Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Огляд конструктора сайтів Ucraft

2018-07-09 1268 5.0

Ucraft – платформа для створення сучасних бізнес-сайтів, портфоліо, лендінгів і магазинів. Цей конструктор має свіжий, лаконічний та цікавий вигляд. Сервіс можна використовувати безкоштовно та безстроково. Для того, щоб мати змогу скористатися повним пакетом можливостей, необхідно придбати тарифний пакет.

Представники малого та середнього бізнесу - категорія користувачів, яка найбільше зацікавлена ​​в можливостях Ucraft. Крім того, сервіс приваблює розробників клієнтських сайтів, дизайнерів, фрілансерів, оскільки тут є White Label, але про це ми поговоримо пізніше.

Дизайни та робота з шаблонами

Після реєстрації вам запропонують обрати тип майбутнього сайту (лендінг, звичайний сайт або магазин). Залежно від вибору, система покаже відповідний набір шаблонів: 54 для сайту, 21 для посадочних сторінок і 20 для магазину. Розробники регулярно оновлюють колекцію шаблонів (додають нові, прибирають старі). Тому кількість дизайнів може збільшитися на момент прочитання даного огляду.

Шаблони можна сортувати за різними категоріями: портфоліо, бізнес, заходи, спорт, здоров'я, дизайн, весілля, ресторан, подорожі, блог і т.ін. В принципі, виходячи з назв категорій, ви можете зрозуміти, для створення яких сайтів самі ж розробники рекомендують використовувати Ucraft. Кожен шаблон містить демо-контент, що значно спрощує створення сайту - у вас перед очима буде вдалий приклад.

Перед тим, як зробити вибір, можна подивитися живе прев'ю. Всі дизайни адаптивні, тобто, вони коректно відображають контент і на ПК, і на мобільних пристроях без додаткових зусиль з боку користувача. В процесі роботи можна змінити шаблон на інший в будь-який момент, що дуже зручно.

Крім очевидних можливостей редактора, здатних значно покращити дизайн сторінок, Ucraft пропонує додатковий елемент - інструменти дизайнера. Вони знаходяться в дашборді. Ця панель дозволяє за замовчуванням налаштувати стандартні параметри для трьох елементів, що здійснюють значний вплив на зовнішній вигляд сайту:

 • Типографіка - детальне налаштування заголовків H1-H6 та оформлення параграфів. Можна обрати шрифт для кожного найменування, стиль, висоту рядків, інтервал між літерами. Таким чином, ви отримаєте уніфіковану шрифтову схему для вашого сайту.
 • Комплект UI - створення / оформлення дизайну кнопок і полів для сайту (форма, пошук, текст, опції). Можна налаштувати межі, розміри, шрифти, кольори та стилі при наведенні курсору миші. Створені стилі будуть використовуватися на сайті за замовчуванням.
 • Макет - вибір ширини сторінок сайту за замовчуванням і детальне налаштування взаємного розташування між блоками та елементами. Можна вказати в пікселях відстань між колонками, блоками, елементами для звичайної та мобільної версії сайту.

Інструменти дизайнера прості у використанні та дозволяють значно унікалізувати дизайн сайту. Навіть стоковий шаблон без змін виглядає інакше після правки цих параметрів.

А ще в редакторі є панель ефектів - появи, обертання та паралаксу. Їх можна застосовувати до будь-яких блоків. Просто перетягніть значок бажаного ефекту на робочу область, і все запрацює. Блоки та елементи з накладеними ефектами відмічені значком «fx».

Кольорова палітра також виведена в окремий пункт для швидкого доступу. Це дуже зручно. Можна обрати 2-3 основних кольори (включно з градієнтами) для сайту і потім швидко розфарбовувати все, що потрібно. Просто перетягніть кольорову краплю на блок і він зафарбується так, як вам необхідно.

Що ж ми маємо в підсумку? У Ucraft гарні шаблони - досить привабливі, з грамотною структурою, адаптивні, з демо-контентом. Можливості щодо кастомізації дизайну тут значно вищі за середні. Інструменти дизайнера вражаючі за своєю суттю - покращити дизайн сайту тут можна навіть не маючи особливого досвіду. Ефекти, варіації з кольоровою гамою, структурою та дизайном окремих блоків - все реалізовано на гідному рівні.

