Розумний підхід до створення сайтів!

Як створити сайт вчителя?

2023-03-15 1562 3.9

Сьогодні персональні сайти є буквально у кожного спеціаліста – фотографів, дизайнерів, лайф-коучів та у безлічі інших спеціалістів. Наявність такого представництва в інтернеті у вчителя також цілком логічна з урахуванням того, як часто застосовуються технології дистанційного навчання. Але це не основна причина створення.

Один з важливих аргументів – це розробка портфоліо, що особливо важливе для педагогів, які прагнуть змінити своє місце роботи.

Через персональний сайт вдасться значно ефективніше взаємодіяти з учнями та їхніми батьками, як то кажуть, розмовляти іхньою мовою. Тут простір практично необмежений – це проведення дистанційних уроків, розміщення конспектів та навчального матеріалу, взаємодія з учнями як класний керівник.

Персональний сайт – дійсно хороший варіант налагодження комунікації та відмінна можливість поділитись досвідом із молодшими колегами та продемонструвати загалу власні розробки.

Залежно від напрямку діяльності вчителя, через сайт можна проводити консультації та пропонувати власні ідеї щодо навчального процесу.

Нарешті, ще одна причина створення – це участь педагога у професійному конкурсі. В окремих випадках висувається вимога щодо наявності сайту. Основна причина цього – можливість ознайомитись з методиками та специфікою викладання конкретного вчителя великій кількості людей.

Вибір платформи для сайту вчителя

Вирішивши розробляти персональний сайт вчителя, можна обрати один з двох варіантів – конструктор сайту або систему управління контентом. Є чимало безкоштовних можливостей, а також інструментів, що підходять абсолютно недосвідченим в розробці користувачам.

Конструктор сайту – це онлайн-платформа, яка пропонує розробку за лічені години. Досить зручне рішення для сайту вчителя, якби не:

  • Потреба оплачувати тариф за користування. Безкоштовні пакети пропонують занадто мало місця, а вчительські матеріали досить об’ємні.
  • Шаблонність. Сайти схожі, а щоб зробити їх більш різноманітними, доведеться розбиратись у кодуванні.
  • Сайтом ви фактично не володієте, а з урахуванням того, що на ньому будуть розміщуватись результати інтелектуальної праці, це може бути реальною проблемою.

Кращим рішенням буде система управління контентом, вона ж CMS. Це платформи, на яких сайт можна не тільки створити, а й вести. При тому, що CMS дещо складніші в запуску, все ж сайтом ви володітимете повноцінно. Плюс є досить великий простір щодо інструментів та розширення функціоналу. Однією з найвідоміших систем управління контентом є WordPress. На цій CMS розроблено близько третини всіх сайтів в інтернеті, а це вже багато про що говорить. Серед інших причин обрати саме цей інструмент:

  • легке управління;
  • великий функціонал, зокрема в плані дизайну та опцій, що будуть присутні на сайті;
  • вибір плагінів та модулів;
  • безкоштовне оновлення та надійний захист.

Сайти на WordPress мають практично безмежні можливості для зростання. Один з важливих аргументів – розробка буде безкоштовною, принаймні для цього є всі можливості.

Чому саме WordPress?

На сьогодні, 43% сайтів розроблено саме на ВордПресс, що є дуже високим результатом. Один з аргументів – відкритий код, що дає змогу в значній мірі персоналізувати сайт саме під ваші потреби. Крім того, варто відмітити:

  • зручний інтерфейс – для того, щоб у ньому розібратись, потрібно витратити певний час, однак це буде цілком виправдано;
  • спрощена інтеграція з аналітикою – просунутий користувач має змогу досліджувати відвідуваність та інші статистичні параметри сайту, підключивши до нього різноманітні плагіни;
  • швидка робота – якщо обрати правильний хостинг, сайти на ВордПресс швидко завантажуватимуться, що лише посприяє їхньому просуванню;
  • доступність та простота використання – структура адміністративної панелі цілком зрозуміла, є всі можливості для того, щоб розробити саме такий сайт, як забажаєте;
  • завдяки різноманітним плагінам, зможете наділити свій сайт саме такими можливостями, які потрібні;
  • відмінний функціонал саме для вчительських сайтів;
  • велика спільнота розробників та користувачів – завжди можна проконсультуватись та отримати кваліфіковану допомогу.

