Розумний підхід до створення сайтів!

Якісне просування сайтів. Основні принципи та рекомендації

2023-05-26 3143 3.7

Яким би чудовим сайт не був сам по собі, без відвідувачів його існування нічого не варте. Створити сайт – це половина роботи, а може і навіть менше. Основну частину часу відбере його просування, бо воно ніколи не буває швидким. Це кропітка та виважена робота, що не терпить поспіху. Зараз ми поговоримо про те, що можна зробити, аби просунути молодий сайт у пошукових системах.

Взагалі, оптимізацію сайту можна поділити на внутрішню та зовнішню. Давайте по черзі розберемо, що тут і до чого.

Внутрішня оптимізація

Відповідність зазначеним нижче критеріям дає шанс отримати якісно оптимізований сайт. Кожен з приведених факторів важливий, тому ними не варто нехтувати.

Унікальний, якісний, цікавий та корисний контент

Контент – основний інструмент, який допомагає в просуванні. Тексти, що розміщуються на сайті – це обличчя та душа вашого сайту. Контент повинен бути:

 • Унікальним. Не варто використовувати чужі тексти, краще поступово наповнити свій сайт новим матеріалом, написаним спеціально для вашого сайту. Такі тексти подобаються не лише відвідувачам, але і пошуковикам.
 • Якісним. Дуже важлива грамотність, зручна структура, щоб легко було знайти потрібні заголовки та підзаголовки. Також має значення правильна логічна побудова, щоб не виникало протиріч. Якісні тексти повною мірою співпадають із тематикою вашого сайту та подають лише достовірні дані без води.
 • Цікавим. Важливо, щоб тексти були не просто для того, щоб вставити в них ключові запити, а для того, щоб дати відвідувачам користь, відповісти на їхні питання. Коли відвідувачі бачать такий контент, вони більше довіряють сайту, він виглядає авторитетнішим.

Звісно, у текстах потрібно помірно використовувати ключові слова та фрази, які допоможуть в просуванні. Цей метод вважається хоча і не дуже швидким, але максимально надійним. Адже закріплення на певній позиції в пошуковій видачі буде значно стійкішим.

Контент необхідно подавати різноманітно, наскільки це можливо. Використовуйте не лише тексти, але і зображення, відео, бажано авторське, зняте спеціально для вашого сайту. Якщо це неможливо, потрібно обирати відео у вільному доступі, щоб уникнути претензій від власників.

Оптимізація сторінок за принципами SEO

Щоб отримати якісний сайт, важливо приділяти увагу способу оптимізації за допомогою мета-тегів та використання ключових фраз. І не забувати про структуру самих текстів. Тепер про все по порядку.

Отже, мета-теги: тайтли, дескрипшени та заголовки Н1. Вони повинні бути правильно складені, мати чітко визначену довжину та давати користувачу інформацію, яку він прагне отримати. Мета-теги складаються до окремих текстів, сторінок і сайту загалом.

Особливу увагу варто приділити введенню ключових слів у заголовки та підзаголовки. Причому теперішні алгоритми пошуковиків люблять органічні запити, вписані так, що не кидаються в очі. Якщо ключів багато, то краще створити під них окремий текст, а не намагатися списати аби було. Результатом буде висока відмова, низька глибина перегляду та залученість, також постраждає конверсія. Те, що ключі потрібно використовувати, не має впливати на якість матеріалу.

Іноді рекомендація додати ключів сприймається занадто буквально, і в результаті сторінка заповнена абсолютно недоцільними і нелогічними фразами. Подібний переоптимізований контент виглядає так, ніби його створив робот, і зрозуміло, що ніякої користі від нього не буде. Пам’ятайте – всі текстові матеріали мають бути для людей, а не для пошукових алгоритмів.

Логічна структура сайту та зрозуміла навігація

Зрозуміла та проста навігація значно спрощує роботу з сайтом пошуковому боту, що вже казати про користувачів. Останнім буде значно легше знайти необхідний матеріал, боти пошуковиків також оцінять це як плюс. Крім того, має велике значення чітка структура, саме вона впливатиме на швидкість індексації та правильний розподіл «ваги» між сторінками.

Варто сортувати сторінки за розділами, причому їхня логіка має бути очевидною та зрозумілою для всіх користувачів. Важливо дотримуватись ієрархії сторінок та оптимального рівня вкладеності. Ідеально, якщо знадобиться не більше 3 кліків, щоб потрапити в бажаний розділ.

