Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Огляд конструктора сайтів Nethouse

2017-04-24 1701 5.0

Nethouse – це, насамперед, конструктор для створення інтернет-магазинів. Основну його аудиторію складають підприємці малого та середнього бізнесу – ті, які мають пропозиції щодо продажу. Для створення сайтів-візиток він навряд чи підійде. Для цього є зручніші платформи.

Перше, на що ви звертаєте увагу після входу до адміністративної  панелі Nethouse, - це кардинальна відмінність її структури від інших подібних проектів. Якщо, звичайно, ви маєте приклад для порівняння. Якщо такого прикладу у вас немає, так навіть краще. Ви зможете швидше до неї звикнути, не маючи стереотипного сприйняття. У цілому, це є недоліком, оскільки інтерфейс конструктора навряд чи можна назвати інтуїтивним. Скоріше, навпаки, до нього ви звикатимете довше, ніж до стандартного.

Лідером функціональності, та, відповідно, продуманості структури адмінки, є uCoz. Він досить простий – настільки, наскільки простим може бути конструктор сайтів, зважаючи на широкий вибір можливостей. Однак, Nethouse залишає його далеко позаду, оскільки тут майже нічого не зрозуміло з самого початку. Він руйнує стереотипи підходу конструкторів до створення сайтів. Не дивно, що розділ «Допомога» користується тут такою популярністю. У цілому, давайте проаналізуємо сервіс детальніше.

Дизайн та робота з шаблонами

Одразу після реєстрації у системі ви потрапляєте у розділ обрання шаблону. Вам будуть запропоновані 5 готових структур сайту, кожна з яких містить від 1 до 40 тематичних варіантів дизайну. Структури мають назви, які чітко окреслюють сферу їх використання: професійні шаблони (11 штук) підходять для створення персональних сайтів та портфоліо. Вони були додані нещодавно, що свідчить про зусилля розробників щодо вдосконалення платформи. Це  досить добре.

Універсальних шаблонів тут найбільше – 40 штук.  На жаль, опцій зміни дизайну замало. Кожна структура містить слайдер, який можна наповнювати фотографіями відповідно до власної ніші. Окрім цього, можна змінити фон, обравши колір або ж завантаживши фонове зображення та налаштувавши його відображення – розмістити по центру, розтягнути і т.ін. У цілому, налаштування дизайну на цьому завершується – опцій для індивідуалізації сайту недостатньо. Для магазину, у якому головне – це наповнення товарами, цього досить, а ось для візитки – ні. Для створення цих сайтів найбільш доречними є презентаційні шаблони. Про інші нюанси цього конструктора можна дізнатися з рецензії на Nethouse від Site-builders.ru.

Функціональні можливості

Редагувати сайт ви будете у режимі реального часу, паралельно спостерігаючи за результатом. Обираєте пункти меню (які, звісно, можна додавати/видаляти) та бачите сторінку. На неї можна додавати багато блоків – статті, коментарі, каталог товарів, фотогалерею, пошук, відео-блок, блок документів, статистику, зворотній зв'язок і т.ін. При цьому, ви можете рухати вгору/вниз блоки, змінюючи їх порядок. В принципі, це зручно. Таким чином, ви можете створити структуру для кожної сторінки та наповнити її контентом.

Варто зазначити, що розташування елементів та набір доступних для додавання блоків буде змінюватися відповідно до обраної вами структури у шаблонах. Найбільш привабливим та функціональним, на наш погляд, є «Професійний». Сайт, створений за його допомогою, може мати гарний вигляд. Для порівняння, його структура та загальний вигляд нагадують магазини на CMS Opencart.

Панель управління досить зручна, однак візуальний редактор дещо специфічний. Він пропонує помірні можливості, з ним легко працювати, однак, більш-менш досвідченим користувачам цього може бути недостатньо. Приємною перевагою є велика кількість довідкових матеріалів та статей на теми, які мають багато спільного з створенням сайтів: як продавати, що продавати і т.ін.

Конструктор регулярно оновлюється. Переважна кількість оновлень стосується магазинного функціоналу. Припустимо, ви можете власноруч створювати замовлення з панелі управління, додавати нові поля, приймати оплату через Яндекс.Касу. Окрім цього, ви можете завантажувати базу передплатників на поштову розсилку у файл csv. Це дозволить використовувати її для роботи з будь-яким стороннім сервісом розсилок.