Функціональні можливості

Функціональність Ucraft розподілена між візуальним редактором, віджетами, інтеграціями зі сторонніми сервісами та можливостями дашборду. З точки зору організації робочого простору, конструктор гарний - все зручно, легко знаходиться та чітко сортується за призначенням. Ергономіка на гідному рівні, користувач швидко звикає до інтерфейсу.

Кожна сторінка сайту складається з блоків та окремих елементів - віджетів, які можна додавати перетягуванням в робочу область в довільних комбінаціях. Крок за кроком, ви зможете оформити необхідну кількість сторінок із функціональністю, що відповідає їх контексту. Базовими одиницями є елементи, які розподілені на декілька груп.

Крім елементів, в Ucraft доступний широкий набір блоків з готовим оформленням для хедера та основної частини сторінок. Додаючи такий блок, ви отримуєте значну частину вдало представленого контенту. Залишається лише замінити демо-інформацію на власну. За такої умови, про дизайн турбуватися не варто - він уже на високому рівні.

Кожен блок має панель стандартних налаштувань: вирівнювання контенту, фон (зображення, відео з Youtube, можна вказати ступінь прозорості), повне приховання блоку від показу. Також можна оформити дизайн / структуру та зберегти блок у колекції. Цікаво й те, що можна налаштувати видимість блоку для країн, міст або IP-адрес за ознаками включення або виключення. Також можна приховати показ на ПК або мобільних пристроях. Такі гнучкі налаштування корисні для тих, хто має намір створити багатомовний сайт.

Клікнувши по будь-якому елементу, ви отримаєте список операцій,  які можна до нього застосувати. Для тексту - це панель редактора, для зображення - додавання посилання, обрізаного зображення, зміна розміру і відображення для різних типів пристроїв і регіонів. Щодо форм, тут більше налаштувань - можна окремо задати шрифт, межі, відступи, розміри, поля, кольори та правила вирівнювання для полів форми та кнопки під нею. Також ви можете змінювати ширину і висоту контейнерів з окремими елементами всередині блоків.

Окремо варто зазначити функціональність віджетів блогу та магазину. Вони, по суті, відповідають за створення цілих типів сайтів.

Ucraft підходить для організації блогу: тут можна налаштувати порядок сортування матеріалів, їх кількість на одній сторінці та в ряду, а також горизонтальні / вертикальні відступи між прев'ю сусідніх статей. Можна змінити й кольори дрібних елементів - тегів, тексту категорії, підпису автора, дати і т. ін. До речі, сам по собі текстовий редактор якісний, форматувати текст в ньому легко і приємно. Є можливість налаштування публікації за розкладом. Зовні стрічка новин має привабливий вигляд. Загалом, блог тут є повноцінним, його реально можна використовувати не тільки як додаток до візитки або магазину, але й в якості самостійного проекту.

Функціонал магазину в Ucraft реалізований добре як для системи з візуальним редактором. Як і у випадку із блогом, ви можете гнучко налаштувати макет вітрини - кількість продуктів, колонки, відступи, відображення назви, зображення, опису товарів, категорій, цін, набору та дизайну кнопок, співвідношення сторін екрану (4:3, 16:9 і т.ін.), відступів між усіма елементами та інше. Те ж саме можна робити із сторінкою кожного окремого товару: обрати, які елементи будуть відображені (вартість, галерея, наявна кількість, назва), зазначити відступи, розмір титульного зображення, налаштувати слайдер, змінити стандартні підписи і т.ін. Кошик теж можна налаштувати, але він має зручний та адекватний вигляд навіть за замовчуванням.

Ядро управління магазином розташоване в дашборді, а саме - у розділі «Ecommerce». Це повноцінний, дорослий  набір можливостей. Іншими словами, тут є все. Пов'язані товари, можливість інтеграції коду, гнучке налаштування SEO, додаткові поля, податки та доставка, атрибути і т.ін.

Можна виставляти рахунки, налаштувати отримання повідомлень, магазин на Facebook, знижки, збирати детальну статистику та інше. Загалом, повний фарш, досить потужно. Підходить для серйозної комерції.

