Розумний підхід до створення сайтів!

Скільки коштує створити сайт з нуля. Зробити самостійно або замовити під ключ?

2018-03-09 16848 3.1

Скільки коштує створити сайт - одне з головних питань, яке постає перед веб-майстром - початківцем. Що дешевше: самому зробити сайт з нуля або замовити розробку під ключ? Не володіючи фінансовими та технічними аспектами, не можна адекватно оцінити можливість втілення ідеї створення власного веб-ресурсу.

Створити сайт з нуля

Між виникненням ідеї створення сайту та власне запуском першого сайту може пройти багато часу. Вибір способу створення також має чималий вплив. Окрім того, велике значення мають інструменти створення. Для розробки сайтів переважно використовують:

 • Конструктори - платформи для створення сайтів без навичок програмування. Це - найпростіший інструмент, за допомогою якого будь-який користувач може створити візитку, сайт компанії, блог, лендінг, інтернет-магазин. Популярні сервіси - uCoz, uKit, Wix.

 • CMS - система управління контентом, яка дозволяє створювати, редагувати сайт та управляти контентом. Вона пропонує більше можливостей, ніж конструктор, але натомість вимагає мінімальних навичок програмування, яких можна набути за декілька вечорів навчання. До відомих систем цього типу належать WordPress, Joomla, 1C-Бітрікс.

 • Фреймворки - каркас для побудови сайтів. Фреймворки прив'язуються до конкретних мов програмування, які згодом використовуються для створення сайтів. Тут практично немає обмежень для розробників, але й вимоги до навичок і знань досить суттєві. Сайт, по суті, пишеться з нуля, хоча каркас допомагає швидше зробити проект.

Порядок створення сайту в будь-якому випадку буде приблизно однаковим:

 1. Визначення цілей - заробіток, донесення інформації до відвідувачів, соціальний проект.
 2. Вибір типу сайту - візитка, сайт компанії, блог, інтернет-магазин.
 3. Розробка структури, створення дизайну.
 4. Обрання відповідних інструментів (конструктор, CMS, фреймворк).
 5. Верстка сайту.
 6. Наповнення контентом.
 7. Запуск.
 8. Постійне оновлення, пошукове просування сайту.

Інші етапи також можуть додаватися в залежності від способу створення сайту. Якщо створювати сайт на конструкторі, то відразу після вибору платформи можна верстати сторінки і заповнювати їх контентом. Якщо використовувати CMS, то перед версткою необхідно купити хостинг з доменом і встановити сервіс, хоча сайт можна зверстати на локальному комп'ютері за допомогою Denwer і потім залити готовий проект на хостинг - варіантів безліч, то ж  не варто зосереджуватися на речах, що не мають суттєвого значення.

Початківці можуть скористатися двома адекватними шляхами отримання готового сайту:

 • Використання конструктора.
 • Створення сайту на базі CMS.

Варіант з фреймворком можна виключити одразу. Для його застосування необхідно знання мов програмування, а розробка вимагатиме багато часу, оскільки переважну частину функціоналу доведеться створювати з нуля. Навіть такі елементарні речі, як корзина товарів, доведеться прописувати власноруч, в той час, як на конструкторах або CMS вони доступні «з коробки», нехай іноді й за додаткову вартість.

Самостійне створення сайту - конструктор або CMS?

Щоб зробити вибір, розглянемо етапи створення сайту. В якості прикладу створення сайту на конструкторі, ми оберемо uKit як одну з найпростіших для використання платформ:

Редактор uKit

 1. Реєстрація на сервісі або авторизація через соціальні мережі.
 2. Вибір шаблону сайту з великої колекції сучасних, адаптованих макетів. У кожного шаблону можна подивитися демо-версію з відображенням сайту на екранах різних пристроїв.
 3. Введення доменного імені. Протягом пробного періоду використовується домен третього рівня, після покупки преміум-тарифу можна призначити сайту домен другого рівня.
 4. Додання інформації про сайт та власника: назва, контакти, посилання на профілі в соціальних мережах.
 5. Налаштування зовнішнього вигляду і змісту сайту у візуальному редакторі. Знання мов програмування для цього не потрібне, віджети можна перемістити перетягуванням, сторінки легко додати і видалити.
 6. Заповнення SEO-налаштувань сторінок для просування в інтернеті, публікація сайту.
 7. Самостійна зміна зовнішнього вигляду і змісту, повторна публікація для збереження змін.

