Розумний підхід до створення сайтів!

Як відкрити свій інтернет-магазин?

2017-07-24 17492 4.2

Відкриття власного інтернет-магазину - важлива подія. Це не візитка, яка спонукає людину до покупки, а інструмент для здійснення прямих продаж. Він потрібен не для реклами, отримання телефонних дзвінків або реєстрацій, а саме для продажу товарів. Прибуток від його використання може бути досить суттєвим за умови правильного підходу.

Відкриття магазину не обмежується лише технічною частиною - публікацією сайту з вітриною та іншими атрибутами. Воно повинно починатися з ідеї, обрання ніші, складання детального бізнес-плану з усіма розрахунками, пошуку постачальників та ще деяких речей, про які ми поговоримо далі.

Пошук постачальників

Створення інтернет-магазину може бути вигідним як для великих компаній, що давно працюють на ринку, так і для приватних підприємців або осіб, що взагалі не мають відношення до комерції. Так, це не помилка. Сьогодні зовсім не обов'язково бути бізнесменом з наявністю великої кількості постачальників та складів для того, щоб почати продавати через Інтернет. Є такий термін - дропшипінг.  Він передбачає продаж товарів, які знаходяться у власності постачальника. У вас немає грошей, складу або товару на руках. Однак, ви продаєте ці товари, виставляючи на вітрину продукцію, заздалегідь вирішивши з постачальником питання щодо вартості та умов торгівлі. Продавши успішно товар, ви отримуєте процент, просто перенаправляючи замовлення. Витратами на доставку, упаковку та ін. займається постачальник. Це дуже поширена практика сьогодні, особливо у західних країнах.

Взагалі, пошук товарів для магазину - один із найважливіших моментів. Від того, наскільки вигідно та зручно ви придбаєте/домовитеся з постачальниками, залежатиме ваш прибуток та загальна ефективність роботи. Непоганим варіантом для здійснення оптових закупівель є відома китайська платформа Aliexpress.com. Там можна знайти будь-які позиції, що  вас цікавлять за гарними цінами, зробивши непогану націнку на своєму сайті. Навіть після цього вартість для більшості покупців буде досить прийнятною.

Крім цього, можна довідатися контакти постачальників у конкурентів з обраної вами ніші. На жаль, такий підхід не гарантує вам тих самих умов, які пропонують постачальники своїм постійним клієнтам. Непоганим варіантом є і звичайний пошук у Google за запитом на кшталт “придбати товар оптом”. Таким чином, ви зможете знайти гарних дистриб’юторів. Звичайно, краще закуповувати товар у виробника. Це ідеальний варіант, який передбачає відсутність дилерських накруток, надійність та зручність. Однак, не всі зможуть знайти вихід на такі джерела. Тут багато чого залежить від регіону торгівлі та характеру товару.

В цілому, відкриття власного інтернет-магазину - не таке вже й технічно складне завдання. Треба просто обрати оптимальний інструмент, мати бажання та час для цієї роботи. Але для початку рекомендуємо ознайомитися детально з обраною нішею, конкурентами та знайти постачальників, якщо у вас ще їх немає. Від цього буде залежати успіх або провал вашої справи. Навряд чи ви хочете створити магазин просто для власного задоволення або демонстрації його друзям. Тому треба починати не з розробки, а саме з залагодження нюансів.

Складання бізнес-плану для відкриття онлайн магазину

Ваш бізнес-план повинен враховувати наступні фактори:

  • Визначтесь із аудиторією майбутнього сайту (психологічний портрет, купівельна спроможність, вік та ін.). Чим точніше ви зрозумієте, кому та яким чином ви збираєтесь продавати товари, тим кращим буде результат;
  • Визначте ємність ринку та його характеристики - рівень конкуренції, середні проценти накруток вартості, рівень попиту та ін.;
  • Детально пропрацюйте майбутній асортимент. Які види товарів ви збираєтесь пропонувати, конкретні позиції, цінові категорії, виробники та ін.;
  • Розрахуйте витрати на створення сайту, рекламу та підтримання його функціональності. Якщо збираєтесь використовувати найману працю, розрахуйте розмір зарплатні та відповідні витрати;
  • Складіть прогноз окупності проекту. Це й буде вашою метою. Таким чином, ви зможете краще розуміти, наскільки успішно розвивається ваш бізнес.

Чим точніше та детальніше ви опрацюєте бізнес-план, тим легше вам буде тримати в полі зору комплекс питань, на які необхідно звернути увагу. Так ви нічого не пропустите та зможете підвищити ефективність власних дій. Це обов’язково позитивно вплине на результат.

