Розумний підхід до створення сайтів!

Створити сайт самостійно — скільки це коштує?

2017-04-23 12960 4.5

Роль і користь сайтів очевидні для багатьох з нас. І зайвий раз доводити їх не має сенсу. Можливо, вам цікаво інше: а скільки коштує створити сайт? Цілком нагальне питання, відповідь на яке далеко не для всіх є очевидною. Вартість залежить від багатьох факторів. Сайт може виявитися золотим або цілком доступним за ціною, маючи при цьому приблизно однакову якість. Як оптимізувати витрати? Давайте поговоримо про це докладніше.

 

Що вигідніше: самостійна розробка або замовлення у фахівця?

Вартість сайту багато в чому залежить від того, вирішите ви самостійно піднімати проект або ж заплатите фахівцям. Зрозуміло, що перший варіант обійдеться значно дешевше, але він вимагатиме тимчасових витрат, зусиль і деяких знань. Простенька візитка на замовлення обійдеться приблизно 3 000 гривень. Якщо йти своїм ходом, то цілком зможете укластися в 500-1000 грн., використовуючи CMS або конструктор сайтів.

Власне, підтримку сайту, створеного стороннім розробником під ключ, потребує додаткових витрат. З цим може бути пов'язана велика кількість проблем. Наприклад, захотілося вам дешево і сердито. Ви знайшли фрілансера. Він виконав роботу за прийнятною ціною. Ви прийняли проект, він працює. Але ось з'явилася необхідність оновити щось, додати або переробити, розширити. Ви знову шукайте цього фрілансера. А він зайнятий або ж взагалі не відповідає. Що робити? Ви йдете до наступного, хто здатен виконати роботу. Знову платите, вводите в курс справи тощо. Клопітно це все.

Звичайно, можна скористатися дорогими послугами веб-студій. Там зроблять добре, якісно обслужать, але й грошей зажадають, як мінімум, в 2 рази більше за аналогічну роботу. Конкретна вартість залежить від складності проекту, репутації студії і того, як ви зможете домовитися. Ну, наприклад, тисячі 3-5 за хорошу візитку з вас візьмуть. Різниця з варіантом фрілансера в тому, що ви зможете централізовано замовити обслуговування і звертатися в разі потреби до фахівців. Вони не відмовлять і не пропадуть нікуди. Швидше за все. Але це буде коштувати додаткових грошей. Загалом, варіант із замовленням під ключ досить комфортний, оскільки це не вимагає від вас ніяких зусиль, але може створити ускладнення в майбутньому. Та й витратний він. Рекомендуємо його тим, у кого немає часу / бажання попрацювати самостійно, але є гроші.

Більш цікавим виглядає наступне питання: «Скільки коштує створити сайт з нуля, якщо робити його самостійно?». Реалізація проекту своїми руками вимагає, перш за все деяких тимчасових витрат. Ну і бажання, звичайно. Грошей тут багато не потрібно: оплата за користування (якщо обрана платформа платна), хостингу (у випадку з CMS приблизно 500 грн / рік) і, зрозуміло, доменного імені (приблизно 200-350 грн / рік в залежності від обраної доменної зони і реєстратора) .

Можливо, також захочеться прикупити і шаблон. Хоча це не є обов'язковим, оскільки багато платформ містять вбудовані дизайни. Для CMS без особливих проблем можна завантажити шаблон з Інтернету, але тут є підводний камінь: почасти безкоштовні шаблони містять деяку кількість чужих посилань, закодованих або ж відкрито прописаних в коді. Доведеться чистити, якщо не хочете розкручувати чужі ресурси на своєму сайті, віддаючи їм вагу сторінок. Зате безкоштовно.

 

На чому краще робити сайт: CMS або конструктор сайтів?

Те, скільки коштує сайт, багато в чому залежить від вибору платформи. Що CMS, що конструктори бувають як платні, так і безкоштовні. Вартість їх використання приблизно однакова. Вибравши безкоштовну CMS, потрібно купити хостинг під неї і домен. Можливо, доведеться також докупити якісь модулі, які не мають безкоштовних аналогів, але функціонал яких вам вкрай необхідний. Тобто зміст сайту на CMS обійдеться десь в 1000 грн / рік. Плюс мінус.

Конструктори сайтів платні усі. Хто б і що вам не говорив і не обіцяв. Це просто маркетинг. Формула проста: майже скрізь є безкоштовний тариф, користуватися яким безглуздо через його обмеження (наприклад, не можна підключити свій домен або створити більше 5 сторінок тощо). Винятком з цього правила є тільки uCoz. Його цілком реально використовувати без грошей (хостинг і конструктор безкоштовні). Домен підключити можна, але його доведеться придбати. Ці витрати вважаємо константою - домен всюди потрібно купувати. Або ж можна отримати в подарунок при оплаті якого-небудь тарифу (в uCoz теж так). Але зовсім безкоштовно ніхто його не дасть. Якісь гроші в тому чи іншому вигляді викласти необхідно.