Ще одна можливість – використання конструктора сторінок Elementor, він є одним з найдосконаліших у ВордПресс. Результат розробки буде дійсно досконалим. Також наявні й інші конструктори сторінок, користуватись якими максимально просто.

Створення сайту вчителя – покрокова інструкція

Розробка сайту вчителя – процес, що складається з певних кроків. Лише після їх виконання матимете змогу отримати хороший результат. Детально покрокову розробку надаємо далі.

Крок 1: купівля домену та хостингу

Перш ніж почати працювати з системою управління контентом, потрібно розгорнути її на хостингу та придбати доменне ім’я. Оскільки маємо справу з топовою CMS, то впоратись із встановленням можна навіть без особливих навичок.

Перш за все обирайте хостинг, який має спеціалізований тариф для ВордПресс. При цьому він повинен мати досить доступні тарифи, бути достатньо надійним та перевіреним. Також звертайте увагу на обсяг місця для зберігання файлів. У випадку з сайтом вчителя це дуже важливо, адже потрібно зберігати велику кількість матеріалів.

Одним з хороших варіантів є Hostgator. Цей провайдер розвивається дуже стрімко та надає користувачам наступні можливості:

  • велика кількість опцій, в тому числі велике місткість дисків SSD, безкоштовна міграція сайту, безкоштовні бекапи, SSL-сертифікат, безкоштовний CDN;
  • доменне ім’я на рік – безкоштовно;
  • диск у всіх тарифних планах – безмежний;
  • гнучкі умови оплати, можна придбати тариф на 1, 3, 6, 12, 34 чи 36 місяців.

Для користування достатньо обрати найпростіший тариф. При цьому вдасться створити 1 сайт, резервні копії на 1 Гб, безкоштовний SSL-сертифікат.

Крок 2: встановлення CMS на хостинг

Саме встановлення доволі просте, потрібно:

  1. Завантажити архів файлу WP з офіційного сайту, обирайте лише найновішу версію; збережіть документ на ПК.
  2. Зареєструватись на сайті хостинга.
  3. Обрати тариф та оплатити його.
  4. Встановити програму в один клік.
  5. Обрати доменне ім’я або використати своє, якщо вже маєте.

Вибір хостингу, на який можна встановити Вордпресс в один клік, буде значно простішим рішенням, аніж інсталяція власними силами.

Крок 3: авторизація в консолі WordPress

Увійдіть в адміністративну панель для того, щоб міняти дизайн, налаштування, створювати сторінки та публікації, комунікувати з учнями, батьками та колегами.

Щоб потрапити до консолі, потрібно в браузері ввести домен та додати до нього /wp-admin. Для зручності, закріпіть вкладку в браузері або додайте в закладки.

Консоль управління поділена на 2 частини. В лівій – розділи, з ними і працюватимете, в правій – простір для роботи з їхнім вмістом. При кожному вході буде відкриватись саме ця сторінка. На ній вашій увазі базова інформація:

  • оновлення;
  • системні повідомлення;
  • блоки з даними;
  • інші компоненти сайту.

Блоки можна міняти місцями, приховувати ті, що не будуть використовуватись. У верхній частині – меню з опціями та панель швидкого доступу.

Крок 4: налаштування сайту ВордПресс

Для початку варто звернути увагу на часовий пояс, формат часу та дат. У ВордПрес установлені ті, що не підходять для України, тому їх обов’язкового потрібно налаштовувати окремо.

В бічній панелі є розділ «налаштування». В ньому знайдете багато підрозділів. Розберемося в стандартних налаштуваннях. Всі зміни потрібно обов'язково зберігати. Зверніть увагу на структуру посилань. Потрібно перейти в розділ «налаштування» і в підрозділ «постійно посилання». Перш за все приділіть трохи часу розділу «загальні налаштування», він відповідає за те, яка інформація буде в URL сторінках та записах.

За замовчуванням встановлено «день і назва». Тобто в адресі буде присутня дата розміщення, але чим довшою вона буде, тим гірша її читабельність. Оптимальний варіант – «назва допису».

