Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Система управління контентом (CMS)

2017-04-22 4457 4.5

Будь-який сайт – це, перш за все, згрупований певним чином контент. Всі ці меню, блоки, графічні оформлення служать для того, щоб зручно організувати інформацію та підкреслити найцікавіші моменти. Виходячи з цього, дамо визначення CMS (Content Management System) – це сімейство платформ, завдяки яким можна доволі зручно створити сайт, тобто належним чином керувати контентом. Системи управління контентом на сьогоднішній день займають міцну позицію серед різноманітних сайтбілдерів.

Система управління контентом – це спеціальна програма (сайтовий движок), яка встановлюється на хостинг (віддалений сервер, під´єднаний до Інтернету), і покликана виконувати 2 функції:

  1. Показувати сторінки сайту користувачам, динамічно формуючи їх вміст із заздалегідь визначених шаблонів оформлення контенту (тобто текстів, малюнків, таблиць та інших матеріалів, що знаходяться у базі даних). Важливо розуміти, що при такій схемі сайту як набору сторінок не існує. Окремо існує дизайн (шаблон) і набір різноманітного типу матеріалів (файли, текст і т. п.) CMS будує сторінку користувачу у момент його запиту. Тобто движок генерує сторінки в залежності від внесених до матеріалів змін, а також індивідуального статусу користувача (наприклад, вміст кошика у випадку магазину). При цьому CMS намагається обробити якнайбільше запитів за одиницю часу, а також заважає спамерам засмічувати базу даних, слідкує за безпекою та виконує у фоновому режимі безліч інших дій, життєво необхідних для нормальної роботи сайту.

  2. Допомогти користувачу, який не має навичок програмування, просто і зручно керувати сайтом: публікувати сторінки, новини, викладати відео, робити посилання та багато іншого. Коротше кажучи, CMS забезпечує можливість створення сайту для більшості необізнаних у цьому питанні людей.

Якими бувають CMS?

По-перше, існують платні (DLE, 1C Bitrix та ін.) та безкоштовні (WordPress, Drupal, Joomla, Opencart та ін.). Насправді їх набагато більше, ми лише навели приклади найбільш поширених платформ. По-друге, деякі з них мають вузьку спеціалізацію (Opencart, наприклад, заточений під створення магазинів, DLE найкраще себе показує на новинних порталах), але є і багато універсальних (Drupal, Joomla, MODX, Wordpress). Остання позиціонується як блоговий движок, але завдяки наявності великої кількості плагінів, на ньому можна створити навіть магазин.

Взагалі, однією з основних фішок CMS є можливість встановлення допоміжних модулів/компонентів/плагінів, здатних значно розширити початковий функціонал. Простіше за все для створення певного типу сайту використовувати спеціализовану CMS. Так ви отримаєте більшість важливих для реалізації проекту функцій вже з коробки без необхідності додатково насичувати систему плагінами, які можуть призвести до виникнення вразливостей.

Висновки

Використання CMS – досить простий шлях побудувати власний сайт. Вибравши одну з них, вам знадобиться:

  • Придбати хостинг та доменне і´мя під ваш сайт;
  • Встановити движок на хостинг;
  • Придбати або створити власними зусиллями шаблон. Також можна використати один із стандартних (вони є скрізь), переробивши його стиль під свій проект;
  • Визначитися із необхідним функціоналом, що не входить в базову версію, та підібрати надійні плагіни для його реалізації.
  • Налаштувати базові параметри системи.

На цьому технічний бік питання завершиться, і ви зможете сконцентруватися на наповненні контентом та розвитку сайту. Один із головних факторів успіху – правильно обрати CMS під ваші вимоги та смаки. Всі перераховані приклади є надійними та перевіреними часом платформами. Можете обирати проміж них без вагань – кожна з них по-своєму чудова.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Як вибрати доменне ім'я для сайту
Приклади сайтів-візиток, створених в uKit
Правильні налаштування індексації інтернет-магазинів
Огляд конструктора сайтів Setup
Що таке доменне ім'я: види та рекомендації
Як створити Лендінг самому - покрокова інструкція
avatar