Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Якісне просування сайтів. Основні принципи та рекомендації

2017-04-22 3453 4.4

Яким би чудовим сайт не був сам по собі, без відвідувачів його існування нічого не варте. Створити сайт – це половина роботи, а може і менше навіть. Основну частку часу відбере його просування, бо воно ніколи не буває швидким. Це кропітка та виважена робота, що не терпить поспіху. Зараз ми поговоримо про те, що можна зробити, аби просунути молодий сайт у пошукових системах.

Взагалі, оптимізацію сайту можна поділити на внутрішню та зовнішню. Давайте по черзі розберемо, що тут і до чого.

Внутрішня оптимізація

Запорукою популярності у відвідувачів будь-якого сайту є рівень відповідності ряду критеріїв:

  1. Унікальний, якісний, цікавий та корисний контент – це основний інструмент просування, спрямований на перспективу. Ні в якому разі не використовуйте чужий контент. Тільки унікальний, спеціально написаний під ваші сторінки.

  2. Оптимізація сторінок за принципами SEO (включення у зміст мета-тегів та статей ключових фраз, підготовлених заздалегідь під час складання семантичного ядра). Тут важливо не перестаратися з кількістю та не робити ставку на високочастотні запити на перших кроках просування. Використовуйте більше низько та середньо частотних ключових слів та словосполучень. Отримати їх можна з Yandex Wordsat. Також важливим є використання заголовків Н1-Н6, при цьому на сторінці не повинно бути більше одного Н1-заголовка;

  3. Логічна структура сайту та зрозуміла навігація – зручність стане запорукою того, що відвідувач витратить менше часу на пошук необхідної інформації. Бувало ж у вас таке, що просто розбігалися очі від складності навігації, і ви кидали сайт? З іншими людьми теж таке буває.

  4. Правильна організація внутрішньої перелінковки – одна із основ самостійного просування. Цей параметр відповідає за розподіл ваги між сторінками. Мета в тому, щоб посилатися анкорами на тематичні сторінки, організувавши логічним чином павутину з внутрішніх посилань. Не ігноруйте цей пункт.

  5. Легкість сайту та приємний тематичний дизайн – швидкість відкриття сторінок нарівні з гарним дизайном приваблюють відвідувачів. Така оптимізація зменшить кількість відмов, що пов´язані з довгим очікуванням або ж неприємним виглядом сайту.

Всі перелічені фактори мають чималу вагу. Ви можете не отримати швидкого результату, урахувавши їх усі, зате можете взагалі його не дочекатись, пропустивши хоч щось. Роботи багато, але якщо є бажання отримувати постійний природній трафік з пошукових систем та повторних заходів, треба постаратися та врахувати все.

Зовнішня оптимізація

Якщо ви врахували правила внурішньої оптимізації, потрібно переходити до зовнішньої, яка включає:

  1. Отримання зворотніх посилань з інших сайтів схожої тематики. Їх можна купувати або обмінюватися, домовившись із власниками таких сайтів. Відразу мушу застерегти від масової закупки неякісних посилань (наприклад, 1000 штук за 10 доларів, що є досить поширеною помилкою новачків). Це вб´є ваш молодий сайт. Купуйте потроху після того, як вже будете отримувати хоч якийсь стабільний трафік. В таких посиланнях повинні бути ключові слова, за якими просуваєте цільову сторінку. Тексти посилань повинні бути різними, вставляйте різноманітні та привабливі за змістом анкори. Для досягання найкращого результату потрібно закупати посилання регулярно, але потроху та тільки з якісних ресурсів. Якщо перестараєтесь, можете отримати санкції від пошукових систем (фільтр або навіть бан).

  2. Після того, як ваш якісний сайт стане популярним, можна спробувати зареєструвати його у престижних каталогах (DMOZ, Yandex). Вам можуть відмовити без пояснення причин, тому перед подачею заявки переконайтеся, що ваш сайт дійсно того вартий.

Якщо ви бажаєте отримати швидкий перший трафік, можете скористатися контекстною рекламою – рекламними оголошеннями, що будуть показуватись за змістом на різноманітних сторінках в Інтернеті (буває пошукова, тематична або поведінкова контекстна реклама в залежності від ситуації та місця показу). В оголошеннях треба використовувати ключові слова, затиснуті в лаконічний та максимально інформативний зміст. Експериментуйте, в такій справі потрібно розуміти аудиторію, щоб скласти найбільш точні та ефективні оголошення.

Також ніщо не заважатиме вам створити та вести групи у соцмережах, де будуть публікуватися новини з посиланнями на сторінки вашого сайту. Це може бути дуже ефективно, але потребує часу для отримання учасників. Сюди ж можна віднести і Youtube – заведіть канал, публікуйте відео, зазначивши у тегах, опису та заголовку ключові фрази та посилання на ваш сайт. Це теж буває дуже ефективно.

Висновки

Не можна використовувати «чорні» методи просування, вони призведуть лише до санкцій пошуковиків. Тихіше їдете – далі будете. Просування зазвичай може почати приносити плоди десь через 4-6 місяців у тому випадку, якщо була проведена вищезазначена робота. Контекстна реклама може спровокувати скачок популярності ресурсу вже на початковому етапі, але ефект не буде довгим, якщо сайт не зацікавить відвідувачів. Починайте із внутрішньої оптимізації. Гарний контент, написаний з урахуванням SEO, стане найбільш потужним інструментом для досягнення пристойних результатів. Але все інше теж ігнорувати не можна. Працюйте збалансовано, дрібниць у такій справі немає. Успіхів!


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Огляд конструктора сайтів Ucraft
Приклади сайтів, створених у Jimdo
Технічна оптимізація сайту
Як створити власний блог в інтернеті? Самостійно!
Який конструктор сайтів краще обрати?
Скільки коштує створити сайт з нуля. Зробити самостійно або замовити під ключ?
avatar