Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Що таке біткоіни (Bitcoin)?

2017-04-23 2503 5.0

Сьогодні все частіше можна почути про нову криптовалюту, що називається «біткоін». Не дивлячись на те, що порівняно невелика кількість людей знає про її особливості та відмінності від інших криптовалют, популярність біткоінів починає набирати оберти. Зважаючи на це, ми вирішили розповісти детальніше про дану віртуальну валюту, щоб кожен користувач зміг вирішити для себе, користуватися нею чи ні.

Що таке біткоіни?

Перш, ніж дати відповідь на питання, що таке біткоін, варто розтлумачити, що саме мається на увазі під терміном «криптовалюта». Цей термін прийшов до нас з англійської мови, де він звучить, як "cryptocurrency". Це не що інше, як віртуальна валюта, що захищена криптографією. Вона використовується для швидкого та надійного здійснення грошових переказів та інших платежів. Найбільшою перевагою цієї платіжної системи є те, що вона заснована на новітніх технологіях та не може контролюватися урядом країни.

Тепер, коли ми визначили, що таке криптовалюта, можна перейти безпосередньо до терміну «біткоін», що походить від двох англійських слів – “bit” (мінімальна одиниця інформації) та “coin” (монета). Отже, можна зробити висновок, що біткоін – це віртуальна грошова одиниця, що використовується для здійснення віртуальних платіжних операцій.

У чому ж особливість біткоінів з точки зору економіки? Насамперед, це – цифровий товар с обмеженою пропозицією. Його алгоритм побудований таким чином, що у системі може існувати не більше 21 мільйону одиниць, кожна з яких також називається «біткоін». Незважаючи на таку порівняно невелику кількість монет, їх вистачає для здійснення щоденних розрахунків, оскільки 1 біткоін ділиться на 100000000 частин, що називаються «сатоши» на честь людини, що створила саму систему.

Переваги системи Bitcoin

Ознайомившись із вищезазначеною інформацією, ви, напевно, запитаєте: що ж відрізняє біткоіни від інших видів електронних грошей, тієї ж платіжної системи Webmoney? Чи має ця віртуальна валюта переваги, завдяки яким вона зможе стати основною криптовалютою у майбутньому?

Насамперед, слід зазначити, що мережа Bitcoin є доступною та децентралізованою. Вона поєднує усі клієнтські програми (гаманці) та базу даних blockchain (блокчейн), що зберігається на кожному комп’ютері, де встановлений повний клієнт. Таким чином, доступ до системи (за умови підключення до реєстру blockchain з використанням власного гаманця) можливий з будь-якої країни світу без необхідності авторизації.

Крім цього, система Bitcoin гарантує повну прозорість розрахунків, оскільки історію будь-якого власного платежу користувач може прослідити до моменту генерації монет. Вона зберігається у базі даних постійно. Для того, щоб отримати доступ до бази даних та проконтролювати  будь-які транзакції, необхідно лише знати власну адресу Bitcoin.

Оскільки блокчейн  - розподілена база, створена на основі рівноправних вузлів, мережа Bitcoin не має контролюючого центру, що може заморозити будь-який рахунок, змінити кількість грошових одиниць у системі, заблокувати або ж зовсім скасувати платіж.  Звісно, є невеликі комісійні, розмір яких на практиці зовсім несуттєвий та, найголовніше, не залежить від суми переказу. Усі транзакції у системі є незворотними, як, власне, і операції з готівкою.

При оплаті товарів або послуг біткоінами, немає необхідності сплачувати податки, оскільки ця валюта є віртуальною та офіційно невизнаною. В результаті, у вас є можливість придбати товар набагато дешевше у порівнянні з реальними цінами.  

Нарешті, Біткоін дає можливість здійснювати абсолютно анонімні розрахунки, оскільки номер рахунку у системі ніяким чином не пов'язаний з його власником, а для його відкриття не потрібні жодні документи. Погодьтеся, це досить суттєвий фактор, коли мова йде про здійснення розрахунків через інтернет. Тому виявити, хто, кому і за що перевів біткоіни сьогодні не може жодна організація.

Також слід зазначити, що система є настільки зручною, що сьогодні з’являється все більше місць як в онлайн, так і в оффлайн просторі, де приймають біткоіни.

Недоліки біткоінів

Звісно ж, як і будь-яка інша віртуальна валюта, біткоіни мають певні недоліки, про які обов’язково повинен знати кожен користувач. Серед основних недоліків валюти можна зазначити наступні:

Великі ризики

Біткоіни – це порівняно нова криптовалюта, тому невідомо, як саме може змінитися попит на неї у майбутньому. А чим менше буде попит, тим менша, відповідно, буде і вартість біткоінів. Крім того, сьогодні не можна бути абсолютно впевненим у тому, що ви не станете жертвою фінансових махінацій, які досить часто зустрічаються сьогодні в інтернеті. Цей ризик буде зберігатися допоки біткоіни не будуть визнані офіційно.

Нелегальність

На сьогоднішній день, користування біткоінами залишається поза законом. Існує велика ймовірність того, що країни не матимуть бажання визнати систему Bitcoin офіційно, що може суттєво зменшити її популярність.

Відсутність контролю та анонімність платежів також роблять систему досить зручною для користування із злочинними намірами, наприклад, для терористів, наркоторговців тощо. Це створює велику проблему в узаконюванні біткоінів сьогодні.

Нестабільний курс

Курс біткоінів дуже нестабільний сьогодні, а це, в свою чергу, може налякати тих, хто має бажання придбати цю віртуальну валюту. Наприклад, за один біткоін ви можете заплатити $350, а вже через тиждень його вартість може збільшитись на $50-100 і передбачити це практично неможливо. Варто пам’ятати, що ціна цієї валюти визначається попитом на неї, а саме це і викликає сьогодні занепокоєння.

На сьогоднішній день, біткоіни – це сучасна цифрова валюта, що прекрасно підходить для здійснення розрахунків у мережі Інтернет. Звісно, як і кожна інша віртуальна валюта, вона має свої переваги та недоліки, тому користуватися нею чи ні – вирішувати тільки вам!


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Внутрішня SEO-оптимизація сайтів, створених за допомогою конструктора
Заробіток в інтернеті без вкладень - міф чи реальність?
Що таке доменне ім'я: види та рекомендації
Скільки коштує створити сайт з нуля. Зробити самостійно або замовити під ключ?
Приклади сайтів, створених у Webnode
Який конструктор сайтів краще обрати?
Коментарів: 1
avatar
1
Біткоін це майбутнє! Скоро зарплату будуть давать у цїй валюті
avatar