Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Яким має бути сайт для заробітку?

2017-04-22 1885 5.0

Все більше людей йдуть в Інтернет у пошуках заробітку. Цьому сприяє зростання поширеності, доступності і престижності віддаленої роботи, розвиток технологій та економічна криза. Це інтелектуальна праця. Тому тих, хто досягає в ній якихось успіхів, можна автоматично віднести до, як мінімум, до кмітливої частини населення. Але не всі знають, з чого почати та як розгорнути діяльність так, щоб вона приносила і задоволення, і прибуток. Одразу визначимо: всіма нами улюбленої халяви в Інтернеті немає. Щоб опанувати більш-менш пристойні способи заробітку, тут треба наполегливо вчитись, практикуватися і чітко розуміти, яку ви переслідуєте мету.

Найбільш перспективні способи заробітку пов’язані із створенням сайтів. Під власні проекти чи на замовлення. Так чи інакше, якщо ви бажаєте отримувати з Інтернету пристойний прибуток, вам доведеться навчитися створювати сайти та розібратися у суміжних дисциплінах (просування, алгоритми наповнення, кодинг та інше). Створення та обслуговування успішних сайтів – це ціла кухня з купою різноманітних нюансів. Вам не обов’язково досконало вивчати всі її ланки. Але хоч в чомусь бажано бути спеціалістом та мати загальне уявлення про всі інші частини процесу.

Яким має бути якісний сайт?

Сайт без відвідувачів – мертвий проект. Що ж приваблює людей? Багато чого. Дизайн, зручність інтерфейсу, але насамперед – якість контенту. Погодьтеся, переходячи за посиланням із пошукової системи на сайт, ми йдемо туди за інформацією. Ніхто з нас наперед не знає, який у сайту буде дизайн і все інше, ми шукаємо корисні публікації за поточною необхідністю. Якщо знаходимо щось потрібне, то залишаємося. Можливо, навіть у закладки додаємо. Якщо бачимо нісенітнецю, швидко тікаємо знову до пошукової видачі. Ось і вся логіка.

Але за такою простою схемою успіху стоїть чимало роботи, яку доклали розробники ресурсу: програміст, верстальник, спеціаліст із просування, дизайнер, копірайтер. Або ж одна людина, що своїми силами зуміла впоратися з усіма етапами створення якісного сайту. Здебільшого, за серйозними ресурсами стоять цілі команди, які майже кожного дня оновлюють контент, виправляють помилки та баги, покращують якісь окремі елементи сайту тощо. Це праця, що потребує конкретних навичок і терпіння.

А для чого, запитаєте ви, потрібно прикладати стільки зусиль? Все просто: тільки так можна заохотитити відвідувачів. Конкуренція майже в усіх нішах дуже серйозна. Примітивні сайти із кривим дизайном та двома написаними швидкоруч статтями, що складаються переважно із ключових слів, нікому давно вже не цікаві. За аудиторію треба боротись, якщо бажаєте жити на кошти, принесені цим видом діяльності.

А з міцним потоком трафіку можна заробити чимало. Отримавши його, зможете використати майже будь-який із шляхів монетизації. Правило просте: немає трафіку, немає заробітку. Хоча б через це треба робити сайти для людей: гарні, зручні та дійсно корисні. Тільки так ви зможете завоювати довіру аудиторії. Ніяких проявів халатності з вашого боку не повинно бути.

Припустимо, ви маєте якісний сайт із пристойним стабільним напливом як нових, так і більш-менш постійних відвідувачів. Як заробити на цьому? От про це зараз и поговоримо.

Як почати заробляти на сайті?

Існує багато різноманітних способів перетворити трафік на прибуток. При чому, зробити це так, щоб інтереси відвідувачів не були порушені. Бо, якщо ви, наприклад, завішаєте увесь видимий простір банерами з рекламою, то трафік може суттєво зменшитися. Люди тікатимуть з вашої новорічної ялинки у вогниках на конкурентні ресурси, власники яких мають більш чітке відчуття міри у монетизації. Отже, почнемо.

