знайти необхідний матеріал, боти пошуковиків також оцінять це як плюс. Крім того, має велике значення чітка структура, саме вона впливатиме на швидкість індексації та правильний розподіл «ваги» між сторінками.
Варто сортувати сторінки за розділами, причому їхня логіка має бути очевидною та зрозумілою для всіх користувачів. Важливо дотримуватись ієрархії сторінок та оптимального рівня вкладеності. Ідеально, якщо знадобиться не більше 3 кліків, щоб потрапити в бажаний розділ.
Ще одна порада – додайте рядок навігації, його ще називають «хлібними крихтами». Це допоможе користувачу зорієнтуватись у структурі сайту. «Хлібні крихти» повинні не просто бути елементом, але й відображатись коректно, співпадати з реальною структурою сайту.
Власне, структура сайту може бути:
Перелінкування на сайті – це основа самостійного просування. За допомогою цього вдається розподілити вагу між сторінками. Ключова мета – посилатися анкорами на тематичні сторінки, таким чином буде побудована логічна «павутина» з внутрішніх посилань.
Перелінкування забезпечує:
Перелінкування можна робити контекстним, коли посилання розміщуються безпосередньо в тексті та ведуть на інші сторінки, або наскрізним, коли посилання на однакові сторінки є на всіх сторінках сайту.
Також варто виділити такі різновиди, як автоматичне та ручне перелінкування. Останнє дуже трудомістке, але дає змогу контролювати тонкощі, наприклад, правильність проставлення анкорів, грамотний розподіл тексту навколо посилання та використання релевантних посилань. У більшості випадків ручне перелінкування здійснюється при додаванні тексту.
Автоматичне реалізується за рахунок плагінів та скриптів. З їх допомогою формується меню, карта сайту, «хлібні крихти», та інші розділи. Ці блоки значно легше генерувати з використанням автоматичного скрипта.
Легкі вебсайти швидко завантажуються, а отже відвідувачам не доводиться очікувати відкриття сторінки. Згідно з рекомендаціями Google перший блок інформації на сторінці повинен з’явитись не пізніше, ніж через 2,5 секунди - такі вимоги споживачів інформації. Люди не хочуть чекати. Це впливає серед іншого на рейтинг в пошуковій видачі, а значить і на прибутковість, особливо якщо це інтернет-магазин чи інший комерційний сайт.
Ще один важливий момент – чим швидше сайт віддає контент (завантажується), тим більше сторінок встигають обробити пошукові боти за відведений час. Якщо процес затягується, для індексації відповідно теж потрібно більше часу.
Також врахуйте, що ранжування рейтингу у видачі Google знижуватиметься, якщо відвідувач не дочекався завантаження сторінки.
Для підвищення швидкості завантаження можна:
Що стосується привабливого дизайну, то, звісно, тут працює правило першого враження. Якщо сайт виглядатиме приємно, то на нього безперечно захочеться повертатися знову і знову. Пошукові системи це помітять та оцінять.
Якщо внутрішня оптимізація проведена, час переходити до зовнішньої. Тут все дещо складніше, адже робота з зовнішніми посиланнями потребує більше зусиль.
Варто зазначити, що краще використовувати так звані «білі» методи отримання посилань, просто купівля пачками по 1000 штук приведе буквально до знищення молодого сайту.
Основні методи отримання посилань, які можна застосовувати:
Також може спрацювати реклама в соціальних мережах, тематичних пабліках. Нарощування відбуватиметься лише в разі наявності стабільних переходів, а це досить значні фінансові вливання в рекламу.
Для інтернет-магазинів та інших комерційних проєктів добре працюють дошки оголошень. Крім самого товару можете розміщувати також і лінк для переходу на сайт. Це дасть змогу детальніше ознайомитись із запропонованим асортиментом.
Щоб проєкт не потрапив під бан пошукових систем, варто правильно діяти. Так, рекомендується урізноманітнювати анкор, а саме текст, що приховує посилання. Він повинен бути цікавим для користувача та відповідати тематиці так, щоб хотілось клікнути та перейти по ньому. В ідеальному варіанті анкор – це середньо чи низькочастотний ключ.
Також не варто нарощувати кількість посилань різко, за один раз краще хай цей процес буде пролонгованим, без різких стрибків.
Поки проєкт молодий, не варто зловживати кількістю сайтів, які на нього посилаються. Адже це може призвести до накладання бану від пошуковиків.
Не можна використовувати «чорні» методи просування, вони призведуть лише до санкцій пошуковиків. Тихіше їдете – далі будете. Просування зазвичай може почати приносити плоди десь через 4-6 місяців у тому випадку, якщо була проведена вищезазначена робота. Контекстна реклама може спровокувати стрибок популярності сайту вже на початковому етапі, але ефект не буде довгим, якщо сайт не зацікавить відвідувачів. Починайте із внутрішньої оптимізації. Гарний контент, написаний з урахуванням SEO, стане найбільш потужним інструментом для досягнення пристойних результатів. Але все інше теж ігнорувати не можна. Працюйте збалансовано, дрібниць у такій справі немає. Успіхів!