Для того, щоб виконати ці 7 кроків, не треба вчити мови програмування або мати спеціальну підготовку. Будь-який користувач може створити сайт на uKit менше, ніж за 1 день.

Вартість. До підсумкової вартості сайту входить вартість домену 2 рівня (приблизно $11/рік) та оплата преміум-тарифу ($36/рік із промокодом). Загальні витрати при використанні конструктора сайтів складуть $47/рік.


Тепер давайте розглянемо етапи, які слід пройти для створення сайту на WordPress.

 1. Купівля доменного імені.
 2. Вибір хостингу.
 3. Установка CMS, ручна або автоматична в залежності від можливостей хостингу.
 4. Створення та підключення бази даних.
 5. Вибір і установка теми.
 6. Налаштування теми в адміністративній панелі: фонове зображення, заголовки, шрифти, меню, віджети.
 7. Налаштування CMS: введення назви і опису сайту, зміна виду постійних посилань, установка плагінів для додавання SEO-налаштувань, створення бекапів, захисту від несанкціонованого доступу, боротьби зі спамом та інших важливих функцій.
 8. Створення сторінок.
 9. Публікація записів.

WordPress панель курування

Переважну більшість часу займає налаштування CMS, особливо якщо виконувати його вперше. Доведеться дивитися навчальне відео, читати мануали і форуми, щоб зрозуміти, як зробити гарні адреси у записів або динамічну головну сторінку. На CMS не можна просто взяти і змінити розташування блоків на сторінці. Є тема, можна додавати  до сайдбару віджети, робити меню через адміністративну панель, але для того, щоб змінити форми коментарів або виконати будь-яку іншу просту операцію, доведеться шукати доступ до редактору CSS і правити код.

Вартість. До вартості створення сайту на CMS входить доменне ім'я (ті ж $11/рік), хостинг (якісний - $60/рік), тема для сайту ($50), набір плагінів ($50- $150). Таким чином, загальна вартість простого сайту на Вордпресс за умови його самостійного створення складатиме $170- $250.


Етапи створення та налаштування сайтів в онлайн конструкторі та CMS дозволяють визначити переваги та недоліки кожного способу.

 

Конструктори сайтів

CMS

Переваги

 • Легкість опанування.
 • Швидкість створення сайту у візуальному редакторі від декількох годин до декількох днів.
 • Технічна підтримка з боку розробників.
 • Широкі можливості для створення сайтів різного типу, від блогу до інтернет-магазину. .
 • Велика кількість додатків для розширення функціональності.
 • Редактор, що працює у візуальному та HTML-режимах та дозволяє поступово вивчити основи HTML.

Недоліки

 • Суттєві обмеження на внесення змін до структури коду.
 • Невисока, у порівнянні з  CMS, мультифункціональність.
 • Неможливість перенесення сайту на інший хостинг або конструктор.
 • Необхідність опанування мовами програмування для нормальної взаємодії з системою: зміни шаблону, додання нових віджетів.
 • Відповідальність за стан системи, її безпеку та актуальність полягає на користувача.

 

Обираючи між конструктором і CMS, важливо правильно оцінити функціональність сайту і можливості інструментів. Якщо потрібна проста візитка або лендінг, то будувати її на потужному сервісі - це те ж саме, що запросити професора математики для вирішення арифметичних задач. Він впорається, але потенціал виявиться невикористаним.

