Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Обираємо конструктор сайтів з безкоштовним хостингом та доменом

2018-03-09 723 5.0

Безкоштовний хостинг і домен на конструкторі сайтів - це реально. Однак, якщо ви не збираєтеся платити гроші за послуги, які надає сервіс, то доведеться миритися з деякими обмеженнями.

Більшість сервісів мають безкоштовні тарифи «для галочки»: зробити щось суттєве з їх допомогою ви, навряд чи, зможете через недостатній рівень функціональності. Однак, є й такі конструктори, якими можна користуватися безкоштовно.

Якому конструктору надати перевагу?

Для тих, хто прагне створити сайт високого рівня, найбільш вдалим варіантом стане сервіс uKit. З функціональністю у нього все гаразд, тут наявний повний набір сучасних інструментів для візитки, портфоліо, лендінгу або невеликого інтернет-магазину.

Конструктор uKit

До того ж, сам хостинг за фактом виходить безкоштовним, а дисковий простір необмежений. Після закінчення двотижневого тестового періоду, вам запропонують обрати один з чотирьох преміум-тарифів, які, до речі, є одними з найбільш доступних на сьогоднішній день.  

Погодьтеся, що отримати сайт з безкоштовним хостингом і безлімітним дисковим простором за 3-4 долари на місяць це практично задарма.


Досить непогані умови безкоштовного використання надає конструктор Wix. Цей конструктор дозволяє зробити інтернет-магазин, який буде нормально працювати, без суттєвих фінансових інвестицій. Відвідувачі побачать два рекламних банера сервісу: маленький вгорі та великий внизу.

Конструктор Wix

Важливу інформацію копірайт сервісу конструктора не перекриває, але перше, що кидається в очі у нижньому рядку, - величезне слово «БЕЗКОШТОВНИЙ», що може негативно позначитися на ставленні відвідувачів до інтернет-магазину.


Оптимальним варіантом для безкоштовного створення сайту буде конструктор uCoz. Ви отримаєте доменне ім'я третього рівня, але uCoz так давно на ринку, що його згадка в адресі нікого не бентежить. Навіть якщо не переходити на платний тариф, доступних інструментів вистачить на створення якісного порталу.

Єдине обмеження - неможливість зібрати інтернет-магазин, оскільки для цього необхідний модуль додавання кошика та оплати, який наразі доступний тільки за додатковий кошт.


Якщо вам потрібен невеликий сайт-візитка, то гарним варіантом буде використання інструментів, які надає конструктор Setup. Заповнивши 3 сторінки, ви отримаєте домен другого рівня  в подарунок на рік. Через рік його доведеться подовжувати за гроші, але протягом цих 12 місяців ваш сайт працюватиме без фінансових вкладень.

Недоліком, однак, є катастрофічно малий обсяг дискового простору - всього 100 Мб. Інформація про себе, кілька десятків фотографій, відео - і ліміт вичерпано.

Які існують обмеження?

Усі конструктори передбачають приблизно однакові обмеження на безкоштовних тарифах:

  • Невеликий обсяг дискового простору.
  • Обмеження на кількість сторінок.
  • Неможливість прив'язати придбаний домен, робота з доменом третього рівня.
  • Реклама конструктора на сторінках створеного сайту.

Якщо ви маєте намір будувати на конструкторі інтернет-магазин, то стикнетеся з обмеженням на кількість товарів, які можна додати на сайт. Деякі сервіси встановлюють на безкоштовному тарифі ліміт на завантажені фотографії.

Наприклад, в конструкторі Nethouse на безкоштовному тарифі ви отримуєте необмежений дисковий простір, але завантажити на нього ви зможете не більше 10 товарів і 20 фотографій.

Наскільки суттєво ці обмеження впливають на працездатність сайту? Залежить від того, сайт якого типу ви створюєте.

Потужний інтернет-магазин з великою кількістю відвідувачів побудувати безкоштовно ви не зможете: ліміт на дисковий простір і трафік швидко буде перевищено, проте невелику візитку або сайт компанії ви зможете зробити без жодних проблем.

Ліміт дискового простору

Безкоштовні тарифи зазвичай пропонують користувачам кілька сотень мегабайт - 100, 300, 500. Якщо ви перевищите ліміт, то вам буде запропоновано перейти на платний тариф, щоб прибрати обмеження.

Вирішити цю проблему можна шляхом видалення зайвих файлів і збереження даних (музики, відео, фотографій) на сторонніх сервісах. Навіть за такого варіанту, на 100 Мб все одно розвернутися, навряд чи, вдасться: такого об'єму вистачить хіба що на візитку з декількома фотографіями.

Обмеження на кількість сторінок

Деякі конструктори встановлюють жорсткий ліміт на кількість сторінок, перевищення якого можливе тільки за умови переходу на платний тариф. Мінімальна кількість сторінок в такому випадку зазвичай дорівнює трьом - для невеликого сайту компанії цього має вистачити.

Це обмеження зустрічається досить не часто, але не забувайте уточнити умови безкоштовного використання, щоб не стикнутися несподівано з тим, що ви не можете додати сторінку «Контакти» або «Про нас».

Домен третього рівня та реклама

Усі конструктори на безкоштовному тарифі надають доменні імена третього рівня. Щоб змінити домен або прикріпити ім'я, зареєстроване на іншій платформі, потрібно виконати деякі умови (наприклад, заповнити сторінки контентом в конструкторі Setup) або заплатити гроші.

З рекламою ситуація подібна: банери і значки конструктора будуть на вашому сайті доти, доки ви не вимкнете їх, перейшовши на платний акаунт.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Створення сайту в конструкторі uKit - покрокова інструкція
Як створити сайт без використання WordPress
Робота на дому в інтернеті
Оптимізація сайту - поради новачкам
Як створити сайт без навичок програмування?
Як перенести сайт на інший хостинг
avatar