Розумний підхід до створення сайтів!

Як створити блог вчителя? В uCoz! Це безкоштовно

2017-08-07 31760 4.2

Блог – один із найбільш популярних типів сайту. Його сутність криється в публікації новин, які будуть відображатися у хронологічному порядку. Початково блоги використовувалися для того, щоб поділитися своїми думками з аудиторією стосовно якихось питань. Щось на зразок форуму з коментарями, але теми може заводити лише той, хто має доступ адміністратора до сайту. 

Зараз поняття блогу отримало більш широкий сенс. Нерідко такі сайти схожі на тематичні енциклопедії. На них розміщують не любительські публікації, а компетентні статті з певного напрямку. Можливість залишати коментарі нікуди не ділася, але люди йдуть на них не стільки заради розмов, скільки за професійно поданою інформацією. За знаннями, коротше кажучи. 

Як створити власний блог?

Не так вже й складно, якщо знати, чим користуватися для цього. Найбільш простим шляхом для отримання власного блогу є конструктор uCoz. Це онлайнова платформа, на якій ви одразу отримаєте місце на хостингу, потужний інструментарій та домен. Все це безкоштовно.

Більшість сайтів освітнього характеру створюються саме у uCoz. Чому так? Бо даний конструктор сайтів безкоштовний, зручний та досить потужний. Ви можете зауважити, що створені на тарифі Free сайти будуть мати недоречний рекламний блок у верхньому куті. Так, наприклад, на сайті вчителя він буде викликати подив у відвідувачів своїм виглядом. Але проблему легко вирішити. Розробники системи повністю безкоштовно знімають свою рекламу для освітніх проектів. Вам варто лише написати запит у технічну підтримку. Проблема 100% буде вирішена. Тепер ви знаєте, як створити блог безкоштовно, позбувшись реклами.

Навіщо вам блог?

Вчительське середовище досить конкурентне. Від кваліфікації та репутації як окремих його представників, так викладацького складу школи у цілому, напряму залежить те, в який учбовий заклад батьки поведуть своїх дітей. Якщо, звісно, є з чого вибирати. Кількість та якість учнів теж впливає на репутацію школи, фінансування та її перспективи. Отже, конкуренція.

Окремий викладач теж зацікавлений в процвітанні учбового закладу. Нікого вчити – менше годин, індивідуальних занять та зарплати, відповідно. Більшість батьків бажають знати, хто і як навчає їх дітей. Вони намагаються підтримувати контакти з викладачами в міру можливостей. Але не завжди це зручно робити. Створення вчительського сайту – гарний спосіб популяризації діяльності викладача як серед учнів, так і серед колег. Такий сайт полегшить комунікацію як і з вчительською спільнотою, так і з батьками учнів. Через нього можна вирішувати багато тих питань, що зазвичай забирають невиправдано багато часу та нервів. Як створити блог вчителя самостійно?

Робота над блогом у uCoz

Для початку вам потрібно зареєструватися у системі. Далі потрібно буде обрати шаблон, назву і мову сайту. Тепер переходимо до функціоналу. uCoz має модульну систему. Ви можете вибрати компоненти, що знадобляться для блогу. Набір може бути таким:

  • Блог, звичайно;
  • Каталог файлів – зможете викладувати різноманітні файли для скачування відвідувачами. Наприклад, методички, збірники завдань, конспекти і т. д.;
  • Опитування – зможете проводити голосування та опитування аудиторії з тих чи інших питань;
  • Тести - дозволяє організувати повноцінне онлайн-тестування користувачів, можно додавати власні тести або використовувати готові з бібліотеки тестів.
  • Фотоальбоми;
  • Форум – після отримання аудиторії він допоможе для організації активних обговорень. Але на початковому етапі він навряд чи буде потрібен.

Після цього необхідно зробити модуль «Блог» головною сторінкою сайту. Робиться це наступним чином: переходимо по шляху в адміністративній панелі «Налаштування» – «Загальні налаштування» – «При переході на головну сторінку відкривати» та обираємо у випадаючому меню «Блог».

Далі треба побудувати меню у «Редакторі сторінок», після чого почати наповнювати матеріалами отримані сторінки сайту та, власне, сам блог. За бажанням ви зможете прикріпити до свого блогу домен 2 рівня, але спочатку його треба буде прибати.

Тепер ви знаєте, як створити свій блог. Його наповнення допоможе вирішити наступні задачі:

  • Ви піднімете власну репутацію, особливо в очах просунутих учнів та їх батьків. Це збільшить рівень довіри до вас як до викладача та людини взагалі;
  • Зможете легко обмінюватися досвідом та методичними матеріалами із колегами з інших шкіл та регіонів;
  • У вас з’явиться можливість проводити онлайнові консультації для учнів та батьків, якщо забажаєте цього;
  • Наявність сайту допоможе при вашій атестації, бо є одним із критеріїв оцінювання;
  • Ви зможете отримувати більше пропозицій щодо індивідуальних занять. Сучасний педагог із власним блогом приваблює більше уваги як з боку дітей, так і батьків.

Тепер ви уявляєте, як створити блог та що вам це може дати і вашій аудиторії. Повірте, це зовсім нескладно. Кілька кліків – і справу буде зроблено. Технічна складова питання досить проста і не забере багато часу. Основна частина роботи – наповнення контентом та його оновлення. Якщо ви бажаєте підтримувати інтерес до свого сайту, треба буде більш-менш регулярно публікувати інформацію у розділи блогу. Якщо ви – вчитель мови, для вас це взвгвлі не викликатиме труднощів. 

Висновки

Блог вчителя – корисний інструмент для більш ефективної організації учбового процесу. uCoz – ідеальна у всіх відношеннях платформа для його створення. З часом, після отримання постійної аудиторії відвідувачів ви зможете на свій розсуд розширите функціонал блогу – додати форум, конкурси, галереї та інше. Це перспективна, цікава та корисна справа для вас, ваших учнів та їх батьків.


Рейтинг:
Коментарів: 3
avatar
3 ifishweb • 15:56, 2017-12-22
Завжди хотіла вести свій блог в інтернеті, але ніяк не могла зробити його сама, поки не знайшла цю статтю. Я сама без проблем створила свій блог і у мене вже є перші читачі)) всім раджу))
avatar
2 fizichka • 13:35, 2016-04-25
Так! Виправляюсь! Дійсно - це працює! Дякую за підказку! Рекламу знято!
Відповідь: Будь-ласка, раді що допомогли))
avatar
1 fizichka • 17:03, 2016-03-23
Зверніть увагу, що для того, щоб розробники зняли рекламу або для того, щоб звернутися у службу технічної підтримки, Вам потрібно зробити грошовий внесок, який на сайті афішується дещо заниженим... Одним словом, якщо хочете позбутись реклами на ucoz - платіть! P.S. З досвіду роботи)
Відповідь: Як безкоштовно відключити рекламу на освітніх і соціальних сайтах?

Якщо ви зробили сайт школи, ВНЗ або будь-який інший соціальний проект (наприклад, сайт в пам'ять героям Великої Вітчизняної війни), ви можете звернутися з проханням безкоштовно відключити рекламу для вашого соціального проекту.
Для цього просто надішліть відповідну заяву (зразок) за адресою: banner@ucoz.net

Сайти ігрових кланів, персональні блоги, фан-сайти та інші проекти, що не мають доходу, не відносяться до числа соціальних проектів, вони носять розважальний характер. Для таких сайтів існує інструкція по платному відключення реклами.
avatar