Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Безкоштовний хостинг - переваги та недоліки

2018-03-05 333 5.0

Велика кількість користувачів, які починають займатися розробкою веб сайтів, стикаються з одним питанням - який хостинг краще обрати? Якому варіанту надати перевагу та як не помилитися з вибором хостингу для свого сайту? У цій статті ми розповімо вам про переваги та недоліки безкоштовного хостингу.

Підприємливим людям рано чи пізно доводиться створювати власний сайт, форум і т.ін. Для того, щоб абоненти мережі могли користуватися їх проектами, сайти необхідно розміщувати на сервері.

Зробити це можна за допомогою хостингу - послуги, яка забезпечує безперервний режим роботи Інтернету та надає інформаційний контент у вигляді різних програм, текстів, зображень, довідкових даних, таблиць та інше. Зазвичай, безкоштовний хостинг і домен є складовою частиною пакету для обслуговування сайту в Saas-системах, таких, як uCoz.ua, uKit.com і подібних до них.

Обираючи провайдера, клієнтам корисно знати, що послуги можуть бути як платні, так і абсолютно безкоштовні.

Існує думка стосовно того, що безкоштовні послуги нікому не потрібні. Таке твердження не зовсім коректне. Перш, ніж вирішувати, якій послузі надати перевагу, необхідно з'ясувати її обсяг, якість і визначити мету, яку ви перед собою ставите.

Кому може знадобитися безкоштовний хостинг?

Більшість досвідчених веб майстрів володіють достатньою інформацією щодо можливостей платних та безкоштовних хостингів. Створюючи свої сайти на замовлення, вони тестують спочатку проект на безкоштовному варіанті. Таким чином, хостинг перевіряється за рівнем потужності при вирішенні необхідних завдань. Якщо він все забезпечує правильно, програмісти продовжують користуватися його послугами. Якщо ні, то переходять на платну форму.

До другої категорії осіб, що надають перевагу безкоштовному хостингу, можна віднести програмістів - початківців. Не витрачаючи коштів, вони навчаються майстерності та прийомам роботи, не переймаючись тим, що за помилки доведеться відповідати.

Переваги безкоштовного хостингу

Незважаючи на обмежені можливості, у безкоштовних послуг є свої переваги. Їх небагато, але вони часто відповідають потребам користувача. Основною перевагою є те, що не потрібно платити за абонемент. Існує і декілька інших переваг безкоштовного хостингу, а саме:

  • застосування його в якості навчального полігону при створенні сайтів;
  • придатність для розробки сайтів некомерційного характеру, коли категорія користувачів невелика, а сам сайт є візиткою або домашньою сторінкою, що не потребує розширення;
  • можливість використання в процесі просування основного сайту з платного хостингу в разі створення сайту-сателіту та збільшення його посилальної ваги.

Однак, не варто передчасно радіти такій кількості переваг безкоштовного хостингу. Недоліків у нього теж багато і навіть більше, ніж переваг.

Недоліки безкоштовного хостингу

Серед проблем,  які виникають у веб-майстрів, що розміщують сайти на безкоштовних хостингах, слід зазначити наступне:

  • значна нестабільність та перебої у роботі. Багато власників хостингу просто ігнорують своїх клієнтів. Вони можуть необґрунтовано проводити профілактичні роботи протягом тижнів або вимикати сервер без вагомої причини;
  • втрата частини користувачів через недоступність сайту на період його відключення;
  • неможливість підтримки таких веб технологій, як PHP, FTP або MySQL.
  • надання дуже малого дискового простору, обсяг якого не дозволяє нормально функціонувати сайту з медіа;
  • незахищеність, обумовлена ​​доменом третього рівня. Його можуть в будь-яку хвилину забрати, тому що він вам не належить.

До того ж, доводиться миритися і з перешкодами у вигляді небажаних реклам. Часто провайдери розміщують їх на сайті в панелі управління, не питаючи дозволу.

Висновок

Зважаючи на зазначений негатив і позитив, наявні у безкоштовному хостингу, варто замислитися над тим, чи варто його обирати для створення власного веб проекту. За необхідності високого рівня техпідтримки та широкого пакету якісної інформації, краще обрати платні послуги. Якщо багато пунктів зі списку недоліків безкоштовного хостингу вас не бентежать і ви готові їх проігнорувати, тоді є сенс зупинити свій вибір на ньому.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Створення сайту в конструкторі uKit - покрокова інструкція
Заробіток в інтернеті без вкладень - міф чи реальність?
Огляд конструктора сайтів Webnode
Рейтинг: Найпопулярніші сайти України
Як створити свій форум безкоштовно?
Робота на дому в інтернеті
avatar