Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Як створити сайт самостійно

2017-04-24 3896 5.0

Створення сайту може зацікавити багатьох людей: фотографів, підприємців, дизайнерів або будівельників. Якщо ви збираєтесь зробити інтернет-магазин, розробити власний сайт-візитку, онлайн-портфоліо або ж блог, вам неодмінно слід зрозуміти, за яким принципом створюються сайти та обрати оптимальний шлях реалізації своєї мети.

Перше, що ви повинні зрозуміти,  це те, що для створення будь-якого сайту з нуля знадобиться налаштування зв’язку CMS+хостінг+домен. Зробити це можна одним із двох наступних шляхів: налаштувати усе самостійно або ж скористатись готовими інструментами – конструкторами сайтів. Останні вже давно перейшли з категорії звичайних інструментів, розрахованих на новачків, до категорії повноцінних функціональних платформ, які за своїми можливостями та потужністю можна порівняти з CMS. Таких сервісів сьогодні багато, тобто, користувач має досить широкий вибір.

У цій статті ми поговоримо про те, як швидше та ефективніше створити сайт самостійно. Мова йтиме, звичайно ж, про конструктори сайтів – на сьогоднішній день, кращих та простіших варіантів поки не існує.

Вибір платформи

Цей крок найскладніший. Від вірності вибору інструменту залежить те, наскільки просто, швидко та якісно ви зможете створити сайт, ідея якого також належить вам. Зважаючи на величезну кількість варіантів, представлених на ринку сьогодні, заплутатися надзвичайно легко. Ми пропонуємо вам декілька порад щодо найбільш оптимальних рішень для реалізації різних типів сайтів.

Ми не складатимемо довгий та, по суті, майже нікому не потрібний список конструкторів сайтів, обмежившись трьома перевіреними платформами: 

 1. uCoz – універсальний конструктор сайтів, що дозволяє створювати складні та красиві сайти будь-якого типу  - магазини, блоги, форуми, візитки, портали, лендінги.
 2. uKit – дуже зручний у використанні ресурс, що має сучасні та стильні шаблони, а також є досить простим та зрозумілим. Гарний варіант для візиток та лендінгів.
 3. Wix – конструктор сайтів, що вирізняється з-поміж інших сервісів креативними та якісними шаблонами. Йому вже давно надають перевагу представники творчих професій з метою створення візиток/лендінгів на підтримку своєї діяльності.

Щодо вартості, uKit та uCoz є більш вигідними у порівнянні з Wix. Це питання треба вирішувати, виходячи з власних міркувань. Однак, вибір на користь uCoz все ж таки більш перспективний, з точки зору використання сервісу у майбутньому. Якщо виникне потреба у створенні ресурсу, який буде більш складним, ніж, скажімо, візитка, проблем у вас не виникне. Ви швидко зорієнтуєтесь, та й освоювати нову платформу вам не доведеться.

Давайте більш детально розглянемо кожну систему.

Конструктор сайтів uCoz

uCoz

Юкоз вважається найбільш потужним конструктором сайтів. Він нічим не поступається відомим CMS. Так, він дещо складніший у порівнянні з іншими подібними інструментами, але, разом із тим, робити сайти на ньому досить легко. Справа в тому, що ця платформа розрахована на подальший розвиток. Перший сайт можна зробити нашвидкоруч, використовуючи мінімум можливостей. У подальшому, по мірі поглиблення та набуття знань, ви зможете ускладнювати задачі та вдосконалювати вже активні проекти. Місця для розвитку тут більш, ніж достатньо.

Сильними характеристиками конструктору є величезні можливості щодо кастомізації усіх можливих опцій, наявність фірмового магазину шаблонів та гарний функціонал для просування (розкрутки) сайтів. 

Окрім цього,  uCoz – це саме той сервіс, де створити безкоштовний сайт більш, ніж реально: не тільки формально, але й фактично. Free-акаунт дозволяє  легко підключити власний домен (що виглядає на  кшталт site.ru) та задіяти майже 90% можливостей. Для розробки блогу, візитки, форуму або лендінгу цього достатньо. Для використання функціоналу «Інтернет-магазину» доведеться заплатити, але вартість його досить помірна, зважаючи на сучасні розцінки в цій ніші.

uCoz – дуже перспективний сервіс. Він існує давно (вже 11 років!), продовжує активно розвиватися та вирізняється універсальністю. Платформа є гарним вибором як для новачків, так і для профі у сфері розробки різних типів сайтів. Кожен знайде тут те, що йому потрібно та важливо. Дуже гнучка та потужна система для людей.

