Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Внутрішня SEO-оптимизація сайтів, створених за допомогою конструктора

2017-04-23 2750 5.0

Досить часто, початківці недооцінюють моменти,  які, на перший погляд, можуть здатися не настільки важливими, як якість наповнення сайту, дизайн та вірний вибір ключових слів. Безсумнівно, ці фактори досить важливі, але існують й інші моменти, які мають значний вплив на успіх сайту. Саме про них ми й поговоримо у цьому пості.

Для будь-якого проекту можна знайти оптимальний конструктор сайтів, що задовольнить особисті вимоги та побажання розробника, а також потреби поставленого завдання. Вибір правильного інструменту є надзвичайно важливим у кожному окремому випадку, але навіть найбільш ідеальний варіант самостійно не здатен забезпечити стовідсотковий успіх. Тут багато залежить від веб-дизайнера, а саме – від його досвіду та від того, наскільки добре він уявляє мету проекту та шляхи її досягнення. Знання – це сила, а тому, наша мета - поділитися цими знаннями з вами.

Майже усі власники сайтів, рано чи пізно, замислюються над їх просуванням. Це не примха, а необхідність: без відвідувачів або з невеликою їх кількістю жоден проект не можна назвати повноцінним. Навіть за умови, якщо він має шикарний дизайн та інші переваги. Сайт без відвідувач не має сенсу і не є функціональним, навіть, якщо він має сучасний дизайн. Він не принесе ані користі, ані прибутку. Ніхто не читатиме статті, розміщені на ньому. Ніхто не купуватиме товари. Усі старання веб-дизайнера просто зійдуть нанівець. Це не наш варіант.

Усі топові конструктори (такі як uKit, Wix чи uCoz), в тій чи іншій мірі, оптимізовані для просування сайтів, які створені на їх базі. Існує цілий перелік важливих речей, які повинен виконати власник будь-якого сайту, якщо він бажає своєму проекту процвітання.

Під первинним просуванням зазвичай розуміють внутрішню SEO-оптимізацію – роботу над семантичним ядром, оптимізацією статті та заповненням мета-тегів. Саме з неї ми і почнемо. Отже, пропонуємо вам перелік обов’язкових дій для тих, кому потрібен функціональний сайт замість «манекену» для демонстрації друзям та знайомим.

Чекліст для внутрішньої  SEO - оптимізації  

Далі ми опишемо у хронологічному порядку дії, які необхідно брати до уваги під час роботи над будь-яким сайтом. При цьому, зовсім не важливо, на якій платформі він буде створений. Це – безвідмовна та перевірена роками практика. Нічого складного тут немає, але кожен пункт надзвичайно важливий. Це – свого роду, абетка або ж аксіома ніші створення сайтів. Отже, механіка етапів процесу внутрішньої оптимізації сайту виглядає наступним чином:

 1. Одразу ж після реєстрації сайт необхідно закрити від індексації пошукових ботів. Прописуємо заборону на індексацію в robots.txt та додаємо повідомлення «Сайт у розробці». В одних сервісах це можна зробити одним кліком, з іншими ж доведеться повозитися. Але відкривати можна тільки після завершення всіх робіт! 

  Сайт в розробці

 2. Не використовуйте піддомени, які безкоштовно пропонуються конструкторами. Вони можуть бути використані хіба що під час тестування платформи. Придбайте домен 2 рівня, це дуже важливо! Окрім цього, можна використовувати регіональні домени, якщо географія цільової аудиторії обмежена певною областю. Цей шлях буде навіть більш вдалим. Щодо інформаційних сайтів або ж будь-яких інших ресурсів,  можна використати .ua або .com. 

  Прикріплення домену

 3. Увесь демо-контент, який ви автоматично отримаєте разом із шаблоном, необхідно видалити та замінити його на свій власний. Переробіть усе, зважаючи на свої потреби та вподобання, видаліть усе зайве, додайте те, чого, на вашу думку, не вистачає. Сайт має бути повністю релевантним тематиці, чітко та зрозуміло відповідати запитам користувача. Опишіть рід своєї індивідуальної діяльності або компанії, додайте контактну інформацію. Для більш якісного розуміння потреб/інтересів потенціальної аудиторії у вашій ніші, ви можете орієнтуватися на відповідні ключові слова. Однак, не варто розробляти сайт специфічно під них. Нехай усе буде природно та цікаво для користувачів. Це – найважливіше за все.
 4. Заповнюйте усі мета-теги, які ви побачите: для окремих сторінок, товарів та сайту в цілому. Не для ботів, а для людей – описи та заголовки повинні чітко відображати суть змісту сторінок. 

  Мета теги

 5. Замініть стандартний фавікон на свій власний. Можете використовувати готовий фавікон із спеціальних банків фавіконок, яких досить багато в Інтернеті сьогодні.  Наявність значку сайту ніяк не допоможе у його просуванні, але з ним сайт має більш солідний вигляд та привертає увагу користувачів під час перегляду результатів пошукової видачі.

 6. Задійте аналітичні засоби  - Google Analytics та Яндекс.Метрику до вашого сайту. Навіть, якщо ваш сайт молодий та не має багато трафіку, це все-одно необхідно зробити для того, щоб він набував статистику. Погодьтеся, статистична інформація ніколи не буває зайвою.

  Додавання систем аналітики

 7. Після завершення усіх робіт над сайтом, зробіть його відкритим для індексації, після чого додайте його до панелі Гугла та Яндекса. Обов’язково додати його до обох пошукових систем.  Це прискорить індексацію та дозволить почати накопичувати інформацію про те, яким ваш сайт бачать ці пошукові системи.
 8. Додайте свою компанію на карти Гугла та Яндекса. Далі необхідно власноруч прив’язати її до обраного регіону на панелях управління. Це стане суттєвим бонусом у багатьох відношеннях. Запам’ятайте, що на сайті обов’язково повинні бути присутні адреса та контакти компанії для зворотного зв’язку. Використовуйте максимальну кількість варіантів (телефон, електронну пошту, скайп, вайбер, соціальні мережі та ін. – все, що є, обов’язково внесіть до списку). Якщо ж, окрім телефону, нічого немає, створіть ще декілька акаунтів спеціально з цією метою. Назви акаунтів повинні містити бренд, назву компанії, сайту або ж рід діяльності для більшої наочності.

Наведена вище схема – база необхідних дій. Чим би ви не займалися, який би сайт не планували створити, це вам неодмінно допоможе. Новачки нерідко не зважають на певні  моменти із списку або просто їх ігнорують, зосередившись на більш важливих, з їхньої точки зору, речах. Тим не менше, ці моменти не менш важливі, ніж якість наповнення та змістовність ваших пропозицій для відвідувачів. Саме тому й необхідно надавати цьому пункту належну увагу.

Висновки

Сайт – багатогранний проект. Просто створити, наповнити сайт та розповісти про нього своїм знайомим або ж додати його адресу до паперової візитки недостатньо. Якщо ви хочете, щоб сайт реально працював та виконував поставлені перед ним задачі, приділіть належну увагу наведеним вище пунктам чекісту. Це значно збільшить шанси на успіх у майбутньому.

Примітка: при написанні матеріалу використані зображення процесу створення сайту в конструкторі сайтів uKit.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Приклади українських бізнес-сайтів, створених в uKit
Як створити сайт без використання WordPress
Що таке доменне ім'я: види та рекомендації
Як створити Лендінг самому - покрокова інструкція
Як створити свій форум безкоштовно?
Який конструктор сайтів краще обрати?
avatar