Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Як створити блог

2017-04-24 3215 5.0

Колись давно, блоги були одним із основним засобів спілкування між автором та читачами. Вони нагадували інтернет-щоденники, де автори викладали свої думки щодо однієї з тем, які пропонувалися на розсуд онлайн спільноти. Таким чином, люди могли ділитися своїм досвідом та думками в обмеженому масштабі.

Сьогодні ж, концепція блогінга залишилась майже незмінною. Однак, сучасні гарні блоги усе більше нагадують тематичні енциклопедії, ніж просто викладення думок автора з приводу якоїсь теми. Вони мають такі характеристики, як велика кількість контенту, широка тематична аудиторія і т.д. Такі блоги мають навіть більше значення, ніж газети у минулому. Вони користуються довірою користувачів, їх читають, приєднуються до обговорення та повертаються на них у разі необхідності.

Такого авторитету серйозні блоги набули завдяки наполегливій та відповідальній роботі над публікаціями цілих команд професіоналів, а не однієї людини, яка займається блогом у вільний від основної роботи час. Іншими словами, змінився якісний масштаб, хоча й невеликі платформи нікуди не поділися – вони й досі мають право на існування.

Зрозуміло, що найбільш цінною характеристикою блогу є контент, але й підхід до розробки самого сайту також повинен бути якісним. Для новачків, що не володіють спеціальними знаннями,  ця задача може стати майже нереальною. Найбільш розумним в усіх відношеннях рішенням у цьому випадку є використання конструктора сайтів.

Початок створення блогу

Для правильного та ефективного процесу створення блогу, необхідно, перш за все, зазначити декілька етапів, а саме:

  • Визначити мету, заради якої, власне, і створюється блог. Якщо ж у вас є бажання отримувати дохід з блогу у майбутньому, необхідно обдумати найбільш розумні та ефективні способи монетизації, які підійдуть саме вам. Однак, зациклюватися на цьому пункті не варто – до перших справжніх прибутків доведеться чимало попрацювати. Якщо прибуток є вашою основною метою, то ви можете швидко розчаруватися, не отримав бажаних грошей вже через тиждень. Тому, правильно обирайте пріоритети.

  • Визначити цільову аудиторію. ЇЇ портрет матиме велике значення у процесі подачі матеріалу та характері публікацій. Пишіть та публікуйте матеріали, орієнтуючись на свою аудиторію, правильною та зрозумілою у обраній ніші мовою.

  • Обрати тематику, яка обов’язково зацікавить ваших майбутніх читачів. Або ж спочатку оберіть тему, а вже потім визначте потенційну цільову аудиторію, яку ваша тема може зацікавити. Звичайно, завжди має сенс писати або контролювати написання того матеріалу, в якому ви орієнтуєтесь краще за все.

  • Продумати шляхи просування блогу. Якщо блог створюється для власного задоволення – можете почуватися вільно та спокійно. Нехай його читають ваші знайомі та випадкові користувачі, а що буде далі – побачите з часом. Якщо ж вашою основною метою є монетизація блогу, то важлива роль в успішному просуванні проекту буде залежить від якості пошукової оптимізації.

Відповіді на ці запитання дадуть вам можливість продумати основу майбутнього сайту. Сумніви мають лише ті люди, які не знають, що й до чого. Якщо ви чітко зрозумієте, як, для кого та про що буде ваш блог, це додасть вам впевненості, сил та допоможе досягти найкращого результату.

Справа залишилась за невеликим: власне, створити сам блог як сайт, а не лише ідею. Ця робота є технічною та відносно не складною, навіть для новачків, але за умови, що вони оберуть зручний інструмент. Давайте наведемо зараз три платформи, які найбільше за все відповідають даній меті. Можна вважати це, свого роду, міні-рейтингом платформ для створення блогу: uCoz, Wix, Weebly. Усі три конструктори сайтів можуть бути ефективно використані з метою реалізації якісного блогу. Який з них краще відповідає цій меті? Давайте охарактеризуємо їх детальніше у контексті нашого конкретного завдання, а остаточне рішення залишиться за вами.

 uCoz – дозволяє створити блог абсолютно безкоштовно

uCoz


Причин для вибору Юкоз з метою створення блогу досить багато: зручність адмінки, зрозумілість та простота спеціалізованого модуля (10 хвилин та ваш блог формально готовий), можливість безкоштовного використання системи, відмінне масштабування на випадок розширення функціоналу сайту, доступна вартість платних пакетів для тих, хто бажає отримати більше можливостей.

