Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Скільки коштує зробити сайт?

2017-04-23 1272 4.3

Скільки коштує зробити сайт? Саме це питання хвилює багатьох веб-майстрів, які тільки розпочинають свою кар’єру в цій галузі та мають безліч запитань стосовно різних аспектів створення сайтів. Що ж дешевше та вигідніше: створення власного сайту з нуля власноруч або ж замовлення розробки сайту під ключ у професіоналів? Слід зауважити, що, для того, щоб втілити ідею створення власного веб-ресурсу та мати змогу адекватно оцінити можливість втілення цієї ідеї у життя, перш за все, необхідно приділити особливу увагу фінансовому аспекту питання.

Створення сайту власноруч – конструктор або CMS?

Припустимо, ви вирішили створити сайт самостійно. Який шлях краще вибрати в цьому випадку – використання конструктора сайтів або ж CMS? Насправді, значної різниці немає, оскільки в обох випадках вам доведеться заплатити приблизно однакову суму. Надаючи перевагу створенню сайту на базі CMS, вам потрібно буде заплатити за наступні послуги:

  • Доменне ім’я  - від 200-350 грн. на рік у зоні com.ua або com

  • Хостинг – вартість залежить від тарифу, що зазвичай складає від 100 грн. на місяць

Не варто забувати, що можна скористатись послугами безкоштовного хостингу з PHP та MySQL, однак, в цьому випадку, можуть існувати певні обмеження, що стосуються дискового простору, трафіку, кількості доданих матеріалів тощо. Крім того, на безкоштовних хостингах може бути відсутня підтримка, що, в свою чергу, може викликати багато проблем у початківців. Тому має сенс придбати недорогий тариф та спокійно користуватися усіма перевагами, які надає хостер.

Якщо з CMS тепер все зрозуміло, то скільки ж коштує зробити сайт за допомогою конструктора? Реклама таких сервісів зазвичай стверджує, що це можна зробити без фінансових інвестицій, однак, практика показує, що сьогодні тільки uCoz надає таку можливість, та й те з певними умовами (домен третього рівня, копірайт конструктора на сторінках тощо).

Усі конструктори пропонують безкоштовний тариф або тестовий період, однак, для того, щоб мати можливість скористатися усіма інструментами сервісу, все ж необхідно оплатити преміум-акаунт. Якщо обрати тариф з мінімальними можливостями (без реклами, домен другого рівня тощо), то такий акаунт буде щомісячно коштувати вам майже стільки ж, скільки коштує хостинг. Якщо ж ви захочете отримати доступ до усіх інструментів конструктора, то сума стане ще більш значнішою. Середню вартість пропонує сервіс uKit - приблизно 55 грн. на місяць з можливістю користуватись усіма перевагами цієї платформи (при умові оплати на рік, та за наявності промо-кода).

На таку вартість і слід орієнтуватись при створенні сайту. Звісно,сума може бути дещо меншою, однак, можуть виникнути проблеми з підтримкою ресурсу, що може бути викликано встановленими обмеженнями, низьким рівнем надання послуг з боку адміністрації сервісу тощо.

Розробка сайту під ключ

Якщо вас цікавить питання стосовно того, скільки коштує зробити сайт під ключ у веб-студії, то вам слід знати, що однозначної відповіді на це питання немає.  Вартість роботи залежить як від складності проекту (сайт-візитка, наприклад, коштує дещо менше у порівнянні з інтернет-магазином), так і від професіоналізму та репутації веб-студії.

Мінімальна вартість складає 2 000 грн. За ці гроші можні скористатись послугами фрілансера – розробника, який, створивши колись сайт, вирішив, що зробив це успішно. Буде досить непогано, якщо цією людиною буде початківець, який має наміри розібратися в цьому процесі та пропонує свої послуги за помірну оплату, щоб мати змогу отримати безцінний досвід. Зазвичай же, за таку суму замовники отримують створений нашвидкоруч сайт, код якого перевантажений зайвими елементами, а подальші спроби модернізувати його стають справжнім випробуванням.

Скільки ж коштує розробка сайту у професіональній студії? Від 5 000 грн. та вище, в залежності від побажань замовника. Якщо ви не проти використання готового шаблону та маєте конкретну задачу, то вартість може бути нижче у порівнянні із замовленням індивідуального проекту із завданням на кшталт «хочу, щоб було не так, як у інших».

Висновки

Самостійне створення сайту – надзвичайно корисний досвід, який стане вам у нагоді навіть, якщо веб-ресурс не буде працювати так, як ви планували. Якщо ж ідея спрацює та почне приносити непоганий дохід, то у вас завжди є можливість замовити створення сайту під ключ у професіоналів та переїхати на нього зі старого веб-ресурсу.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Скільки коштує зробити сайт?
Приклади українських бізнес-сайтів, створених в uKit
Яким має бути сайт для заробітку?
Вебмані (Webmoney) - електронна система онлайн-розрахунків
Що таке біткоіни (Bitcoin)?
Оптимізація сайту - поради новачкам
avatar