Розумний підхід до створення сайтів!

Як створити сайт школи безкоштовно? Разом з uCoz це цілком реально!

2017-12-08 18040 4.1

Прогрес не стоїть на місці. ІТ-технології давно вже відіграють важливу в нашому житті. У середнього смартфона можливостей зараз в рази більше, ніж було у громіздкої старої ЕОМ якогось дослідного інституту минулого сторіччя. Молоде покоління освоює комп'ютер швидше, ніж таблицю множення. Бібліотеки продовжують втрачати актуальність. Навіщо вони, якщо в Інтернеті можна знайти майже все, що завгодно? Звучить парадоксально, але тепер школи повинні вміти встигати за темпами розвитку учнів, але ніяк не навпаки.

Створення шкільного сайту це не просто данина моді, забава або примха, сформована на емоціях. Будь-яка школа - це ціла екосистема з великою кількістю складових елементів. Розміщена на сайті інформація є ефективним інструментом для організації робочого процесу освітнього закладу. Вона націлена на широкий загал, що складається з вчителів, учнів та їх батьків, адміністрації школи. Сайт може активно сприяти налагодженню взаємодії між усіма цими групами людей.

Багато людей з консервативним способом мислення і досі вважають, що створення сайту схоже до польоту в космос. Нібито цей процес доступний лише обраним тим, які присвятили вивченню необхідних для цього дисциплін десятиліття свого життя. Звичайно, це не так. Всього за кілька днів технічну складову майбутнього шкільного сайту можна реалізувати. Як? Легко. За допомогою конструктора сайтів uCoz!

Хто буде цим займатися? Учень-старшокласник, вчитель інформатики або будь-який інший викладач, який є досвідченим користувачем ПК. Ніяких особливих знань в процесі не знадобиться. Звичайна грамотність, ПК під рукою, трохи смаку і розуміння того, що повинно вийти на виході. Такі ось вимоги до розробника. Невисокі вони, правда? Їм відповідає практично будь-яка середньостатистична людина, яка має відношення до школи.

Ніякого програмування, турбот про налаштування хостингу, безпеки і оновлення процес наполовину автоматизований. Основна робота полягає в наповненні і оновленні контенту, але ніяк не в створення сайту як такого. uCoz коструктор шкільних сайтів зі всіма необхідними для цього можливостями. При цьому, він безкоштовний.

Для чого необхідний сайт школи?

Відповідь проста для спрощення комунікації шкільної спільноти, підняття репутації, впорядкування робочих процесів. Школа, отримавши в своє користування сайт, зможе:

  • Інформувати батьків про навчальний процес;

  • Бути джерелом актуальних новин для учнів: про введення карантину, зміни в розкладі, заплановані заходи тощо;

  • Організувати активний процес комунікації. Офіційний сайт школи може служити майданчиком для проведення різноманітних конкурсів між класами, окремими учнями, а також вчителями.

Якщо говорити начистоту, то у кожної пристойної школи в наш час має бути свій сайт. Це вже не дивина, а необхідність. При його наявності, шкільній адміністрації буде простіше працювати, а учням - комфортніше та веселіше вчитися. Та й батьки спокійніше себе будуть почувати.

Як створити шкільний сайт на uCoz?

Досить просто. Після реєстрації необхідно обрати шаблон (краще адаптивний) та набір модулів, які збираєтеся використовувати. За своїм змістом, сайт для школи - це візитівка, до якої в майбутньому може бути прикріплений форум за потребою. До речі, останнє можна реалізувати тільки в uCoz. Форуми, незважаючи на свою зовнішню простоту, прийнято робити на CMS. Кількість конструкторів сайтів, здатних впоратися з цим завданням, наближається до нуля. uCoz це те, що потрібно.

