Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Правильні налаштування індексації інтернет-магазинів

2017-04-24 999 5.0

Багатьох веб-майстрів, що працюють над оптимізацією інтернет-магазинів для індексуючих роботів, хвилюють одні й ті ж самі питання. У цьому пості ми  покажемо вам відповіді на найбільш часто задавані питання власників інтернет-магазинів до Платона Щукіна - служби підтримки пошукової системи Яндекс:

1. Чи варто використовувати на сайті ЧПУ-адреси?

Індексуючий робот відвідає та включить до результатів пошуку як сторінку з адресою сайт.com.ua/?категорія=1&підкатегорія=6, так і ресурс з адресою сайт.com.ua/ромашки/великі, не беручи до уваги формат їх  URL- адрес. Однак, варто замислитись над тим, який саме тип адрес краще підійде для зручного орієнтування ваших покупців, за яким посиланням користувачі форумів або соціальних мереж будуть частіше переходити та ділитися ним зі своїми знайомими.

Чим зрозуміліше та легше буде структура  URL- адрес, тим швидше користувачі зможуть зорієнтуватися на сайті. Окрім цього, робот також зможе краще сформувати коректні навігаційні ланцюжки для того, щоб сайт став найбільш помітним у пошукових результатах.

2. Товар з вибором кольору/розмірів - як попередити дублювання?

Коли один і той самий товар представлений у вашому магазині у різних варіантах, найбільш вірним рішенням у таких випадках є вибір характеристик товару без змін URL-адрес із динамічним оновленням контенту на сторінці (наприклад, при зміні обраного кольору змінюється зображення), але часто, з будь-яких причин (наприклад, через технічні обмеження обраної CMS), зробити це неможливо.

В такому випадку, для робота залишається тільки декілька ідентичних сторінок із товаром, які можуть знаходитися в пошуку незалежно одне від одного, або ж які робот вважатиме дублюючими та залишить у видачі тільки одну адресу на свій вибір.

Ми рекомендуємо вам вирішити, чи потрібні вам у пошуку усі сторінки з варіантами одного й того ж товару або буде достатньо тільки однієї версії сторінки.  У першому випадку, на такі сторінки можна додати більше різноманітного контенту (відгуки покупців, коментарі або обговорення, товари, що рекомендовані для перегляду тощо). У другому ж випадку можна використати вищезазначений атрибут  rel="canonical", обравши в якості канонічної адреси найбільш популярну модифікацію товару.

3. Один товар у декількох категоріях – як виключити дублювання?

З подібною ситуацією стикаються веб-майстри, якщо один і той же товар логічно розміщений у декількох категоріях. Наприклад, ромашки можуть знаходитися як у категорії «Польові квіти», так і у категорії «Незвичайні квіти».

У подібних випадках, ми рекомендуємо використовувати атрибут rel="canonical" тега <link>: вкажіть за його допомогою канонічну адресу, наприклад, ту, що знаходиться у найбільш популярній категорії. Саме вона буде індексуватися та використовуватися у результатах пошуку.

Це дасть змогу попередити дублюванню контенту у видачі, а, крім того, ви завжди будете знати, яка сторінка повинна знаходитися за запитами. Відвідувачі, в свою чергу, зможуть знайти обидві сторінки, коли зайдуть на сайт, а перелінкування цих сторінок між собою також може бути корисним.

4. Товар на складі закінчився – що робити?

Якщо товар у вашому інтернет-магазині став тимчасово недоступним, але його надходження очікується досить скоро, ми рекомендуємо залишити сторінку з ним доступною для робота (повертати індексуючому роботу HTTP-код відповіді 200). Це попередить її виключення з результатів пошуку.

Для того, щоб підтримувати зацікавленість користувача, на цій сторінці можна відобразити інформацію про швидке надходження товару на склад, можливість попереднього замовлення, а також інші схожі товари, які є у наявності та які ви можете порекомендувати покупцеві. Такий алгоритм дій дозволяє зберегти відвідувача сайту та зацікавити його іншою продукцією.

За умови довготривалої відсутності товару на складі, краще налаштувати HTTP-код відповіді 404 для того, щоб видалити недоступні для замовлення товари. Саму сторінку при цьому не слід залишати у стандартному вигляді. Краще урізноманітнити її додатковою цікавою та корисною інформацією.

5. Що робити зі сторінками пагінації та сортування товарів?

Якщо у будь-якій категорії на вашому сайті знаходиться велика кількість товарів, то можуть з’явитися сторінки пагінації (порядкової нумерації), на яких зібрані усі товари даної категорії. Якщо на такі сторінки немає трафіку з пошукових систем та їх контент здебільшого ідентичний, то рекомендуємо вам налаштовувати атрибут rel="canonical" тега <link> на подібних сторінках та робити сторінки другої, третьої та подальшої нумерації неканонічними.

В якості канонічної (головної) адреси слід зазначати першу сторінку каталогу, тільки вона буде використовуватись у результатах пошуку.

Наприклад, сторінка сайт.com.ua/ромашки/1 – канонічна, з неї починається каталог, а сторінки, що мають вигляд сайт.com.ua/ромашки/2  та сайт.com.ua/ромашки/3 – неканонічні, тому їх можна не додавати у пошук. Це не тільки попередить можливе дублювання контенту, але й дозволить вказати роботу, яка саме сторінка повинна знаходитися у видачі по запитам. При цьому, індексуючий робот також буде знати посилання на товари, що знаходяться на неканонічних сторінках.

Замість пагінації сайти досить часто використовують динамічну прокрутку, коли відвідувачеві, що проглядає каталог до певного місця, пропонуються інші товари з цієї ж категорії, які завантажуються за допомогою JavaScripts. У такій ситуації необхідно прослідкувати за тим, щоб увесь контент таких сторінок був доступний для індексуючого робота (наприклад, за допомогою інструменту у Яндекс.Вебмастері), або ж щоб робот мав доступ до статичної пагінації товарів.

Друга частина запитання пов’язана зі сторінками сортування, наприклад, за вартістю, популярністю або характеристиками. Для того, щоб розібратися з цією частиною, необхідно зрозуміти, чи потрібні такі сторінки у результатах пошуку та чи відповідають вони у повному обсязі запитам користувачів.

Якщо сторінки не відповідають запитам користувачів пошукової системи, то краще їх закрити за допомогою відповідних правил у вашому robots.txt, залишивши для відвідування роботом тільки ті сторінки, які насправді необхідні.

6. Що потрібно додати у robots.txt?

У файлі robots.txt обов’язково слід закривати:

  • сторінки дій (додавання до корзини,  порівняння товарів, перенесення до списку «Обране»),
  • корзини з товарами,
  • вбудований пошук на сайті,
  • службові каталоги з конфіденційними документами (адреси доставки, контактні телефони),
  • ідентифікаційні сесії, utm-мітки за допомогою директиви “Clean-param”.

Додатково, як і для всіх сайтів, у  robots.txt  необхідно зазначити:

  • директиву Host з адресою головного дзеркала сайту,
  • директиву Sitemap з адресою актуального файлу sitemap.


 Адаптовано на українську за матеріалами: Платон Щукин. Несколько советов интернет-магазинам по настройкам индексирования.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Приклади сайтів, створених у Webnode
Створення сайту візитки за допомогою uKit
Як зробити веб-сторінку привабливою
Що таке доменне ім'я: види та рекомендації
Як створити сайт школи безкоштовно? Разом з uCoz це цілком реально!
Огляд конструктора сайтів uCoz
avatar