Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Який конструктор сайтів краще обрати?

2017-10-11 1718 4.0

Найголовнішим та найзрозумілішим доказом популярності конструкторів сайтів є їх кількість, що постійно збільшується. Якщо близько 8 років тому їх можна було перелічити на пальцях, то сьогодні важко запам’ятати хоча б половину назв цих платформ. Усі вони, так чи інакше, є комерційними проектами. Це стосується і безкоштовних сервісів, просто в них розробники використовують інші способи монетизації (як, наприклад, реклама). 

Наведені вище фактори поступово збільшують конкуренцію у ніші. Розробники більшості конструкторів змагаються за споживача. Це своєрідний шлях їх розвитку. Нові підходи, більш зручні адміністративні панелі, сучасні шаблони з потужними можливостями щодо їх кастомізації та інші привабливі для звичайного користувача речі. Але не все так просто. Дуже гостро постає проблема вибору.

У такій кількості пропозицій розібратися досить важко, не кажучи вже про те, щоб обрати найкращий конструктор сайтів. Звісно, протестувати всі сервіси для того, щоб обрати найкращий, - завдання надскладне, та й безглузде. У даному випадку, краще використати сторонній досвід. Наприклад, наш. Ним ми з радістю з вами поділимося.

Отже, якому конструктору сайтів краще надати перевагу?

Єдиної відповіді на це питання немає. Вибір інструменту, як завжди, залежить виключно від характеру завдання, вирішення якого на нього покладається. Є сенс виділити найкращі платформи в залежності від типу сайтів, які можна зробити за їх допомогою. Для кожного напрямку існує перелік платформ, які підходять найкраще. Це стосується розробки сайтів для бізнесу, інтернет-магазинів тощо. Однак, такий розподіл також є умовним.

Найкращий конструктор сайтів, на нашу думку, має обиратися відповідно до набору можливостей, які знадобляться для реалізації конкретного проекту. Тобто, вибір необхідно робити, спираючись на об’єктивні причини.  Суб’єктивно ж, картина може відрізнятися для кожного користувача, в залежності від навичок, переваг та мети створення сайту. Шукаючи відповідь на питання щодо того, який конструктор сайтів краще обрати, ми проаналізуємо 3 найкращих сервіси:  uKit, Wix та uCoz. В цілому, цей набір сайтбілдерів дозволить вирішити будь-які задачі, з якими може стикнутися як початківець, так і досвідчений розробник сайтів. Однак, переважна кількість цього функціоналу все ж таки належить uCoz.

Конструктор сайтів Юкіт

uKit – проект від розробників uCoz, однак він не належить до числа його конкурентів. Бездоганний варіант для тих, кому не потрібен об’ємний та  багатофункціональний сайт. Конструктор має увесь необхідний функціонал для створення привабливого бізнес-сайту. Отже, він розрахований на відповідну аудиторію, а саме на зайнятих людей, які не володіють жодними знаннями кодингу, верстки шаблонів тощо.

Спеціальних навичок для створення сайту в uKit не треба – досить просто бути більш-менш досвідченим користувачем ПК. Перевагами сервісу є drag-n-drop функція, адаптивні шаблони та контент, інтуїтивно зрозуміла адмінка. Цей конструктор можна з легкістю назвати найкращим сервісом для створення бізнес-візитівок за сукупністю ознак: простота, зручність, широкий вибір тематичних шаблонів та віджетів. Серед останніх немало спеціалізованих: панель кнопок соціальних сервісів, замовлення зворотного дзвінку, форми зв’язку, прайси, відгуки, інформери, живий чат, онлайн-консультант і багато іншого.

Функціонал тут знаходиться на достойному рівні – система дозволяє з легкістю вирішувати задачі, задля яких вона була створена. Не більше. Форум або великий магазин на ній зробити майже неможливо. Однак, таких можливостей розробники і не пропонували, тому все чесно. Ви отримуєте те, що вам обіцяють: якісний конструктор бізнес-візитівок та лендінгів. Можливість реалізації останніх залежить від використання анкорних посилань: пункти меню спрямують користувача до відповідних блоків сторінки. Просто та зручно.

Своїм виглядом та можливостями Юкіт демонструє яскраво виражену комерційну спрямованість. Це платформа для розвитку бізнесу.

Конструктор сайтів Вікс

Wix – платформа, перевірена роками. Це – один із найкращих сервісів для створення простих за структурою та гарних у плані дизайну сайтів. Система базується на візуальному редакторі, адмінка досить зручна, хоча й дещо перевантажена налаштуваннями. Додатковий функціонал можна отримати за допомогою додавання на сторінки як платних, так і безкоштовних віджетів (додатків). Їх багато, але приблизно половина з них не задіяні через сумнівну користь або ж слабку реалізацію.

