Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Як створити власний блог в інтернеті? Самостійно!

2018-03-20 1369 3.4

Блог - це інформаційний тип сайту, що є ідеальним варіантом для монетизації трафіку. Періодично оновлюючи тематичні записи, блогер залучатиме аудиторію, викликатиме у неї бажання коментувати, придумувати нові теми для постів, розширювати кількість рубрик, збільшувати деталізацію та якість інформації. Головне - чітко уявляти, про що і для кого він буде вестися. Справа залишилася за малим: власне, створити блог як сайт, а не ідею.

1. Кращі платформи для створення блогу

Для самостійного створення перспективного блогу, оптимальною CMS є платформа WordPress, а найбільш доречним конструктором сайтів - uCoz. Конструктор одразу готовий до роботи з коробки, він миттєво дозволяє створити власний блог. Це - ідеальний варіант для початківців. CMS платформа, в свою чергу, потребує завантаження на хостинг і додаткових плагінів, попередньо вимагає мінімальних знань, підходить для більш досвідченої аудиторії.

Що ж обрати? Давайте спочатку ближче ознайомимося з цими платформами в контексті завдання створення блогу своїми руками. Потім вже підіб'ємо підсумки, для кого, що і як краще.


1.1 Створення блогу в конструкторі uCoz

uCoz - один із найбільш популярних конструкторів в Україні. Він володіє потужним функціоналом, дозволяє втілити в життя проект будь-якої складності - від сайту-візитки до величезного інтернет-гіпермаркету.

Фактично, це - повноцінна хмарна CMS, що пропонується в комплекті з хостингом і конструктором: тут є повний доступ до вихідного коду, FTP, PHP, SEO інструментів і засобів пошукового просування.

uCoz побудований за модульною системою та пропонує спеціалізований модуль «Блог». У ньому можна гнучко і просто налаштувати виведення публікацій стрічки в необхідній послідовності та форматі. Активувати блог легко: після реєстрації вам буде запропоновано список модулів, позначених галочками.

Редактор uCoz

Для створення класичного блогу необхідно залишити: «Блог», а також модулі «Редактор сторінок» і «Поштові форми», якщо плануєте створення статичних сторінок на кшталт «Контакти», «Про сайт» тощо.

Щодо просування, uCoz є непоганим варіантом. Тут є окремий SEO-модуль, інтеграція кнопок соціальних мереж, підключення статистики від пошукових систем, правка карти сайту, зрозумілий для користувача URL, редіректи, мета-теги - все необхідне тут у вашому розпорядженні.


Для створення блогу в uCoz потрібно лише три кроки: зареєструватися, активувати модуль «Блог», опублікувати свій перший матеріал. Усе. За бажанням, ваш особистий, тематичний, інформаційний або корпоративний блог може бути створений за 3 хвилини без будь-яких грошових інвестицій.


Безкоштовних шаблонів в uCoz близько 300 шт., можна обрати будь-який. Головне - щоб він був адаптивним.  В офіційному магазині uTemplate можна підібрати професійний дизайн.

У блозі важлива читабельність тексту, тому рекомендуємо використовувати спокійну кольорову гаму. Приділяйте увагу оформленню, форматуванню постів - от що може реально поліпшити показники блогу. Повну інформацію про можливості uCoz дивіться в нашому огляді.

1.2 Створення блогу в WordPress

WordPress - це безкоштовна CMS з величезною армією прихильників у світі. Ця платформа - найпопулярніша в своєму роді. З коробки платформа придатна, в основному, для створення блогів. Розробники свідомо не додають весь наявний інструментарій до дистрибутиву: користувач самостійно може вирішити, які плагіни встановити для того, щоб отримати функціонал, необхідний для реалізації конкретного завдання.

Панель керування WordPress

Якщо вам необхідний блог, а ви сповнені рішучості працювати зі зв'язкою CMS + хостинг, то варто оволодіти насамперед навичками роботи з WordPress. Він дуже простий - на перший погляд, навіть примітивний. Припустимо, у стоковому варіанті, uCoz виглядає більш придатним для важливих завдань.

Вордпрес, в свою чергу, спочатку пропонує практично голий каркас, який можна зробити настільки функціональним, наскільки вам це потрібно.

Шаблонів в WordPress кілька тисяч. Всі вони доступні для установки прямо з адмінки. Беріть хоч усі - вони безкоштовні. Якість варіюється, але гідних екземплярів більш, ніж достатньо. Крім того, багато студій розробляють теми оформлення під цю CMS. В інтернеті ви зможете знайти десятки тисяч варіантів. Кожен шаблон має власні налаштування зовнішнього вигляду, що представляють собою цілу панель управління дизайном. Гнучко, зручно, потужно.

Плагіни WordPress

Пошукові системи люблять сайти, створені на WordPress. З просуванням, якщо до нього правильно підійти, труднощів не виникне. Єдина проблема - стартувати на CMS. За один вечір, за бажанням, можна навчитися завантажувати платформу на хостинг і базово її налаштовувати.