Незважаючи на досить серйозний імідж, вам не потрібно володіти майже жодними знаннями для створення блогу. Обравши шаблон та налаштувавши оптимальним чином вивід нових публікацій, ви зможете легко, швидко та просто отримати гарний та, найголовніше, функціональний блог.

Важливим фактором є універсальність системи. Якщо згодом у вас з’явиться бажання додати до блогу магазин або форум, ви зможете це зробити без жодних проблем. Безкоштовного функціоналу для блогу буде більш, ніж достатньо. Власний домен ви також зможете приєднати, отже, в цьому сенсі, uCoz займає більш вигідні позиції у порівнянні з будь-якою іншою системою.

uCoz - редактор блогу

Якщо uCoz вам до вподоби, але ви хочете позбутися рекламного банера, рекомендуємо перейти на обраний вами тариф протягом 48 годин з моменту створення сайту. Таким чином, ви отримаєте 50% знижку на нього у рамках програми лояльності системи. У випадку обрання «Оптимального» тарифу, наприклад, ви отримаєте преміум-шаблон та домен у подарунок  - і все це усього за $48/рік. Скоріш за все, обирати платний тариф, у цілому, вигідніше. Адже, домен доведеться придбати у будь-якому випадку, а гарний дизайн сайту вам точно не зашкодить.

Таким чином, ви отримаєте все і одразу. Непогана перспектива, чи не так?  Вам залишиться тільки наповнити сайт контентом і очікувати збільшення трафіка, що врешті-решт (за умови збігу сприятливих факторів) приведе до монетизації.  

uCoz - тарифи

В цілому, ми вважаємо uCoz оптимальним сервісом для створення блогу саме завдяки сукупності його характеристик. Однак, є й інші платформи, які, безумовно, варто спробувати. Якщо uCoz вам сподобається, подальші пошуки не матимуть сенсу – ви точно не пожалкуєте про свій вибір.

Тим же користувачам, кому система здасться складною, ми можемо відповісти наступним чином: у вас немає необхідності володіти усім функціоналом сервісу. Просто ознайомтесь та оволодійте модулем блогу та декількома іншими модулями – цього буде достатньо для ефективної та плідної діяльності. Більш функціональної платформи ви не знайдете  у будь-якому разі.

Wix – ідеальна платформа для творчого блогу

Wix

Вікс – платформа зовсім іншого спрямування. У його основі лежить візуальний редактор, що кардинально змінює підхід до процесу розробки блогу. Це може  суттєво поліпшити та прискорити роботу новичків та зробити її більш комфортною, хоча і не завжди. У будь-якому разі, вам доведеться оформлювати сторінки самостійно.

Створити ж блог на Wix досить просто: звичайним перетягуванням додаєте модуль блогу до меню, встановлюєте його головною сторінкою та наповнюєте постами. Структуру виводу матеріалів можна гнучко налаштувати, також, як і кількість категорій блогу. Тестовий редактор також дуже зручний. Ви можете додавати відео, галереї, графіку та багато іншого.

Wix - редактор

В цілому, з Вікс у вас не виникне проблем з гарним оформленням статей. Навпаки, можливостей дуже багато. Пропонуємо до вашої уваги наочне відео, яке демонструє, як  саме працює Вікс.

