Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Як створити сайт самостійно

2018-04-27 2513 5.0

Досвідченим розробникам не потрібні поради щодо того, як створити та де зробити сайт. Відповідно, ми можемо припустити, що ви знаходитесь у пошуку. Вирішили ознайомитися з цим питанням докладніше, зважити всі варіанти та обрати саме той спосіб, що відповідає вашому рівню навичок та наявному бюджету.

Ми спробуємо детально показати та пояснити інформацію, яка зможе стати вам у нагоді на певному етапі. Ви потрапили за адресою.

Нікому не до вподоби спойлери, і, все ж, ми ризикнемо: створити сайт самостійно простіше за все за допомогою конструктора сайтів. Це не тільки просто, але й швидкою

Зверніть увагу на те, що ми не кажемо “краще”, тому що в деяких ситуаціях це твердження буде невірним. Тут все відносно.

Зараз ми опишемо детально усі відомі способи створення сайтів, акцентуючи увагу на сильних та слабких сторонах кожного з них. То ж, аналізуймо.

Способи створення сайту

Давайте пропустимо вступну частину. Нам відомі 4 способи самостійного створення сайту, а саме:

 1. Використання текстового редактора (Блокнот, Sublime Text, Notepad++ і т.ін.), написання коду сайту власноруч за допомогою мов програмування (база – HTML, CSS);
 2. Використання спеціалізованих інструментів - фреймворків. Це програмні платформи, які визначають структуру, каркас майбутнього продукту.
 3. Використання CMS (Content Management System) – програмного забезпечення, що використовується для створення сайтів та встановлюється на хостинг. Це готовий продукт з визначеним спектром завдань, який не потребує кропіткого доопрацювання користувачем.
 4. Використання конструктора сайтів - сервісу, який можна використовувати з коробки без необхідності доопрацювань. Усе необхідне входить до комплекту поставки.

Тепер давайте коротко проаналізуємо кожен спосіб:

 1. Блокнот – колись давно це був найпопулярніший та, взагалі, єдиний спосіб створення сайтів через відсутність інших інструментів.  Сьогодні ж, цей спосіб є архаїзмом, марною витратою часу та вправою для підтримання навичок хардкорщиків.
   
 2. Фреймворк - досить складний спосіб, який підходить лише спеціалістам, що розуміються на кодингу. Іншим шлях сюди закритий. На фреймворках, як правило, роблять складні технічні та об’ємні інтернет-магазини з індивідуальною структурою та веб-додатками."
   
 3. CMS – спосіб, доступний для широкого кола користувачів, хоча він і вимагає чималого об’єму спеціалізованих знань. Він найбільше підходить для створення сайтів під монетизацію досвідченими веб розробниками."
   
 4. Конструктор – спосіб для людей, що не мають жодного досвіду у створенні сайтів та веб-майстрів, які займаються типовими клієнтськими проектами. Він підходить більшості користувачів для створення візиток, посадочних сторінок, блогів, портфоліо та невеликих магазинів.

Усі зазначені способи певною мірою користуються популярністю серед власної аудиторії та заслуговують на детальний аналіз. Далі ви дізнаєтеся про кожен спосіб наступну інформацію: як і для кого призначені ці сервіси, які переваги та недоліки вони мають та приклади сайтів, які можна зробити за їх допомогою. Почнемо від простого до складнішого.

Як зробити сайт у конструкторі

Цей варіант підійде усім, хто не має досвіду розробки сайтів або ж просто хоче швидко його запустити. Чому?

Тому що будь-який конструктор включає до комплекту поставки:

 • хостинг;
 • програмне забезпечення для створення сайтів (панель управління, редактор, приватний кабінет);
 • готові шаблони та додаткові модулі, необхідні для реалізації задач, під які створена конкретна система.

Тобто, наприклад, обравши будь-який конструктор сайтів-візиток, ви можете бути впевнені, що його функціоналу вистачить для виконання цього завдання. Вам не доведеться додатково щось завантажувати або налаштовувати  чи кодити. Тут є все, що вам потрібно.

Така ж ситуація з магазинами, блогами, лендінгами. Просто читаєте, для чого саме призначений конструктор та розумієте, що його можливостей вистачить для вирішення вашого завдання. У цьому і є привабливість систем даного класу. Вони прості та передбачувані в простому сенсі цього слова.