Найпростішим шляхом буде зробити сайт-візитівку школи. Вона позбавлена складної структури навігації. Яку інформацію подати на її сторінках? За основу можна взяти такі блоки:

  1. Інформація про школу та контакти. Нових шкіл не так вже й багато. За плечима розвитку багатьох з них стоять історії, які цілком можуть бути цікаві аудиторії. Можна похвалитися досягненнями, викласти старі фото школи, викладачів і видатних випускників. Також необхідно надати повні контактні дані адреси, телефони, позначити школу на картах Гугла або Яндекса. Дуже важливими стануть відомості про педагогічний склад - освіту, категорії, курси підвищення кваліфікації, нагороди тощо. Така інформація буде дуже корисна для тих, хто думає, куди ж віддати свою дитину на навчання. Адже, конкуренцію серед шкіл ніхто ж не відміняв?

  2. Новини фотозвіти про проведені заходи, статті, оголошення тощо.

  3. Блок з інформацією про класи. Сюди необхідно занести дані про класних керівників, досягнення класів і розклад уроків. Також можна доповнити журналом успішності, що, без сумніву, буде схвалено батьками.

  4. Персональні сторінки учнів. «Всі ми вчилися потроху ...». Деякі учні підходять до процесу навчання набагато серйозніше за своїх однолітків - беруть участь у різних заходах, олімпіадах, конкурсах. Тут учні можуть презентувати свої досягнення, навички, вчитися позиціювати себе.

  5. Персональні сторінки вчителів. Розділ досягнень вчителів, де вони зможуть публікувати свої методичні розробки, рекомендувати матеріали і давати поради батькам для підвищення успішності їх дітей.

  6. Форум. Він буде потрібен. Можливо, не відразу, але з часом стане затребуваний. А як же ще настільки широкому загалу можна взяти участь в групових обговореннях? Гілки тем, думок, голосувань, обговорень.

Перерахованого вище цілком має вистачити. Якщо у вас з'являться завдання, які не увійшли до переліку запропонованих блоків, ви легко зможете їх реалізувати. Модульність uCoz дозволить в будь-який момент швидко наростити функціонал для реалізації нових розділів / можливостей.

Приклади шкільних сайтів на uCoz:

  

Сайт можна розвивати майже до незкінечнності. Найважливіше аудиторію,  він отримає практично відразу після своєї публікації. Всім стане цікаво. Далі просто потрібно оновлювати / додавати інформацію в блоки для того, щоб він міг нормально виконувати свої завдання.

Створити сайт для школи означає підняти її імідж серед учнів, батьків і потенційних спонсорів. Адже живемо в настільки швидкий час, що відставання в IT-сфері може призвести до занепаду навчального закладу.

Чому шкільний сайт краще робити на uCoz?

  • По-перше, з огляду на його безкоштовність. Повну. Так, в системі є платні пакети послуг, але ви легко зможете реалізувати свої задуми, не заплативши нічого. Багато хто критикує безкоштовні сайти Юкоз за рекламний банер. Але його легко можна прибрати. Розробники знімають рекламу для освітніх сайтів. Вам буде потрібно лише написати листа до техпідтримки з проханням зняти банер.

  • По-друге, uCoz простий в освоєнні, потужний і зручний у використанні. Великий набір модулів дозволить реалізувати функціонал будь-якого рівня складності за кілька кліків мишкою.

  • По-третє, сайти на uCoz безпечні і добре індексуються пошуковими системами. Вам не доведеться переживати про те, що ваш ресурс заблокують, видалять, “з'їдять” віруси тощо. Також ваш проект зможе швидко набрати популярність в регіоні при хорошому рівні наповнення інформацією.

Конструктор сайтів uCoz є вичерпною відповіддю на запитання «Як створити сайт школи?». Платформа ідеально для цього підходить за всіма параметрами. Просто не забувайте, що успіх залежить не тільки від використовуваного інструменту, але і від кількості / якості інформації, яку ви станете публікувати. Відразу визначте цілі, напрямки діяльності, а потім лише приступайте до роботи.


Рейтинг:
Коментарів: 0
avatar