Розумний підхід до створення сайтів!

Оптимізація сайту - поради новачкам

2017-04-24 11218 5.0

Оптимізація і просування сайту починається ще на етапі його розробки. Якщо ви створюєте сайт на одній з CMS, то використання малої кількості плагінів уже є спробою оптимізувати веб-ресурс, знизивши навантаження на сервер і збільшивши швидкість завантаження сторінок. Подібних дрібниць, які допоможуть підняти сайт у ТОП пошукової видачі, дуже багато. Але веб-майстри початківці про деякі моменти просто не здогадуються, втрачаючи дорогоцінний час.

Сайт - для відвідувачів

Перш ніж ви почнете користуватися порадами з просування і оптимізації, переконайтеся, що вони все ще діють. Пошукові системи можуть змінити алгоритми роботи, в результаті чого ті інструменти, які були ефективні вчора, сьогодні вже не просувають сайт, а відправляють його в бан-лист. Головне в оптимізації і просуванні - бути в тренді останніх змін.

Пошукові системи спрямовані на задоволення потреб користувачів, тому авторитетом користуються сторінки, на яких міститься реально корисна інформація, релевантна запиту, а не безглуздий набір пропозицій із вставленими ключовими словами. Якщо у вас на сайті унікальний, авторський контент, який відповідає на поставлене запитання, то пошукові роботи ваші сторінки швидше проіндексубть та піднімуть вище.

Оптимізація сайту

Структуру сайту потрібно оптимізувати, щоб було легше просуватися вгору по пошуковій видачі. Зробіть мапу сайту та стежте за тим, щоб навігація була простою і зрозумілою. Бажано, щоб будь-яка сторінка була максимум в 3 кліки від головної. Використовуйте внутрішню перелінковку, щоб користувачі переходили по сторінках сайту.

Налаштуйте зрозумілі людині URL. Адреса сторінки має містити цифр і незрозумілих символів - тільки слова, які розкривають зміст. Наприклад, site.ua/contacts для сторінки з контактами.

Простота, зручність, інформативність - ось головні характеристики, яким має відповідати ваш сайт. Якщо відвідувач не розуміє, як вести себе на сайті, він його закриває. Не забувайте про адаптивність сайту під різні екрани. Майже половина користувачів (в різних країнах цифри відрізняються) виходить в інтернет з мобільних пристроїв - не забувайте про цих людей. Для перевірки сайту використовуйте безкоштовний сервіс Google - тут не тільки результат, але і рекомендації щодо виправлення помилок.

Налаштування SEO

Без ключових слів ваш сайт ніхто не знайде - повинні ж роботи на щось орієнтуватися. Підбирати семантичне ядро ​​(список ключових слів) можна за семантикою сайтів конкурентів. Але як розміщувати їх на сторінках?

  • Розділіть запити на два типи - інформаційні та комерційні. Не змішуйте їх на одній сторінці.
  • Одна сторінка - одна група запитів. Якщо на сторінці продаються умовні жіночі сумочки, то на ній розміщуються лише запити, які стосуються жіночих сумочок.
  • Розумне обмеження кількості використовуваних ключових слів. Текст пишеться для людей, а не для машин.

Не забувайте про мета-теги - Title (заголовок) і Description (опис). Title - це не той заголовок, що ви пишете вгорі сторінки. В цьому випадку мова йде про заголовок, який з'являється в пошуковій видачі разом з посиланням та відображається на вкладці в браузері.

Повідомлення пошуковим системам

Коли посилання налаштовані, мета-теги прописані, можна повідомляти пошуковим системам про свій сайт, щоб робот проіндексував сторінки. Наприклад, вкажіть посилання на головну сторінку сайту через Яндекс.Вебмайстер. Ви можете зробити це відразу після створення веб-ресурсу, але тоді роботи можуть побачити сторінки без опису, які в пошуковій видачі будуть показані як посилання без пояснювального тексту. Деякі конструктори сайтів, той же uCoz, наприклад, містять вбудований механізм сповіщення пошукових систем про публікацію нового контенту на вашому сайті. Доволі-таки зручний інструмент, який дозволить прискорити роботу над веб-проектом.

Виправлення ж результатів вручну займе багато часу - вам доведеться чекати, поки робот повернеться, щоб проіндексувати нормально налаштовану сторінку. Саме тому оптимізація і просування починаються при створенні сайту; в іншому випадку, ваш проект буде відображатися на останніх сторінках пошукової видачі, куди ніхто не заходить.

Це лише основні рекомендації по оптимізації і просуванню сайту. Почавши покращувати свій веб-ресурс, ви зрозумієте, що це нескінченний процес, в якому вимоги постійно змінюються. Головне, не використовувати нечесні методи просування, а іншими інструментами користуйтеся на свій розсуд.


Рейтинг:
avatar