Конструкторів на ринку дуже багато. Алгоритм створення сайтів в більшості з них схожий, але все ж і відмінностей в деталях процесу вистачає. Універсальної інструкції по створенню сайту в будь-якому конструкторі не існує. Навіть, якщо вона є, то досить поверхнева і включає лише загальні аспекти. Заради конкретики і для наочності ми наведемо покроковий приклад створення сайту в одному з популярних конструкторів uKit.

Послідовність дій така:

 1. Реєстрація на сайті платформи (пошта або соцмережа).
 2. Далі ви переходите до етапу вибору шаблону, їх близько 300 штук під різноманітні бізнес-тематики.
  Шаблони Юкіт
 3. Далі необхідно заповнити дані загального характеру: назву сайту, контактні дані, посилання на акаунти в соцмережах і т.ін.
  Інформація про сайт
 4. Ви потрапляєте до візуального редактору сайту. Тут необхідно за допомогою віджетів (готових блоків різної функціональності) підкоригувати структуру сторінок під себе (додати або прибрати) і налаштувати зовнішній вигляд сайту.
  Редактор Юкіт
 5. Видаляєте весь демо-контент, замінюючи його власною інформацією.
 6. Оплачуєте тарифний план для розблокування можливостей конструктора. Прикріплюєте домен до сайту.
 7. Заповнюєте SEO-налаштування, підключаєте Google Analytics, Яндекс.Метрику і SSL до домену, якщо в цьому є потреба.
 8. Публікуєте сайт.

Основною перевагою конструкторів сайтів є інтуїтивність їх освоєння для більшості користувачів. Використовуючи інструментарій, доступний з коробки, можна досягти результату швидко і з мінімальними знаннями. Достатньо бути більш-менш впевненим користувачем ПК та, зокрема, Інтернету. Переваги роботи з конструкторами наступні:

 • Низький поріг входження;
 • Готовий хостинг і, як правило, домен без необхідності реєстрації та адміністрування;
 • Наявність техпідтримки та довідкових матеріалів;
 • Відносно низька вартість використання;
 • Шаблони, які пропонуються у комплекті з системою;
 • При створенні сайту можна обійтися без кодингу.

Отже, загальний зміст привабливості конструкторів як класу платформ для створення сайтів зводиться до зручності використання та доступності.

За декілька днів ви можете створити цілком пристойний, сучасний сайт і викласти його в Інтернет без зайвих витрат ресурсів та наявності особливих знань чи досвіду. Це - особлива характеристика даного класу платформ. Інших способів, що дозволяють людині без досвіду виконати подібну операцію,  сьогодні не існує.

Зверніть увагу: незважаючи на можливість безкоштовного використання багатьох конструкторів, ми не відносимо цей факт до переваг.

Річ в тому, що в більшості випадків за таким сценарієм на вас чекають обмеження, несумісні з повноцінним досягненням поставлених цілей: неможливість підключення власного домену (тільки піддомен на домені сервісу), реклама, функціональні обмеження тощо.

Перелік умов Free-тарифів також може помітно варіюватися, але суть залишається незмінною: їх краще використовувати тільки для тестування обраних платформ. Бізнесові проекти краще робити в рамках відповідного платного тарифного плану. Це аксіома.

Тепер давайте перерахуємо недоліки конструкторів сайтів:

 • Ви орендуєте хостинг і сайт, по суті, не володіючи власною платформою. Саме тому, перенести проект на інший хостинг практично неможливо.
 • Функціонал багатьох конструкторів чітко обмежений певними рамками. Ці рамки можуть бути досить широкими і зовсім не заважати користувачеві, але факт залишається фактом: можливості конструкторів обмежені, як і кількість деталей в коробці «Лего». Але, на відміну від іграшки,  їх іноді можна розширити за допомогою сторонніх сервісів або кодингу.

Це, мабуть, основні недоліки конструкторів, не беручи до уваги обмеження Free-тарифів. Хочете гарний сайт - платіть, це нормально. Відсутність вартості та її обмеження - це не плюс і не мінус в контексті питання. Просто явище, яке потрібно відзначити, але без акценту уваги на ньому.

