Розумний підхід до створення сайтів!

Як створити власний блог в інтернеті

2023-04-05 2202 3.0

Блог - це інформаційний тип сайту, що є ідеальним варіантом для монетизації трафіку. Періодично оновлюючи тематичні записи, блогер залучатиме аудиторію, викликатиме у неї бажання коментувати, придумувати нові теми для постів, розширювати кількість рубрик, збільшувати деталізацію та якість інформації. Головне - чітко уявляти, про що і для кого він буде вестися. Справа залишилася за малим: власне, створити блог у вигляді інтернет-ресурсу.

Кращі платформи для створення блогу

Блог – досить специфічний тип сайту, на сторінках якого зазвичай висловлюються думки, переживання, спосіб життя. Тому варто обрати платформу, де буде максимально просто працювати. Важливим моментом також є відсутність складнощів у опануванні системи новачками. У цьому випадку WordPress дійсно стане оптимальним рішенням.

По-перше, ця система від початку розроблялась саме як блогова, тому тематичні інструменти дуже потужні. По-друге, освоєння не буде проблемою, незалежно від того, який ви маєте обсяг знань та умінь у сфері кодингу. По-третє, доступна величезна кількість навчальних матеріалів у різних форматах – текстові інструкції, відеоматеріали, майстер-класи. По-четверте, блог, створений вами, належатиме саме вам.

Створення блогу на WordPress

Для початку потрібно 3 речі: певна кількість вільного часу, хостинг (для фізичного розміщення блогу) та доменне ім’я – це адреса сайту в інтернеті.

Підготовка перед розробкою

Перш за все потрібно вибрати хостинг для розміщення блогу. Одна з найпоширеніших проблем новачків у тому, що вони неправильно обирають провайдера. Одним з найкращих рішень є Hostgator. Це один з найдосвідченіших провайдерів, який працює з 2002 року, надає як мінімум 100 Гб місця на диску та зручну установку CMS одним кліком. Є адаптовані тарифи, які враховують особливості системи.

Наступний етап – реєстрація домену, тобто адреси, за якою буде розміщуватись сайт в інтернеті. Домен не купується назавжди, можлива лише оренда терміном від 1 року.

Обираючи доменне ім’я для блогу, зверніть увагу не лише не первинні вкладення, але й на те, скільки доведеться платити у наступному році, через 2-3 чи більше років. Потрібно вигадати такий домен, що буде співзвучний з блогом, досить коротким та легким для запам’ятовування. Такий сподобається не лише відвідувачам, але й пошуковим системам.

Встановлення WordPress

Оскільки Хостгатор має спеціальний тариф для ВордПресс, то і встановлення системи управління контентом здійснюватиметься одним натисканням клавіші миші. Попередньо потрібно завантажити найновішу версію з офіційного сайту CMS.

Вибір та встановлення теми WordPress

Отже, встановлення завершене. Увійдіть у свій обліковий запис, вона ж адмінка. Цей розділ дає доступ до керування налаштуваннями, створення нових сторінок, записів, завантаження зображень, налаштування зовнішнього вигляду та встановлення плагінів. Для входу в адімнку потрібно:

  • Ввести в пошуковий рядок адресу домену та додати до нього /wp-admin.
  • Вказати логін та пароль.
  • Натиснути на «увійти».

Також на цьому етапі потрібно вигадати назву блогу, вона має бути досить простою та релевантною до тематики. Далі переходимо до налаштування теми.

Спочатку ви отримаєте стандартну тему, яка встановлюється за замовчуванням. Тепер можна її змінити. Зверніть увагу, що від обраної теми буде залежати те, як виглядатиме сайт. Стартова тема – стандартна, вона не цікава, тому її, звісно, варто змінити. Налаштування зовнішнього вигляду блогу стане одним з найцікавіших творчих процесів.

Є чимало готових шаблонів, якими можна скористатись. Причому як безкоштовних, так і преміум (платних).

Обирайте, виходячи з власних уподобань, адже блог – це те, що відображає вашу сутність, демонструє ставлення до навколишніх подій, ситуацій тощо. У більшості тем є можливість попереднього перегляду – демо. Не ігноруйте цю опцію – краще витратити на старті більше часу, ніж робити це після запуску, коли блог вже буде зверстаний.

Для зміни теми потрібно перейти послідовно – зовнішній вигляд >> теми >> додати.

Перед вами буде екран з понад 8000 тем, тут вони безкоштовні, крім того, є преміум рішення. Переглядайте, уважно обирайте та не поспішайте.