В цілому, можливості візуального редактора Юкрафта заслуговують на оцінку вище за середню в своєму класі систем. Але ж є ще «дашборд» - велика група різноманітних опцій, які не мають прямого відношення до редагування зовнішнього вигляду сторінок. У дашборді знаходиться список ваших сайтів. До речі, в розділі «Команда» ви можете запросити помічників для спільної роботи над проектом. Просто додайте пошту учасника та оберіть тип прав для нього (редактор, дизайнер або власник).

Дуже грамотно в Юкрафті реалізована багатомовність сайтів: обираєте мову зі списку (всі, які існують), потім в розділі «Сторінки» можете перемикатися між мовними версіями сайту, створюючи індивідуальну структуру з регіональним контентом для кожного мовного розділу. Залишиться додати прапорець на сайт для зміни мови і все. Зручність конструктора в цьому напрямку просто вражає. Він добре підходить для створення бізнес-сайтів компаній, які орієнтуються й на закордонну аудиторію.

В дашборді також є конструктор логотипів - вбудований редактор для створення нескладних емблем. Обираєте іконку, додаєте текст, фігури, налаштовуєте розташування цих елементів, кольори, фон, шрифти та отримуєте безкоштовно логотип. Навряд чи він буде дизайнерським шедевром, проте користуватися ним можна.

Ucraft підтримує роботу з Google Fonts. Крім того, ви можете завантажити до бібліотеки власні шрифти та обрати ті, що бажаєте використовувати на сайті. У загальних налаштуваннях можна вимкнути сайт, прикріпити SSL, фавікон, змінити назву або власний код між тегами <head> ... </ head> і <body> ... </ body>. А в розділі «Медіа» зберігатимуться всі файли сайту - документи, зображення і т.ін. Тут також можна підтягнути фото на сайт із вбудованого безкоштовного фотостоку.

Важливим є те, що доступ до всіх статей сайту знаходиться в одному інтерфейсі в розділі «Статті». Це  - свого роду центр управління блогом. Тут є сортування за різними властивостями, розподіл на категорії, можливість додавати нові секції та з комфортом переглядати наявні матеріали. Далеко не всі WYSIWYG-системи пропонують окремий інтерфейс для управління публікаціями. Найчастіше правки можна робити прямо в редакторі, а централізоване управління статтями відсутнє. У Ucraft все інакше, це - значна перевага.

Окрема частина функціоналу - інтеграції зі сторонніми сервісами. У дашборді є окремий розділ для їх підключення. Усього доступно більше 20 найменувань: YouTube, Paypal, Vimeo, сервіси Google, Hotjar, Intercom, MailChimp, Unsplash та інші. Просто зважаючи на назви, робимо висновки: в Юкрафті можна підтягнути можливість прийому оплат, музичні плейлисти, просунуті форми, системи коментування, стрічки соціальних мереж, фото з Instagram, організовувати поштові розсилки та багато іншого, що стосується контексту спеціалізації зовнішніх сервісів.

Є ще одна значна перевага - панель прогресу роботи над сайтом в редакторі. Це - шпаргалка, яка покаже, що саме вже зроблено, а чого не вистачає. Чекліст складається з посилань, завдяки чому його можна використовувати в якості навігатору: обрали пункт - перейшли в його робочу область. Це дуже зручно для початківців. До речі, практично над кожним елементом висить значок питання, при підсвічуванні якого спливає віконце з поясненнями.

Загальне враження від роботи з редактором Ucraft є позитивним. Тут немає того, чого явно бракує. Навпаки, деякі елементи викликали задоволення. Особливо вразила організація багатомовності - вона майже найкраща в своїй ніші. Проста у використанні та ефективна. Блог і магазин теж реально якісні - тут вони не просто “для годиться”. Велика кількість корисних інтеграцій - ще одна перевага. Ергономіка панелі управління на високому рівні. Ucraft недарма займає гідне місце в своєму класі систем.

Цінова політика

Ucraft можна використовувати безкоштовно протягом необмеженого терміну на тарифі «Landing Page». Ви отримаєте у власне розпорядження 1 сторінку, можливість підключення власного домену (ось це справді рідкість на Free!), запросити співавтора для редагування сайту і можливість звернення до техпідтримки. Зрозуміло, що у футері буде позначка бренду конструктора.

