Розумний підхід до створення сайтів!

Огляд конструктора сайтів SITE123

2017-05-16 13805 5.0

SITE123 – це конструктор сайтів, орієнтований переважно на початківців. Використовується для створення звичайних сайтів та бізнес-сайтів. Блоги, візитки, лендінги та магазини – ось його спеціалізація. Незважаючи на те, наскільки гарно ви уявляєте процес роботи над розробкою сайту, з цією системою ви, так чи інакше,  досягнете гарного результату. Вам зовсім не потрібно розробляти дизайн або працювати з кодом. Тут усе так само, як і в інших подібних сервісах.

Офіційний сайт платформи створений у його ж конструкторі. Ви легко зможете отримати аналогічний результат і для власного сайту. Багато платформ практикують аналогічний підхід у дизайні (він наразі у тренді), тому сервіс не претендує на визнання через оригінальність отриманого результату. Тут все відповідно до сучасних вимог – акуратно, без зайвих елементів та недоліків. В цілому, це – надійний сервіс середнього рівня. Стандарт.

Що ж особливого може запропонувати SITE123? Чим він може схилити користувача на свій бік серед великої кількості подібних сервісів? Давайте разом шукати відповіді на ці питання, якщо, звісно, вони існують.

Дизайн та робота з шаблонами

Після реєстрації вам буде запропоновано обрати тематику майбутнього сайту, що автоматично визначить і шаблон під нього. Окрім категорій загального характеру на кшталт блогу або магазину, тут є й нішеві категорії (бізнес, освіта, резюме і портфоліо, маркетинг, дикі та свійські тварини, мистецтво, послуги, мода, спорт, медицина і т.ін.), кожна з яких містить більше 10 шаблонів. Продивитися їх заздалегідь не можна. Однак, вибір досить широкий. Наприклад, є заготовки під послуги садівника, сантехніка, актора, скульптора та інші, не кажучи вже про звичніші напрямки! Вони тут запропоновані у повному обсязі. Чим би ви не займались, шаблон під вашу нішу тут точно знайдеться.

До речі, рекомендуємо обрати мову для панелі управління одразу ж після вибору шаблону. Це є частиною процесу реєстрації. SITE123 має 15 локалізацій.

Вибір дизайну не відіграє суттєвої ролі, оскільки шаблони відрізняються лише зображеннями в хедерах, кольором фону та, у деяких випадках, структурою. Ці елементи ви все одно змінюватимете. Таким чином, після проведення нескладних маніпуляцій ви легко зможете зробити сайт дизайнера інтер’єру або викладача з шаблону сайту садівника. До речі, усі дизайни адаптивні.

Що ж до налаштувань кастомізації шаблону, тут усе цікавіше. Вкладка «Дизайн» приховує наступні можливості:

  • Шаблони – вибір розмітки макету. Усього тут доступно 13 варіантів на будь-який смак. Змінюється положення та вигляд меню, структура хедера та футера, з’являються сайдбари. Є також і варіант без меню. Ця опція має значний вплив на зовнішній вигляд сайту.
  • Стилі – можливість обрати запропоновану кольорову гаму або скласти власну, змінити стилі посилань, кнопок та оформлення хедера.
  • Шрифти – робота з типографікою. Оберіть шрифти для меню, контенту, заголовків модулів та логотипу, налаштуйте їх розміри. Ви працюватимете з  Google-шрифтами.
  • Опції меню – активація/деактивація відображення блоку з телефоном, пошуку по сайту та соціальними мережами. Тут ви також зможете задати номер телефону та обрати набір соціальних кнопок для відображення (усього доступно 16 сервісів, включно з Twitter, Facebook та ін.)
  • Макети нижнього колонтитулу – активація/деактивація відображення соціальних мереж та списків розсилок у футері. Друга опція потребує налаштування MailChimp – інструменту для організації розсилок.
  • Фавікон та соціальні картинки – вибір іконки для сайту та того зображення, яке бачитимуть користувачі при отриманні посилання на ваш сайт.

Окрім вищезазначених опцій, ви зможете задати формат головної сторінки сайту, відкорегувати назву, вписати девіз і т.ін. Зрозуміло, що речі загального характеру на кшталт зміни фону та вирівнювання контенту, в SITE123 також існують. Можна активувати ефект паралаксу під час скролінгу, прозорість фону та задати висоту головної сторінки (50, 75 або 100%). Останнє дає змогу розгорнути сторінку у повному розмірі або ж, навпаки, зменшити її та зробити компактнішою.