З CMS працювати складніше, ніж з більшістю конструкторів. Там ви будете залишені наодинці із собою: встановлюєте платформу, налаштовуєте її, потім хостинг, стежите за всім, встановлюйте / правите / налаштовуєте модулі і плагіни. Тут реально потрібні знання, які не здобути за 15 хвилин. Тому, кажучи про самостійне створення сайту і знаючи, що платити в будь-якому випадку доведеться, краще вже обирати ту платформу, з якою приємніше працювати. А це, однозначно, конструктори. У них весь функціонал доступний “з коробки”, хостинг дають відразу, адмініструвати середовище розробки взагалі не потрібно. Так навіщо забивати собі голову зайвими проблемами?

 

Який конструктор вибрати?

1. uCoz.ua

Оптимальним у всіх відносинах варіантом виглядає uCoz. Навіть якщо ви вирішите перейти на платний тариф (наприклад, «Оптимальний»), то це обійдеться всього лише в $ 48. Зате тут вам в подарунок дадуть домен і преміум-шаблон!

Тобто, в цю вартість входить сам конструктор, хостинг, домен і класний шаблон. Копійки, адже сам по собі SSD-хостинг під CMS коштує приблизно стільки ж.

До того ж, uCoz універсальний. Навчившись працювати в ньому, зможете робити сайти будь-якого типу: візитки, блоги, форуми, магазини або великі портали. Звичайно, для цього потрібен час і накопичені знання, але це того варте. Можна спочатку взагалі нічого не платити, а просто потренуватися на безкоштовному піддомені. У вашому розпорядженні буде майже весь функціонал (крім розширеного SEO-модуля і магазину). В цілому, вигідно,.

2. uKit.com

Також хорошим варіантом виглядає використання uKit. Але він має особливість — користування ним також повністю безкоштовне, але після 15-денного тріалу, знизу вашого сайту буде відображуватись невелике рекламне повідомлення. Активувавши преміум-пакет, ви позбудетесь цієї реклами За ті ж $ 48 / рік ви отримаєте простий і зручний конструктор з візуальним редактором, хостинг і хороший набір можливостей.

Окрім низької вартості користування, розробники регулярно проводять акції, впроваджують знижки. Так що підсумкова ціна його використання може бути без праці знижена ще на 25-50%. Загалом, ціна uKit взагалі поза конкуренцією. Майже безкоштовне і дуже якісне рішення. Платформа орієнтована на новачків і дозволяє робити приголомшливі візитки або ж досить гарні магазини.

Наша думка така, що починати свій шлях в царині Сайтобудування найкраще саме з uCoz або uKit. Нічого простішого / вигідного / функціонального поки що не вигадали. CMS в плані зручності не можуть конкурувати з ними. Та й за кінцевою вартістю створення / обслуговування сайту, по суті, теж.

Висновки

Те, скільки коштує створити сайт, залежить від:

  • обрання шляху його створення: самостійна розробка або ж замовлення у спеціалістів;

  • складнощів проекту при замовленні на стороні, а також від вибору типу платформи в разі, якщо захочете зробити своїми руками;

  • вибору конкретної платформи та від умов її використання.

Звичайно, не варто забувати і про витрачений час, який, як відомо, теж є валютою, конвертованою в гроші. Порада проста: якщо можете, робіть самі, причому краще використовувати для цього uCoz або uKit. Якщо часу немає, тоді йдіть до розробників, але будьте готові до підвищених витрат.

У будь-якому випадку, обійти константу витрат на утримання сайту, рівну приблизно $ 4-5 / міс, не вийде. Хіба що, ви відмовитеся від думки перенесення сайту на свій домен. Але це, як ви розумієте, несерйозно. Для тренування зійде, а для великих справ - явно не згодиться. Загалом, $ 50-60 / рік на підтримку життя 1 нормального сайту вам вистачить, якщо правильно оберете шлях досягнення поставленої мети.


Рейтинг:
Коментарів: 1
avatar
1 Katj • 18:06, 2017-02-25
На мою думку, створювати сайт самому чи замовляти в фахівців, буде залежати від того для чого вам потрібен той чи інший сайт. Наприклад, я створюючи свій інтернет-магазин, не мала ніякого бажання витрачати багато грошей на його створення. Тому для цього обрала конструктор uKit, за допомогою якого я створила свій магазин досить легко і швидко. Тим більше це мені обійшлося набагато дешевше, хоча можна було б спробувати зовсім безкоштовні варіанти конструкторів. Але найголовніше мій сайт получився досить красивий і функціональний, що мене дуже порадувало.
avatar