Отже, конструктори прекрасно підходять для всіх тих, кому потрібно створити сайт-візитку, блог, портфоліо, невеликий магазин (від 10 до 1000 товарів) або лендінг. При вирішенні цих завдань і правильному виборі платформи ви не відчуєте впливу негативних сторін сайтбілдерів. Однак, у досягненні вашої мети вам точно будуть допомагати їх переваги. За умови такого сценарію використання, даний клас систем є оптимальним вибором для більшості користувачів.

Як створити сайт у CMS (на прикладі WordPress)

CMS пропонують досить широкі можливості щодо кастомізації проектів. Вони добре підходять для створення сайтів під монетизацію та деяких типів клієнтських сайтів. На CMS можна робити форуми, великі магазини і блоги. Вони також гарно підходять для створення візиток, посадочних сторінок і портфоліо, але не для усіх користувачів.

Налаштування та використання такої системи потребує набагато більше знань, ніж у випадку з конструкторами. У цьому вся проблема - людині без знань доведеться наполегливо вчитися приблизно протягом 1 місяця або ж необхідно буде обрати простіший інструмент.

Досвідчені веб-майстри посміхнуться - що ж складного в окремо взятій CMS? Так, для тих, хто колись оволодів цим класом систем та багато практикувався, твердження про складнощі входу до світу CMS здається нісенітницею. Так само, як і вміння читати, знання таблиці множення і т.ін. Для людини ж, яка вперше зважилася на створення сайту, використання CMS - це пекло. І це аж ніяк не перебільшення.

Безумовно, в Інтернеті багато необхідної інформації: як обрати і налаштувати хостинг, як встановити обраний сервіс, як створити базу даних, де взяти шаблон і т.ін. З цим можна впоратися, просто дублюючи дії з підручника.

А ось налаштувати сайт, кастомізувати його дизайн, виправити код, додати модулі та інше, довівши проект до омріяного стану, - ось це вимагає багато зусиль та інвестицій часу. Недосвідченому користувачеві буде необхідна серйозна мотивація, щоб успішно завершити проект.

У цьому вся суть CMS: якщо ви маєте необхідний досвід, - це добре; якщо ж бажаєте навчитися, то для цього потрібні серйозні підстави. Створення одного сайту-візитки для квіткового бізнесу тітки Наталки не виглядає достатнім приводом для того, щоб почати розбиратися в усіх нюансах CMS. А ось бажання увійти в бізнес по монетизації трафіку та постійна робота в мережі - цілком гідна мотивація звернути увагу на CMS.

Як створити сайт у WordPress?

Давайте детально розглянемо процес створення сайту на  CMS на прикладі WordPress - найпопулярнішої в світі системи цього типу.

Ми проаналізуємо загальну схему, яка дасть уявлення про процес в цілому:
ВордПресс - панель керування

 1. Купуєте хостинг або встановлюєте локальний сервер (Denwer, наприклад) для того, щоб мати змогу скористатися системою локально на ПК без хостингу;
 2. Реєструєте домен на хостингу або у іншому реєстраторі (у цьому випадку, доведеться підтвердити права на нього у вашого хостинг-провайдера). Для роботи з Denwer цей крок можна пропустити;
 3. Завантажуєте інсталяційний пакет WordPress і копіюєте його на хостинг або в папку з Denwer. У першому випадку вам може знадобитися FTP-клієнт (FileZilla, наприклад);
 4. Створюєте базу даних в phpMyAdmin на хостингу, яку необхідно буде  зазначити під час установки. Створений вами новий користувач (акаунт) повинен мати всі права на базу даних (доступ та внесення змін);
 5. Запускаєте інсталятор за посиланням http://вашдомен/wp-admin/install.php,  використовуєте його інструкції, коректно заповнюючи поля;
 6. Після завершення установки, увійдіть до панелі управління WordPress за адресою http://вашдомен/wp-login.php, використовуючи логін/пароль, які зазначили в процесі установки.
 7. Тепер необхідно обрати дизайн з фірмового магазину, вбудованого в панель управління. Шаблонів дуже багато, рекомендуємо обирати адаптивний зразок згідно вашої тематики;
 8. Попрацюйте з опціями шаблону: оберіть його структуру, шрифти, які відображаються, блоки і т.ін. Додайте логотип, власні зображення замість стокових і т.д.;
 9. Створіть відповідну вашому сайту структуру меню, сторінки і зв'яжіть їх між собою;
 10. Додайте відсутні для реалізації завдання плагіни з магазину, вбудованого в адмінпанель;
 11. Наповніть контентом статичні сторінки, додайте публікації до блогу, якщо плануєте його використовувати;
 12. Заповніть SEO-налаштування, підключіть аналітику до сайту.