Незважаючи на дещо заплутане початкове враження від ситуації з шаблонами, зручність та глибина налаштування прийшлася нам до вподоби. На жаль, ви не зможете налаштовувати самі блоки. Здається, у SITE123 слід обирати шаблон своєї тематики. Набір блоків та їх розташування дещо там відрізняється. Усе оптимізовано під початківців. Мінімального уявлення про створення сайтів вам вистачить для отримання гарного результату.

У цілому, SITE123 справляє позитивне враження щодо дизайну та налаштування шаблонів. Здивувати він не зміг, однак, порадував зручністю, простотою та гарною якістю шаблонів.

Функціональні можливості

Назва платформи говорить сама за себе. 1,2,3 – і сайт готовий. Насправді, так усе і відбувається. Панель управління тут досить проста. Візуальний редактор специфічний та спрощений: зміни відображаються на сторінці в режимі реального часу, але усі опції редагування сконцентровані у сайдбарі. Тобто, ви не зможете навіть змінити напис, клікнувши на нього. Усі дії, навіть найдрібніші, відбуваються з меню. Спочатку це здається дещо незручним, однак, ви досить швидко звикнете до цього та будете вважати, що так навіть краще. Зіпсувати щось тут досить важко.

У SITE123 є власна родзинка, яку ми раніше не зустрічали на інших подібних платформах. Ви можете обрати тип сайту – односторінковий, в якому усі модулі (блоки) будуть розташовані один під одним (послідовність можна змінювати на власний розсуд), а також багатосторінковий – кожен блок (про нас, контакти, головна і т.ін.) буде виділений на окрему сторінку, формуючи звичну для всіх візитку. Можна взагалі прибрати меню та зробити односторінковий сайт без нього. Використовуючи меню в режимі односторінкового сайту, анкорні посилання на блоки ви отримаєте автоматично, вам не потрібно щось прив’язувати.

Крім того, у  SITE123 ви будете додавати та налаштовувати модулі в меню «Сторінки», що також дещо незвично. Для кожної сторінки-модуля можна задати розташування  - на головній сторінці або на окремій. Ви можете додавати стільки модулів, скільки вам необхідно (в тому числі, й однакових), розміщуючи їх на різних сторінках, якщо є така необхідність. Таким чином, ви сформуєте структуру сайту.

Також для кожного модуля доступні декілька шаблонів виводу (положення тексту, картинки, наявність відео і т.ін.). Чим більше ви будете розбиратися у налаштуваннях SITE123, тим більше приємних речей про цей сайтбілдер ви дізнаєтесь. На перший погляд, він зовсім простий та лінійний, але насправді це не так. Глибина налаштувань тут досить суттєва. За бажанням можна переробити практично усе у відповідності до вашого смаку та потреб.

Давайте розберемо доступні для додавання з меню «Сторінки» модулі:

  • Популярний – модулі, що найчастіше використовуються іншими користувачами;
  • Текст – модулі з різним форматом виводу тексту;
  • Промо – банери з картинкою та текстом;
  • Галерея – 8 типів галерей, що суттєво відрізняються за форматом;
  • Контакти – набір контактних форм;
  • Відгуки – блоки з відгуками користувачів про продукт або послугу;
  • Ресторан – 2 типи меню з цінами для ресторанів;
  • Музика – плеєри  з плейлистами та без них;
  • Блог – 6 типів шаблонів для виводу блогу;
  • Продажі – блоки, пов’язані з продажем товарів або послуг: прайси, магазин, таблиця з цінами, пожертвування і т.ін.
  • Зовнішні сервіси – вивід блоків карт та музичних сервісів.

Насправді, ми зазначили лише частину доступних блоків. Є ще таймери для лендінгів, відео-блоки, різноманітні лічильники, FAQ і навіть хронологічне дерево. Все це представлено декількома візуально привабливими варіантами.

Зазначимо, що ви можете обрати тип відображення для кожного модуля – окрема сторінка або ж частина головної. Це, певною мірою, дозволить управляти структурою блоків сайту.

В цілому, SITE123 містить дуже багато гнучкого та гарного функціоналу для створення якісних сайтів. Але це ще не все. Сервіс дозволяє підключати плагіни різного характеру. Але усі вони розбиті на категорії: аналітичні та маркетингові інструменти, живі чати, а також інструменти веб-майстра. Ось лише деякі з них: Google Analytics/AdWords, Facebook Pixel, LiveChat, Privy, Yandex Webmaster Tools. Основна частина плагінів направлена на збір статистики  та просування готових сайтів. Але з кожним оновленням кількість плагінів збільшується та їх функціонал розширюється.