Створення інтернет-магазину

Якщо у вас є готовий бізнес-план і не залишилося сумнівів з приводу ніші та джерела товарів, саме час реалізувати технічну сторону питання - створити сам магазин. Від вибору платформи, на якій ви будете працювати над його розробкою, багато в чому залежить якість проекту і витрати часу/сил.

В якості  одного з гарних варіантів таких платформ ми можемо рекомендувати uCoz, uKit або Wix, наприклад. Обрати будь-який із них або надати перевагу іншій системі - залежить лише від вас. Головне, щоб вам було зручно працювати. Якщо у вас є досвід використання якоїсь конкретної системи, що дозволяє створювати інтернет-магазини, обирайте її. Так ви витратите менше часу на освоєння нюансів роботи. В цілому, рекомендуємо використовувати ту платформу, яка пропонує велику кількість якісних шаблонів, імпорт/експорт товарів з файлів таблиць (CSV, XML) або Яндекс.Маркету. Це значно полегшить виконання завдання.

Загалом, обирайте конструктор за власними вподобаннями та працюйте. В якості прикладу відкриття магазину давайте розглянемо процес створення та просування магазину одягу.

Як відкрити інтернет-магазин одягу?

Згідно зі статистикою, приблизно 38% людей  купують одяг в Інтернеті. За цим показником перевага тільки на стороні техніки. Перед обранням конкретної ніші, варто з'ясувати, який одяг  готові придбати покупці без примірки. Припустимо, продавати шуби не дуже вигідно, оскільки більшість покупців має намір переміряти півмагазину перед такою важливою покупкою.

Зразок інтернет-магазину

Те саме стосується й продажу дешевих речей сумнівної якості. Люди, які орієнтуються на дану категорію продукції, зазвичай купують її на офлайнових ринках і в магазинах. У таких покупців, як правило, низький/середній достаток і вони вважають за краще не ризикувати, надаючи перевагу давно перевіреним способам.

Детальна інструкція відкриття магазину одягу

Давайте докладніше розглянемо кроки, які необхідно враховувати в процесі відкриття магазину одягу.

Крок 1. Вибір ніші

Непогано продаються дитячі, молодіжні та жіночі речі. У першому варіанті можна доповнити асортимент підгузками, пляшечками, сосками, стільчиками та іншими супутніми товарами. Крім того, можна розглядати можливість торгівлі уніформою (для медпрацівників, перукарів, офіціантів та ін.) та спецодягом. Це відносно молоді ринки, де ще можна привернути увагу аудиторії без особливих труднощів за умови виваженого підходу.

Крок 2. Пошук постачальників

Якщо не брати до уваги дропшипінг, то багато вітчизняних власників магазинів працюють із закордонними постачальниками. Досить часто, там можна придбати якісніший товар за дешевшими цінами. Китай, Туреччина, Італія - ​​ось основні напрямки пошуку дистриб'юторів. Знайдіть надійних перевізників або ж отримуйте оптові відправлення. Якщо виробник знаходиться у вашому регіоні, домовтеся з ним. Це ідеальний варіант. Помірна ціна, низькі витрати на доставку.

Крок 3. Логістика

Доставка - важлива складова процесу покупки. Можна використовувати місцеві кур'єрські служби, поштові сервіси, чи ж самовивіз. Продумайте реалізацію цього питання заздалегідь.

Крок 4. Створення магазину

Обравши платформу та розпочавши роботу з нею, рекомендуємо враховувати наступні нюанси:

  • Магазин має бути зручним, товарні картки - інформативними, кнопки кошика та оформлення замовлення - помітними;
  • Використовуйте онлайн консультанта. Цей підхід є досить ефективним у роботі з відвідувачами, які сумніваються або ж хочуть з’ясувати певні нюанси. Він може допомогти збільшити конверсію, тому не варто нехтувати такою можливістю;
  • Боріться із сумнівами покупців. Демонструйте сертифікати якості, можливість повернення грошей, покажіть вигідність покупки. Не останню роль в цьому процесі відіграє менеджер/консультант;
  • Пропонуйте більше, ніж очікують ваші клієнти. Вигадуйте акції, комбінуйте товари, пропонуйте знижку на другий комплект. Хто ж не любить приємні бонуси?  Враховуйте це;
  • Залишайтесь на зв'язку. Звичайно, не варто розсилати спам на поштові скриньки клієнтів, але іноді можна робити розсилки з оновленням асортименту товарів, акціями, всілякими бонусами і т. д. Це сприяє досягненню вашої основної мети - перетворити разового клієнта на постійного покупця.