Конструктор сайтів uKit

uKit

Юкіт – сучасний, приємний у використанні та інтуїтивно зрозумілий сайтбілдер, що має привабливий інтерфейс. Засвоїти його можливості набагато простіше, навіть у порівнянні з Word. І це не перебільшення. Для новачків – це ідеальний варіант. Сервіс є гарним вибором для створення візиток, лендінгів (односторінкових сайтів), портфоліо та невеличких магазинів. Це – комерційний сайтбілдер. Його вартість  $36/рік (з урахуванням знижок). За ці гроші, ви отримаєте хостінг та повний інструментарій, яким зможете користуватися надалі відповідно до ваших потреб. Можна замовити й розробку готового сайту під ключ усього за $50.

uKit користується популярністю серед представників малого бізнесу, що не мають часу та бажання на ознайомлення та вивчення складних платформ. Він дозволяє отримати вражаючий результат усього за один-два дні. В цілому, якщо гроші та час у вас в пріоритеті – цей сайтбілдер точно для вас.

Конструктор сайтів Wix

Wix

Вікс – сайтбилдер, призначений для створення будь-яких типів сайтів. Однак, краще та простіше за все використовувати його для створення сайтів-візиток та лендінгів. Гордість цього сервісу – його чудові шаблони. Адміністративна панель також має гарний дизайн та пропонує масу можливостей для кастомізації сайту.

Суб’єктивно, Wix складніше за uKit. Розробники намагаються розширити функціонал, але при цьому, втрачається частина зручності використання. Сервіс непогано підходить і для новачків, але для того, щоб ознайомитися з його основними можливостями, доведеться витратити трохи часу. Візуальний редактор тут зручний, є магазин додатків та цікаві «фішки», на кшталт, паралакс ефекту, інтеграції відео у фон і т.д.

В цілому, Wix – гарний варіант для тих, хто хоче отримати від процесу розробки сайту позитивні враження. Але за цю можливість доведеться викласти чималу суму -  $99/рік за тарифний план для блогів та візиток. Шукаєте дешевші пропозиції? Що ж, просто підпишіться на розсилки сервісу та чекайте знижок. Останні можуть досягати 50%.  

Наповнення та просування готового сайту

Навряд чи можна говорити про самостійне створення сайту, не зазначивши наступні кроки: його наповнення та просування. Це – найбільш трудомісткі етапи, що можуть займати приблизно 90% загального часу роботи над сайтом. Перш, ніж братися до наповнення сайту, слід визначитися зі структурою його меню. Таким чином, вам буде легше зрозуміти, що саме та в який розділ публікувати.

Яким би не був ваш рід занять, більшість текстів повинна бути оптимізована під SEO. Ключові слова повинні бути рівномірно розподілені за тематичними статтями, без переспаму. Цей фактор має суттєвий вплив на просування сайту в пошукових системах. Переглянути статистику нішевих ключових слів можна на Yandex Wordstat. Обирайте як високочастотні, так і низькочастотні слова та словосполучення. У одній статті середнього об’єму достатньо розмістити 3-4 таких слова/словосполучення.

Додавати нові сторінки досить просто. Для цього, достатньо натиснути кнопку «Додати», зверстати матеріал (текст, таблиці, картинки, кнопки, відео і т.д.) за допомогою редактору та опублікувати його в обраному розділі. Не забувайте про внутрішнє перелінкування з іншими матеріалами за змістом. Рекомендуємо оновлювати контент не рідше одного разу на тиждень, якщо, звичайно ж, ваша ніша дозволяє це робити. У випадку, коли ви не розбираєтесь у написанні статей, краще замовте їх у кваліфікованого копірайтера. Цей варіант не тільки вигідніший, але й більш ефективний, не кажучи вже про ваші нерви та час.

З метою більш ефективного та швидкого просування сайту, ви можете скористатися можливостями контекстної реклами. Це може бути досить вигідно на початку – ви отримаєте перший трафік одразу ж після запуску сайту. Однак, такий варіант підійде не для всіх. Він є пріоритетним для бізнес-візиток та магазинів. Просування ж кіно-порталу, наприклад, таким чином є дещо дивним.

Не варто ігнорувати SEO налаштування обраного сервісу. Мета-теги повинні бути прописані до сайту та для кожного матеріалу обов’язково. Окрім того, намагайтеся гарно оформлювати статті, розбавляючи їх маркованими списками, фотографіями, таблицями та іншими елементами. Це не тільки має привабливий вигляд, але й позитивно впливає на ранжування сайту в пошукових системах.

Для початку, цього буде достатньо. До того ж часу, поки ви засвоїте вищезазначені факти, ви будете знати, що робити далі. Якщо ж ви хочете знати більше прямо зараз, можете пошукати необхідну інформацію, яка вам потрібна.

Переваги та недоліки конструкторів сайтів

Далі ми поговоримо про переваги та недоліки загального характеру, які притаманні конструкторам сайтів. Безумовно, деякі системи не мають більшості з цих негативних моментів. Однак, ви завжди повинні знати, з чим маєте справу. Обрані нами платформи є найкращими представниками цієї категорії, тому, їх переваги яскравіші у порівнянні з більшістю конкурентів.

