Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Як зробити веб-сторінку привабливою

2017-04-24 3299 5.0

Дизайн сайту  це один із найважливіших аспектів, який впливає на популярність або ж непопулярність створеного сайту. Саме від того, наскільки привабливою буде веб-сторінка, залежить успіх ресурсу, його затребуваність, популярність та функціональність. Погодьтеся зовнішньо привабливий сайт має більше шансів на успіх. І це зовсім не дивно. Не дарма ж люди кажуть, що «зустрічають за зовнішністю». Цей відомий вислів можна застосувати й до процесу створення сайтів, адже, саме від того, як виглядає веб-сторінка, залежить як кількість користувачів, які будуть заходити сюди ще не один раз, так і загальний процент відвідувачів, які залишають сайт назавжди, якщо перше враження було негативним.

На сьогоднішній день, існує чимало способів надати привабливості веб-сторінці. В той же час, існують і загальні UI принципи, користуючись якими ви гарантовано отримаєте якісний результат. Давайте поглянемо на основні поради щодо того, як зробити сайт візуально привабливим та заохотити користувачів відвідати його знову.

1. Логотип та його значення

Незважаючи на те, за якою тематикою ви відкриваєте сайт, без логотипу вам точно не обійтись! Саме логотип є ознакою або ж, свого роду, емблемою, вашого проекту, завдяки якій пвідвідувачі зможуть краще запам’ятати назву вашого сайту, а також виділити з-поміж багатьох інших подібних джерел.

Логотип

Зважаючи на умови зростаючої конкуренції, логотип вашого сайту – це не просто побажання, а необхідність. Саме він має бути відображений на головній сторінці. Логотип має запам’ятатися з першого разу,  а також бути чітким та якісним.

2. Легка та зручна навігація по сайту

Для того, щоб ваш веб-ресурс був максимально привабливим, вкрай важливо зробити його легким та зручним у використанні. Не слід забувати, що відвідувачами вашого сайту можуть бути користувачі різних вікових категорій, а тому, слід враховувати потреби та досвід більшості з них. Згідно рекомендацій експертів у сфері веб-дизайну, не слід недооцінювати важливість навігації, адже переважна кількість користувачів надає перевагу тим ресурсам, які є більш зрозумілими та легкими. Цінуючи свій час та зусилля, їм набагато легше знайти більш привабливий та легкий у навігації ресурс, ніж витрачати дорогоцінні хвилини або ж години для того, щоб розбиратися з вашим конкретним сайтом.

Навігація сайтом

Яким би важливим не здавалося вам перелінкування (а воно і справді є важливим), не варто перевантажувати сторінку великою кількістю посилань. Розміщуйте лише ті лінки, які справді мають значення та можуть допомогти користувачам знайти необхідну інформацію за найбільш короткий час.

 3. Кольорова гама та її значення при розробці дизайну сайту

На що звертає увагу відвідувач у процесі вибору сайту для подальшого користування? Безумовно, контент є метою переважної кількості користувачів, які шукають відповідну інформацію. Однак, для того, щоб передати важливість контенту та представити його у найбільш привабливій формі, дуже важливо звертати увагу на загальну кольорову гаму ресурсу та поєднання кольорів у цілому.

Кольорова схема

Досвідченим веб-дизайнерам вдалося довести, що кольорова гама сайту має значний вплив на його відвідуваність, популярність та ефективність. У той же час, не слід робити ваш сайт занадто яскравим та перевантаженим розмаїттям кольорів.

Уникайте використання кольорів, які будуть відволікати увагу користувачів від найважливішого аспекту – контенту. У процесі розробки дизайну сайту, краще приділити належну увагу дещо нейтральній та навіть стриманій кольоровій гамі, яка, в той же час, зробить акцент на найбільш важливих для користувача розділах. До того ж, саме кольорова схема зазвичай надає веб-сторінці сучасного стильного вигляду та привабливості. А саме це вам і потрібно, чи не так?

4. Адаптивність

Адаптивний дизайн – це тренд, без якого просто неможливо уявити собі ідеальний, функціональний, привабливий та сучасний сайт. Не секрет, що більшість людей використовують сучасні засоби комунікації, як, наприклад, смартфони, планшети, ноутбуки тощо. Саме ці прилади допомагають їм не тільки  бути на зв’язку з іншими людьми, але й залишатися у курсі останніх новин та повідомлень від колег та родичів, де б вони не знаходились.

Адаптивний дизайн

Розуміючи важливість цього аспекту, багато розробників намагаються зробити сайти адаптивними, тобто, такими, які будуть виглядати привабливо, зручно та зрозуміло на будь-якому екрані, незалежно від його розміру. Таким чином, адаптивні сайти суттєво збільшують кількість користувачів та, відповідно, рівень конверсії.

5. Візуальне сприйняття

Візуальне сприйняття сайту дуже тісно пов’язане із тим, як саме користувач розуміє основний месседж ресурсу. Існує теорія, заснована на, так званому, принципі ієрархії, який грунтується на твердженні, що будь-який користувач помічає елементи сайту окремо, не зв’язуючи їх між собою.

Цей комплекс елементів активує певні зони у мозку, які відповідають за цілісне враження від сайту. Ви будете здивовані тим, наскільки ця теорія працює! Справа у тому, що одні елементи можуть здаватися більш важливими для конкретної людини у порівнянні з іншими. Саме тому, кожен користувач звертає увагу на різні групи елементів. В той час, як деякі з них мають досить специфічне значення (як, наприклад, посилання, що закликають до дії), інші підкреслюють важливість комунікаційних аспектів (такі, як форуми, чати, огляди, форми зворотного зв’язку тощо). Таким чином, вкрай важливо правильно розподілити місце серед цих елементів на вашому сайті, зважаючи на його тематичне спрямування та пріоритетність.

6. Контент

Нарешті, слід зупинитися на такому аспекті, як контент. Саме він має найбільш важливе значення для користувача, адже, основною метою кожного відвідувача є пошук інформації. Ваш контент має бути цікавим, зрозумілим та правильно структурованим. Для цього зверніть увагу на правильність розташування параграфів, пробілів, пропорційне та доцільне використання відео, фото та інших зображень.

Контент

Не варто перевантажувати сторінки вашого сайту великою кількістю графічних елементів або ж відео. В той же час, зображення, які ви використовуєте, мають бути якісними, а параграфи стислими та зрозумілими. Основна задача – правильно та чітко викласти суть вашого сайту та зробити контент якомога зрозумілішим для кожного користувача.

Висновки

Для того, щоб ваша веб-сторінка стала справді привабливою, дуже важливо звернути особливу увагу на її дизайн. Проте, іноді розробити ефективний дизайн сторінки самостійно стає справжньою проблемою для користувача. Дякуючи сучасним конструкторам сайтів (на кшталт uKit), процес розробки дизайну сайту стає набагато легшим та зручнішим. Ці сервіси мають вбудовані шаблони, які містять оптимальне з точки зору UI/UX форматування. Тому, рекомендуємо вам звернути на них увагу, якщо ви справді хочете зробити ваш сайт максимально привабливим та функціональним.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Як створити свій форум безкоштовно?
Пошукові системи України
Безкоштовний хостинг - переваги та недоліки
Як створити власний блог в інтернеті? Самостійно!
Огляд конструктора сайтів Nethouse
Як вибрати хороший хостинг для свого сайту
avatar