Крок 5: оберіть тему

Тема або шаблон – це певний набір готових дизайнів та функціоналу. Для викладачів можна знайти досить багато тематичних макетів з просунутими можливостями. Обираючи спеціалізовану тему, ви витратите мінімум часу для налаштувань. Краще зупинитись найновіших шаблонах, адже вони будуть сумісні з більшістю сучасних плагінів.

Змінити шаблон надалі можна буде, але зверніть увагу, що верстка може бути втрачена. Щоб цього не сталось, створюйте резервні копії перед суттєвими змінами.

Обов’язково використовуйте попередній перегляд макету – це допоможе зрозуміти, як він може виглядати.

При тому, що система безкоштовна та має безліч шаблонів, за які не потрібно платити, наявні і платні рішення. Вони, як правило, якісніші, в тому числі й в плані дизайну. Тому рекомендуємо переглянути більше варіантів перш ніж зупинитись на якомусь з них.

Крок 6: встановіть плагіни

Для надання сайту необхідного функціоналу варто встановити плагіни. Їх дуже багато, але перевантажувати сайт такими доповненнями не варто, адже він буде повільно завантажуватись.

Встановлені за замовчуванням плагіни не будуть особливо корисними, тому їх можна одразу видалити. Для додавання нового інструменту потрібно в боковому меню клікнути «плагін>>додати новий». Вашій увазі будуть тисячі варіантів. Тут є досить прості функціональні блоки. Наприклад, «підписка на розсилку» – учням буде корисно отримувати сповіщення про появу нових матеріалів. Є і більш посунуті – прискорення завантаження сайту, наприклад.

Є декілька моментів, які потрібно враховувати при виборі плагінів:

  • звертайте увагу на новіші, адже вони точно будуть сумісні з актуальними темами;
  • зупиніться на віджетах з високим рейтингом – вони, скоріш за все, працюватимуть правильно;
  • обирайте лише ті плагіни, які надають сайту критично необхідний функціонал.

Плагінів багато, і потрібно постаратися знайти той, що буде корисним та цікавим саме у вашому випадку.

Крок 7: створіть сторінки

Кількість сторінок ви визначаєте самі, однак варто розуміти, що сайт повинен вийти інтуїтивно зрозумілим. Щоб це було саме так, продумайте структуру заздалегідь. Створення сторінок – процес простий, потрібно перейти до однойменного розділу, де з’явиться демо-сторінка. Наведіть на неї курсор. Тепер будуть доступні такі дії, як:

  • редагування;
  • зміна властивостей;
  • видалення;
  • перегляд.

В останніх версіях представлений візуальний редактор Gutenberg. Ліворуч побачите зону для роботи з вмістом з використанням готових блоків, у правій частині – властивості сторінки або обраного блоку. Додаються нові елементи натисканням кнопки «+» у верхньому лівому кутку. Зміна зовнішнього вигляду відбувається шляхом використання опцій меню, що спливає. Блоки можна розміщувати один під одним чи комбінувати, утворюючи тим самим багаторівневі конструкції.

Конструктор сторінок Elementor потрібно встановлювати окремо, однак у випадку розробки сайту вчителя, він буде дуже доцільним. Головна особливість – велика кількість тонких налаштувань, значно більша, ніж у Gutenberg. Одна з ключових особливостей Elementor – це готові блоки та цілі сторінки, їх можна імпортувати безпосередньо на сайт.

Висновки

Розробка персонального сайту вчителя – це необхідність. Зовнішній вигляд та функціональне навантаження може бути саме таким, як забажаєте. Створення цілком можливе навіть для тих, в кого немає досвіду, а часу не дуже багато. Педагогам цілком під силу буде самостійна розробка, особливо з використанням одного з найпопулярніших CMS – ВордПресс. Особливо зручно те, що можна створити сайт зі стартовими можливостями, а надалі його вдосконалювати та доопрацьовувати.


Рейтинг:
Коментарів: 1
avatar
1 Katj • 11:20, 2017-04-12
На рахунок Wix повністю з вами погоджуся. Досить хороший і зручний в користуванні конструктор. Сама неодноразово його використовувала для створення сайтів на будь-яку тематику. Так як цей конструктор має один з найдосконаліших веб-редакторів, зручний інтерфейс і найбільший вибір веб шаблонів з усіх конструкторів сайтів. Тим більше шаблони виглядають відповідно, не дивлячись на те, що Wix все ж є безкоштовним конструктором сайтів.
avatar