Окремо слід зупинитися на можливості відкладеної онлайн-оплати товарів. Отримавши підтвердження клієнтом покупки, гроші на його карті не спишуться, а будуть зарезервовані на 30 днів. Після того, як ви перевірите наявність товару та можливості його відправки, можете підтвердити списання коштів з рахунку покупця та завершити операцію. Якщо ж виникнуть проблеми щодо товару або доставки, то можете відкликати запит на суму покупки, гроші на карті клієнта будуть відновлені без списання комісії. Це своєрідне перестрахування від казусів, яке може бути корисним для багатьох користувачів.

Система містить вбудований магазин додатків. Конструктор не може похвалитися широким вибором додатків, однак, тут є декілька корисних для магазину екземплярів: Яндекс.Каса, пошта,  системи обліку «МійСклад», онлайн-консультанти та додаток для ретаргетингу відвідувачів Вконтакті. Це малочисельна, але пристойна за рівнем можливостей/якості підбірка. Окрім цього, ви можете завантажити до свого смартфону на iOS/Android додаток для адміністрування сайту.

Зазначимо також й інші важливі функціональні характеристики Nethouse:

  • Налаштування SEO – відредагуйте тайтл, опис та ключові слова для головної сторінки. Для кожної окремої статті доступні ці ж елементи. Окрім цього, можна налаштувати robots.txt.
  • Організація поштових розсилок по базі передплатників;
  • Підключення аналітики;
  • Створення карти сайту;
  • Налаштування кошика, промо-кодів, валюти та форми замовлення, пошук товарів за артикулом, їх імпорт/експорт у CSV-форматі, підключення систем електронних платежів.

На фоні новин стосовно майбутньої негативної політики Google щодо ставлення до сайтів, які не мають SLL-сертифікатів, розробники Нетхаус додали можливість безкоштовного підключення SSL до доменів 2 та 3 рівнів. Рекомендуємо скористатися цією можливістю. Дані, які передаватимуться між ПК користувачів та сервером вашого сайту, будуть зашифровуватися. Це дуже зручно для магазинів, через які проходить значна кількість персональних даних та коштів користувачів. До того ж, сайти з https мають вищий рейтинг у порівнянні з іншими сайтами з точки зору пошукових систем. Підключити SSL можна в налаштуваннях (послуги, просування).

Декілька слів про домени. Тут усе просто. Вам одразу буде запропонований піддомен 3 рівня мійсайт.nethouse.ua, після чого його можна буде змінити на будь-який сторонній піддомен. Зазначимо, що підключити власний домен на безкоштовному тарифі ви не зможете.

Платформа також пропонує послуги щодо реєстрації доменів. У вас не буде необхідності портувати від іншого реєстратора, хоча така можливість існує. За .com.ua вам потрібно буде заплатити 850 балів/рік (1 бал = 1 рос.рубль). Зручно та доступно! Ціни на домени в інших зонах можна прирівняти до середніх (800-900 балів/рік). Можна активувати функцію автопродовження доменів. Головне, щоб гроші на балансі залишалися на момент завершення строку оренди.

Права на домен ви можете делегувати іншій особі прямо з системи. У цілому, з доменами у Nethouse пов’язано багато функціоналу та переважна його частина може бути корисною пересічному користувачеві.

Можливості вбудованого у Нетхаус доменного реєстратора досить суттєві. Наприклад, ви можете придбати домен у зоні .SHOP, .market, .store або ж навіть .paris для власного магазину. Останній варіант, безумовно, є досить екзотичним для нас, але сама можливість придбання говорить на користь високого рівня сервісу. А ось .shop може зацікавити багатьох: його легко запам’ятати, значення зрозуміле усім та сам домен є досить престижним. Вартість питання складає 2500 балів на рік. Це немало, однак, результат цього вартий.

Помітно, що функціонал розроблений під магазин – у цій галузі найбільше налаштувань. Ви можете використати сервіс безкоштовно, маючи до 1000 товарів, хоча у переліку можливостей існують певні обмеження, основні з яких – неможливість підключення власного домену та копірайт системи у футері. У цілому ж, функціонал знаходиться на середньому рівні – є все, що потрібно для створення якісного та зручного у адмініструванні магазину. Це позитивна риса. Однак, Nethouse не володіє достатнім функціоналом для створення сайтів інших типів. Ця характеристика розчаровує.