Єдиним нюансом можна вважати вартість платного пакету, що відповідає критеріям вирішення вашої конкретної задачі: $99/рік. Якщо цей момент вас влаштовує, можете обирати Wix без жодних вагань. Він вас точно не розчарує: зручна панель управління з привабливим інтерфейсом, шикарні шаблони та гарна функціональність, доповнити яку можна завдяки пропозиціям інтегрованого магазину додатків. Чудовий конструктор, що, однак, є дещо дорогим, а зробити великі сайти на ньому навряд чи вдасться.  Хоча, слід зазначити, що дане обмеження не стосується створення блогу – сторінок з постами може буди стільки, скільки вам потрібно. Вони будуть додаватися автоматично, як і в uCoz.

Wix - тарифи

Тепер додамо ложку меду до бочки дьогтю, так би мовити. Це стосується високої вартості системи: якщо ви ще не знаєте, то Wix постійно проводить акції з суттєвими знижками (-50% вартості будь-якого тарифного плану).

Якщо ви хочете користуватися сервісом у майбутньому, просто зареєструйтеся, протестуйте переваги безкоштовного тарифу, дочекайтесь знижок (які бувають кожен місяць-півтора), а потім уже вирішуйте, чи варта система ваших інвестиції або ж ні. На наш погляд, Wix точно вартий $50 – саме стільки ви за нього заплатите. Тому ми рекомендуємо вам цю платформу для створення функціонального блогу.

Weebly – професійний сервіс для блогів

Weebly

Віблі – ще один дуже якісний конструктор для створення блогів. У вересні 2016 року, він був оновлений до 4 версії, що додало сервісу ще більшу кількість нововведень. Що стосується блогу, найбільш цікавими з них є ті, що впливають на дизайн та оформлення сайту, а саме: нові шаблони, способи їх розміщення, зміна зовнішнього виду та дизайну, а також інші ефекти.

Функціонал блогу стане доступним, якщо на етапі створення сайту, ви оберете його тип – «Блог». У такому випадку, цей модуль стане головною сторінкою, і ви матимете змогу налаштувати вид виводу записів, коментарів, вставити власний код на початок/кінець постів і т.д.

Weebly містить помірну кількість шаблонів, але їх якість набагато вище за середню. Усі шаблони різноманітні, сучасні, яскраві та зрозумілі. Платформа пропонує усі умови для створення та розвитку якісного блогу. У цьому сенсі, вона подібна до Wix, але з нею простіше працювати.

Адмінка аскетична, проста, але вона має потужний функціонал, що може порадувати навіть найбільш вибагливих користувачів. Що ж стосується новачків, то складнощів у створенні блогу на Weebly у них не виникне.

Weebly - редактор

У категорії блогу доступно 8 шаблонів. Це досить мало, у порівнянні з іншими платформами, але ви можете  вибрати й будь-який інший шаблон, після чого назначити модуль блогу у ньому головною сторінкою. По суті, результат буде таким самим, просто вам необхідно буде видалити зайві блоки у демо-версії (магазин, відгуки і т.д.).

Weebly пропонує потужний функціонал, з яким легко працювати. Просто оберіть необхідний віджет на панелі управління та перетягніть його у тіло статті. Потім можете перейти до наповнення сайту контентом.

Модуль блога у системі має, в принципі, стандартні налаштування. Це непогано, але й не добре. Адже найголовніше у блозі – це якість матеріалів, що у ньому публікуються. А налаштовувати там практично немає чого. Ви можете обрати кількість записів, що будуть відображатися на сторінці, активувати панель кнопок «Поділитися», активувати/деактивувати сайдбар, вставити власний код на початок та кінець запису.

Ну, і, звісно, налаштування коментарів також нікуди не поділися: ви можете активувати/деактивувати можливість залишення відгуків користувачів про матеріал, зробити доступною авторизацію через Facebook, захист від спаму, модерацію та налаштування повідомлень про додавання нових записів. В принципі, це все, що слід було зазначити в даному розділі.

Стандартний текстовий редактор для оформлення записів у Віблі відсутній. Вам слід перетягувати віджети (заголовок, текст, галерею, слайд-шоу, кнопку і т.д.) у вікно редактора, після чого кастомізувати їх зміст. Для оформлення постів блогу доступні усі віджети системи. Тобто, якщо у вас є бажання, ви можете створювати досить яскраві/інформативні публікації.

