Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Пошукові системи України

2017-04-24 11747 4.2

Пошуковими системами не користуються лише ті, хто ніколи не бачив ні ПК, ні Інтернету, ні мобільних пристроїв. Їх роль у сучасному житті важко переоцінити. Якби вони не існували, хтозна, як би ми потрапляли на тематичні сайти. Хіба що з об´яв у газетах. Повний жах, погодьтеся.

Для веб-майстрів пошукові системи мають ще ширше значення. Головна мета при створенні більшості сайтів - отримувати природній трафік по ключовим запитам звідти. Без цього сайт не буде повноцінним. Тому вивчення відомих алгоритмів ранжування з подальшою оптимізацією сайтів під їх вимоги є основною задачею будь-якого веб-майстра.

Основними пошуковими для України є Google та Yandex. Саме у такому порядку. Американська пошукова система більш популярна в Україні. Також на ринку представлені Meta, ukr.net, Rambler, Bing та багато інших. Але ними користується дуже мала частина людей (менше 1% кожною), тому ми не будемо робити акцент на цих системах.

Google та Yandex являють собою предмет найбільшого інтересу для нас. Саме під них ми повинні, в першу чергу, оптимізувати наші сайти.

Загальна схема складу пошукової систему виглядає наступним чином:

 • Веб-сервер – комп´ютер, в якому знаходяться файли пошукової машини;
 • Паук – програма, розроблена для сканування і працююча з HTML-кодом сторінок напряму, що скачує дані сторінки у базу даних пошукової машини;
 • Мандрівний паук – програма для аналізу зовнішніх посилань сторінок;
 • Індексатор – аналізує код HTML, тобто індексує скачані веб-сторінки;
 • База даних – сховище закачаних сторінок сайтів;
 • Пошуковий движок, що видає результати – програма, що по заданим алгоритмам розміщує у видачі сторінки відповідно запиту користувача.

Навколо пошукових систем утворилися цілі групи людей та компаній, що заробляють на їх існуванні. Наприклад, сьогодні існує велика кількість фірм, що займаються просуванням сайтів у пошукових системах за гроші.

Особливості Google та Yandex

Гугл є гігантом світового рівня, це найбільша та найприбутковіша пошукова система. ЇЇ особливості наступні:

 • Має власний движок, алгоритм пошуку і показники ранжування, що об´єднані під відомою абревіатурою PR (PageRank);
 • Має велику кількість дуже популярних сервісів, тісно інтегрованих з пошуковою системою, включаючи рекламні оголошення для сайтів – Adwords;
 • Має більше 100 регіональних версій у різних країнах світу.

Yandex – російська пошукова система зі швидкими темпами розвитку. Займає друге місце в українському рейтингу і 4 у світовому. Особливості:

 • Використання алгоритму персоналізованого пошуку та геозалежності відповідно до регіону сайту та місцезнаходження користувача;
 • У Яндексі працює система підказок, що виправляє помилки;
 • Має велику кількість корисних додатків, інтегрованих у пошукову систему.

68% світової спільноти віддають перевагу Google. У деяких країнах частка його використання перевищує 90% (Германія, Франція). В базі даних системи знаходиться більше 3 млрд сторінок – це рекорд на сьогоднішній день. Доречі, 2 місце у світовому рейтингу з часткою у 18% займає китайський пошуковик Baidu. От такі вони, китайці.

Висновки

Незважаючи на велику кількість існуючих пошуковиків, основні з них можна перерахувати на пальцях однієї руки. Нам з вами достатньо орієнтуватись на Google та Yandex для успішного просування наших сайтів. Саме ці системи надійно окупували перші дві строчки рейтингу популярності серед українців. При цьому доля Google на ринку значно більша за Яндекс, тому, у першу чергу, орієнтуйтесь на нього - немає причин припускати, що у найближчі роки щось зміниться. 


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Огляд конструктора сайтів Wix
Який конструктор сайтів краще обрати?
Створення сайту візитки за допомогою uKit
Робота на дому в інтернеті
Скільки коштує створити сайт з нуля. Зробити самостійно або замовити під ключ?
Приклади сайтів-візиток, створених в uKit
avatar