З іншого боку, ідея створення лендінгу у систему є досить розумною. Є спеціалізовані шаблони, дизайн легко налаштувати, та й підключити онлайн-оплату дуже просто. Ви також маєте змогу використовувати анкорні посилання на окремі секції у редакторі сторінок, що спростить навігацію та швидше приведе клієнта до покупки.

Очевидно, що сервіс поступово розширюється: нарощується функціонал, покращується якість шаблонів та створюються цікаві пропозиції для клієнтів. Окреслюється потенціал для переміщення магазинного акценту у бік збалансованості. Майбутнє у Nethouse є і воно досить перспективне. Усе залежить від кастомізації та кількості шаблонів. Платформа стане набагато привабливішою після вирішення цих питань. На сьогоднішній день, вона, безумовно, варта уваги.

Цінова політика

У Nethouse оплата здійснюється балами. Як зазначалося вище, 1 бал дорівнює 1 російському рублю. Ви поповнюєте рахунок у системі, вам нараховується еквівалентна кількість балів. Використовуючи їх, ви можете розширити функціонал наступним чином:

  • Підключити тарифний план «Бізнес» за 2980 балів на рік. У цю суму входить зняття копірайту та обмеження на кількість доданих товарів (більше 1000) і фотографій, підключення статистики та онлайн платежів, більша кількість шаблонів (більше 100).

  • Можна замовити додаткові послуги – аудит сайту (3990 балів), створення лендінгу (990 балів), аудит контекстної реклами (4990 балів).

Компанія постійно проводить акції. Перелічувати їх не має змісту, оскільки вони носять тимчасовий характер та помітно відрізняються за змістом. Однак, ви можете бути впевнені в одному: на момент реєстрації в системі ймовірність пропозиції приємної акції складатиме 90%. Можливо, вам буде запропонований домен, безкоштовна послуга, знижка, бонус, запрошення на вебінар щодо просування сайту або якийсь інший сюрприз.

Дуже зручною рисою є те, що користувачеві не потрібно вагатися щодо вибору одного з декількох тарифних планів. За фіксовану оплату ви отримаєте усі можливості системи без винятку. На наш погляд, ціни тут найбільш конкурентноздатні у ніші створення магазинів.

Оптимізація та просування

Найголовніше, що пропонує система у цьому відношенні, - це можливість замовлення просування сайту у розробників. Вартість послуги складає від 4500 до 11900 балів на місяць у залежності від обсягу пакету послуг. Таке рішення може стати значною перевагою для початківців, на яких і розрахована система. Ви створюєте сайт та оплачуєте послуги просування. Ефективно це чи ні, сказати досить важко. Однак, якщо ви оберете цей шлях, вам доведеться оплатити декілька місяців одразу. Як мінімум, три. Досягти хоча б деяких результатів швидше навряд чи вийде.

Вбудований набір інструментів для просування у Nethouse схожий із більшістю подібних систем. У візуальному редакторі в налаштуваннях кожної окремої сторінки є пункт «Seo», де можна і потрібно вписати тайтл сторінки, її опис та ключові слова. Обирати останні рекомендуємо за допомогою Yandex.Wordstat.

Зрозуміло, що ви зможете обрати фавікон для сайту, підключити аналітику від Яндекс та Гугл, налаштувати robots.txt та створити sitemap.xml. Окрім цього, у Nethouse є додаток, що дозволяє проводити ретаргетинг відвідувачів з Вконтакті. Це дозволить вам ефективно впливати на цільову аудиторію та, з часом, дещо підвищить позиції у пошукових системах.

Зрозуміло, вам знадобляться унікальні тексти, картинки, внутрішня перелінковка, ЧПУ (можна налаштувати для окремих сторінок, товарів та послуг) та інші речі, які необхідні для будь-якого нормального сайту. Індексація сайтів на Nethouse відбувається досить швидко.

У цілому, просування сайтів у цій системі нічим не відрізняється від відповідного процесу на інших платформах. Можете займатися цим самостійно або ж заплатити розробникам, які все зроблять за вас. Ось і усі нюанси. Вибір за вами.

Переваги та недоліки, альтернативи

Переваги Nethouse стають очевидними під час роботи над створенням магазину. Універсальних шаблонів, які можуть бути використані для його розробки, більше, ніж інших. Спеціалізовані додатки допоможуть збільшити конверсію, а імпорт/експорт товарів сприяє більш швидкому та простому наповненню. Вартість створення торгівельної платформи тут, скоріше за все, найнижча на ринку. Більшість сайтбілдерів пропонують досить обмежений інструментарій для створення магазинів за цю ж вартість. До речі, реєстрація домену за 850 балів/міс. також є привабливою.

