Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Огляд конструктора сайтів Webnode

2017-04-25 2079 4.0

Конструктор сайтів Webnode функціонує з 2008 року, однак на вітчизняному ринку він відомий не так давно - приблизно з 2013 року. Розробником сервісу є чеська компанія Westcom, яка займається створенням онлайн-додатків. В рамках своєї діяльності фахівці компанії розробили систему, яка спрощує процес управління сайтом, з якої згодом і виріс повноцінний конструктор Webnode.

Переваги

Процес створення сайту починається разом з реєстрацією на сервісі: ви вводите адресу, e-mail, який буде додано до контактів, а ткож пароль. Після реєстрації від вас вимагається здійснити попередні налаштування, де вам потрібно вибрати тип сайту, шаблон і структуру.

За типами сайти на Webnode діляться на три звичні категорії:

  • Особистий сайт.
  • Бізнес-сайт.
  • Інтернет магазин.

Залежно від обраного типу сайту, відрізняються і шаблони. Варіантів оформлення сайту небагато, зайвої красою вони похвалитися не можуть, але виконані шаблони професійно, до того ж без проблем відображуються на екранах мобільних пристроїв.

Якщо вам не подобається те, як сайт виглядає на маленькому екрані, в налаштуваннях ви можете вручну налаштувати мобільний шаблон. Міняти шаблони можна на вже створеному та опублікованому сайті.

Додавати нові елементи на сторінку можна шляхом звичайного пересування блоку мишкою (технологія drag-and-drop). Робота проводиться в візуальному редакторі, тому зміни відразу відображуються на сторінці, так що ще до публікації веб-майстер бачить, що вийде в результаті. Для оцінки зовнішнього вигляду сайту та його адаптованості під різні екрани можна використовувати функцію попереднього перегляду - вона доступна на верхній панелі.

Окремо варто відзначити базу знань. Керівництво для користувачів супроводжується скриншотами, на яких наочно продемонстровано, що потрібно робити для зміни шаблону, додавання віджетів або виконання будь-яких інших операцій з сайтом.

Недоліки

Головний недолік конструктора Webnode - високі ціни на послуги. Оплата здійснюється в доларах, в результаті чого реєстрація домену на один рік в зоні .com коштуватиме майже 19 доларів. Для порівняння, на інших реєстраційних майданчиках домен в зоні .com можна зареєструвати за 130 грн.

Дивують і високі ціни на преміум-тарифи. Вартість варіюється в залежності від типу сайту і можливостей. Стандартних тарифів три:

  • Міні.
  • Стандарт.
  • Профі.

Подивимося на ціни: тариф «Міні» для створення власного сайту обійдеться в 6,95 $ в місяць. Для порівняння, на uKit за 5 $ в місяць можна зняти всі обмеження і побудувати інтернет-магазин. Тут же мінімальний тариф для інтернет-магазину коштує 9,95 $. За ці гроші ви отримаєте 300 Мб на диску, обмеження трафіку до 3 Гб і можливість додати 100 товарів. Щоб розмістити на сайті більше 1000 найменувань товарів, доведеться переходити на тариф «Стандарт», а це вже 24,95 $ в місяць.

Засмучує відсутність інтеграції з деякими соціальними мережами. З Facebook і Google конструктор дружить, дозволяючи швидко додавати кнопки «Мені подобається» і «Google + 1», а ось для розміщення віджетів «ВКонтакте» доведеться використовувати функцію вбудовування коду. З «Однокласниками» така ж історія: щоб додати віджет групи, доведеться вбудовувати код на сторінку.

Нічого складного в цьому немає, до того ж процес вставки коду докладно описаний в керівництві, але користувачам-початківцям було б зручніше додавати віджети соціальних мереж так само, як кнопку мені подобається від Facebook - одним кліком.

Викликає деякі питання і структура панелі управління. Вона зручна, але трохи застаріла, якщо порівнювати з редакторами інших сучасних конструкторів. Хоча основні елементи розташовані досить логічно, проте іноді трапляються винятки.

Наприклад, в розділі «Налаштування» зазвичай розміщуються інструменти, що дозволяють прописати для сторінки мета-теги, налаштувати доступність сайту. У редакторі Webnode, в цьому розділі ви можете налаштувати верхній і нижній колонтитул, а також змінити контактні дані. Заголовок сторінки, її адреса і опис вказуються в розділі «Властивості». Начебто логічно, але незвично, якщо у вас є досвід взаємодії з іншими конструкторами.

Висновок

Webnode можна було б сміливо ставити в ряд зручних і функціональних конструкторів, які пропонують швидке створення гарного сайту, якби не надзвичайно висока вартість преміум-тарифів. Віддавати 7 $ за 300 Мб дискового простору, коли інші конструктори пропонують 400-500 МБ безкоштовно, як мінімум нерозумно і марнотратно.

Нічого надприродного в рамках платних тарифів не пропонується: є преміум-підтримка, можливість захистити сторінки паролем, 1 поштова скринька, резервне копіювання і адаптація під мобільні екрани. На інших конструкторах теж все це є, так що неясно, чим обґрунтовуються ціни.

Але якщо відволіктися від фінансового питання, то сервіс цілком придатний для створення якісного веб-ресурсу. Простий редактор з можливістю вставляти віджети зі сторонніх сервісів, зручна, хоча трохи застаріла, панель управління - при бажанні веб-майстер може зробити привабливий сайт. Детальніше про цей конструктор ви можете дізнатися з рецензії Webnode на Site-builders.ru.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Приклади сайтів, створених у Wix
Створення сайту в конструкторі uKit - покрокова інструкція
Технічна оптимізація сайту
Приклади сайтів, створених у Jimdo
Приклади сайтів-візиток, створених в uKit
Скільки коштує створити сайт з нуля. Зробити самостійно або замовити під ключ?
avatar