Слід повторити, що ми навели узагальнену схему. Суттєва частина роботи полягає у пунктах 10-12, решта - значно простіша.

Річ в тому, що в стоковому варіанті WordPress володіє досить обмеженою функціональністю. Ви отримаєте мінімум можливостей, яких вистачить для створення простої візитки або блогу.

Будь-які покращення потребують установки та налаштування плагінів, кількість яких дуже велика. Суть у тому, щоб знайти потрібні та правильно їх адаптувати у відповідності до вашого завдання. Доведеться провести чимало часу в Інтернеті, перевіряючи усю необхідну інформацію.

ВордПресс -плагіни

Деякі специфічні плагіни відсутні в магазині, доступному в адмінпанелі. Їх необхідно завантажувати окремо та встановлювати через FTP. До кожного такого плагіну є інструкція на сайті розробника. Ситуація зі сторонніми шаблонами схожа: багато студій роблять їх під WordPress, це платний варіант. Їх теж потрібно встановлювати через FTP.

В Інтернеті також є безліч безкоштовних шаблонів, але майже всі вони пропонуються із зайвим кодом та посиланнями, які приведуть вас на чужі сайти. Це сміття потрібно чистити власноруч або ж за допомогою спеціалізованого софту, здатного знаходити посилання. Останні можуть бути закодовані. Загалом, чистка шаблонів - окрема тема, про це також є багато інформації в Інтернеті, яку необхідно вивчити, щоб зрозуміти детально.

Серед CMS є універсальні та спеціалізовані системи, платні та безкоштовні, написані власноруч та ті, що пропонуються з коробки. Їх дуже багато, але про найбільш популярні сервіси ви, напевно, чули - це Joomla, Drupal, OpenCart, DLE, MODx, 1С Bitrix.

Всі вони істотно відрізняються між собою, мають сильні та слабкі сторони. Наявність досвіду роботи в одній з цих систем дещо спрощує оволодіння специфікою інших, але не є гарантією швидкого старту. Мабуть, найпростішою системою з вищевказаних є DLE, а найскладнішою - Bitrix. Але це досить суб'єктивно.

Тепер давайте зосередимо увагу на перевагах CMS (в цілому, не тільки WordPress):

 • CMS - це найпростіший з найбільш відомих та ефективних шляхів створення сайту;
 • Високий ступінь гнучкості функціоналу;
 • Відносна доступність створення сайту;
 • Велика кількість навчальних матеріалів стосовно будь-якої популярної CMS.

Іншими словами, CMS є доступним набором «Лего», до якого можна додавати нові елементи майже в будь-якій кількості через плагіни та подальше самостійне доопрацювання. Однак, функціональність будь-якої окремої CMS обмежена. Вам доведеться робити чимало виправлень під час вирішення складних завдань з індивідуальними елементами.

Для спрощення процесу вам потрібно орієнтуватися на можливості конкретної системи та її модулів/компонентів/плагінів, щоб випадково не натрапити на функціональні обмеження, подолати які допоможе лише професійний програміст за чималі гроші. Загалом, намагайтеся обирати профільну CMS під ваш проект. Чим менше сторонніх модулів доведеться встановлювати, тим краще.

Настав час зазначити недоліки CMS в цілому:

 • Відносно високий поріг входження для початківців;
 • Велике навантаження на сервер, яке продовжує збільшуватися в процесі розширення сайту;
 • Проблеми з оновленням - установка оновлених програм часто зводить усі старання нанівець через конфлікт з уже встановленими плагінами;
 • Шаблонність сайтів - що б ми не казали про переваги CMS, вони досить схожі на конструктори сайтів за цією ознакою. Нестандартні для обраної системи рішення потребують залучення кваліфікованого програміста або міцних знань з вашого боку;
 • Необхідність валідації коду. Нерідко нові плагіни та шаблони завантажуються з помилками. Тому необхідно вміти фільтрувати ці елементи;
 • Низький рівень безпеки. Вихідні тексти будь-якої CMS легко знайти. Отже, зловмисник з достатніми знаннями та навичками легко зможе зламати будь-який сайт. Самі ж плагіни теж нерідко створюють проблеми в безпеці, що полегшує це завдання.

