Розумний підхід до створення сайтів!
» »

Безкоштовний хостинг з PHP та MySQL - міф або реальність

2018-03-19 421 5.0

Створюючи перший сайт, люди зазвичай намагаються не інвестувати в нього багато грошей. Саме тому, пріоритетними залишаються варіанти, які не потребують фінансових інвестицій: безкоштовний тариф на конструкторі сайтів, безкоштовний хостинг, бажано з підтримкою PHP та MySQL, але без реклами. Знайти гідні варіанти справді можна: але чи варто користуватися такими «подарунками»?

Пошук безкоштовного хостингу для розміщення сайту

Отже, ви вирішили створити сайт на одній із систем управління контентом (CMS) - WordPress, Joomla, Drupal тощо. Одним із головних питань є: на якому хостингу краще його розмістити, щоб «все працювало, не вимагало грошових інвестицій та не пропонувало забагато реклами»?

Років 5 тому пошуки безкоштовного хостингу були справжньою проблемою. Сервіси, що пропонували такі послуги, або сильно гальмували та заважали нормальній роботі сайту, або взагалі раптово припиняли існування. З розвитком конкуренції між хостерами, «безкоштовних» пропозицій з'явилося більше. Безкоштовний хостинг з PhP і MySQL без реклами - це реальність, але у цій реальності є підводні камені, про які не варто забувати.

Обмеження безкоштовного хостингу

Хостери встановлюють різні обмеження на безкоштовне розміщення сайту. Основних критеріїв обмеження декілька, а саме:

  • Дисковий простір від 50 Мб до 20 Гб.
  • Трафік - від 1 Гб до 200 Гб.
  • Кількість баз даних - зазвичай одна або дві.
  • Кількість створених сайтів для одного акаунту - один або два.

За бажанням, можна знайти пристойну платформу, де вам запропонують 100 Гб дискового простору, дві бази даних MySQL, підтримку PhP та інші необхідні речі. Розміщений на такому безкоштовному хостингу сайт, буде гарно працювати, але при збільшенні навантаження на нього (збільшиться кількість відвідувачів), почнуться проблеми із доступом.

Можливі проблеми

Хостинг - це послуга, яка потребує оплати. Безкоштовний хостинг слід розглядати тільки як демо-версію нормальної платформи для розміщення сайту. Начебто всі функції доступні, але на найцікавішому моменті гра переривається. Обмеження дискового простору не дозволяє додавати нові матеріали, обмеження трафіку змушує відвідувачів чекати завантаження сторінок. Хостеру не вигідно працювати з тими, хто не платить за послуги. Саме тому, всі проблеми, що виникають на безкоштовному сайті, вирішуються в останню чергу.

За необхідності, можна оптимізувати роботу сайту таким чином, що вам вистачатиме навіть мінімального набору: наприклад, не використовувати flash-анімацію, щоб знизити споживання трафіку. Але довго так тривати не може - чим популярнішим буде ваш веб-ресурс, тим більше на його роботі позначатимуться обмеження, встановлені на безкоштовному хостингу.

Чи варто користуватися безкоштовним хостингом?

Безкоштовний хостинг знайти можна. Користуватися ним протягом певного часу також можна - подивитися, як все працює, спокійно налаштувати сайт, отримати перших відвідувачів. Однак, якщо ви прагнете створити потужний портал з великою кількістю контенту та пристойною відвідуваністю, то безкоштовний хостинг скоро перестане вас влаштовувати. Доведеться переходити на платні тарифи, а це краще робити в межах одного хостингу, ніж переносити сайт на іншу платформу. Перенесення може супроводжуватися виникненням різних помилок, що може стати причиною втрати місця у пошуковій видачі.

Порада: обираючи безкоштовний хостинг, зверніть увагу на платні тарифи. Якщо вас влаштовує цінова політика хостера, то не слід одразу обирати найдорожчий тариф. Спробуйте скористатися послугами безкоштовно, а коли зрозумієте, що вже час переходити на інший рівень, просто змініть тариф.

Висновок

Вибір хостингу можна порівняти з вибором місця для спорудження будинку. За необхідності, будівлю (сайт) можна перенести на зручніше місце, але це вимагає сил, часу та грошей. Саме тому, краще одразу обрати платформу, на якій сайт буде працювати довго та продуктивно.


Рейтинг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Огляд конструктора сайтів Nethouse
Створення сайту в конструкторі uKit - покрокова інструкція
Приклади сайтів фотографа, створених в uKit
Внутрішня SEO-оптимизація сайтів, створених за допомогою конструктора
Треба зробити сайт для фірми?
Як зробити сайт для дитячого садочка безкоштовно
avatar