Окрім цього, у вас є можливість окремо налаштувати бокову панель блогу (сайдбар), якщо вона у вас активована. Там можна розташувати стрічку блогу, категорії записів, архіви, соціальні посилання і т.д.

На жаль, кнопки деяких соціальних мереж до системи автоматично не включені. Однак, це можна виправити, підключивши uSocial. Добре, що Віблі дозволяє додавати HTML-код на сторінки.

Єдиний негативний момент – це вартість платформи. Мінімальний тарифний план Starter коштує $96/рік та дозволяє підключати власний домен та отримувати непогану техпідтримку. Кращим варіантом, однак, є тарифний план Professional, вартість якого складає $144/рік та надає доступ до розширеного пошуку, а також більш різноманітних мультимедійних можливостей.

Weebly - тарифи

Якщо вас влаштовує вартість і ви не збираєтесь робити з вашого блогу портал або великий магазин, то Weebly виправдає ваші очікування. У цьому сенсі, він дуже подібний до Wix. Обидві системи приблизно одного рівня, але мають деякі відмінності.

Висновки та рекомендації

Створити блог самостійно може будь-який користувач, що володіє навичками роботи на комп’ютері на побутовому рівні. На жаль, не усі сучасні конструктори сайтів дозволяють створювати блоги. Ми обрали тільки найбільш якісних та яскравих представників даної ніші.

Безумовно, наша симпатія на боці конструктора uCoz: він доступний в плані вартості (або ж зовсім безкоштовний, що залежить від вашого вибору), дуже гнучкий у налаштуванні і не набагато складніший в освоєнні систем з візуальним редактором. Надаючи йому перевагу, ви отримуєте універсальний інструмент, за допомогою якого можна створити будь-який тип сайту. Хоча, для цього, вам не обов’язково детально ознайомлюватися з усіма можливостями Юкоза.

Для ведення власного блогу достатньо і п’ятої частини можливостей, які пропонує система. Отже, новачкам хвилюватися не потрібно: вони навряд чи стикнуться з суттєвими труднощами.

Wix та Weebly – чудові приклади сайтбілдерів з візуальним редактором. Зробити блог на них надзвичайно просто: системи пропонують багато можливостей, привабливі шаблони, зрозумілі адмінки. Ці платформи орієнтовані на новачків. Усього через півгодини ваш блог можна буде знайти в інтернеті. Це - досить швидкий старт, що, однак, потребує значних фінансових інвестицій, та має деякі обмеження у можливостях у порівнянні з конструктором сайтів uCoz.

Рекомендуємо ознайомитися з усіма трьома системами нашого міні-рейтингу конструкторів блогів. Wix та Weebly здивують вас простотою та якістю, але вони вдвічі дорожчі у порівнянні з вітчизняним сайтбілдером. Якщо Wix, час від часу, пропонує знижки, які можуть наблизити його по вартості до uCoz, то у Weebly подібних знижок не передбачено. Фактично, це – найдорожчий сервіс з усіх, представлених у нашому рейтингу. Безумовно, цей фактор має велике значення в очах сучасного користувача. Отже, якщо вартість продукту має для вас значення, то має сенс обирати між Юкозом та Вікс.

uCoz пропонує кращі перспективи, оскільки він має ширший функціонал. Чи варто платити більше за Вікс та Віблі в такому випадку? Можливо. Все залежить від ваших фінансових можливостей, мети та індивідуальних вподобань. Щодо нас, то вибір очевидний – uCoz. Саме цей сервіс ми і використали в якості основи для створення нашого сайту.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Як зробити веб-сторінку привабливою
Технічна оптимізація сайту
Огляд конструктора сайтів Weebly
Що таке конструктор сайтів
Рейтинг: Найпопулярніші сайти України
Скільки коштує зробити сайт?
avatar