Кожен активований модуль-блок може бути налаштований у відповідності до ваших потреб. Параметри у них різні в залежності від характеру. Десь треба вписати та відформатувати текст та обрати зображення, десь додати посилання на відео, у галереї – завантажити зображення, а у таймері – задати параметри відліку. Все просто, логічно та зрозуміло.

Нещодавно SITE123 порадував нас ще однією корисною функцією, додавши можливість створення багатомовного сайту. Такий функціонал сьогодні є доступним навіть не у всіх потужних CMS. В першу чергу така опція стане у нагоді тим компаніям, які ведуть свій бізнес у різних країнах.

Але що ж такого особливого нам пропонує цей конструктор? По-перше - можливість додавати до 5 мовних версій до свого основного сайту (їх кількість різниться в залежності від обраного тарифного плану). По-друге - можливість автоматичного перекладу всіх заголовків сайту з основної мови на додаткові. А якщо якіть перекладу не влаштує, то весь контент сайту дуже зручно редагується у спеціальному діалоговому вікні. Ну, і по-третє - це можливість прикріплення окремого доменного імені до кожної мовної версії сайту. Надзвичайно зручний функціонал!

SITE123 виявився функціонально якісним продуктом. Йому вдалося нас здивувати. При всій своїй простоті, платформа пропонує досить широкий асортимент можливостей для створення усіх заявлених в описі типів сайтів. Єдине «але» - великий магазин тут створювати незручно, оскільки товари необхідно додавати вручну. Робити це просто та, за бажанням, можливо, але справа ця досить клопітка.

Резюме: функціонал SITE123 добре підходить для створення початківцями візиток, блогів та ленденгів. Тут багато налаштувань, але усі вони зрозумілі та забезпечують якісний результат.  

Цінова політика SITE123

Ви можете використовувати сервіс безкоштовно, скільки забажаєте, однак, при цьому, у футері буде висіти невеликий банер. Окрім цього, ви не зможете підключити власний домен. Ви отримаєте 500 Мб місця на диску, 1 Гб пропускної здатності сайту та можливість обробки 10 замовлень на товари та послуги. В цілому, безкоштовний тариф підходить для ознайомлення з можливостями сервісу, не більше, але подібна ситуація спостерігається з усіма сайтбілдерами.

Платформа пропонує три платні тарифи, ціни на які не відрізняються демократичністю. Однак, цілком можливо, що для деяких користувачів це не матиме великого значення:

  • Базовий ($35.28/рік) – 10 Гб сховища, 5 Гб пропускної здатності сайту, безкоштовний домен, вимкнення системного банеру та ті ж 10 товарів на місяць для продажу.
  • Просунутий ($56.88/рік) – 30/15 Гб, домен у подарунок та 2 поштові скриньки, можливість реалізації до 50 товарів на місяць.
  • Професійний ($78.48/рік) – 90/45 Гб, домен, 5 поштових скриньок та до 500 товарів на місяць.
  • Золото ($100.08рік) – 270/135Гб, домен, 10 поштових скриньок та до необмежена кількість товарів на продаж щомісяця.

Зазначимо, що на будь-якому з тарифів ви отримаєте домен 2 рівня за умови оплати за рік. Ви можете створювати в системі необмежену кількість безкоштовних сайтів, але переваги обраного тарифу при  оплаті розповсюдяться тільки на 1 обраний проект.

Основна відмінність тарифів – обсяг сховища та пропускна здатність. Кількість магазинних товарів, на наш погляд, суттєвої ролі не відіграє, оскільки робити їх об’ємними у SITE123 – не досить вдала ідея. Їх можна зробити десь на інших спеціалізованих платформах на кшталт Діафана, Юкоза, Нетхауза або Вебасіста. Так ви отримаєте кращий результат.

Вартість тарифів можна порівняти, наприклад, з  Wix, тобто, вона дещо вище за середню. Використання сервісу має зміст насамперед для створення бізнес-сайтів: вартість та функціонал диктують саме такий сценарій.

Чи вигідний SITE123? Так, якщо вам бракує часу та базових знань для розробки сайтів, але є гроші та симпатія до конструктора. У такому випадку,  вартість окупиться досить швидко: ви зекономите час, зусилля та гроші.

