Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Як перенести сайт на інший хостинг

2018-03-06 296 5.0

Невірно обраний хостинг - поширена проблема серед веб майстрів - початківців. Ввести в оману може реклама, поради інших користувачів, брак досвіду і т.ін. Помилку можна виправити шляхом перенесення сайту на іншу платформу. Однак, така операція часто обертається новими проблемами, вирішення яких передбачає втручання фахівців служби підтримки хостера.

Алгоритм переносу

Якщо сайт з'явився нещодавно, то при його перенесенні не варто ні про що турбуватися. Навіть, якщо виникнуть труднощі, їх можна спокійно усунути і доробляти веб-ресурс далі вже на іншому хостингу. Але якщо ваш сайт вже став популярним, то невірне перенесення може істотно зашкодити його позиціям в пошуковій видачі.

Алгоритм переносу сайта:

 1. Знайдіть хостинг, який вам підходить. Ви вже знаєте, чого бракувало попередньому сервісу, тому можливість помилки зменшується.
 2. Скопіюйте файли сайту за допомогою FileZilla або вбудованого файлового менеджера.
 3. Експортуйте базу даних. Краще зробити це за допомогою phpMyAdmin в панелі управління на хостингу, так буде набагато швидше, ніж через FTP-клієнт.

Ви забрали всі дані свого сайту зі старого хостингу - тепер інформацію потрібно імпортувати на нову платформу.

 1. Створіть базу даних у панелі нового хостингу. Задайте їй ім'я та пароль.
 2. Внесіть зміни до конфігураційного файлу. Наприклад, у WordPress назва, шлях і пароль від бази даних прописуються у файлі wp-config.php.
 3. Зайдіть у базу даних нового хостера. Через phpMyAdmin імпортуйте файли бази даних, завантаженої з попередньої платформи.
 4. Створіть у панелі управління новий домен. Через кілька хвилин будуть створені каталоги, в які необхідно завантажити файли сайту, перенесені з попереднього хостингу.

Файли сайту знаходяться у відповідних каталогах, база даних завантажена, в конфігураційний файл внесені необхідні зміни. Останній крок -  зазначити DNS, які повідомить новий хостер, у панелі управління доменного реєстратора. Після виконання прив'язки необхідно зачекати, поки відомості про DNS оновляться.

Помилки при перенесенні сайту

В теорії все виглядає просто та зрозуміло: вивантажив базу, відв'язав домен, завантажив базу, прив'язав домен. На практиці ж іноді виникають помилки, за виправленням яких доводиться звертатися до служби технічної підтримки.

Тут існує небезпека, що якийсь час сайт буде недоступний. Відвідувачі можуть і зачекати (хоча це значний недолік сайту), а ось пошукові роботи, які виявили недоступні сторінки, можуть виключити їх з індексації.

Найбільш поширені помилки:

 • З папки з файлами сайту не видалена «заглушка» хостера - файл index.html.
 • Невірне кодування бази даних при експорті чи імпорті. Сайт відображається у вигляді незрозумілих символів.
 • Необхідні зміни не внесені до конфігураційного файлу CMS (для виявлення помилки необхідно передивитися документацію до системи).
 • Помилка підключення до бази даних - неправильно вказані дані доступу.

Швидкість виправлення зазвичай залежить від знань веб-майстра та оперативності технічної підтримки. Однак, часом виникають такі труднощі, що закрадається думка про те, що ви перебуваєте в рабстві у старого хостера і відпускати вас він не має наміру.

В кінцевому рахунку, всі проблеми вирішуються і сайт працює нормально, але витрачений на перенесення час і збільшення сивого волосся ще довго будуть викликати жалкування на кшталт «навіщо я взагалі вплутався в цю авантюру».

Тому при створенні сайту краще витратити декілька днів на вивчення відгуків про хостинги, знайти оптимальний варіант і тільки після цього прив'язувати доменне ім'я та створювати базу даних. Таким чином, перенесення сайту - це технічно можливе завдання, але буде краще, якщо вам ніколи не доведеться його вирішувати.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Що таке хостинг та домен
Створити сайт самостійно — скільки це коштує?
Треба зробити сайт для фірми?
Як вибрати хороший хостинг для свого сайту
Як зробити сайт для дитячого садочка безкоштовно
Огляд конструктора сайтів SITE123
avatar