1. Продаж посилань

В Інтернеті існує чимало ресурсів, що спеціалізуються на організації купівлі/продажу посилань – посилальні біржі. Веб-майстри на них виставляють на продаж місця для чужих посилань на своїх сайтах. Оптимізатори ж купують їх для того, щоб покращити пошукові показники власних ресурсів. Цей вид заробітку актуальний для тих, у кого вже є сайт із стабільним трафіком. Ваші посилання матимуть вагу, на них буде попит. Купувати ж можна навіть на початкових етапах існування сайту, але посилань не повинно бути дуже багато. За їх якістю теж треба пильно слідкувати, інакше замість зростання пошукових позицій можна отримати прямо протилежний результат.

Як би там не були, не завадить врахувати наступне:

  • Не варто виставляти на продаж більше 3 посилань з однієї сторінки вашого сайту;

  • Категорично відмовляйтеся розміщувати у себе посилання на неякісні сайти;

  • Бажано розміщувати посилання на ресурсах, схожих на ваш за тематикою;

  • Продаж посилань із молодого сайту може негативно вплинути на його відносини із пошуковиками. Якщо вже дуже кортить продати, то погоджуйтеся робити це тільки для якісних сайтів-замовників.

У цілому, торгівля посиланнями – досить вигідне зайняття. Але підходити до нього треба помірковано, особливо на ранніх етапах життя ресурсу.

2. Контекстна реклама

Це один з найбільш популярних способів монетизації сайту. Такий тип реклами не шкодить вашому сайту, його основна перевага – тематичність. Користувачам вона може бути навіть корисною, бо здатна допомогти обрати вигідну пропозицію придбання того чи іншого товару. Найбільш потужними системами для розміщення контекстної реклами є Рекламна Мережа Яндексу та Google AdSense.

Для того, щоб розмістити у себе контекстну рекламу, треба зареєструватися на одному із таких сервісів та вставити виданий вам код на сторінку вашого сайту. Гроші капатимуть за кожен перехід за посиланням, що криється за рекламним банером. До речі, не рекомендуємо поєднувати об’яви з різних систем. Тестуйте користь від їх розміщення по черзі.

Нюанс тут один: для того, щоб розпочати заробляти на контексті, ваш сайт повинен мати доволі високі показники відвідування. Наприклад, до Яндексу приймаються сайти, що мають не менше 500 унікальних відвідувачів за добу. У Гугла такого плану обмеження не існує, але існує ліміт мінімальної суми коштів, які можна вивести.

Висновок простий: контекстна реклама вигідна, але навряд чи на ній можна пристойно заробити, не маючи стабільного потоку відвідувачів.

3. Продаж товарів або послуг

Цей спосіб є потенційно найбільш прибутковим з усіх, але і найскладнішим в реалізації. Звісно, для того, щоб заробляти на продажу чогось, не є обов’язковим утримання складу з товарами. Ви можете продавати чужий товар, домовившись із дистриб’ютором: розміщуєте у себе його позиції, отримуєте замовлення, перенапрявляєте їх на постачальника товару, він продає, а ви маєте різницю у вартості в кишені. Можна і так робити.

Також ніщо не заважає вам продавати інформаційні продукти. Наприклад, ваш сайт присвячений психології або тонкощам розведення домашніх тварин. Ніщо не заважає попутно виставити на продаж тематичну літературу або якісь курси тощо. Ненав’язливий та логічний крок. Відвідувачі оцінять зручність, а ви заробите. Тобто торгівля в Інтернеті не обов’язково повинна означати створення гіпермаркету, аренду складів, закупівлю товару, організацію логістики та всіх інших речей.

Але, звісно можна піти і традиційним шляхом. Але це ризик. Вам знадобиться зручний магазин с якісним дизайном, контакти із постачальниками, оновлення асортименту, видумування заохочувальних акцій, ведення переписки з клієнтами, прийом дзвінків, менеджер, можливо, та ще багато усього іншого. До масштабного бізнесу, який включає фінансові ризики, треба підходити серйозно. Таке задоволення обійдеться значно дорожче. Але, якщо все зробити правильно, то і прибутки можна очікувати відповідні рівню вкладених зусиль.