WordPress - найпростіша і найпривабливіша CMS. Це - ідеальний варіант для створення блогу. Вже через 10 хвилин після завантаження на хостинг ви зможете опублікувати свій перший пост. Інтерфейс всіляко сприяє інтуїтивному сприйняттю системи.


Сфера застосування Вордпрес - створення блогів, візиток і посадочних сторінок. Все інше можливо, але вам будуть потрібні розширені навички кодингу (як мінімум, знання PHP на середньому рівні, крім HTML / CSS) та збільшена кількість плагінів. Якщо ви - початківець, то не рекомендуємо одразу цим займатися.

2. Зробити блог самому або замовити під ключ?

Відповідь очевидна - блог краще створювати самостійно, оскільки він є досить простим для реалізації типом сайту. З технічної точки зору, почати вести свій блог зможе навіть школяр.

Немає особливого сенсу замовляти створення блогу під ключ за n-ну суму грошей у сторонніх розробників, які зберуть його на тому ж WordPress / конструкторі та налаштують виведення публікацій. Якщо ж у вас є зайві кошти та немає бажання розбиратися в нюансах створення блогу самостійно, то такий варіант також можливий.

Попрацювавши самостійно, ви заощадите купу грошей. За співвідношенням вкладень часу / зусиль до цієї суми, ідея виявиться досить рентабельною.


Блог -  однозначно не той тип сайту, який варто купувати в готовому вигляді. В процесі роботи, ви оволодієте усіма необхідними навичками. Це реально і нескладно.


На додачу, ви зможете самостійно адмініструвати свій блог. Бігати за розробником у відповідальний момент - не найприємніше задоволення. До того ж, ця послуга платна і вимагає певного часу.

3. Способи створення блогу: CMS + хостинг або Конструктор

Давайте одразу виключимо нереалістичні варіанти - писати з нуля в блокноті, використовувати фреймворки і власноруч створені платформи - в цю тему можна навіть не вникати.

Для тих, хто має намір створити блог самостійно, існує два повноцінних шляхи - використати конструктор сайтів або CMS.

На чому може бути створений ваш блог:

 • CMS. З платформами у форматі CMS ситуація очевидна - необхідно купувати хостинг і завантажувати на нього дистрибутив WordPress.
 • Конструктор сайтів. Серед конструкторів сайтів є безліч теоретично привабливих варіантів, але не кожен з них підійде.

Отже, з усіх можливих опцій, ми зупинилися на двох найбільш вдалих варіантах: WordPress + хостинг та будь-який конструктор сайтів (нижче оберемо, який саме).

3.1 WordPress + хостинг HostIQ

WordPress - це оптимальний варіант для створення блогу. Це - саме те, що вам потрібно - спеціалізована блогова платформа, що пропонує все найнеобхідніше та користується популярністю серед мільйонів людей. Вони не помиляються.

Окрім навички роботи з платформою, значний вплив на успішну реалізацію ідеї матиме вибір надійного хостингу. Розглянемо один з популярних українських хостингів https://hostiq.ua - особливих нарікань на цей хостинг немає, тому ми можемо його сміливо вам рекомендувати.

Перерахуємо робочі моменти, які суттєво вплинули на вибір HostIQ:

 • Вони пропонують SSL сертифікати, це велика перевага;
 • Декілька варіантів хостингу на вибір (віртуальний, хмарний, VIP, WordPress - хостинг, реселер - хостинг);
 • Надшвидкі SSD диски;
 • Є встановлювач CMS і конструктор сайтів;
 • Безкоштовне перенесення з будь-якого іншого хостингу, обрання тарифу та датацентру на вибір;
 • Частина серверів знаходяться в Україні, що сприяє швидкості завантаження сайту;
 • Безперервність роботи;
 • У разі оплати за рік — знижка та безкоштовний домен;
 • Кваліфікована та оперативна служба техпідтримки;
 • Можливість створення блогу за лічені хвилини та обрання CMS, яка вам до вподоби.

Для хостингу блогу на WordPress, скористайтеся одним із наступних тарифів:

 • WordPress 1 (82,16 грн/міс.) - можливість створення 2 блогів, необмежений трафік, 10 ГБ SSD, установлений WordPress;
 • WordPress 2 (102,96 грн/міс.) - можливість створення  10 блогів, необмежений трафік, 25 ГБ SSD, установлений WordPress, 1 безкоштовний домен;
 • WordPress 3 (123,76 грн/міс.) - можливість створення  20 блогів, необмежений трафік, 50 ГБ SSD, установлений WordPress, 1 безкоштовний домен.

Можливості кожного тарифу можна протестувати безкоштовно протягом 30 днів. Якщо вам цікаво подивитися технічні характеристики хостера, додаткові послуги, нюанси інших тарифних планів та інше, погляньте сюди.

3.2 Конструктори сайтів

Хмарні сервіси підкуповують зручністю: не потрібно нічого окремо купувати, завантажувати, об’єднувати та налаштовувати - хостинг, набір шаблонів і весь функціонал для створення сайту пропонуються у комплекті. Обслуговувати такий сайт набагато простіше і швидше.