Оптимізация та просування (SEO) 

Як і у більшості подібних платформ, основні можливості просування сайту залежать від підключення сторонніх систем аналітики.

Так, у SITE123 є функціонал, що дозволяє прописати мета-теги для пошти (наприклад, для таймеру, але це не є необхідним), кожної сторінки-модуля та усього сайту та створити  sitemap.xml. Це стандартний мінімальний набір, без якого не обійтися, але наявність тільки цього набору не матиме великого значення.

Основна увага приділяється зовнішнім сервісам просування сайтів та соціальним мережам. Це нормально. Для такого підходу створені всі умови: можливості інтеграції усіх популярних соцсервісів, інструменти для розсилки, аналітики та контекстної реклами від  Google.

З іншого боку, ніхто не заважає вам написати SEO-оптимізовані тексти, зробити перелінковку, правильно оформити мета-теги та карту сайту, що, в тій чи іншій мірі, завжди допомагає. Це – своєрідний джентльменський набір, який можна використовувати на будь-якій платформі.

У цілому,  SITE123 виглядає досить привабливо, особливо на фоні конкурентів. У деяких аспектах, він навіть має більше переваг.

Переваги та недоліки, альтернативи

SITE123 пропонує користувачеві цікаву комбінацію переваг, частина яких зустрічається у конкурентів:

  • Великий набір модулів з індивідуальними налаштуваннями;
  • Гнучкі та прості засоби щодо кастомізації дизайну та структури сайту;
  • Інтеграція з великою кількістю соцсервісів;
  • Гарний набір інструментів для просування;
  • Простота редактора.

З недоліків можна зазначити обсяг вибору шаблонів (вони схожі між собою, хоча є досить якісними) та, звичайно, значну вартість тарифів. Усе інше у SITE123 влаштовує користувача. Сервіс дозволяє вирішувати встановлені задачі максимально коротким шляхом.

Альтернативами сервісу, насамперед, можна вважати uKit та Wix. Перший вирізняється втричі меншою вартістю та дуже схожим набором можливостей. Другий – вражаючою якістю шаблонів та розширеним набором можливостей у деяких сферах при порівняній вартості. Хоча, незважаючи на загальну категорію цих систем, підходи до розробки сайтів у них досить сильно відрізняються. Для того, щоб це зрозуміти, достатньо провести у кожній хоча б по 15-20 хвилин.

Таким чином, справа не стільки у вартості, скільки у зручності та здатності конкретного сайтбілдеру вирішити вашу задачу максимально точно та просто. Вам доведеться обирати самостійно. Об’єктивно визначити кращу платформу з цих трьох сервісів досить проблематично – це питання смаку та потреб. Хоча, звичайно, uKit має більш привабливий вигляд, оскільки він втричі дешевший за SITE123. Ми впевнені, що це матиме значну роль в процесі вибору.  

Висновки та рекомендації

САЙТ123 – гідний продукт у своїй ніші. Він – недешевий, продуманий та простий у використанні. Підійде будь-якому користувачу, якому потрібен сайт для власної реклами, просування свого бізнесу або якого-небудь продукту, тобто, комерційний сайт. Якість результату також буде гарною.  Навіть вартість у 100 доларів не є приводом для того, щоб відмовлятися від SITE123, не протестувавши систему.

На користь платформи говорить чудовий баланс між простотою та якістю отриманого результату. Навіть якщо ви зовсім нічого не розумієте у цих сайтах, ви все-одно зможете отримати непогану візитку всього за декілька вечорів. Ця візитка буде не гіршою (а, можливо, навіть, і кращою), ніж у конкурентів. Це не найпотужніший чи найоригінальніший продукт. Однак, з його допомогою ви гарантовано зможете отримати гарну візитку, незалежно від рівня навичок чи його відсутності. У цьому і є основна фішка SITE123.

Безумовно, конкуренти у системи досить серйозні. Однак, якщо розібратися, усі вони суттєво відрізняються від нашого продукту та між собою. Ми маємо на увазі топові пропозиції ніши сайтбілдерів з візуальним редактором на кшталт Юкіт та Вікс.

Рекомендуємо ознайомитися з SITE123. Можливо, саме цей сервіс має всі шанси стати вашою простою перепусткою до наступного етапу розвитку бізнесу. Підводних каменів тут немає: сервіс є саме таким, яким він здається. Це – гідна перевага.


Рейтинг:
avatar