Ще одна порада – додайте рядок навігації, його ще називають «хлібними крихтами». Це допоможе користувачу зорієнтуватись у структурі сайту. «Хлібні крихти» повинні не просто бути елементом, але й відображатись коректно, співпадати з реальною структурою сайту.

Власне, структура сайту може бути:

 • Лінійною – сторінки вдається переглядати лише послідовно. Таку структуру мають переважно сайти-презентації, слайд-шоу, фотовізтівки, тощо. Тут SEO-оптимізація працює не дуже добре, краще використовувати контекстну рекламу чи інші методи залучення трафіку.
 • Ієрархічною. Більшість сайтів мають саме таку структуру. Дворівневими можуть бути візитки, лендінги, спеціалізовані блоги. Більш розповсюджена трирівнева структура, яка будується за принципом головна-рубрика-запис.
 • Гратчаста. Її використовують великі інтернет-магазини з широкою номенклатурою товарів та різними брендами. В такому випадку сторінки нижніх рівнів сходитимуть одразу в декілька категорій. Щоб провести правильну оптимізацію, потрібно виключити дублі сторінок.

Правильна організація внутрішнього перелінкування

Перелінкування на сайті – це основа самостійного просування. За допомогою цього вдається розподілити вагу між сторінками. Ключова мета – посилатися анкорами на тематичні сторінки, таким чином буде побудована логічна «павутина» з внутрішніх посилань.

Перелінкування забезпечує:

 • Авторитетність сторінці, передачу статистичної ваги, яка визначається кількістю посилань, які ведуть на сайт.
 • Релевантність запитів – посилання з анкорами збільшують релевантність статті за ключовим запитом.
 • Пришвидшення індексації за рахунок сканування за головною сторінкою, розділами, іншими матеріалами, які мають підвищений авторитет.
 • Більш зручне користування. Складна структура великого сайту виглядатиме зрозумілішою для користувачів.
 • Зниження кількості відмов. Користувачі заходять більше, ніж на одну сторінку, це покращує позиції сайту в пошуковій видачі.

Перелінкування можна робити контекстним, коли посилання розміщуються безпосередньо в тексті та ведуть на інші сторінки, або наскрізним, коли посилання на однакові сторінки є на всіх сторінках сайту.

Також варто виділити такі різновиди, як автоматичне та ручне перелінкування. Останнє дуже трудомістке, але дає змогу контролювати тонкощі, наприклад, правильність проставлення анкорів, грамотний розподіл тексту навколо посилання та використання релевантних посилань. У більшості випадків ручне перелінкування здійснюється при додаванні тексту.

Автоматичне реалізується за рахунок плагінів та скриптів. З їх допомогою формується меню, карта сайту, «хлібні крихти», та інші розділи. Ці блоки значно легше генерувати з використанням автоматичного скрипта.

Легкість сайту та приємний тематичний дизайн

Легкі вебсайти швидко завантажуються, а отже відвідувачам не доводиться очікувати відкриття сторінки. Згідно з рекомендаціями Google перший блок інформації на сторінці повинен з’явитись не пізніше, ніж через 2,5 секунди - такі вимоги споживачів інформації. Люди не хочуть чекати. Це впливає серед іншого на рейтинг в пошуковій видачі, а значить і на прибутковість, особливо якщо це інтернет-магазин чи інший комерційний сайт.

Ще один важливий момент – чим швидше сайт віддає контент (завантажується), тим більше сторінок встигають обробити пошукові боти за відведений час. Якщо процес затягується, для індексації відповідно теж потрібно більше часу.

Також врахуйте, що ранжування рейтингу у видачі Google знижуватиметься, якщо відвідувач не дочекався завантаження сторінки.

Для підвищення швидкості завантаження можна:

 • Переглянути характеристики хостингу, можливо, ваш сайт вже переріс той тариф, який пропонує провайдер.
 • Використовуйте кешування. В такому випадку не доведеться щоразу завантажувати весь сайт, а лише його динамічну частину.
 • Зменшіть вагу зображень. «Важкі» картинки сповільнюють швидкість завантаження. Стискати їх можна за допомогою численних онлайн-сервісів.
 • Використовуйте стиснені сторінки на стороні сервера.
 • Налаштовуйте попереднє завантаження.
 • Зменшіть кількість запитів і редиректів.
 • Використовуйте CDN.

Що стосується привабливого дизайну, то, звісно, тут працює правило першого враження. Якщо сайт виглядатиме приємно, то на нього безперечно захочеться повертатися знову і знову. Пошукові системи це помітять та оцінять.