Платних тарифів декілька - один основний і ще 3 магазинних (ціни зазначимо одразу при оплаті за рік):

 1. Website ($72/рік) - 1 сайт, багатомовність, блог, SEO, інтеграції, цілодобова технічна підтримка, зняття бренду «Ucraft»;
 2. eCommerce ($156/рік) - 50 товарів, продажі без комісії, мультивалютність, трекінг в реальному часі, необмежений обсяг сховища;
 3. Pro ($372/рік) - 1000 товарів, решта без змін;
 4. Unlimited ($720/рік) - повна відсутність ліміту в усьому.

Для більшості людей Ucraft цікавий на умовах базового тарифного плану. Це нормальна ціна за переваги, які система здатна запропонувати. Тут ви отримаєте все, крім магазину. Щодо вартості останнього, то вона вища за середню на ринку. Перший тариф, до речі, виглядає цілком нормальною інвестицією у створення невеликого гарного магазину. Ви матимете змогу працювати в комфортних умовах WYSIWYG-сервісу з просунутим модулем продаж, що нічим не поступається за потужністю спеціалізованим магазинам. Старші тарифи - за бажанням.

Є ще одна перевага - Ucraft White Label. Така модель може зацікавити агентства, дизайнерів, великих розробників. Ви зможете поставити свій бренд на сайтбілдер, експлуатувати його в необмеженому режимі для створення клієнтських сайтів або оренди сервісу для клієнтів під власним брендом SaaS-платформи.

В цій категорії запропоновано всього  2 тарифа:

 1. Стандартний - $5600/рік
 2. Індивідуальний - $22000/рік

Зрозуміло, що White Label - екзотика для 99,9% користувачів. Проте, для тих, хто бажає побудувати власний бізнес в цій сфері пропозиція може виявитися цікавою. Всі подробиці можна дізнатися тут.

Переваги та недоліки Ucraft

В цілому, в Ucraft набагато більше переваг, ніж недоліків. Конструктор вище за середній рівень у порівнянні з іншими сервісами, він досить потужний та приємний у використанні. Платформа наділена фірмовими фішками та не схожа на жодну іншу систему. Конструктор виглядає самостійним, продуманим рішенням для створення бізнес-сайтів, лендінгів та блогів.

Давайте перерахуємо ключові переваги системи:

 • Реалізація багатомовності сайтів - на найвищому рівні;
 • Солідний набір сервісів для інтеграції;
 • Інструменти дизайнера;
 • Вбудований редактор логотипів;
 • Зручний, функціональний блог;
 • Можливість залучати співавторів до проекту;
 • Приємне оформлення інтерфейсу;
 • Можливість створення безкоштовного односторінкового сайту на своєму домені.

А що ж до недоліків? Найпомітнішим з них є затримка в роботі редактора. Цікаво, що дашборд працює на пристойному рівні. А ось панель блоків завантажується дещо повільно. Наразі, досить важко сказати з упевненістю, чи є це явище постійним або ж тимчасовим. Кількість шаблонів (близько 80) також може когось збентежити. Проте, їх якість гарна та й асортимент регулярно поповнюється. Таким чином, це не є значним недоліком.  Щодо інших параметрів, перензій до системи немає.

Висновки та рекомендації

Ucraft – достойний WYSIWYG-конструктор. Він має власне обличчя, брендові можливості, є перспективним та приємним у використанні. Це - ідеальний варіант для тих, кому потрібен багатомовний бізнес-сайт: в цьому сенсі, у нього немає явних конкурентів. Той, хто робив спроби створювати такі сайти, знає, наскільки це може бути незручно. В Юкрафті цей розділ функціональності реалізований найкращим чином. Блоги теж виходять цікавими, вести їх тут  приємно в усіх сенсах.

Чи є продукт вдалим співвідношенням ціни та якості? На стандартному тарифному плані - точно. Ми впевнені, що багатьом нашим читачам теж сподобається лаконічний інтерфейс та фішки на кшталт інструментів дизайнера, палітри та детального налаштування шрифтів. Після реєстрації стартує двотижневий тестовий період, в рамках якого доступні абсолютно всі можливості системи. Пропонуємо Вам ознайомитися!


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Приклади сайтів, створених в uCoz
Робота на дому в інтернеті
Приклади інтернет-магазинів, створених в uCoz
Як перенести сайт на інший хостинг
Як створити блог вчителя? В uCoz! Це безкоштовно
Створення сайту візитки за допомогою uKit
avatar