За умови вірного підходу, витрати на створення інтернет-магазину можуть окупитися вже через 2-4 місяці. Наприклад, інвестувавши 200 тисяч, переважна частина яких буде витрачена на закупівлю товарів, при 500 одиницях товарних позицій можна, в середньому, отримувати 60-80 тисяч прибутку на місяць. Використовуючи дропшипіг, ви заощадите гроші на закупівлю товарів. Однак, доведеться витратити частину бюджету на оплату тарифу обраного конструктора та розкрутку інтернет-магазину (контекстна реклама, соцмережі).

Кращі сервіси для створення інтернет-магазину

Ми багато говорили про те, як створити магазин та які основні конструктивні й маркетингові елементи він повинен мати. Тепер давайте поглянемо на кращі за зручністю та ефективністю використання платформи для створення власного інтернет-магазину.

uCoz

uCoz

Юкоз - найбільш вигідний за сукупністю ознак сервіс для створення інтернет-магазину. Він має найпотужніший з представлених варіантів функціонал. Не тільки магазинний, а й в цілому. Можливість роботи з кодом відкриває перспективи в усіх напрямках. Велика кількість модулів дозволить побудувати магазин будь-якої структури та складності.

Вартість пакету "Магазин", який найкращим чином відповідає нашій меті, складає $9.99 на місяць. З огляду на програму лояльності, яка дозволяє отримати 50% знижку на будь-який тариф протягом 48 годин після реєстрації сайту, утримання інтернет-магазину обійдеться ще дешевше - всього в $60 на рік. Це дуже дешево у порівнянні з сучасними тенденціями ринку. При цьому, ви отримуєте у власне розпорядження найпотужнішу з технічної точки зору систему електронної комерції.

Оплачуючи тариф, ви додатково отримуєте домен та преміум-шаблон на вибір. Все й одразу: унікальний дизайн, домен, права володіння ним, хостинг і, власне, сайт. Все зрозуміло, офіційно, чисто та красиво. Жодних питань не виникає.

Преміум-шабkjн uCoz

На uCoz ви без жодних зусиль можете створити магазин, завантаживши на нього товари з AliExpress або Яндекс.Маркету завдяки можливості імпорту/експорту товарів з YML-файлів. Тут також є традиційний для пристойних сервісів імпорт з CSV для тих, хто збирається наповнювати вітрину власним товаром. Нещодавно, в системі з'явилася можливість синхронізації з «1С: Управління торгівлею». Мабуть, це єдина значуща магазинна функція, якої раніше бракувало uCoz. Решту функцій розробники реалізували давно та в повному обсязі.

Зрозуміло, ви зможете активувати онлайн-платежі, налаштувати знижки, умови доставки, додаткові поля в описі товарів, продавати електронні товари - файли (музика, зображення, скрипти і т.д.) або цифрові коди (ключі, купони), послуги, а також, за необхідності, підключити бізнес-пошту на вашому домені. Крім цього, ви зможете переглядати докладну статистку продажів, відвідувань та корегувати бюджет на рекламні витрати прямо в адмінці. Можливостей багато і всі вони будуть у вашому розпорядженні.

uKit

uKit

uKit дозволяє реалізувати магазин одним із двох можливих шляхів: за допомогою вбудованого віджета «Товар магазину» або інтегрованого плагінy Ecwid. Обидва варіанти по-своєму гарні, але суттєво відрізняються реалізацією. Щодо результату, він точно виправдає ваші очікування завдяки відмінній якості.

Віджет «Товар магазину» досить простий у застосуванні та налаштуванні. Ви зможете додати необмежену кількість товарів. Тут також наявні налаштування доставки та прийому онлайн-платежів. Дизайн товарних карток можна кастомізувати у відповідності до ваших потреб та побажань. Найбільш оптимальним варіантом є створення одного товару та його подальше дублювання з урахуванням необхідної кількості позицій, кожну з яких можна редагувати (додати фото та опис). 

Редактор сайту uKit

Кошик також можна налаштувати (зовнішній вигляд, форму заповнення замовлення). Загалом, вбудований віджет ідеальний для використання новачками. Магазин має приємний дизайн, але таке рішення навряд чи підійде для тих, хто має намір оформити об'ємну вітрину. Вартість підключення тарифу «Магазин» складає $9.60 на місяць.

Щодо Ecwid, він характеризується набагато більшою кількістю налаштувань. Плагін  відносно зручний, але до простоти віджета «Товар магазину» йому далеко. Вартість підключення плагіна наступна: до 10 товарів - безкоштовно, більше 10 товарів - від 15 доларів на рік. Додатково необхідно сплатити вартість штатного «Преміум» тарифу платформи.

uKit - інтеграція з EcWid

Додати вітрину можна на будь-яку сторінку за допомогою відповідного віджета, але для її налаштування необхідна синхронізація з Еквідом. Панель управління останнього насичена налаштуваннями, але складністю вона не відрізняється. Імпорт/експорт товарів, детальні налаштування систем прийому платежів, доставки, знижок, акцій, виставлення рахунків, поштових розсилок, інтеграції з соцмережами дозволять створити не тільки привабливий зовні, але й функціонально потужний магазин.

