Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Як створити сайт без використання WordPress

2017-04-22 2089 5.0

Значна кількість користувачів, які прагнуть випробувати власні сили у сфері веб-дизайну та починають шукати необхідну їм інформацію, помилково приходять до висновку, що для початківців немає нічого кращого за WordPress. На перший погляд, це проста платформа, що дозволяє застосовувати додатки, які розширюють функціональність сайту, До того ж, вона пропонує мінімальну кількість налаштувань  - що ще необхідно для успішного створення сайту?

Проблема в тому, що, незважаючи на популярність та простоту, WordPess все ж таки потребує певних навичок. Безумовно, тут немає необхідності завантажувати сервіс на хостінг та власноруч редагувати конфігураційний файл, підключаючи базу даних – на сучасних CMS хостінгах на кшталт WordPress все це можна зробити лише одним кліком. Однак, без базових знань HTML, ви навряд чи зможете нормально відформатувати текст. Якщо ж вам потрібно буде відредагувати шаблон, то вам знадобиться чимало часу для того, щоб проглянути декілька мануалів з CSS та PHP.

На щастя, WordPress – це не єдине можливе рішення. Отже, не варто хвилюватися через те, що процес створення вашого першого сайту може затягнутися через необхідність розбиратися в основах різних мов програмування та функціонування CMS. Можна обрати один з найпотужніших конструкторів сайтів та врешті отримати сайт, на створення якого у WordPress ви б витратили у 10 разів більше часу.

Конструктори сайтів, які можна обрати замість WordPress

Для того, щоб сайт на WordPress почав функціонувати, необхідно знайти для нього відповідний шаблон. Можна використати безкоштовний варіант, але існує висока ймовірність того, що він був уже неодноразово використаний або ж містить бекдор, через який зловмисник може зламати ваш сайт. Якщо вам потрібен індивідуальний дизайн – замовляйте шаблон або ж змінюйте його самостійно за допомогою редагування файлів. Тут вам, знову ж таки, знадобляться посібники з  HTML та CSS.

«Чистий» WordPress зовсім малофункціональний. Для того, щоб сайт почав правильно працювати, доведеться завантажувати додаткові плагіни. Існує навіть мінімальний комплект, який повинен існувати на будь-якому сайті: захист від спаму, SEO-налаштування, автоматична транслітерація кирилиці на латиницю для формування коректних адрес сторінок. Чим більше плагінів, ти вище навантаження на хостінг. Саме тому, в процесі розширення функціональності WordPress постійно постає питання – збільшувати навантаження на сервер чи вивчати мови програмування та додавати необхідні елементи прямо до коду сторінки.

У конструкторів сайтів подібних проблем не існує. Шаблон можна кастомізувати у візуальному редакторі, перетворивши стандартний макет на індивідуальний дизайн. Розташування елементів на  сторінці змінюється без необхідності вивчення коду шаблону – лише за декілька кліків.

Є ще одне важливе питання безпека сайту. За оновлення та захист сайту, створеного за допомогою конструктору, несе відповідальність адміністрація. За відповідні аспекти на WordPress відповідає тільки власник сайту. Технічна підтримка хостінгу, звичайно, готова допомогти вирішити певні проблеми, але доведеться повністю покладатися на власні навички.

Конструктори також мають розширення та доповнення. Однак, вони потрібні для завантаження насправді важливих функцій на кшталт підключення інтернет-магазину, а не банальних SEO-налаштувань, як у WordPress. Для того, щоб у цьому переконатися, достатньо ознайомитися краще з двома популярними платформами – Wix та uKit.

uKit.com

Конструктор uKit позиціонується як конструктор для бізнесу. Відповідне призначення він повністю виправдовує конкретними умовами тарифікації та адекватними цінами. На uKit можна створити візитку, корпоративний сайт, невеликий інтернет-магазин. Якщо ж ви хочете створити на сайті власний блог, це можна зробити, додавши сторінку «Новини».

На відміну від WordPress, на uKit немає необхідності завантажувати плагіни для того, щоб нормально прописати SEO-параметри окремого напису або ж усієї сторінки. У SEO-налаштуваннях усі необхідні поля передбачені автоматично: адреса, заголовок, опис та ключові слова. Правильне заповнення  SEO-налаштувань допоможе швидше просунути сайт до верхніх позиції у пошуковій видачі.

Шаблон можна налаштувати у візуальному редакторі. Елементи додаються, редагуються та видаляються дуже швидко та легко. Володіти мовами програмування зовсім не обов’язково. Шаблони адаптивні – вони однаково гарно виглядають на телефоні, планшеті та моніторі.

У цілому, uKit дещо поступається WordPress у плані функціональності. Проте, використання конструктору не передбачає володіння основами HTML, що дає змогу створити привабливий сайт за досить короткий час.

Wix.com

Якщо з деяких причин uKit не відповідає вашим потребам, зверніть увагу на Wix. Цей конструктор дещо дорожчий за uKit, однак, він пропонує набагато більше можливостей. Таким чином, ви назавжди забудете про використання  WordPress.

Wix пропонує велику кількість яскравих шаблонів, які можна налаштувати, суттєво змінивши їх зовнішній вигляд. Зміни можна робити у візуальному редакторі. Кількість доступних інструментів змінюється у відповідності до того, який тип сайту був обраний на першому етапі. Редагувати сайт можна на безкоштовному тарифі, придбавши преміум-акаунт безпосередньо перед публікацією.

Візуальний редактор пропонує більше можливостей у порівнянні з функціоналом uKit. З одного боку, це є перевагою – можна змінити дизайн сайту відповідно до власних потреб. З іншого боку, відсутність досвіду може призвести до того, що замість гарного та гармонійного сайту, ви отримаєте жахливий строкатий дизайн. Саме тому, необхідно приділити якомога більше уваги редагуванню елементів для того, щоб отримати гарний результат.

Щодо SEO-оптимізації сторінок та окремих записів, Wix, також, як і uKit, пропонує можливість обрати необхідні параметри прямо «з коробки», без необхідності завантажувати додатки.

Висновки

Якщо вашою метою є створення повноцінного блогу, то uKit дещо бракує потужності для цього. На ньому ви можете публікувати записи та виводити інформери на головну сторінку. Однак,  його функцій усе одно недостатньо для того, що впевнено вести власний блог: виникають труднощі з розміщенням фото та відео посеред тексту, не зовсім зручний перехід між редагуванням тексту та налаштуваннями посту. Якщо ж вам потрібен корпоративний сайт або невеликий інтернет-магазин, то uKit – вдалий вибір для старту.

Wix дещо дорожчий за uKit, проте він дозволяє створити будь який сайт без усіляких проблем – лендінг, блог, інтернет-магазин тощо. Wix пропонує більше додатків, інструментів та параметрів для налаштування сайту, тому працювати з ним складніше, ніж з uKit. Використовуючи конструктор, можна легко обійтися без базових знань HTML кодингу, який необхідний для нормальної роботи з WordPress. Результат буде аж ніяк не гіршим, а, з точки зору зовнішнього оформлення, навіть кращим.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Приклади сайтів фотографа, створених в uKit
Заробіток на кліках: Що? Де? Як?
Огляд конструктора сайтів Setup
Як зробити веб-сторінку привабливою
Як створити сайт самостійно
Що таке доменне ім'я: види та рекомендації
avatar