Сайти на CMS оптимально використовувати для малого та середнього бізнесу. Чим простішим буде такий сайт з технічної точки зору, тим краще. Головне - правильно обрати сервіс, додатки та поєднати все це у цілісному, добре налаштованому проекті.

Основною проблемою CMS є роздробленість функціоналу та низька якість окремо встановлених компонентів. Тому перед реалізацією масштабного проекту, безумовно, необхідно набратися досвіду.

Як створити сайт на фреймворці

Використання фреймворків - прерогатива команд досвідчених програмістів, послугами яких користуються компанії з гарним бюджетом. Це досить дороге задоволення, а розробка сайту апріорі не буде швидкою. Результат, однак, здатний перевершити найсміливіші очікування.

Як правило, на фреймворках працюють онлайн-гіпермаркети з величезною кількістю відвідувачів та соціальні мережі, але це не все.

Задля створення візиток або лендінгів, інструменти такого рівня складності використовуються нечасто. Їх обирають тоді, коли є потреба у нешаблонному, унікальному функціоналі, високій надійності та великому масштабі. На щось менш суттєве відволікатися зазвичай не варто - це дорого, складно та довго.

Для середньостатистичного користувача ПК, вивчення якого-небудь фреймворка заради створення сайту - марно витрачені сили та час. Цим займаються люди, які спочатку обрали професію програміста та приділяють цьому весь свій час. У них є кар'єра, мета та відповідний рівень доходу. Це - високопрофесійна ніша діяльності. Випадкових людей в ній досить мало, оскільки не кожен здатен оволодіти системою задля хобі.  До того ж, це не потрібно, оскільки для цього є конструктори та CMS.

Фреймворків існує дуже багато, наведемо кілька прикладів для наочності:

 • На php - Zend, Yii, Kohana, Symphony, Codeigniter;
 • На ruby ​​- Ruby on Rails, Padrino, Sinatra;
 • На java - JSF, Spring MVC, GWT;
 • На python - Plone, Django, Twisted, Tornado, Flask.

У фреймворках  відсутні готові програмні модулі, необхідні для реалізації будь-яких бізнес-процесів. Вони представляють собою програмне забезпечення, призначене для полегшення розробки та об'єднання різних компонентів масштабного програмного проекту. Це, переважно, платформи для створення сайтів, веб-сервісів та веб-додатків.

Фреймворк складається з набору бібліотек та диктує закономірності побудови архітектури для додатків. Він встановлює поведінку алгоритмів за замовчуванням на початковому етапі, представляючи собою каркас, який програміст змінює та розширює, рухаючись до досягнення поставленого завдання.

Фреймворк є поєднанням абстрактних та конкретних класів, що визначає способи їх взаємодії між собою. При цьому, конкретні класи, як правило, реалізують взаємні відносини з іншими класами, а абстрактні є точками розширення, де можливе використання та адаптація каркасів під конкретне завдання.

Неможливо навести загальний приклад розробки сайту на фреймворці, оскільки спільних рис у процесу практично немає. Потрібно визначитися з тим, який саме функціонал вам потрібен, обрати frontend та backend-фреймворки (для опрацювання дизайну та технічного наповнення проекту), будь-який інструмент завантаження модулів та менеджер пакетів (їх буває досить багато), інструмент для збору та компіляції, систему тестування та сервіс, що допоможе відстежувати якість коду. Це лише декілька інструментів, які можуть стати вам у нагоді. Кожен розробник має свій набір додатків та переваги, які можуть варіюватися в залежності від вимог проекту. Єдиного алгоритму не існує.

Давайте перерахуємо безумовні переваги використання фреймворків:

 • Майже безмежна гнучкість при розробці проектів будь-якої складності;
 • Сайти працюють швидко, витримують досить суттєві навантаження;
 • Високий рівень безпеки;
 • Простота супроводу готового проекту та помірна вартість.

До недоліків можна віднести наступні моменти:

 • Термін розробки типового функціоналу набагато довший у порівнянні з CMS та, тим більше, конструкторами;
 • Майже всі функції необхідно реалізовувати індивідуально;
 • Працюючи з фреймворком, потрібно чітко розуміти механіку роботи бізнес-процесів, які потрібно реалізувати, - жодних заготовок компонентів тут немає;
 • Висока вартість розробки.

