Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Як створити сайт без навичок програмування?

2017-04-24 1819 5.0

Якщо ви досі вважаєте, що для створення сайту необхідно володіти декількома мовами програмування, час замислитися над цим питанням. З появою та розвитком конструкторів сайтів, навіть базисні знання HTML навряд чи вам знадобляться, не кажучи вже про більш складні речі на кшталт CSS або PHP. Перелік необхідних навичок постійно зменшується. Сьогодні, до його складу входить лише вміння користуватися комп’ютерною мишкою та програмами для редагування тексту.

Якщо ви можете переміщувати об’єкти за допомогою мишки, друкувати текст та додавати фотографії на різноманітні сервіси, вказуючи шлях до них на жорсткому диску, то можете вважати, що готовий сайт може з’явитися у вас протягом декількох днів.

Використання конструкторів

Створення багатосторінкового сайту без навичок програмування можливе лише за допомогою конструктора. Якщо ви збираєтесь використовувати CMS, то вам доведеться розбиратися з основами гіпертекстової розмітки, а внесення будь-яких змін до шаблону чи додавання нових функцій передбачатиме наявність знань CSS та PHP. Зрозуміло, що для початку можна обійтися без значних зовнішніх змін, редагуючи текст у візуальному редакторі. Однак, дуже скоро ви зрозумієте, що для нормального функціонування сайту на CMS цього недостатньо. Процес створення сайту на конструкторі передбачає те, що навіть на рівні мінімальної вставки HTML- об’єкту, кодинг не є обов’язковим.

Існує цілий ряд причин, які роблять конструктори найкращим інструментом для старту розробки вебсайтів:

  • Безпека. За вчасне оновлення та захист від стороннього втручання відповідає адміністрація конструктора. Веб-майстер зосереджується на створенні, налаштуванні та подальшому просуванні сайту.

  • Швидкість створення – по суті, сайт можна вважати створеним вже після обрання шаблону та заповнення початкових відомостей. Далі починається налаштування, тривалість якого залежить лише від ваших побажань. Ознайомившись з адміністративною панеллю конструктора, можна навчитися створювати невеликі сайти усього за один день.

  • Технічна підтримка з усіх питань. Якщо у випадку з CMS ви можете звернутися до технічної підтримки хостингу тільки з питань, що стосуються розміщення сайту, а шукати відповіді на питання стосовно функціонування ресурсу доведеться у різних товариствах користувачів (мова йде про безкоштовні CMS), то на конструкторі технічна підтримка охоплює усі аспекти, що стосуються роботи сайту.

Безумовно, конструктори не є ідеальним інструментом: за можливість не турбуватися про безпеку, оновлення та не застосовувати навички програмування доведеться розраховуватися певним обмеженням функціональності. Однак, якщо ознайомитися з сучасними популярними сайтбілдерами, то стане зрозуміло, що для вирішення певних завдань вони підходять якнайкраще.  

uKit – інтуїтивний конструктор сайтів

Головною складовою конструктора uKit є візуальний редактор, у якому виконується переважна кількість дій з налаштування зовнішнього вигляду та наповнення сайту. Верстка, таблиця стилів, форматування тексту за допомогою  HTML-тегів – цього ви тут не знайдете. Натомість, конструктор пропонує один із найкращих редакторів, який відображає зміни на сайті у режимі реального часу.

редактор uKit

Процес створення сайту в конструкторі Юкіт:

Створити сайт на uKit можна за декілька годин. Виглядати він буде так, ніби його розробкою займалася команда професіоналів. Так і є: модулі насамперед пишуться професійними розробниками, а завданням веб-майстра є додавання необхідних йому елементів.

Невеликі помилки система виправляє автоматично. На uKit практично нереально зіпсувати шаблон: віджети налаштовуються у відповідності до сітки, шрифт налаштовується відповідно до фону, а розміри зображень корегуються під рамки. Це дещо обмежує веб-майстра у творчості, проте за результат можна не хвилюватися: перший сайт безсумнівно буде вдалим.

Wix – візуальний конструктор сайтів

Як і uKit, Wix побудований на основі візуального редактора, тому під час створення сайту в основному використовується мишка, за допомогою якої елементи додаються на сторінку та редагуються. Цей конструктор можна рекомендувати веб-майстрам, яким не вистачає функціональності uKit. Тут більше інструментів, ефектів, додатків, та й можливості редагування є значно ширшими.

Редактор Wix

Звісно, створити сайт можна без будь-яких занурень у кодинг, однак, якщо необхідно додати віджет, якого немає у магазині додатків Wix (а там є майже все, що може знадобитися для сайту), то можна додати його у вигляді HTML-коду. Це, мабуть, єдина суттєва навичка, яка може вам знадобитися. Усі інші зміни, включаючи кастомізацію зовнішнього вигляду шаблону, відбувається у візуальному редакторі.

За функціональність Wix доведеться заплатити дещо дорожче, однак у кінцевому результаті ви отримуєте універсальний конструктор, за допомогою якого можна створити веб-ресурс практично будь-якого типу – від промо-сайту з декількома сторінками до захищеного інтернет-магазину середніх розмірів.

Висновки

Без навичок програмування можна обійтися за умови створення сайту на одному з конструкторів. У залежності від того, який конструктор сайтів ви оберете, редагування коду може бути можливим або зовсім недоступним, однак, воно ніколи не стане необхідною умовою для нормального функціонування сайту.

Як uKit, так і Wix, передбачають можливість додавання та редагування HTML-коду. Це і є ті навички програмування, без яких хотілося б обійтися початківцям. Якщо при роботі з CMS одним HTML справа не обмежується (особливо, якщо мова йде про зміну шаблону), то на конструкторі індивідуалізація макету відбувається в режимі реального часу прямо на екрані, що дозволяє суттєво економити час та сили.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Як створити Лендінг самому - покрокова інструкція
Треба зробити сайт для фірми?
Що таке доменне ім'я: види та рекомендації
Огляд конструктора сайтів SITE123
Вебмані (Webmoney) - електронна система онлайн-розрахунків
Система управління контентом (CMS)
avatar