Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Технічна оптимізація сайту

2017-04-24 1197 5.0

Створення якісного сайту не обмежується наповненням його унікальним контентом та оригінальним дизайном. Є ще і менш помітна оку, але досить важлива частина – технічна оптимізація сайту. Це комплекс дій, спрямований на покращення його взаємодії із пошуковими системами. Основною задачею виступає забезпечення повної та швидкої індексації сторінок. Без проведення технічної оптимізації просування сайту може бути ускладнене, а у деяких випадках взагалі неможливе. Зараз ми поговоримо про те, на що потрібно звертати увагу, аби ваш проект при виконанні інших важливих умов міг нормально розвиватися та отримувати достатню кількість природного трафіку з пошуковиків.

Поради з технічної оптимізації роботи сайту

Основою для вашого сайту може слугувати система управління контентом (CMS) або ж один із конструкторів сайтів. У другому випадку технічна оптимізація дасться дещо простіше, але загальні принципи залишаться на своїх місцях. Вам не треба бути обирати хостинг, хвилюватися за правильність його налаштування, безпеку та ін. Але якщо ви бажаєте отримати від свого сайту максимум користі, доведеться серйозно попрацювати, на чому б ваш сайт не був побудований. Ось на що потрібно звернути увагу:

 1. Вибір хостингу. Від стабільності, швидкості та безпеки його роботи залежить швидкість завантаження сторінок, доступність сайту для користувачів та опір можливим атакам на сервер з боку хакерів або недоброзичливців. Обирайте перевіреного, відомого хостинг провайдера. Почитайте відгуки, зверніть увагу на тип використовуваних накопичувачів (SSD, HDD). SSD-хостинг коштує дорожче, але зможе забезпечити більш швидку швидкість завантаження сайту в середньому. Стабільна доступність сайту впливає на індексацію (боти можуть індексувати сайт у будь-який час) та на поведінкові фактори. Користувачі не довіряють сайтам, на які не можуть зайти, при цьому причина недоступності не важлива.
 2. Налаштуйте сторінку 404 належним чином. Якщо з якоїсь причини сторінка не зможе завантажитись, то нехай людина побачить не стандартне оголошення, а якийсь приємний або ж смішний малюнок та доброзичливе повідомлення. Це може згладжувати негативне враження від помилок роботи сайту.
 3. Оптимізуйте код по можливості. Тобто чим менше в ньому буде рядків, що не несуть ніякого значення, тим краще. При наявності великої кількості сміття у коді сторінка може завантажуватись трохи довше. Нехай залишиться лише корисний код.
 4. Сайт повинен коректно відображатися в усіх популярних браузерах. Прослідкуйте за цим.
 5. Грамотно складений robots.txt впливає на індексацію. В даному файлі ви зможете заборонити індексацію дублів, системних файлів платформи сайту, налаштувати основне дзеркало. Нехай пошуковики індексують лише корисний контент (ніяких сторінок реєстрацій, форм, модулів і т. д.).
 6. Знищіть дублі сторінок. Усі. Або ж заблокуйте їх від індексації. За цим потрібно постійно слідкувати. Наявність однакових сторінок може призвести до неприємних санкцій пошуковиків.
 7. Слідкуйте за тим, щоб всі посилання на сайті працювали.
 8. Створіть карту сайту sitemap.xml. Це дещо прискорить індексацію.
 9. Налаштуйте у файлі .htaccess переадресацію сайту. Взагалі цей файл задає правила поведінки сервера для каталогу, у якому він розміщений. Зазвичай на сайті один такий файл у корневому каталозі, але їх може бути і декілька, якщо потрібна більш детальне налаштування. Також у ньому можна задати сторінки помилок, які не можна замінити засобами CMS (400, 401, 403, 500 та ін.).
 10. На швидкість завантаження сторінок дуже великий вплив має об´єм та якість оптимізації графічних елементів. Сам текст важить мало, а от важкі малюнки здатні значно уповільнити завантаження сторінки, негативно впливаючи на поведінкові фактори. Тому потрібно стискати всю графіку у веб-формат. Візуально це мало вплине на якість фото, а от їх розмір може зменшити в рази. Не треба використовувати надякісні фото з дзеркального фотоапарату у початковому вигляді. Стискайте їх перед завантаженням (змінюйте формат та зменшуйте розмір у пікселях, зазвичай 800*600 достатньо при співвідношенні сторін 4/3). Використовуйте формати PNG, GIF та JPEG. Також важлива унікальність зображення. Копіювати з Інтернету не бажано, або ж треба попрацювати спочатку у Фотошопі над малюнком, аби суттєво змінити його.
 11. Якщо у вас кілька файлів CSS, то, по можливості, зведіть їх в один. Це прискорить швидкість завантаження сторінок.
 12. Оптимізуйте налаштування CMS: використовуйте GZIP-стиснення, налаштуйте URL для кожної сторінки у зрозумілий для людей вигляд вручну або за допомогою плагинів (наприклад, замість чогось на зразок http://www.mysite.com/0094890jfh%&006.html зробіть http://www.mysite.com/kontakty.html), увімкніть кешування сторінок. Не використовуйте більше плагінів, ніж того вимагає мета. Беріть лише перевірені, ніяких сумнівних рішень ваш сайт не повинен містити.
 13. Приберіть зі сторінки усі зайві елементи на зразок календаря, архіву та інших модулів, що нерідко за замовчуванням увімкнуті на CMS. 
 14. Регулярно створюйте резервну копію бази даних та чистіть її від сміття (застарілі дані, файли у кошику і т. д.) засобами хостингу чи CMS через стандартні засоби або встановлений для цього плагін. Це додасть швидкості роботи сайту та забезпечить вам спокій.

Взагалі, ви можете прочитати рекомендації для технічної оптимізації, вбивши домен свого сайту ось тут. Там усі поради розбиті за категоріями та зрозуміло пояснені, вам буде зручно працювати з таким інструментом.

Після впровадження описаних вище дій, вам буде потрібно зайнятися просуванням сайту. Ви можете прочитати про принципи якісного просування.

Висновки

Технічна оптимізація – дуже важлива частка роботи над сайтом. Вона впливає, у цілому, на швидкість завантаження сторінок, їх індексацію, стабільність та безпеку роботи і поведінкові фактори відвідувачів. Виконавши вищеприведений комплекс дій та слідкуючи за дотриманням умов деяких пунктів у процесі функціонування сайту, ви зможете бути впевнені, що у вас все налаштовано так, як треба. Успіхів!


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Приклади сайтів, створених в uCoz
Огляд конструктора сайтів Nethouse
Як вибрати хороший хостинг для свого сайту
Як створити власний блог в інтернеті? Самостійно!
Технічна оптимізація сайту
Як створити блог вчителя? В uCoz! Це безкоштовно
avatar