Замовляючи створення сайту на фреймворці, ви повинні чітко уявляти вимоги до нього та оцінювати рентабельність. Проект має бути дійсно грандіозним. Він не повинен підлягати виконанню іншими способами розробки сайтів.

У багатьох випадках, однак, набагато простіше використовувати конструктор сайтів або CMS. Загалом, використання фреймворку - це питання вартості та часу. Це - чудовий варіант, але не для самостійного використання.

Як створити сайт на чистому HTML

Сайти, написані в HTML, можуть бути вигідними лише в одному випадку - якщо вони невеликі. Це означатиме, що вам згодом не доведеться часто оновлювати контент у великих обсягах. В ідеальному варіанті, це має бути односторінковий сайт.

З технічної точки зору, створити HTML-сайт не досить важко, головне - знати мову. Все, що вам знадобиться, - це блокнот або будь-який інший текстовий редактор. Структура будь-якого сайту на цій мові виглядає наступним чином:

<html>
<head>
<title>Моя перша веб-сторінка</title>
<meta name="description" content="
Це - верхня частина сайту"
</head>
<body>
<p>Текст та зображення сайту.</p>
</body>
</html>

Такі файли, за стандартом, зберігаються у форматі txt. Перед збереженням необхідно змінити формат на HTML власноруч. Такий файл буде автоматично відкриватися в браузері, що робить перегляд поточного стану сайту досить зручним. При цьому, вам не потрібно створювати базу даних.

Уся інформація, доступна для перегляду відвідувачам сайту, знаходитиметься між тегами <body> і </ body>. Решта тегів - службові. Між ними необхідно вписати назву сторінки, ключові слова, опис для неї та інші дані, якщо буде потрібно (наприклад, кодування).

Проблема в тому, що цей спосіб створення сайтів сьогодні вже застарів. Безумовно, основними його перевагами є швидке завантаження, чистота коду (якщо розробник на цьому розуміється) та гарна індексація в пошукових системах. Також можна обійтися найдешевшим хостингом.

Щодо недоліків, слід зазначити досить простий зовнішній вигляд, незручність процесу створення, редагування та просування великих сайтів. Пояснюється це тим, що на таких сторінках неможливо щось автоматично додати або налаштувати.

Наприклад, рекламу з AdSense потрібно додавати  на кожну сторінку власноруч, також, як коди лічильників та все інше. Це нескладно, але дещо незручно. Тому, якщо у вас односторінковий сайт, це - непогано. Якщо ж сторінок хоча б 20, - це вже проблема.

В цілому ж, використання сайтів, написаних власноруч, чи, тим більше, побудованих на чистому HTML, виглядає архаїзмом в сучасному світі. Цим можна займатися тільки в тих випадках, якщо вам це подобається. Цей метод вже давно не використовується або є застосовується дуже рідко та тими спеціалістами, які віртуозно володіють процесом. Для більшості розробників, цей спосіб ні до чого. Це - історія, яку необхідно знати для розуміння витоків сайтобудування.

Як створити власний сайт безкоштовно

Багато користувачів сьогодні шукають безкоштовні способи створення сайтів. І, на жаль, знаходять їх. Мова йде, перш за все, про безкоштовні тарифи конструкторів сайтів. Вам пропонують безкоштовні хостинг, сервіс та шаблони, але, при цьому, обмежують вас функціонально. Як правило, в цьому випадку ви не можете підключити домен 2 рівня. Наскільки нам відомо, винятком є лише uCoz, але він теж має деякі обмеження більш м'якого характеру.

В цілому, якщо вам потрібен сайт для бізнесу (неважливо, якого саме), то навіть не думайте про його безкоштовне створення. Так, для навчання або тестування платформ можна використовувати безкоштовні хостинги, домени, локальні сервери та ін. Це нормально і навіть правильно.

У тому ж uCoz можна безкоштовно робити повноцінні сайти для некомерційних організацій: вам запропонують обрати власний домен, повний функціонал і знімуть рекламу. Для цього необхідно написати до техпідтримки сервісу, вказавши тематику сайту і виклавши прохання. Після перевірки вам нададуть усі послуги безкоштовно. Але це виняток, а не правило, і стосується це тільки некомерційних сайтів (школа, лікарня, дитячий садочок, держадміністрація і т.ін.).

