Розумний підхід до створення сайтів!

Що таке хостинг та домен

2018-03-06 4547 3.8

Вивчаючи питання щодо створення першого сайту власноруч, люди зазвичай стикаються з новими термінами. До перших термінів, які зустрічає користувач, відносяться “хостинг” та “домен”. Уникнути їх неможливо, оскільки без хостингу та домену не можна розмістити в інтернеті жоден сайт.

Місце для сайту

Хостинг - це місце на сервері або окремий фізичний сервер, на якому розташований ваш сайт. Якщо провести зрозумілу аналогію, то це  - орендована земельна ділянка, на якій ви зводите будинок, тобто сайт.

Хостинг не можна отримати у власність: ви можете лише орендувати місце на сервері та щороку подовжувати угоду щодо його розміщення та підтримки.

Сайт, як і будинок, складається з безлічі частин. На хостингу ви збираєте всі ці частини в єдину будову, яка може приймати відвідувачів. Створити сайт можна і на своєму комп'ютері, але тоді на нього ніхто не потрапить, тому без вибору гарного хостингу та розміщення на ньому сайту, ви не отримаєте на веб ресурс відвідувачів - людей, заради яких ви все це робили.

А щодо імені?

Доменне ім'я  – це адреса вашого сайту, за якою користувачі зможуть знайти його в Інтернеті. Продовжуючи аналогію, маємо наступне: ви побудували будинок на земельній ділянці та повісили на ньому табличку з адресою, щоб друзі могли завітати до вас у гості.

На жаль, цю табличку з адресою, тобто доменне ім'я, теж доводиться орендувати на спеціальних сервісах. Термін оренди може бути різним за тривалістю та може варіюватися від 1 місяця до 10 років. Перед закінченням терміну ви повинні подовжити використання домену або відмовитися від нього. Коли ви відмовляєтеся від домену, він знову надходить у вільний доступ, тобто будь-яка людина може його купити і прив'язати до свого сайту.

Давайте розберемо, з чого складається доменне ім'я на прикладі адреси https://mozok.net.

  • HTTP (HTTPS, FTP і т.ін.) - це різні протоколи передачі даних. Протокол HTTPS означає, що під час передачі даних з вашого сайту використовується захищене з'єднання.
  • mozok - доменне ім'я сайту. Ви задаєте його самостійно, перевіряючи, чи не зайняте таке ім'я іншим веб ресурсом. Саме ця частина адреси є найбільш важливою для зручності запам'ятовування.
  • .net - доменна зона, в якій розташовується сайт. Доменні зони бувають різними - територіальними, корпоративними, тематичними. Українські сайти переважно реєструються в зонах .COM.UA або UA, але жорстких обмежень немає.

Досить багато сайтів раніше додавали www перед своєю назвою. Цей префікс означав, що цей сайт розташований у Всесвітній мережі. Однак, сьогодні у елементі www більше немає необхідності, тому рекомендовано зазначати адресу сайту без цього позначення, тобто просто - mozok.net.


Рейтинг:
avatar