Серед цікавих можливостей можна відмітити додавання відео до фону, вмикання ефекту паралаксу під час прокрутки, розміщення табів з різноманітною інформацією та горизонтальних смуг на кшталт лендінгу. Розробка останніх, до речі, тут також можлива. Наявний також і функціонал для створення магазину, однак тарифи досить високі. В активі Wix має й декілька додатків для створення форуму, однак, вони можуть бути використані як доповнення до блогу або візитки. Для організації окремого форуму вони навряд чи підійдуть через досить слабкий функціонал.

У цілому, Вікс – якісний конструктор для початківців, для роботи з яким не потрібне володіння мовами програмування. Його можна порівняти з uKit, але в останньому шаблони виглядають дещо більш чіткими (через спрямованість), хоча й менш гарними. Панель управління тут також простіша. З uCoz, однак, у нього мало спільного. Wix не розрахований на серйозну розширюваність сайтів. Просто у них різна аудиторія, тому порівняння тут недоречні.

Конструктор сайтів Юкоз

uCozбезумовний лідер за рейтингами та функціоналом. Це – старший брат конструкторського товариства. Переважна частина його аудиторії – це досвідчені користувачі, які знають, який сайт їм потрібен, та готові розібратися у системі. Він є відмінним варіантом для тих, хто в майбутньому планує значно розширювати масштаб та можливості сайту. Тут він поза конкуренцією, його можливостей вистачить на будь-який проект.

Для створення візитки, форуму або блогу достатньо оволодіти приблизно третиною функціоналу. Решту можна розібрати в процесі просування проектів. Працювати з Юкозом важче, ніж з Юкітом або Віксом, однак, не набагато. Якщо ж враховувати різницю у вагових категоріях, то праця розробників щодо спрощення адмінки стає помітною неозброєним оком.

Оновлена адміністративна панель вражає не тільки широким переліком можливостей, але й своєю естетичністю. Новий адмінбар дозволяє централізовано продивлятися статистику, події у системі, сповіщення різного характеру та ін. Змінювані шаблони оформлення панелі також порадують багатьох користувачів.

Для новачків uCoz вигідний своєю універсальністю. Витративши дещо більше часу на оволодіння системою, ви отримаєте гарний інструмент. На ньому можна створювати велику кількість сайтів, чим і займається досить велика кількість студій. Тим більше, система має досить потужний модуль для просування сайтів. Якщо ви плануєте стати веб-майстром, зверніть увагу насамперед на uCoz, бо рівних йому систем за функціоналом наразі немає.

Який конструктор сайтів кращий?

Часи, коли за простий сайт треба було платити багато грошей, залишились у минулому. Завдяки конструкторам, наявність власного ресурсу вже давно не вважається розкішшю. Погодьтеся, мало хто з користувачів звертає увагу на те, як саме був створений сайт. Головне – це контент та користь для людей. Висновок – навіщо платити більше?

Конструктори вже давно довели свою самостійність, ними варто користуватися. Головне – обирати найкращі у своєму класі.

  • Юкіт – найбільш зручний для створення бізнес-візиток, сайтів спеціалістів різних сфер діяльності, фрілансерів. Він пропонує дуже привабливі шаблони та гарний перелік можливостей для гідного позиціонування малого та середнього бізнесу. Нічого зайвого немає. Ви просто працюватимете легко та без перешкод.   
  • Вікс – гарний вибір для створення сайтів представниками творчих напрямів діяльності. Для розробки великих сайтів він навряд чи підійде, однак, з невеликими та привабливими візитками ви легко впораєтесь. Найсильніші сторони системи – якість/кількість шаблонів, загальна зручність адмінки та вбудований магазин додатків.
  • Юкоз – демонструє свою функціональність в усіх напрямках сайтобудування. Він універсальний та вигідний. На жаль, сервіс не такий простий у порівнянні з платформами з візуальними редакторами, однак, це повністю компенсується його потужністю. Вивчивши його особливості, ви зможете отримати інструмент, заміну якому вам не доведеться шукати. Ви зможете зробити все – візитки, форуми, лендінги, магазини, портали, блоги, дошки об’яв і т.д.  Вартість цього – більша кількість витраченого часу на оволодіння системою. Але це того варте, якщо враховувати перспективи розвитку.

Висновки

Вибір ідеального конструктора має суб’єктивний характер та залежить від ваших власних смаків та цілей. Обирайте той інструмент, який вам ближчий за духом та дозволяє досягти бажаного результату з мінімальними зусиллями. Ви можете протестувати усі 3 платформи. Нічого складного тут немає – реєстрація займе хвилин 5, в той час, як знайомство з кожною системою передбачає близько півгодини. Погодьтеся, витратити вечір для того, щоб обрати найкращий для себе конструктор, яким ви довго будете користуватися, - зовсім не складно.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Огляд конструктора сайтів Nethouse
Обираємо конструктор сайтів з безкоштовним хостингом та доменом
Треба зробити сайт для фірми?
Правильні налаштування індексації інтернет-магазинів
Як створити сайт вчителя?
Приклади сайтів фотографа, створених в uKit
avatar