4. Партнерські програми

Такий вид заробітку підійде лише для сайтів з потужним напливом відвідувачів. Ви можете реєструватися у партнерських програмах та викладувати їх реламні матеріали у себе на сайті. Бажано, щоб тематика продукту більш-менш відповідала спрямуванню вашого сайту. Щоб органічно виглядало. Наприклад, у вас сайт, присвячений садівництву. Ви приєднуєтеся до партнерки, де зможете отримувати процент із продаж садової техніки.

Нюанс тут теж, звісно, є: ви заробите лише в тому випадку, якщо відвідувач після переходу на сайт партнера придбає товар. В цьому і складність. Вам треба якось переконати людину купити товар вашого партнера. Зате і прибуток може бути досить високим. Спробувати варто, ви нічим не ризикуєте. Тільки партнерку обирайте помірковано.

5. Продаж рекламних банерів

У цьому випадку матимете 2 шляхи: користуєтеся тизерними мережами або ж шукаєте рекламодавців самостійно. Останній варіант є потенційно більш цікавим і прибутковим, але вам доведеться попітніти, аби знайти гарних рекламодавців. Вони віддають перевагу співробітництву із власниками якісних сайтів, схожих за тематикою з їх ресурсами.

Якщо показники вашого сайту поки що зірок із неба не хватають, або ж не виходить знайти чи не має бажання/часу на пошук пристойних рекламодавців, то скористайтеся послугами тизерних мереж. Їх дуже багато. Це автоматизовані системи, учасники яких платять за вхідний трафік, що надходить із тизерних оголошень (картинка, мотивуючий текст плюс посилання на сайт замовника реклами, зашите  у банері). Схема заробітку проста:

  • Реєструєтеся у тизерній мережі;

  • Розміщуєте у себе на сайті оголошення;

  • Отримуєте фіксовану оплату за переходи ваших відвідувачів за кліком по рекламному блоку.

Такий вид заробітку вважається доволі прибутковим, але використовуйте його помірковано. Не перетворюйте ваш сайт на Лас-Вегас. Це лякає відвідувачів. До того ж, переходячи на сайти рекламодавців, вони можуть і не повернутися до вас. Так би людина, можливо, ще почитала ваші матеріали, залишила відгук тощо, покращуючи поведінкові показники. А в разі переходу вона може просто зникнути і не повернутися, захопившись новою хвилею інформації. Акуратно розміщуйте банери, не втрачаючи почуття міри.

Висновки

Як бачите, заробити на створенні власного сайту дуже реально. Варіантів маса, ми перелічили лише найбільш популярні та дієві. Але, щоб і як ви не робили, для стабільного заробітку необхідно мати якісний ресурс. Це умова успіху №1.

Отже, як створити сайт для заробітку власними силами? Найбільш простим способом є використання конструкторів сайтів. Такий підхід заощадить вам масу часу та сил. Вам не доведеться опановувати мови програмування, думати над дизайном, адмініструвати хостинг, окремо слідкувати за статусом домену, розбиратися у базах даних тощо.

Конструктор сайтів – це коробкове рішення, яке вже містить усе необхідне для створення сайту. Якість результату залежить більше від рівня самого сайтбілдера, ніж від вашого досвіду та навичок. Взагалі, можна підібрати платформу на будь-який смак: простішу/потужнішу, безкоштовну/платну, з бонусами чи без. Ми навмисне не станемо приводити приклади кращих сервісів, щоб не це не виглядало рекламно. Просто повірте: використання якісного конструктора сайтів – найбільш вигідний та зручний спосіб почати заробляти в Інтернеті. Ви зможете зосередитися виключно на наповненні сайту контентом, не витрачаючи сили та час на організаційні питання. Швидкий та зручний старт.

За 5 хвилин Google вам чимало розповість про даний тип систем. Обирайте за смаком. Рекомендуємо зареєструватися у кількох сервісах. Просто для порівняння, складання загального уявлення про ці системи. Так ви зможете більш точно обрати потрібну саме вам. Успіхів!

 


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Обираємо конструктор сайтів з безкоштовним хостингом та доменом
Приклади сайтів фотографа, створених в uKit
Що таке хостинг та домен
Що таке біткоіни (Bitcoin)?
Правильні налаштування індексації інтернет-магазинів
Як зробити сайт для дитячого садочка безкоштовно
avatar