У всіх інших випадках, вам доведеться витратити певну суму грошей, як мінімум, на хостинг і, швидше за все, на домен. Також, можна обрати тарифний план, який вже включає всі ці можливості. Іншого варіанту немає. До речі, нам доводилося зустрічати ідею безкоштовного створення магазину: це взагалі нісенітниця, якими б аргументами ця казка не була підкріплена.

Додаткові витрати на модулі, шаблони, послуги програміста або дизайнера - питання індивідуальне. Просування сайту також може і, швидше за все, буде небезкоштовним. Загалом, слово «безкоштовно» має переважно маркетинговий характер, коли мова йде про розробку сайтів.

Безумовно, формально ви можете зробити сайт безкоштовно, але він не принесе вам жодної користі. Якщо ж вам потрібен якісний сайт, то, як мінімум, вам доведеться заплатити за хостинг. Тільки таким чином ви досягнете результату. На менше не варто й розраховувати.

Висновок

Більшість сайтів, які сьогодні можна побачити в Інтернеті, - це візитки, створити які найпростіше за допомогою конструкторів сайтів. Портфоліо, блоги, лендінги та невеликі магазини теж зручніше та простіше за все робити з їх допомогою. Головне - вдало обрати платформу.

В цілому, сайти на конструкторах є шаблонними, але таких систем багато і кожна пропонує свої шаблони й підходи до процесу розробки. Для початківців та тих, хто бажає просто заощадити час і гроші, кращого варіанту немає. Навіщо винаходити велосипед?

Для 99% користувачів недоліки конструкторів (шаблонність, орендний характер сервісу) не мають жодного значення та не зможуть стати на заваді кінцевому результату. Ви швидко досягнете своєї мети, отримавши привабливий сайт з необхідною інформацією, а також, ваших перших клієнтів. Що ще потрібно?

Для тих, хто бажає розширити рамки можливостей конструкторів, існують CMS. Вони теж, певною мірою, шаблонні, але це також не є перешкодою, якщо тільки вам не потрібно створення соціальної мережі або іншого подібного проекту. При роботі з даним класом систем доведеться оволодіти навичками програмування (хоча б HTML/CSS). Це - обов'язково.

Ці системи стануть у нагоді тим, хто хоче займатися бізнесом в Інтернеті - монетизацією трафіку. Варто зазначити, що окремі конструктори теж прекрасно впораються з реалізацією цього завдання (все той же uCoz). Таким чином, вибір є і за такої умови.

Працювати з фреймворками вирішують, в основному, кваліфіковані програмісти. Такі сайти необхідно замовляти саме у них, а не намагатися виконати роботу самостійно. Тут потрібна величезна кількість специфічних знань та інформації, яку навіть шукати довго, не кажучи вже, про оволодіння нею. Вам знадобиться талант та величезне бажання навчатися.

Якщо зважитеся замовити такий сайт, будьте готові до великих витрат та тривалого очікування. Ви отримаєте гідний результат, але недосвідченому користувачеві досить важко визначити, яким саме чином ви досягли цього результату - за допомогою використання фреймворку, конструктора або ж  CMS. Цей клас інструментів найкраще розкриває свої переваги в процесі створення масштабних та складних проектів.

Сайти, написані власноруч на HTML, залишилися в минулому. Цей спосіб сьогодні використовують тільки досвідчені розробники під час створення лендінгів тільки тому, що вони до цього звикли і це здається їм зручним. Початківцям навіть не варто намагатися зрозуміти цей спосіб, хоча базові знання HTML нікому не завадять. Це завжди може стати у нагоді.

Висновок простий: конструктори - народний варіант, CMS - для тих, хто хоче глибше зрозуміти процес сайтобудування, фреймворки - тільки для професіоналів, блокнот вже давно став історією. Бажаємо успіхів!


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Огляд конструктора сайтів Setup
Огляд конструктора сайтів Nethouse
Скільки коштує створити сайт з нуля. Зробити самостійно або замовити під ключ?
Пошукові системи України
Як зробити сайт для дитячого садочка безкоштовно
Технічна оптимізація сайту
avatar