Зовнішня оптимізація

Якщо внутрішня оптимізація проведена, час переходити до зовнішньої. Тут все дещо складніше, адже робота з зовнішніми посиланнями потребує більше зусиль.

Варто зазначити, що краще використовувати так звані «білі» методи отримання посилань, просто купівля пачками по 1000 штук приведе буквально до знищення молодого сайту.

Основні методи отримання посилань, які можна застосовувати:

 • Реєстрація у спеціальних каталогах. Таких сайтів досить багато, тому обирати потрібно ретельно. Відшукайте близько десяти живих каталогів, складайте для кожного з них окремий опис. Через досить нетривалий час авторитет більшості сайтів, де налаштована автоматична реєстрація, дуже страждає.
 • Публікація матеріалів на тематичних майданчиках. На сьогодні це дуже ефективний метод збільшення авторитету сайту. Зараз для кожної теми існує чимало майданчиків, тому знайти підходящий сайт – не проблема. Для розміщення приймаються лише унікальні матеріали, тому що подібні сайти також не хочуть втрачати свій рейтинг. Вартість розміщення анкору може коливатись у дуже значних межах. На це впливає відвідуваність, тематика та деякі інші фактори.
 • Спеціалізовані форуми, блоги. Щоб нарощування маси посилань відбувалось природно, варто обирати лише тематичні майданчики. Потрібно для початку на них зареєструватись, проявити активність, брати участь в обговореннях, і тільки після цього варто залишати коментарі з посиланнями на сайт. В такому випадку модератор цілком може пропустити анкор для публікації. Такий спосіб безкоштовний, але доведеться витратити чимало часу та зусиль.
 • Розміщення новин. Це також природний, корисний трафік, який можна отримати, створивши інформаційний матеріал. Він не повинен бути рекламним, а саме корисним та доцільним. Встановлення посилання на власний сайт виглядатиме досить органічно.
 • Конкурси та бонуси. Ще один дієвий спосіб для залучення посилань. Варто створити цікавий для аудиторії конкурс. Ті, хто ним зацікавиться, почнуть розсилати цю інформацію друзям, можливо, навіть створять допис у блозі чи на сторінці в соціальній мережі. Звісно, це привабить додатковий трафік.
 • Взаємний обмін. Дуже поширений та цілком безпечний спосіб просування і залучення відвідувачів. Зауважимо, що перехресні анкори нівелюють один одного, тому в схемі повинні бути присутні як мінімум 3 сайти: перший посилається на другий, він, у свою чергу, на третій, а третій на перший.
 • Розміщення корисних матеріалів. У випадку розміщення контенту, що містить цікаву та корисну інформацію, вдасться залучити нових клієнтів. Відвідувачі відправлятимуть посилання друзям та розміщуватимуть їх на власних майданчиках. Відповідно, маса лінків буде природно нарощуватись.

Також може спрацювати реклама в соціальних мережах, тематичних пабліках. Нарощування відбуватиметься лише в разі наявності стабільних переходів, а це досить значні фінансові вливання в рекламу.

Для інтернет-магазинів та інших комерційних проєктів добре працюють дошки оголошень. Крім самого товару можете розміщувати також і лінк для переходу на сайт. Це дасть змогу детальніше ознайомитись із запропонованим асортиментом.

Щоб проєкт не потрапив під бан пошукових систем, варто правильно діяти. Так, рекомендується урізноманітнювати анкор, а саме текст, що приховує посилання. Він повинен бути цікавим для користувача та відповідати тематиці так, щоб хотілось клікнути та перейти по ньому. В ідеальному варіанті анкор – це середньо чи низькочастотний ключ.

Також не варто нарощувати кількість посилань різко, за один раз краще хай цей процес буде пролонгованим, без різких стрибків.

Поки проєкт молодий, не варто зловживати кількістю сайтів, які на нього посилаються. Адже це може призвести до накладання бану від пошуковиків.

Висновки

Не можна використовувати «чорні» методи просування, вони призведуть лише до санкцій пошуковиків. Тихіше їдете – далі будете. Просування зазвичай може почати приносити плоди десь через 4-6 місяців у тому випадку, якщо була проведена вищезазначена робота. Контекстна реклама може спровокувати стрибок популярності сайту вже на початковому етапі, але ефект не буде довгим, якщо сайт не зацікавить відвідувачів. Починайте із внутрішньої оптимізації. Гарний контент, написаний з урахуванням SEO, стане найбільш потужним інструментом для досягнення пристойних результатів. Але все інше теж ігнорувати не можна. Працюйте збалансовано, дрібниць у такій справі немає. Успіхів!


Рейтинг:
avatar