Невірною буде і зворотна ситуація - спроба побудувати на конструкторі складний, багатофункціональний сайт. Рамки, встановлені розробниками, швидко поставлять користувача на місце. Через це потім з'являються скарги на те, що конструктори - абсолютно безглузді сервіси, на яких не можна зробити нічого корисного. Так пишуть люди, які невірно оцінили складність завдання і тому помилилися з обранням інструментів.

Скільки коштує сайт під ключ?

Якщо самостійне створення сайту не є гарним вибором для втілення вашої ідеї через брак часу або складність проекту, то залишається єдиний варіант - замовлення сайту у фрілансера або веб-студії. Бажано обирати веб-студії, які давно працюють і встигли добре себе зарекомендувати. Створення сайту буде коштувати дорого, проте ймовірність того, що недоліків не буде, близька до 100%.

Під час замовлення сайту у веб-студії або фрілансера, часто звучить фраза «під ключ». Жодного юридичного визначення у терміну немає, кожен вкладає в нього свій обсяг робіт. Щодо сайтобудування, термін «під ключ» означає, що замовник отримує логін і пароль від готового сайту і стає його повноправним власником. Зазвичай, процес створення сайту під ключ складається з наступних етапів:

 1. Спілкування з замовником, складання детального технічного плану. Фахівці з'ясовують тип сайту, кількість сторінок, вирішують, які інструменти доцільніше використовувати для реалізації задуму.
 2. Розробка дизайну і верстка.
 3. Створення програмної частини сайту.
 4. Вибір хостингу, реєстрація доменного імені.
 5. Наповнення сторінок контентом.
 6. Просування сайту в пошукових системах.
 7. Технічний супровід сайту.

Веб-студії вважають за краще не розписувати на своїх сайтах, які послуги входять до пакету «під ключ». Тому замовнику необхідно зазначити ці моменти і прописати перелік робіт в договорі, щоб уникнути виникнення неоднозначних ситуацій. Кожна дрібниця має значення: хто реєструє домен, платить за хостинг, створює текстовий контент для сторінок. Від цього залежить підсумкова вартість сайту під ключ.

Вартість також залежить від регіону, репутації веб-студії, типу сайту, функціональності, яка потрібна замовнику. Середні показники приблизно складають:

 • Односторінковий сайт (лендінг) - $200-300.
 • Сайт компанії - від $500-1000.
 • Інтернет-магазин - від $800 і до кількох тисяч доларів.

Ціни досить високі, витрачати такі гроші на створення лендінгу, візитки або простого блогу досить нелогічно, тому популярністю користуються CMS і конструктори. На них можна зробити нескладний сайт (якщо не безкоштовно, то за порівняно невисоку вартість).

Замовлення сайту у стороннього розробника має сенс в тому випадку, коли необхідно розробити складний, функціональний сайт з унікальним дизайном і віджетами, яких немає на інших сервісах. Тут потрібна велика кількість робіт з програмування, а на самостійне вивчення мов і отримання необхідних навичок витрачається дуже багато часу. Звернення до професіоналів у такому випадку - лише спосіб заощадити власний час і отримати якісний сайт, який відповідатиме вашим вимогам.

Висновки

Створення сайту без сторонньої допомоги є досить реальним. Головне - правильно оцінити власні сили та розробити вірну концепцію. Почати можна з вивчення конструкторів сайтів, головною перевагою яких є швидке досягнення результату. Після першого створеного сайту і швидкого вивчення принципу його роботи, установка і настройка CMS на хостингу вже не здаватиметься вам неможливим завданням.

Трохи попрацювавши з CMS та поліпшивши навички програмування, можна переходити до фреймворків, активно вивчати різні мови та писати віджети для сайту на сервісі або створювати новий ресурс з нуля. Якщо ж такий розвиток в рамках веб-мастерингу вас не цікавить, завжди можна звернутися до веб-студії або до гарного фрілансера та отримати готовий сайт.


Рейтинг:
avatar