Коли мова йде про блог, ми маємо на увазі сайт, що містить авторські матеріали з певної тематики: софт, авто, музика, харчування, будівництво або що-небудь іще.

Для створення такого сайту, платформа має відповідати певним вимогам. Найчастіше, платформи з візуальним WYSIWYG-редактором (на кшталт uKit) не є найкращим варіантом для великих, правильних блогів, оскільки вони незручні для регулярних публікацій текстового контенту. Якщо ж вам необхідно раз на тиждень дати волю думкам, виклавши враження з приводу переглянутого фільму або нової книги, то можете обрати практично будь-який конструктор.

З усього розмаїття онлайн сервісів, для роботи з блогом найкращим варіантом є uCoz - універсальний і найпотужніший конструктор, який ідеально пристосований для блогів, форумів, інтернет-магазинів і багатьох інших типів сайтів.

Якщо ж ви маєте намір створити потужний блог з розділами, розвиненою медійної сіткою, зручною системою коментування, подальшим просуванням і монетизацією, то вам потрібен надійний функціональний конструктор.

4. Скільки коштує створити блог в інтернеті?

Зовсім безкоштовно створити блог ви не зможете. Як мінімум, вам знадобиться купувати доменне ім'я. Реєстрація домену завжди платна - ціна залежить від зони .com, .net, .ua. В uCoz після оплати тарифу «Оптимальний» терміном на один рік є можливість отримати домен в подарунок і преміум-шаблон на вибір.

Вартість утримання блогу на WordPress базово обійдеться приблизно від ~ 680 до 2300 грн/рік: хостинг HostIQ (в залежності від обраного тарифу) + домен (~ 230 грн / рік) в зоні .com. Стаття витрат може поповнитися через придбання унікального шаблону (від $40), платні плагіни (їх безліч) і, можливо, послуги спеціаліста для створення певного модуля, доопрацювання шаблону, кодингу або налаштування.

Вартість утримання блогу на uCoz відрізняється в залежності від тарифу і терміну одноразового подовження (на місяць, рік або 2 роки) і коливається від ~ 1400 до 3700 грн/рік (при цьому, домен і преміум шаблон пропонуються в якості подарунку). Наприклад, при оплаті за 2 роки ви отримаєте 30% знижку, при оплаті одразу за рік - 20%. А ще можна гарантовано отримати 50% знижку, сплативши відповідний тарифний план в перші 2 дні після реєстрації сайту в системі.

Створення блогу на Wordpress та uCoz має приблизно однакову вартість. Відмінність в тому, що за ці самі гроші uCoz набагато зручніший. Він дозволяє керувати процесом з однієї панелі управління, має широкий вибір модулів з коробки, пропонує платний преміум-шаблон і домен. Тільки не забудьте про -50% на старті. Це - рецепт щасливого блогерського життя.

5. Висновки

Блог, який ви зараз читаєте, створений саме в uCoz. Незважаючи на популярність WordPress і теоретичну широту його можливостей після установки пакету плагінів, ми зробили вибір на користь Юкоз. Вам теж радимо використовувати цей конструктор. Він кращий за Вордпрес і є більш доречним вибором для створення блогу початківцями.  

 • uCoz пропонує все й одразу в готовому вигляді, має широкі можливості для безболісного масштабування сайту в магазин або форум. Всі модулі рідні, гнучко налаштовуються, безпека й технічне обслуговування забезпечуються розробниками, платити необхідно централізовано за все й одразу. Це зручно і швидко.

 • WordPress легко завантажити на хостинг (у випадку з  HostIQ, він встановлений за замовчуванням в усіх пакетах WordPress-хостингу), але надалі вам доведеться керувати самостійно. Пошуки плагінів та їх налаштування, установка захистів, усунення багів, стеження за бекапами сайту і базами даних - все це дещо виснажує, відволікає від ведення, власне, самого блогу та його наповнення.

 • HostIQ надійний і недорогий віртуальний хостинг, який підходить для розміщення сайтів будь-якої складності - від блогів до більш потужних проектів. Він є ідеальним вибором для сайтів, створених на WordPress, тому ми всім його рекомендуємо. Вартість залежить від обраного тарифу, є 30 днів безкоштовного тестового періоду.

І наостанок: створення блогу потребує вкладення грошей та особистого часу. Тільки за цієї умови він зможе стати прибутковим і цікавим. Швидкий хостинг, цікаві статті, сучасний шаблон і вірно обрана платформа. Кілька тисяч гривень на рік - це нормальна сума для старту перспективного бізнесу. Почати можна з мінімальними капіталовкладеннями, придивитися, спробувати, що і як.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Як перенести сайт на інший хостинг
Як створити сайт вчителя?
Огляд конструктора сайтів uCoz
Огляд конструктора сайтів uKit
Програми для створення сайтів
Безкоштовний хостинг - переваги та недоліки
avatar