Найкраща порада при виборі теми для блогу – прагнення до простоти. Будьте готові до того, що отриманий шаблон виглядатиме не так само як на скриншотах. Проте пізніше можна буде здійснити необхідні налаштування. Звертайте увагу на тип шрифту, колір, дизайн та інші елементи.

Крім того:

  1. Зважайте на адаптивність. Більшість користувачів читатимуть вас на смартфоні, до того ж такий блог буде краще індексуватись у пошукових системах.
  2. Потурбуйтесь про наявність мовної адаптації. За бажання будь-яку англомовну версію можна українізувати, але для цього потрібно залучати спеціалістів або ж самотужки розбиратись, як це робити.
  3. Якщо хочете зі старту виділятись, обирайте платні преміум теми. Вони регулярно оновлюються та підтримуються розробниками, тобто є менше ризиків зіткнутись з глобальними складнощами.

Після вибору теми наведіть на неї курсор миші, коли побачите кнопку «встановити», натисніть на неї для завершення встановлення. Далі потрібно «активувати» її.

Одразу після встановлення зможете налаштувати тему, для цього перейдіть у меню «зовнішній вигляд» далі «налаштувати».

Публікація першого посту в блозі

На панелі інструментів потрібно знайти розділ «записи», а далі - «додати новий». Відкриється редактор, де можна створити пост або скопіювати його з файлу Word. Редактор блоковий, кожен з них дає змогу впорядкувати статті та зробити їх зручнішими для сприйняття.

Особливо звертайте увагу на наступні пункти, які допоможуть підготувати готовий текст для публікації, а саме:

  • додайте заголовки Н2, Н3, Н4;
  • змініть звичний текст на жирний та курсив;
  • вирівняйте текст по центру чи лівому краю;
  • додайте нумеровані та марковані списки;
  • між абзацами додавайте зображення, до них прописуйте alt;
  • розмістіть посилання на інші статті блогу.

Після створення тексту та додавання фото та відео, натисніть на «опублікувати», після чого він з’явиться у блозі.

Крім того, редактор містить декілька інших розділів, серед них «мітки» та «рубрика». Їх використання дасть змогу впорядковувати пости, коли їх стане більше.

Плагіни та загальні налаштування

Після створення певної кількості постів, можна зробити блог зручнішим через використання плагінів, наприклад:

  • галерея;
  • форма підписки на розсилку – появу нових дописів;
  • контактна форма тощо.

Для встановлення їх на сайт потрібно використовувати плагіни – це спеціальні додатки, що інсталюються безпосередньо у блог. Навички кодування не потрібні, процес встановлення плагінів простий. Обирайте саме той, який підходить під ваші цілі та завдання.

Зверніть увагу, що велика кількість плагінів для блогу ВордПресс може бути проблемою – завантаження сайту відбуватиметься значно повільніше. Тому обирайте лише дійсно необхідні.

Важливі плагіни:

  • Для сео-оптимізації. Оптимальне рішення – Yoast SEO. Це один з найпопулярніших плагінів. Після його активації з’явиться новий пункт SEO, натиснувши на нього, вас перенаправить на сторінку налаштувань плагіну. Працювати з ним не важко, адже є майстер налаштувань.
  • Налаштування інструменту відстежування для розширення статистики. Потрібні додаткові плагіни, адже внутрішні ВордПресс не дають достатньої інформації для аналізу. Оптимальний варіант – Google Analytics.
  • Для створення бекапів, тобто резервних копій для попередження втрати інформації у випадку збою у роботі.
  • Безпека. Вона у ВордПресс не на дуже високому рівні зі старту, тому потрібні додаткові інструменти у цьому напрямку.
  • Контактна форма для зв’язку з вами. Є достатня кількість безкоштовних плагінів такого типу.
  • Дизайн та налаштування. Працювати з блогом зручніше в блоковому редакторі, за допомогою нього зможете налаштувати цільові сторінки.

Ефективний блог на WordPress: як це реалізувати

На платформі регулярно створюються сотні блогів, але як виділитись на фоні решти? Для цього потрібно наполегливо працювати, ВордПресс у свою чергу надасть всі необхідні для цього можливості. Отже необхідно:

  • створити як мінімум 10 статей;
  • завести акаунти у соціальних мережах;
  • розповісти друзям та знайомим про блог.

Пишіть у власному темпі, стартові 10 статей необхідні для того, щоб налаштувати процес. Для початку матеріали можуть бути не дуже високої якості. Потрібно навчитись викладати власні думки, потім вдосконалювати стиль.