Переваги перед CMS або ж написаними власноруч HTML-сайтами полягають, в основному, у базовому змісті конструктора як одного з видів інструментів створення сайтів:

 • Простота, зручність та висока швидкість створення сайту. Ці системи, в цілому, не потребують навичок програмування, але можливість редагування коду наявна у багатьох конструкторах;
 • Безкоштовний хостінг, що є автоматично оптимізованим під платформу;
 • Широкий вибір шаблонів; дизайн, який легко змінити. WYSIWYG та drag-n-drop – варіанти налаштування зовнішнього виду сайту, що застосовуються в багатьох платформах подібного типу. Наприклад, у Wix та uKit;
 • Більшість програмних модулів пропонуються з коробки – немає необхідності їх окремо обирати, завантажувати або встановлювати/налаштовувати;
 • Ви можете бути впевненими у відсутності помилок коду та усіляких збоїв – коробочний функціонал завжди працює чудово.

Загальна спрямованість конструктору – його здатність допомогти новачкам створити гарний сайт, базуючись на функціоналі з коробки. Від вас вимагається мінімальна кількість зусиль. Гарне співвідношення витраченого часу та вартості до якості результату.

Цілком зрозуміло, що конструктори сайтів мають і свої недоліки:

 • Незважаючи на велику кількість шаблонів у багатьох системах подібного типу, їх якість не завжди на найвищому рівні. Багато сайтів схожі за своєю структурою і не можуть претендувати на те, щоб справити фантастичне враження. Однак, і тут є винятки (Wix, uKit). Окрім цього, стандартні шаблони позбавлені унікальності через велику кількість користувачів. Розумним виходом з цієї ситуації є замовлення унікального авторського шаблону або ж сумлінна та серйозна самостійна робота над кастомізацією безкоштовного шаблону;
 • Репутація. Деякі люди до сих пір вважають, що конструкторами сайтів користуються тільки найбільш ліниві та неосвічені люди. Тобто, мова йде про недостачу престижності. Насправді ж,  основну частину часу доведеться витратити не на розробку структури та макету сайту, а на його наповнення. А саме від цього, здебільшого, залежить, наскільки успішним та привабливим буде сайт. За допомогою конструктору можна лиш спростити початкові етапи створення сайту. Надалі ж, працювати доведеться не менше, ніж з CMS;
 • На безкоштовних тарифах, наприклад, ви найчастіше отримаєте рекламу розробника  (банер, копірайт і т.д.). Для того, щоб її вимкнути, потрібно придбати платний пакет. З іншого боку, обираючи платний тариф, ви розширюєте можливості платформи. Які саме переваги та можливості додадуться до вашого тарифу при переході на платний варіант, залежить від конкретного конструктора.

Недоліки у конструкторів сайтів не надто суттєві, а тому, їх неважко компенсувати. Існує чимало великих та якісних сайтів, що були створені за їх допомогою. Окрім того, є й чимало веб-студій, які працюють саме з конструкторами, що є додатковим підтвердженням їх популярності та професіоналізму. По великому рахунку, основній кількості користувачів зовсім не важливо, на якій платформі і як саме був створений сайт. Головне – щоб він був для них корисним.   

Висновки

Створити сайт самостійно не дуже складно чи довго. Його наповнення та подальше просування потребують набагато більше зусиль та часу. Як би там не було, чимало залежить від вибору основи – платформи для реалізації проекту. На цьому етапі дуже важливо не помилитись із вибором. Ви або полегшите собі життя з самого початку створення сайту, зробивши вдалий вибір, або ж отримаєте багато проблем на рівному місці.

Кожен із представлених сайтбілдерів дозволяє без жодних зусиль створювати сайти самостійно. Ці три сервіси пропонують увесь функціонал та інструментарій, необхідний для створення будь-якого типу сайту. За своїм виглядом та структурою, Юкіт, Вікс та Юкоз також відрізняються, але, на наш погляд, усі вони цікаві по-своєму.

Переваги uCoz: потужність, універсальність, безкоштовність, модульна система інструментарію. Недоліки: відносно складна адміністративна панель.

Переваги uKit: відносна простота, якісні шаблони, орієнтація на створення бізнес-сайтів. Недоліки: вузька спеціалізація, невеликі можливості щодо кастомізації зовнішнього виду шаблонів.

Переваги Wix: дуже привабливі та різноманітні шаблони, гідний та досить оригінальний функціонал, наявність інтегрованого магазину додатків. Недоліки: дещо заплутаний візуальний редактор, вартість тарифних планів, складність реалізації масштабних проектів.

Обираючи конструктор сайтів, зважайте на ваші цілі та вподобання. Ми охарактеризували, напевно, найкращі платформи у своїх нішах. Рекомендуємо ознайомитися з кожним із сервісів на практиці: огляди, звичайно, важливі, однак, таким чином, ви зрозумієте, який з них відповідає вашим потребам краще за інші.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Скільки коштує зробити сайт?
Треба зробити сайт для фірми?
Вебмані (Webmoney) - електронна система онлайн-розрахунків
Що таке конструктор сайтів
Приклади сайтів фотографа, створених в uKit
Яким має бути сайт для заробітку?
avatar