Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Як вибрати доменне ім'я для сайту

2018-03-06 2854 5.0

Перед тим, як створити сайт і опублікувати його в інтернеті, необхідно вирішити одне важливе питання - як вибрати доменне ім'я для сайту? Опустимо технічні вимоги на кшталт необхідності укластися в 63 символи: таке довге ім'я сайту ніхто при здоровому глузді не даватиме, бо його важко запам'ятати і відтворити. Зупинимося на більш тонких характеристиках доменного імені, які допоможуть зробити його впізнаваним, а сайт - популярним.

Вибір доменного імені

Доменне ім'я - це інструмент брендування. Вдало підібраний адреса сайту дозволяє:

  • Підвищити впізнаваність бренду.
  • Отримати додатковий аргумент при роботі з постачальниками (якщо мова йде про інтернет-магазині).
  • Збільшити рівень довіри відвідувачів.
  • Вивести сайт на більш високі позиції у видачі пошукових систем за ключовими словами.
  • Підвищити вартість сайту (при потенційному продажу).

Якщо доменне ім'я стане популярним, його теж можна продати, причому ціна може обчислюватися навіть сотнями тисяч євро. Тут все залежить від того, наскільки відомим (загальним) стало доменне ім'я.

Рекомендації по підбору доменного імені

Вкажіть в імені зв'язок зі змістом сайту: назву фірми, сферу діяльності, тип розміщуваного контенту тощо. Добре, якщо в адресі буде поєднуватися і назва компанії, і напрямок її діяльності. Відвідувач за одним лише доменним ім'ям повинен мати уявлення про те, що приблизно він побачить на сторінках сайту.

Намагайтеся зробити ім'я максимально простим. Скажіть сторонній людині адресу сайту - якщо вона зможе на слух його сприйняти і правильно відтворити в браузері, значить, ви підібрали просте і зручне доменне ім'я.

Не використовуйте назви популярних сайтів, зареєстрованих в інших доменних зонах або розбавлені дефісами, цифрами та іншими символами.

Якщо ви робите сайт для роботи в рамках однієї країни, то і домен краще підбирати цієї конкретної держави - .ua, .by, .uk, .us і інші. Якщо збираєтеся виходити на міжнародний рівень - підійдуть домени .com, .org, .net. Однак ніяких жорстких обмежень немає - ви можете зареєструвати доменне ім'я в будь-якій зоні - головне, щоб назва була ніким не зайнятою.

Використання дефіса в назві теж не завжди виправдано. З одного боку, цей знак дозволяє зв'язати два ключових слова, що може добре позначитися на просуванні сайту і сприйнятті назви відвідувачами. Однак, таке написання може призвести до виникнення помилок при введенні - користувачі будуть пропускати дефіс. Вирішується проблема налаштуванням переадресації, але тоді не забудьте зареєструвати на себе ще й ім'я без дефіса.

Виключення помилок і подвійного змісту

Намагайтеся уникати літер, щодо яких можуть виникнути сумніви. Будьте уважні при транслітерації - кирилична «к» на латиниці може бути записана як «k» або «c». Не зловживайте цифрами, використовуйте «4» замість «four» або «2» замість «to» вкрай обережно. Можна, звичайно, зареєструвати всі можливі варіанти написання і налаштувати переадресацію, але краще вибрати таке ім'я, яке не буде викликати у відвідувачів болісні роздуми при написанні.

Не забувайте про милозвучність, особливо якщо в доменному імені є скорочення, абревіатура або гра слів. Експресивна та яскрава назва може відмінно запам'ятовуватися, але підсвідомо сформує у відвідувачів невірне сприйняття сайту, тому будьте обережні з каламбурами. Бажано промовити доменне ім'я вголос, перевірити назву на інших людях; якщо виникають неприємні асоціації, краще пошукати інше ім'я.

Захист від конкурентів

Якщо ви придумали класне доменне ім'я, яке виявилося вільним, то негайно реєструйте його і захищайте від конкурентів. Перевірити, чи вільне ім'я, можна на тому ж сайті, де реєструються домени. Для захисту від конкурентів зареєструйте доменне ім'я:

  • З усіма популярними доменами (.ua, .com, .net)
  • З дефісом і без нього (якщо в адресі сайту зазначено два слова).
  • З помилкою, якщо є висока ймовірність, що користувачі будуть її допускати.

Одне доменне ім'я ви будете використовувати як основне, а з інших налаштуєте переадресацію на сторінки свого сайту, щоб навіть в разі помилки користувачі приходили до вас, а не бачили повідомлення, що такої адреси не існує.

Сподіваємося, що наші поради зроблять процес створення сайту набагато легшим.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Програми для створення сайтів
Що таке біткоіни (Bitcoin)?
Огляд конструктора сайтів uCoz
Заробіток на кліках: Що? Де? Як?
Як створити сайт самостійно
Приклади сайтів-візиток, створених в uKit
avatar