Створення інтернет-магазину в uKit сподобається тим, хто вже звик до його дизайну, працюючи з візитками, та має намір застосувати отриманий досвід, створюючи торгівельні платформи. Інтернет-магазини в uKit виглядають презентабельно, але коштують майже так само. Проте, працювати з ними легше і приємніше, ніж у багатьох інших системах. Це непоганий варіант для створення невеликої та досить потужної торговельної платформи.

Wix

Wix

Конструктор сайтів Wix містить вбудований віджет для створення магазину, що має середній функціонал. Його навряд чи можна прирівняти до Ecwid в плані детальності налаштування, але база тут непогана: створення товарів та їх категорій,  параметри онлайн-платежів, податків, знижок, доставки, статистика замовлень. Є тут також і загальні налаштування. Завантажувати товари доведеться власноруч, імпорту та експорту тут немає, що не може не засмучувати. Однак, ви зможете гарно, зручно та приємно оформити вітрину.

Система має 38 гарних шаблонів для створення інтернет-магазину. Поглянувши на них, ви одразу ж зрозумієте, що отримаєте гідний результат. Можливість створення видовищного затишного магазину на 100-500 товарів, велика кількість маркетингових програм, можливість організації гарних прев’ю, зручність кошика та загальна якість зовнішнього вигляду дозволяє рекомендувати Wix для створення торговельних платформ. У цій ніші він кращий за більшість систем з візуальним редактором.

Приклад онлайн магазину на Wix

Якщо у вас є намір створити великий магазин, Вікс для цього навряд чи підійде. Проте, цей сервіс гарний, зручний і дозволяє розробляти сайти з дійсно вражаючим дизайном. У цьому його основна перевага. Наприклад, якщо у вас є невелика колекція гарного одягу, то Wix відмінно впорається з її просуванням. Вартість магазинного тарифу "eCommerce" становить $ 16.50 на місяць. Система часто пропонує знижки, що дозволяє зекономити кошти, обираючи тариф. Для тих, хто хоче без зайвої метушні продавати гарно оформлений товар, Вікс - чудовий варіант. Ви зможете створювати магазини, схожі за концепцією на платформу Apple: великі зображення, ефекти під час зміни фреймів, виразні описи, красива графіка. Чисто, просто та ефективно.

Висновки

Відкриття інтернет-магазину означає не тільки його технічну реалізацію на обраній вами платформі, але й вирішення низки супутніх питань. Необхідно вирішити проблеми з постачальниками, товарами, доставкою, гарантією, зручними способами оплати, акціями та інше. Якщо маєте сумніви, подивіться на сайти великих магазинів. Як вони організовані, що пропонують? Можете скласти чек-лист усього, що вам може знадобитися, дивлячись на успішні приклади торговельних онлайн платформ.

Технічна реалізація магазину може забрати тиждень вашого часу, в той час, як на його просування може знадобитися не один місяць. Враховуйте це. Без надійної бази та просування в пошукових системах ваш бізнес ніяк не зможе розвиватися. Створення магазину - комплексна задача. Дійте послідовно і ви, ймовірно, зможете досягти успіху. Отримавши перші результати,  можна відкрити статус приватного підприємця та орендувати офіс. Офіційне оформлення бізнесу та наявність представництва, безумовно, додадуть йому репутації. На додачу, у вас не виникне проблем з податковою.

Приміщення під офіс краще знімати на густонаселеній околиці великого міста, оскільки така оренда коштуватиме вам дешевше, ніж в центрі. Це приміщення можна використати в якості пункту видачі замовлень для місцевих клієнтів. Як тільки люди побачать представництво, офіційні документи, співробітників (охоронець і помічниця, наприклад), довіра до вашої фірми збільшиться. Вас можуть почати рекомендувати і т.ін. Щасти вам у цій непростій, але цікавій справі!


Рейтинг:
Коментарів: 1
avatar
1 Katj • 23:30, 2017-04-12
Дійсно інтернет-магазин це дуже зручно, вигідно і економно у порівнянні з реальним магазином, підтримка якого дуже дорого обходиться. Сама недавно створила свій інтернет-магазин з прикрасами. До речі, створювала його повністю сама, в цьому мені допоміг конструктор Wix. За допомогою якого все робилося досить просто і швидко, а головне кінцевим результатом я дуже задоволена.
avatar