Ви можете залучати відвідувачів через соціальні мережі, а також вести облік товарів та організовувати бази даних контактів клієнтів. Також можна замовити аудит та просування сайту. Система дуже дружелюбна щодо новачків – ту все просто і зрозуміло, що також є перевагою.

Щодо недоліків, можна зазначити слабкі засоби кастомізації дизайну, точніше, практично повна їх відсутність. Привабливі візитки не є основною «фішкою» системи. Шаблони однотипні, хоча і мають непоганий вигляд. Позитивною рисою є можливість розробляти структуру сайту на власний розсуд, хоча дизайн при цьому практично не зміниться. В той же час, зміниться сприйняття сайту відвідувачами і ви можете на це впливати самостійно, що також дуже добре.

Незважаючи на різнобічне позиціонування сервісу розробниками, він реально добре підходить для створення магазинів та, можливо, нескладних лендінгів. Можливість створення непоганих візиток реалізується через категорію презентаційних шаблонів. Однак, магазин тут виглядає цікавіше за інші можливі типи сайтів. Оскільки вартість послуг одна на будь-який вид сайту, створення повноцінної торгівельної платформи – найкраща інвестиція в Nethouse. Навіть якщо ви не думали продавати сайт в Інтернеті, рекомендуємо замислитися над цим, зважаючи на вартість та відповідний функціонал Nethouse.

Висновки та рекомендації

Nethouse - конструктор для невеликих магазинів та лендінгів, аудиторію якого складають користувачі - початківці. За бажанням, ви можете створювати у Nethouse і сайти-візитки. Остання категорія шаблонів «Презентаційні», що була додана до системи, дозволяє це зробити.

Зусилля розробників досить очевидні, однак, їм варто приділити увагу можливості кастомізації дизайну. Зміни фону та слайдеру недостатньо для надання унікальності, незважаючи на кількість шаблонів. Можливість редагування коду також не була б зайвою. Це б частково компенсувало обмеження системи.

Конструктор можна використовувати безкоштовно. Однієї тисячі товарних карток, доступних для редагування, більш, ніж достатньо для створення невеликого магазину. Однак, існує одна проблема: ви не зможете підключити можливість онлайн платежів, домен та викласти достатню кількість фотографій для оформлення вітрини. Це вже досить критично для більшості з нас. Оскільки в Нетхаус досить важко створити щось якісне, крім магазину, такі обмеження спонукають користувачів до придбання платного тарифу. Висновок: існування безкоштовного магазину в Нетхаус номінально, він навряд чи стане ефективним. Краще одразу оплатити «Бізнес» тариф, зважаючи на його доступність. Ви також можете трошки погратися з безкоштовним тарифом, поки не зрозумієте, що його замало. Тим більше, ви можете отримати грошове заохочення після реєстрації за нашою кнопкою. Цього вистачить на місячну оплату тарифу – протестувати сервіс ви зможете повноцінно.

Нетхаус – досить потужний конструктор середнього класу, що приваблює користувача своєю простотою, зручністю адмінки, гарним магазинним функціоналом та доступною вартістю єдиного тарифу. Платформа з кожним місяцем стає цікавішою для користувачів через регулярні оновлення. Створення магазину видається досить вигідним. Можна також отримати непогану візитку або лендінг, однак Nethouse хочеться використовувати саме для створення магазину, оскільки тариф на все один! Дешевшого магазину схожого рівня якості ви точно не знайдете.

Рекомендуємо використовувати Nethouse тим, хто хоче продавати товари через Інтернет. Якщо ж ви новачок та маєте на меті створення великої кількості сайтів різного типу в майбутньому, то, можливо, вам доведеться шукати більш вдалий варіант. Однак, для створення першого власного магазину Nethouse є майже ідеальним варіантом. Він простий, достатньо потужний та пропонує дешеві домени. До того ж, він дуже доступний для пересічного користувача. Гарний варіант.  Детальніше про цей конструктор ви зможете дізнатися у огляді Nethouse на uGuide.ru.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Внутрішня SEO-оптимизація сайтів, створених за допомогою конструктора
Як створити свій форум безкоштовно?
Створення сайту в конструкторі uKit - покрокова інструкція
Який конструктор сайтів краще обрати?
Безкоштовний хостинг - переваги та недоліки
Як створити сайт самостійно
avatar