Більшість блогерів закривають свої проєкти приблизно через півроку, адже намагаються робити все ідеально, а це на старті неможливо. Вдосконалюйтесь, навчайтесь і все вийде у результаті, але на це потрібен час.

Розробити блог самому чи замовити під ключ?

Відповідь очевидна - блог краще створювати самостійно, оскільки він є досить простим типом сайту.

З технічної точки зору, почати вести свій блог зможе навіть школяр.

Немає особливого сенсу замовляти створення блогу під ключ за n-ну суму грошей у сторонніх розробників, які створять його на тому ж WordPress / конструкторі та налаштують виведення публікацій. Якщо ж у вас є зайві кошти та немає бажання розбиратися у нюансах створення блогу самостійно, то такий варіант також можливий.

Попрацювавши самостійно, ви заощадите купу грошей. За співвідношенням вкладення часу/зусиль до цієї суми, ідея виявиться досить рентабельною


Блог - однозначно не той тип сайту, який варто купувати у готовому вигляді. В процесі роботи, ви опануєте усі необхідні навички. Це реально, нескладно і навіть цікаво.


На додачу, ви зможете самостійно адмініструвати свій блог. Бігати за розробником у відповідальний момент - не найприємніше задоволення. До того ж ця послуга платна і вимагає додаткового часу.

Скільки коштує створити блог в інтернеті?

Використання для розробки блогу саме ВордПресс продиктована зручністю цього інструменту та максимальній продуманості створення. Вартість у випадку використання CMS формується з ціни самої платформи, хостингу та домена.

Стосовно WordPress, за скачування та встановлення платити нічого не потрібно – система безкоштовна. Ба більше, є чимало шаблонів, за які також не доведеться платити. Витрати будуть, якщо виберете платні теми та/або плагіни. Вартість їх різна та залежить від багатьох факторів. У будь-якому випадку, саме для блогу можна знайти чимало безкоштовних рішень досить високої якості.

Наступна стаття витрат, чи правильніше буде сказати перша – це вартість хостингу. Безперечно безкоштовні рішення є, але вони не для тих, хто шукає стабільність, надійність. Отже, розглянемо варіант хостингу, про який вже згадували раніше – Hostgator.

Ось лише декілька причин, чому його варто обрати для блогу ВордПресс:

  • провайдер – міжнародний, зі значним досвідом та дата-центрами у різних країнах світу;
  • наявні всі необхідні інструменти для розміщення блогу WordPress, зокрема спеціальні тарифи;
  • кваліфікована та швидка техпідтримка;
  • покращена безпека за менші гроші;
  • гарантія повернення грошей тривалістю 30 днів;
  • спрощена панель керування – можна масштабувати сайти, керувати обліковими записами та виконувати інші дії;
  • безвідмовна робота досягається на рівні 99,9%;
  • безкоштовні email сповіщення, SSL сертифікат, плагіни та розширення;
  • безкоштовний домен, з 2 року платний.

В Hostgator передбачено спеціальний тариф для сайтів, зокрема блогів, на системі управління контентом WordPress. Тарифи наступні:

  • стартовий – 1 сайт, 100 тис. відвідувачів за місяць, резервні копії на 1 Гб, безкоштовний сертифікат безпеки та домен. Вартість 5,95$/міс;
  • стандартний – 2 сайти, 200 тис. відвідувачів за місяць, резервні копії на 2 Гб, такі ж безкоштовні можливості, як і в попередньому тарифі;
  • бізнес-план – 3 сайти, 500 тис. відвідувачів, резервні копії на 3 Гб.

Ціни вказані за умови оплати одразу за рік. У кожному з тарифів отримуєте незмінну пропускну здатність, безкоштовну електронну пошту, бонус на оплату Google реклами.

Висновки

Створення блогу – це можливість показати свої внутрішні відчуття, переживання, поділитись унікальним досвідом. Сьогодні є чимало інструментів, що дають змогу зробити це максимально просто та швидко. Варто розуміти, що зовсім без фінансових вкладень створити сайт на системі управління контентом не вийде, як мінімум доведеться заплатити за хостинг. Також потрібне певне мінімальне навчання, але завдяки активній спільноті та детальним інструкціям пройти через розробку легко. Результат – відмінний блог, який буде цікавий читачам. Звісно, для підтримки інтересу та подальшого розвитку потрібно активно додавати матеріали та поширювати інформацію про нього, всіляко просувати.


Рейтинг:
Коментарів: 0
avatar